در مورد عملیات تروریستی در كرمان

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

حزب حكمتیست (خط رسمی): بر اساس خبرگزاری های رسمی ایران، بعد از ظهر روز چهارشنبه ۱۳ دی ماه ۱۴۰۲ (سوم ژانویه ۲۰۲۴) در مراسم چهارمین سالگرد قتل قاسم سلیمانی، در نزدیكی آرامگاه این شهر، در اثر انفجار دو بمب، ۸۴ نفر جان خود را از دست داده و۲۸۴ نفر نیز مجروح شده اند. بنا به اخبار تعداد قابل توجهی كودك در اثر این عملیات تروریستی کشته و یا زخمی شده اند. تا اكنون هیچ دولت و جریانی رسما مسئولیت این بمب گذاری را به عهده نگرفته اند. 

جمهوری اسلامی ضمن اعلام تلاش خود برای یافتن عاملین این بمب گذاری و مجازات آنان، رسما در مورد عاملین این عملیات اظهار نظر نکرده است. داعش و دولت اسرائیل، بنا به پرونده سیاه تروریسم خود، از جمله نیروهایی هستند که چه از طرف تعدادی از مقامات جمهوری اسلامی و چه از طرف نیروهای سیاسی منطقه و افکار عمومی.... انگشت اتهام به سوی شان نشانه رفته است. اسرائیل به روال همیشگی تا كنون نه در قبول و نه در رد این اتهامات اظهار نظری نكرده است. 
مستقل از اینكه این بمب گذاری و تروریسم عریان، کار كدام دولت و جریانی است، دود آن به چشم مردم ایران و مردم بیگناهی میرود که یا قربانی این تروریسم میشوند و یا باید بهای عواقب آنرا بپردازند. این تروریسم كور نه تنها از مردم بیگناه قربانی میگیرد و فضای رعب و وحشت را دامن میزند که بهانه ای بدست جمهوری اسلامی برای مختنق و میلتاریزه كردن فضای جامعه میدهد و مستقیما علیه مردم آزادیخواه ایران و مبارزات آزادیخواهانه آنها علیه جمهوری اسلامی است.
این عملیات تروریستی در فضای ملتهب منطقه، بر متن بمباران مردم فلسطین توسط دولت اسرائیل، فعال شدن جریانات اسلامی در لبنان، عراق، یمن و...، در شرایطی که ناوگانهای جنگی امریکا در خاورمیانه مستقر شده اند، بر متن تحریكات اسرائیل برای گسترش دامنه جنگ به منطقه، اقدامی تحریك كننده و خطرناك است. در این تردیدی نیست كه یكی از اهداف عاملین این عملیات تروریستی ایجاد تشنج، تحریكات جنگی و جنگ و خونریزی بیشتر در منطقه و از جمله كشیدن پای ایران به جنگی است كه توسط اسرائیل در جریان است.
مردم آزادیخواه ایران علیه هر نوع اعمال تروریستی كور، علیه هر نوع جنگهای قومی و مذهبی و علیه هر نوع تحریكات جنگی و غیر مسئولانه و علیه هر نوع لشكركشی و فضای جنگی در منطقه هستند. مردم آزادیخواه ایران هر نوع بمب گذاری، عملیات انتحاری، ترور و جنایت  به هر بهانه ای از جمله به نام مبارزه با جمهوری اسلامی، را نه تنها محكوم كه علیه مبارازت آزادیخواهانه خود میدانند. 
حزب حكمتیست (خط رسمی) هر نوع عملیات تروریستی و كشتار مردم بیگناه را به هر بهانه ای محكوم میكند. ما همزمان هر نوع فضای امنیتی، نظامی و میلیتاریستی، توسط جمهوری اسلامی به بهانه بمب گذاری های فوق را پیشاپیش قویا محكوم میكنیم. نباید اجازه داد جمهوری اسلامی به بهانه این جنایت، فضای اختناق و سركوب را گسترش دهد.

سرنگونی جمهوری اسلامی كار طبقه كارگر و مردم آزادیخواهی است كه رفاه و آزادی، برابری و عدالت را پرچم خود كرده اند. مردم آزادیخواه ایران هر عمل تروریستی و جنایتكارانه را به نام "ضدیت با جمهوری اسلامی" را قویا محكوم میكنند. عاملین چنین عملیات تروریستی و مدافعان آن به نام "تضعیف جمهوری اسلامی" و "دفاع از مردم"،  نه تنها از جنس خود جمهوری اسلامی اند، كه نیروهایی عمیقا ارتجاعی، ضد انسانی و دشمن مردم آزادیخواه در ایران و منطقه اند.
حزب حكمتیست (خط رسمی)
۱۴ دیماه ۱۴۰۲- ۴ ژانویه ۲۰۲۴