مصاحبه رادیو نینا با خالد حاج محمدی*.   آسو سهامی: از شروع خیزش انقلابی مردم ایران بر علیه جمهوری اسلامی تا اکنون در سراسر کشور صدها تن به دست نیروز های امنیتی و انتظامی کشته شده اند. هزاران نفر زخمی و چند برابرش توسط نیروهای سرکوبگر رژیم دستگر وزندانی شده اند. بنا به گزارش هرانا در این مدت ۴۴۰ نفر از مردم که ۶۱ نفر از آنها کودک هستند در سراسر کشور جان عزیزشان توسط رژیم گرفته شده است. اما طی یک هفته گذشته جمهوری اسلامی در کردستان دست به جنایاتی دیگری زد و در مهاباد، سنندج، پیرانشهر و جوانرود مردم معترض را به رگبار بست.

مردم شرافتمند و انقلابی سنندج!
رییس قصابان جمهوری اسلامی فردا 5 شنبه دهم آذر ماه به سنندج می اید. این که رییسی این قاتل زنجیره ای جرات می کند به کردستان و سنندج بیاید نشان وقاحت بیحد و حصر و در عین حال نمک پاشیدن به زخم مردم و دهن کجی به خیزش انقلابی ما است. این بیشرمی وقیحانه را شما مردم بی جواب نمی گذارید.

گروه هکری بلک ریوارد برای اولین بار دو سند متنی را که در دو فایل پی‌دی‌اف تهیه شده و از عملیات هک کردن خبرگزاری فارس به دست آمده، منتشر کرد. این دو سند برنامه‌ریزی و راهکارهای جمهوری اسلامی برای بهره‌برداری سیاسی از جام جهانی فوتبال، به‌ویژه در راستای سرکوب هرگونه اعتراض از سوی بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران را به خوبی نشان می‌دهد.پدیدار شدن «دوگانگی میان تیم ملی ایران و تیم ملی جمهوری اسلامی» در جامعه ایران، ازجمله برجسته‌ترین نگرانی‌های تهیه‌کنندگان این سند است. در بخشی دیگر از این دو سند نیز به موضوع تهدید بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران از سوی مقامات جمهوری اسلامی و هماهنگی کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم، با حکومت جمهوری اسلامی اشاره شده است.

(گفتگوی نشریه اکتبر با ریبوار احمد، عضو دفتر سیاسی حزب کمونیست کارگری کردستان).  ترجمه: آسو سهامی از متن کردی

اکتبر: نزدیک به دو ماه است خیزش توده ای زنان و و جوانان و مردم ستمدیده ایران که به دنبال قتل ژینا امینی جرقه آن زده شد، روز به روز گسترده تر میشود و رژیم جمهوری اسلامی با تمام قوا سعی در سرکوب آن دارد اما ادامه این اعتراضات در این مدت طولانی نشان می دهد که رژیم توانایی سرکوب این خیزش توده ای را ندارد! بە نظر شما چرا این بار برعکس دفعات قبل، این جنبش اعتراضی مردم به این شیوه ادامه دارد؟

خبرگزاریهای رژیم رسما اذعان داشته اند، فردا رئیسی قاتل، عضو هئیت مرگ خمینی سر دسته جلادان و شریک جرم خلخالی سردسته تیرباران کردنهای دهه پنچاه و شصت در معیت لشکری از اراذل و اوباش حکومتی به بهانه افتتاح طرح آبرسانی در سنندج به این شهر سفر خواهد کرد! آنهم در اثنایی که نزدیک به سه ماه است شهر سنندج نظیر سایر شهرهای ایران از سوی دولت حکومت نظامی اعلام شده و رژیم جنگی تمام عیار را در خیابان، کوچه و محلات سراسر شهر به مردم معترض به وضع موجود، مردمی که این رژیم را نمی خواهند، تحمیل کرده و به کل جامعه خون پاشیده است.

کارگران ذوب آهن اصفهان، مجتمع فولاد بافق و شرکت لوازم خانگی پارس در قزوین برای مطالبات صنفی دست از کار کشیدند. توماج صالحی پشت درهای بسته دادگاهی شد. ماموران حکومتی در خیابان‌های بوکان در مدح خامنه‌ای سرود می‌خوانند. اتحادیه آزاد کارگران ایران از تجمع و تحصن در چند شرکت و کارخانه خبر می‌دهد. کارگران شرکت سرماآفرین، لوازم خانگی پارس در شهر صنعتی البرز، ذوب آهن اصفهان، شرکت صنعتی- تولیدی مرتب در تهران و مجتمع فولاد بافق از جمله اعتصاب‌کنندگان هستند. عمده‌ترین مطالبات معترضان، پرداخت حقوق معوقه، افزایش دستمزد و رسیدگی به شرایط ناایمن کار است.

 توضیح پیام فدائی: با تداوم خیزش انقلابی توده ها در ایران علیه رژیم سرکوبگر جمهوری اسلامی، و مواضع و پراتیک نیروهای اجتماعی و سیاسی مختلف در مورد مسایل مربوط به این خیزش، پیام فدایی برخی از سوالات موجود را با رفیق فریبرز سنجری از مسئولین چریکهای فدایی خلق در میان گذارده است که به این ترتیب در اختیار علاقه مندان و فعالین سیاسی قرار می گیرد.

 ۸ آذر: تظاهرات و شادی مردم بعد از باخت تیم جمهوری اسلامی
اعتراضات شبانه آغاز شده است. امشب بازی فوتبال ایران و آمریکا به موضوع قرار و مدار های مردم برای ریختن به خیابانها و سردادن شعارهای مرگ بردیکتاتور تبدیل شده بود. قبل از شروع بازی در ولیعصر تهران جمعیت زیادی به خیابان آمده و شعار "توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه" و مرگ بر دیکتاتور سر دادند. در متروی تهران نیز شعاردهی جریان داشت. در سقز نیروهای سرکوب در خیابان به حرکت در آمده و مانع تجمعات مردم شدند.

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۶۱: امروز یک روز پر خروش در خیزش مردمی در سراسر کشور و در دانشگاههاست. از روز گذشته فراخوانهای تجمعات دانشجویان برای ۵ ‌آذر در اعتراض به دستگیری ها و سرکوبگریهای جنایتکارانه حکومت و در ادامه همبستگی با مردم کردستان، منتشر شده بود. دانشگاههای بسیاری در حال اعتصاب و اعتراض هستند. اسامی دانشگاه هایی که تاکنون گزارش تظاهرات و تجمعات در آنها به دست ما رسیده عبارتند از:

اصلاح‌طلبی ِ اصلاح‌طلبان، اصلا از همان ابتدا، برای زندانی کردن خود و دیگران و ملت، در زندان‌های بد و بدتر شروع شد.  مبحث امروز ایران، اصلاح‌طلبی، و اصلاح‌طلبان است که رژیم دست به دامان آن‌ها شده است! ولی اصلاح‌طلبان، هیچوقت نگفته‌اند این اصلاحاتی که آن‌ها طلب می‌کنند چیست! نمی‌توانستند، و هنوز هم نمی‌توانند هم بگویند، چون وقتی روی به قدرت داشته باشی، غیرممکن است بتوانی شفاف باشی! نه فقط برای مردم، بلکه خودت هم نمیدانی چه اصلاحاتی را می‌خواهی و یا اصلا می‌توانی انجام بدهی!

اعلامیه حزب حکمتیست:  در روزهای اخیر تعدادی از بازداشت شدگان خیزش انقلابی ازجمله؛ سهند نورمحمدزاده، مجید رضا رهنورد، شاکر بهروز، توماج صالحی و سامان یاسین طی محاکمه های نمایشی براساس پرونده سازی و شکنجه، به عنوان "محاربه با نظام" و "مفسد فی الارض" محکوم شدند. اخبار منتشر شده تاکنونی از جابجایی شاکر بهروز به نقطه ای نامعلوم و اجرای قریب الوقوع حکم اعدام برای مجید رضا رهنورد در ملاءعام سخن میگویند.

لەچەند ڕۆژی ڕابردودا، دادگای کەرکوک بڕیاری سزای چوار ساڵ زیندانی بەسەر دوو مێردمنداڵی دانیشتوی کەلاردا سەپاند، لەسەر بنەمای یاسای ساڵی ١٩٦٩ی حکومەتی عێراق بەپێی مادەی ٣٤٢/٢/ یاسای سزادانی عێراقی تایبەت بە سوتاندی موڵک و ماڵی گشتی. لەهەمانکاتدا ناڕەزایەتیەکی بەرچاو لەبەرامبەر ئەو بڕیارەدا نیشاندرا. ئەم سزادانە بەپاساوی بەشداری ئەو دوو مێردمنداڵە لە ناڕەزایەتیە جەماوەریەکانی دانیشتوانی کەلاردا و هەروەها بەوەی هەڵساون بە سوتاندنی شوێن و ئۆتۆمبیل و موڵکی گشتی.

۹ آذر: ادامه اعتصاب رانندگان کامیون وکامیونداران و اعتراضات پرستاران
اعتصاب رانندگان کامیون، کامیونداران و تانکرداران از پنجم آذر شروع شد و اکنون گزارشها حاکی از اینست که دامنه این اعتصاب وسیعتر شده است. خبرهای امروز بیانگر خالی شدن برخی جاده ها از ماشین های سنگین است. امروز رانندگان و کامیونداران دهاقان نیز وارد اعتراض شدند. شهرها و مسیرهایی که در آنها رانندگان کامیون در اعتصابند عبارتند از: تهران، اصفهان، یزد، قم، جلفا به مرند، شیراز (پالایشگاه و دیگر نقاط)، کازرون، خرم آباد، کرمانشاه، اسلام‌آباد، شهرضا، همدان ، رانندگان غرب کشور (با پارک کامیونها در ورودی پارکینگ مرز سومار)، کامیون‌های حمل بار ذوب آهن، شاهین شهر ، شاپور و دیگر نقاط اصفهان، دهاقان، سقز، شرکت صنایع غذایی دینا (چی‌توز) کاشان، بومهن، کامیونداران معدن طلای موته اصفهان، مریوان، بندرعباس، تهران- آزادگان، مینودشت در استان، گلستان، سنندج، همدان، قروه، شهرضا، بزرگراه ساوه-همدان، قزوین، اسدآباد همدان، آزادراه خرم آباد - پل زال، ساوه، و اتوبان قزوین کرج، جاده گنبد و ..

اعتصاب کامیونداران؛ تهدیدها در «طرح عملیات جام جهانی» جمهوری اسلامی: محمود صادقی در نامه‌ای به غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه، خواستار توقف مداخلات «فراقانونی» ماموران دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی در امور قضایی و قضات حاضر در دادگاه‌ها شد. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب و نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی که طبق احضاریه قبلی در روز پنجم آذر در دادسرای امنیت تهران حضور یافته بود، ضمن شرح وضعیت نابه‌سامان و بی‌نظمی حاکم در ورودی دادسرا که آن را به «قفس‌های باغ وحش» تشبیه کرده، در ابتدا گفته است: «دادیار شعبه برخلاف اصل ۳۵ قانون اساسی از قبول وکیل معرفی شده اینجانب خودداری کرد».

دوستان گرامی درود به شما! چند روز قبل مطلبی برای انتشار و ملاحظه دوستان فرستادم که متن آن در بسیاری از رسانه ها نیز منتشر شد. همراه متن عکسی بود که موضوع نوشتار را نیز بخشا در برگرفته بود. پس از انتشار آن دوستانی تذکر دادند که این تصویر فتوشاپ است. تردیدها بالا گرفت و از سوی رسانه ای حکومتی مطلبی در اینمورد منتشر شد و مدعی که تصویر مربوط به دستگیری سارقان مسلح بانک مسکن سپاهان اصفهان است که در گذشته صورت گرفته است. این تصویر پیش از این توسط گلشیفته فراهانی نیز منتشر شده است که مورد خطاب این سایت قرار گرفته است.