بشریت مترقی باید علیه هر دو طرف جنگ به میدان بیاید

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

جنگی تماما ارتجاعی و ضد انسانی میان حماس و دولت اسرائیل در گرفته است. هر دو طرف با اهدافی ضد انسانی و با شیوه‌هایی ضد انسانی مردم بیدفاع را نشانه‌ گرفته‌اند. نه حماس نماینده مردم محروم فلسطین است نه نتانیاهو و دولت اسرائیل نماینده مردم اسرائیل. جریانات دست راستی اسرائیلی و نیروهای فاشیست اسلامی هر دو به فضای کشاکش و جنگ نیاز دارند چون موجودیت آنها به این کشاکش گره خورده است. 

نتانیاهو نماینده مرتجع‌ترین بخش طبقه حاکم اسرائیل است که دهه‌ها است از هیچ ظلم و جنایتی علیه مردم فلسطین دریغ نکرده است و در مقابلِ جنایت حماس و با پشتیبیانی دولت آمریکا و سایر دول غربی دست به بمباران و کشتار مردم بیدفاع فلسطین زده است. دولت اسرائیل دست به کشتار مردم غزه زده و با بمباران غزه و قطع کلیه امکانات زندگی آنها را آواره کرده است. در طرف دیگر این جنگ جریان فوق ارتجاعی- اسلامی حماس است که با پشتیبانی مالی و تسلیحاتی یکی از منفورترین حکومت‌های جنایتکار یعنی جمهوری اسلامی به راحتی جوانان بیدفاع در یک جشنواره موسیقی را قتل عام میکند و در خود فلسطین نیز محرومیت و بیحقوقی تمام عیاری به اکثریت مردم بویژه زنان تحمیل کرده است. نه حماس و نه جمهوری اسلامی که ریاکارانه خود را مدافع مردم فلسطین اعلام میکند هیچکدام خواهان حل مساله فلسطین نیستند، اینها خود مانع جدی در حل این معضل تاریخی‌اند، و با نفرت پراکنی علیه مردم اسرائیل و خواست نابودی اسرائیل این معضل را عمیق‌تر و ریشه‌دارتر کرده‌اند. 
تظاهرات‌هایی که در کشورهای مختلف در دفاع از یک طرف جنگ و یا علیه یک طرف جنگ جریان دارد نه مردم فلسطین را نمایندگی میکند نه مردم اسرائیل را. این تظاهرات‌ها تشویق یک طرف این تخاصم به ادامه جنگ و جنایت است. اکثریت عظیم مردم شریف دنیا تعلقی به هیچ طرف این جنگ و مسابقه آدمکشی ندارند. بشریت مترقی، جبهه سوم، مردم آزاده، عدالت‌طلب و انساندوست جهان، اتحادیه‌های کارگری، سازمان‌ها، احزاب و فعالین مدافع حقوق انسان باید پرچم قطع فوری جنگ را بلند کنند و از مردم اسرائیل و فلسطین در مقابل حاکمان مرتجع و آدمکش آنها حمایت کنند. حضور فعال جبهه سوم نقش مهمی در پایان دادن به این جنگ کثیف و تغییر فضای خاورمیانه به نفع مردم ستمدیده و تشنه رهایی خواهد داشت. 
انقلاب زن زندگی آزادی در ایران سنگر مهمی در این جبهه سوم است. انقلابی که سر مار تروریسم اسلامی را نشانه گرفته و سرنگونی جمهوری اسلامی را در چشم‌انداز قرار داده است. پیروزی این انقلاب نقش مهمی در پایان دادن به جنگ و جنایت در خاورمیانه و از جمله حل مساله فلسطین خواهد داشت. همراه با شعار قطع فوری جنگ میان دولت اسرائیل و جریانات اسلامی، پرچم دفاع از انقلاب مردم ایران برای خرد کردن هیولای حاکم بر ایران را هم بلند کنید تا هم مردم ایران از جهنم موجود رها شوند و هم مردم منطقه زودتر از شر این تروریسم و طرف مقابل آن خلاصی یابند. 

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۲ مهر ۱۴۰۲، ۱۴ اکتبر ۲۰۲۳

 


تجمعات بازنشستگان تامین اجتماعی، فولاد، و کارگران شرکت نفت و گاز آغاجاری
روز ۲۳ مهر ماه بازنشستگان تامین اجتماعی همچون یکشنبه های قبل  از شهرهای مشهد، شوش، کرخه، هفت تپه، کرمانشاه و اهواز در اعتراض به فقر و گرانی و بساط  چپاول و دزدی حاکم و برای پیگیری خواستهای معیشتی خود دست به  تجمع زدند.
در اهواز بازنشستگان با شعارهای اعتراضی کوبنده خود  و سر دادن سرود "زیر بار ستم نمیکنیم زندگی ، جان فدا میکنیم در ره آزادگی" دست به راهپیمایی زدند.  در این تجمع  اعتراضی بنری با نوشته "شاغل و بازنشسته اتحاد،  اتحاد"، توجه ها را بخود جلب میکرد. با این شعار بازنشستگان پرچم اتحاد کارگری علیه بساط بردگی حاکم را بدست گرفته اند. در تجمع بازنشستگان کرمانشاه سه بنر با نوشته های معیشت، منزلت، حق مسلم ماست"، "درمان رایگان" و "لشکری کشوری تامین اجتماعی اتحاد اتحاد" جلب توجه میکرد. در شوش بازنشستگان مثل هر هفته از سه شهر کرخه و هفت تپه و شوش با هم تجمع کردند و با راهپیمایی و فریاد شعارهایشان صحنه پرشوری از اعتراض شکل دادند. در این تجمع یکی از بازنشستگان به مناسبت چهلمین روز جانباختن تعدادی از کارگران معدن ظزره، در ارتباط با قتل عام کارگران در محیطهای کار و  حوادث کاری سخنرانی کرد و مراتب همدردی خود را با خانواده های جانباختگان معدن ظزره  اعلام داشت. در این روز همچنین بازنشستگان فولاد اصفهان  و لوشان البرز غربی در گیلان در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی و عدم رسیدگی به خواسته‌هایشان دست به تجمع زدند. درمان رایگان، همسانسازی حقوقها و افزایش سطح آنها، پرداخت معوقات سال ۱۴۰۰ از جمله خواستهای فوری آنهاست. 
در این تجمعات بازنشستگان شعار میدادند: "دولت ورشکسته، دشمن بازنشسته!" فقط کف خیابون، بدست میاد حقمون"، " بازنشسته به پا خیز برای رفع تبعیض"، "بازنشسته  می‌میرد  ذلت نمی‌پذیرد"، "تورم اسفبار حاکم شده تو بازار"، "گرانی تورم بلای جان مردم"، " دشمن بازنشسته، دولت ورشکسته"، "کشور پر در امد چه بر سر تو آمد"، "حقوق نصفه نیمه، سکوت کنی همینه"، "نه مجلس، نه دولت نیستند به فکر ملت"،"دولت خیانت میکند، مجلس حمایت میکند"، "خواسته ما این زمان، معیشت است و درمان"،"معیشت، منزلت، حق مسلم ماست"، "همسانسازی کجا بود دروغ بود ریا بود"، "به دزدی عادت کردند، ما را بیچاره کردند"، "شش کلاسه دروغگو، حاصل وعده هات کو"، "دشمن ما همین جاست، دروغ میگن امریکاست"، "بازنشسته اتحاد، اتحاد"، "درمان رایگان، حق مسلم ماست". 
بازنشستگان صدای اعتراض کل جامعه علیه فقر و فلاکت و بساط جهنمی جمهوری اسلامی را بازتاب میدهند و اعتراضات پیوسته و هفتگی آنها تاثیر بسیاری بر داغ نگاهداشتن فضای اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف دارد. از این مبارزات باید وسیعا حمایت و پشتیبانی کرد.
علاوه بر بازنشستگان در این روز کارگران رسمی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری برای پیگیری مطالباتشان و در اعتراض به خلف وعده تجمع کردند. خواستهای فوری اعلام شده از سوی این کارگران عبارتند از: * حذف کامل سقف‌حقوق، حذف محدودیت حق‌سنوات بازنشستگی،  عودت کسورات مازاد مالیات سال‌های قبل و و اجرای کامل ماده ۱۰. اعتراضات در نفت گسترده است. با همین خواستها کارگران سکوهای نفتی جنوب دوشنبه های اعتراضی را اعلام کرده اند. 
حزب کمونیست کارگران ضمن حمایت از اعتراضات کارگران نفت بر پیوستن به دوشنبه های اعتراضی به عنوان بستری برای سراسری شدن اعتصابات در نفت تاکید دارد.
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۳ مهر  ۱۴۰۲،  ۱۵ اکتبر  ۲۰۲۳