جنایتی که فراموش نمیشود و مطلب دیگر جنایت کرمان محصول نظام نکبت اسلامی است

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

حزب کمونیست کارگری ایران: شلیک موشک به هواپیمای مسافربری در ۱۸ دی ۱۳۹۸ یکی از فجیع‌ترین و ضد بشری‌ترین جنایات توسط حکومت اسلامی است. این جنایت هولناک که منجر به مرگ ۱۷۷ انسان بیگناه شد، هرگز نه در ایران نه توسط مردم جهان فراموش نخواهد شد. این یک جنایت بزرگ تاریخی بود. جنایتی بیسابقه که توسط بالاترین مقامات حکومت برنامه‌ریزی شد و توسط فرماندهان سپاه به اجرا درآمد.

قرار بود انتقام سخت قتل سردار منفورشان را از آمریکا بگیرند، اما طبق معمول از انسان‌های بیگناه انتقام گرفتند. بالاترین مقامات و فرماندهان سپاه نشستند و تصمیم گرفتند که مسئولیت این اقدام خبیث را به عهده نگیرند اما این محاسبه احمقانه‌شان نیز نگرفت، دستشان رو شد و پس از سه روز مجبور به اعتراف به این جنایت عظیم و تاریخی شدند.

در این چهار سال خانواده‌های جانباختگان این پرواز ساکت ننشستند، به اشکال مختلف تجمع کردند، مراسم برگزار کردند، در ایران خواهان معرفی و محاکمه عاملان اصلی این جنایت شدند و در خارج کشور پرونده این جنایت را به دادگاه عالی انتاریو کشاندند. دادگاه آبان نیز به همت فعالین دیگری شکل گرفت. و از شهریور سال قبل انقلاب عظیمی برای پایان دادن به حکومت قاتلان اسلامی شروع شد و خانواده‌های صدها عزیز دیگری که در میدان‌های نبرد با جمهوری اسلامی جانشان را از دست دادند به جنبش دادخواهی پیوستند. امروز جنبش دادخواهی قدرتمندی علیه آمرین و عاملین کشتار سرنشینان پرواز پی اس ۷۵۲، قاتلان بیش از ۵۰۰ جانباخته انقلاب و قاتلان هزاران جانباخته دیگر شکل گرفته که خواست محوری‌اش محاکمه سران و دست‌اندرکاران حکومت است. 

کارنامه این حکومت پر است از جنایات سیستماتیک و هر روزه، اما حتی اگر هیچ جنایت دیگری در کارنامه این رژیم نبود، به صرف همین یک مورد باید سرانش به دادگاه‌ کشیده میشدند. 

در سالروز این جنایت به میدان میاییم و به دنیا اعلام میکنیم که این حکومت سراپا جنایت را سرنگون میکنیم و سرانش را به محاکمه میکشیم. به میدان میاییم و از مردم جهان میخواهیم قاطعانه از مبارزه مردم ایران حمایت کنند و خواهان بایکوت جهانی جمهوری اسلامی شوند. به میدان میاییم و همچنان با عزمی راسخ و استوار برای سرنگونی این حکومت، که از هر زمانی بحرانی‌تر، مستاصل‌تر، متزلزل‌تر و بی‌آبروتر است، دست در دست هم میدهیم و انقلابمان را متشکل‌تر و همه جانبه‌تر تداوم میدهیم تا از شر حکومتی که افتخارش قتل و جنایت و شغل مقاماتش دزدی و فساد و کثافت است رها شویم. 

از ایرانیان مقیم خارج میخواهیم در تجمعاتی که به این مناسبت توسط انجمن خانواده‌های پرواز پی اس ۷۵۲ برای روزهای هفت و هشت ژانویه هر چه فعال‌تر شرکت کنند. از کلیه خانواده‌های دادخواه و از کلیه فعالین سیاسی و تشکل‌های دانشجویی، کارگری، معلمان، زنان و دانش‌آموزان، هنرمندان و ورزشکاران شریف و معترض میخواهیم به هر شکل که مناسب میدانند از این فراخوان حمایت کنند. دست در دست هم دهیم و این ماشین سراپا جنایت را در هم بشکنیم!

حزب کمونیست کارگری ایران
۱۴ دیماه ۱۴۰۲، ۴ ژانویه ۲۰۲۴

 

جنایت کرمان محصول نظام نکبت اسلامی است 

طبق گزارشات رسانه‌های حکومتی در اثر دو انفجار در مراسم سالگرد قاسم سلیمانی در کرمان نزدیک به صد نفر کشته و بیش از دویست نفر مجروح شده‌اند. برخی از مقامات حکومت از جمله معاون رئیسی عوامل دولت اسرائیل را مسئول این فاجعه دانسته‌اند. اما مردم انگشت اتهام را به طرف خود حکومت نشانه گرفته‌اند. سلیمانی سردار مرگی است که هم حیاتش هم مرگش با کشتار مردم توام است. 

مردم حق دارند رژیمی را که دختران مدارس را مورد حمله شیمایی قرار میدهد، در شاهچراغ و حرم امام رضا بمب گذاری میکند و هواپیمای مسافری را به موشک میبندد تا اذهان مردم را منحرف کند، عامل این جنایت بدانند. متهم درجه اول و مسئول هر جنایتی نظیر انفجار اخیر قبل از هر کس جمهوری اسلامی است. رژیم متزلزل جمهوری اسلامی برای بقای خود به این جنایات و این سناریوها نیاز مبرم دارد. اما سران جمهوری اسلامی هر سناریویی مقابل مردم بگذارند، مردم به درست خود آنها را مسئول میدانند. این فاجعه و فجایع مشابه محصول نظامی است که برای جان انسانها، حتی طرفداران خودش، پشیزی ارزش قائل نیست. حکومتی که هر چند وقت یکبار با اقدامات تروریستی تعدادی از مردم را قربانی میگیرد و آنرا دستمایه‌ای میکند تا دستگاه قضایی‌اش را به کار گیرد، تعدادی را زیر شکنجه وادار به اعتراف کند و چوبه‌های دارش را برپا دارد. باید علیه اقدامات تروریستی حکومت و همچنین در مقابل سیاست سرکوب و اعدام رژیم با نیروی بیشتری به میدان آمد و ماشین کشتار حکومت را متوقف کرد. 

حزب کمونیست کارگری ضمن ابراز تاسف از مرگ شهروندان بیگناهی که در این واقعه جانشان را از دست دادند، جمهوری اسلامی را بعنوان مسئول و متهم درجه یک این جنایت محکوم میکند و همه مردم بپاخاسته ایران را به گسترش مبارزه برای پایان دادن به عمر مملو از جنایت و سرکوب جمهوری اسلامی فرامیخواند. 

حزب کمونیست کارگری ایران
۱۳ دیماه ۱۴۰۲، ۳ ژانویه ۲۰۲۴