تهدید امیرعبداللهیان علیه اسرائیل: دست‌ها روی ماشه است

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی می‌گوید که "گروه‌های مقاومت در وضعیت عالی قرار دارند" و این گروه‌ها علیه اسرائیل "از آمادگی لازم برای همه سناریوها"برخوردار هستند.وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی روز شنبه ۲۲ مهرماه در یک نشست خبری در بیروت، پایتخت لبنان گفت که "گروه‌های مقاومت در وضعیت عالی قرار دارند" و این گروه‌ها علیه اسرائیل "از آمادگی لازم برای همه سناریوها"برخوردار هستند.

مقام‌های جمهوری اسلامی از گروه‌های شبه‌نظامی اسلام‌گرای تحت حمایت خود که علیه اسرائیل فعالیت می‌کنند، با عنوان "جبهه مقاومت" یاد می‌کنند.

حسین امیرعبداللهیان که در سفارت جمهوری اسلامی در لبنان سخن می‌گفت، بر حمایت حکومت ایران از "مقاومت مردم فلسطین و لبنان" تاکید کرد و در عین حال افزود که "مقاومت در منطقه امروز توانایی آن را دارد که به تنهایی نیازهای خود را برآورده کند."

او اما درباره "نیاز"های این گروه‌ها توضیح بیشتری نداد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی درباره وضعیت گروه‌های تحت حمایت ایران، با لحنی تهدیدآمیز گفت که "دست همه روی ماشه شلیک است".

حماس از سال‌ها پیش در فهرست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا و آمریکا قرار دارد و حمله تروریستی شبه‌نظامیان این گروه به اسرائیل که به جان‌باختن دست‌کم ۱۲۰۰ اسرائیلی انجامید، به شدت از سوی جامعه جهانی محکوم شده است.

امیرعبداللهیان خواستار توقف حملات اسرائیل به غزه شد و درباره احتمال گشوده شدن جبهه‌های جدید نبردهای نظامی، تنها به این جمله بسنده کرد که "هر امکانی به اتفاقات در میدان بستگی دارد."

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی با اشاره به دیدارش با سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان ادعا کرد که هر اقدام این گروه شبه‌نظامی علیه اسرائیل همچون یک "زلزله" خواهد بود.

عبداللهیان در حالی با رجزخوانی علیه اسرائیل، از آمادگی شبه‌نظامیان تحت حمایت جمهوری اسلامی برای اقدام‌های بیشتر علیه اسرائیل خبر داده که مقام‌های آمریکا و اروپا حمایت تمام‌قد خود را از اسرائیل علیه شبه‌نظامیان تروریست ابراز کرده‌اند و شماری از این رهبران نیز در همین بحبوحه عازم اسرائیل شده‌اند.

افزون بر این، دست‌کم ۱۲۰ نفر از شهروندان اسرائیل و دیگر کشورهای جهان توسط این شبه‌نظامیان به گروگان گرفته شده‌اند و همین موضوع، خشم کشورهای مختلف از این اقدام تروریستی را بیشتر کرده است.