تجمع اعتراضی متحدانه کارگران شهرداری، بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی و پرستاران در اهواز و چند خبر دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

حزب کمونیست کارگری ایران:  امروز هفتم آذرماه کارگران شهرداری شهرستان اندیکا در اعتراض به وضع بد معیشتی خود مقابل استانداری در اهواز دست به تجمع اعتراضی زدند. همزمان با این تجمع بازنشستگان کشوری از جمله معلمان بازنشسته و بازنشستگان تامین اجتماعی و بعلاوه پرستاران نیز در این محل تجمع اعتراضی داشتند. بدین ترتیب امروز در اهواز در مقابل استانداری جمعیت بزرگی از معترضین به فقر وبی تامینی تجمع کرده و با فریاد "گرانی، تورم، بلای جان مردم" شعار میدادند: " لشکری، کشوری، تامین اجتماعی، پرستار اتحاد اتحاد".

در این روز همچنین اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد ماهشهر در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مطالبات معیشتی خود در محوطه این مرکز آموزشی تجمع کردند.
امروز گروهی از رانندگان و کامیون‌داران نیز در تهران به دلیل کمبود سوخت و وضع بد معیشتی خود دست به تجمع و راهپیمایی زدند. 
خبر دیگر مبنی بر به اجرا گذاشته شدن دو سال حکم حبس تعلیقی برای کامیار فکور روزنامه‌نگار، هنرمند حامی کارگران و زندانی سیاسی محبوس در زندان قزل‌حصار است. این حکم در حالی به اجرا درآمده است که دو روز پیش حکم هشت ماه زندان وی به پایان رسیده و وی باید آزاد میشد. حکومت با این حکم میخواهد ا او را همچنان در زندان نگه دارد. 
اعتراض  علیه فقر و بی تامینی ،  مقابله با تعرضات معیشتی و چپاولگریهای حکومت محور اعتراضات بخش های مختلف کارگری و اتحاد مبارزات آنهاست. امروز معترضین در مقابل استانداری با شعار لشکری، کشوری، تامین اجتماعی، پرستار اتحاد اتحاد" و با سر دست گرفتن بنری که روی آن نوشته شده بود "شاغل و بازنشسته اتحاد اتحاد" پرچم اتحاد طبقاتی کارگری را برافراشته نگه داشته و صحنه شورانگیزی از اعتراض آفریدند. این شعار را باید همه جا تکثیر کرد و به آن جامعه عمل پوشاند.
حزب کمونیست کارگری ایران
۷ آذر ۱۴۰۲،  ۲۸ نوامبر  ۲۰۲۳

 

 

 

اخبار نفت:شماره ۲۷
تجمع کارگران رسمی در مقابل وزارت نفت در تهران، اعتراضات کارگران جدید الاستخدام  نفت و کارگران اخراجی پتروشیمی گچساران
بنا بر گزارشات منتشر شده از سوی شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت، روز هفتم آذرماه کارگران رسمی در تهران در مقابل وزارت نفت تجمع کردند. این کارگران مدتی است که اعتراضاتی را شروع کرده اند و بر خواستهایشان تاکید دارند. حذف سقف حقوق، بازگرداندن مالیاتهای کسر شده قبلی، حذف محدودیت حقوق سنوات بازنشستگی، و عدم دست اندازی به صندوق بازنشستگی خواست مشترک و سراسری کارگران رسمی است. بازنشستگان نفت نیز بخاطر تعرضات به معیشت خود و دست اندازی و چپاول صندوق بازنشستگی در اعتراضند و کارگران رسمی با آنها همراه بوده اند. 
بر اساس همین گزارش در این روز همچنین کارگران  اخیرالاستخدام رسمی در مراکز مختلف عملیاتی و ستادی نفت، در اعتراض به سقف پایین حقوقها و وضعیت بد معیشتی و تبعیض ها و عدم پاسخگویی به مطالبات خود تجمع اعتراضی برپا کردند.
روز گذشته ششم آذرماه  نیز کارگران اخراجی در پتروشیمی گچساران تجمع داشتند. بر اساس این گزارش در این پتروشیمی حدود ۶۰۰ نفر از کارکنان اخراج شده اند و کارگران به این اخراجها اعتراض دارند. 
اعتراضات در نفت هر روز گسترده تر میشود. به کارزار حمایت از کارگران نفت بپیوندید
حزب کمونیست کارگری ایران
۷ آذر ۱۴۰۲،  ۲۸ نوامبر  ۲۰۲۳

 

 

 

 

اعتراض متحدانه کارگران شرکت نورد و لوله اهواز
امروز هفتم  آذر ماه جمعیت بزرگ کارگران شرکت نورد و لوله اهواز در اعتراض به اجرا نشدن طرح طبقه بندی مشاغل  که میتواند اندک بهبودی در دستمزد آنها ایجاد کند، و در اعتراض به سطح نازل حقوقها و مزایای خود مقابل این شرکت تجمع کردند. این کارگران خواستار اجرای فوری طرح طبقه بندی مشاغل، افزایش پاداش و سطح دستمزدهای خود و رفع تبعیض در پرداختها نسبت به سایر شرکت های فولادی و بازگشت به کار کارگران اخراجی هستند. 
در این تجمع اعتراضی کارگران شعار میدادند: "سفره ما خالیه، وعده و وعید کافیه"،"مرگ بر این زندگی، اینهمه شرمندگی"، و "کارگر می میرد، ذلت نمی پذیرد". 
از مبارزات و خواستهای کارگران لوله اهواز فعالانه حمایت کنیم و صدایشان را وسیعا بازتاب دهیم. 
حزب کمونیست کارگری ایران
۶ آذر ۱۴۰۲،  ۲۷ نوامبر  ۲۰۲۳

 


ادامه اعتراضات بازنشستگان کشوری، پرستاران و تجمع ماما ها در تهران
روز سه شنبه هفتم آذر ماه بازنشستگان کشوری شامل معلمان و بخشهای دیگر کارکنان بازنشسته در شهرهای مختلفی از جمله کرمانشاه، همدان، ممسنی، اراک، سنندج و اهواز تجمع و اعتراض کردند. این تجمعات در مقابل صندوق بازنشستگی برگزار شد . در ممسنی بازنشستگان مقابل کانون بازنشستگان کشوری تجمع داشتند.
بازنشستگان در این روز صدای اعتراضشان را علیه فقر، بی تامینی، اختلاسها، و سرکوبها بلند کرده و حاکمیت را به چالش کشیدند. از جمله آنها شعار میدادند:" کشور پر در آمد چه بر سر تو آمد!"، "دولت ورشکسته دشمن بازنشسته"، و "معلم زندانی آزاد باید گردد".
اعتراض بازنشستگان کشوری به فقر و گرانی و بی پاسخ ماندن خواستهای خود و عدم پرداخت برخی طلبهایشان از جمله عدم پرداخت پاداش پایان خدمت است. اجرای همسان سازی و افزایش حقوق به بالای خط فقر سی میلیونی، درمان رایگان، پایان دادن به امنیتی کردن مبارزات و  پرونده سازهای کذایی، و آزادی معلمان زندانی از جمله مطالبات اعلام شده این بازنشستگان است. 
در این روز پرستاران نیز در اعتراض به  وضع بد معیشتی و شرایط دشوار کاری و عدم پرداخت تعرفه ها و دیگر طلبهایشان در اهواز، دیواندره و مشهد تجمع داشتند و شعارهای اعتراضی خود را فریاد میزدند. در اهواز جمعیت بزرگی از پرستاران شرکت داشتند و با پهن کردن سفره ای خالی  در مقابل استانداری بطور نمادین اعتراض خود را به فقر اعلام کردند.  
موج جدیدی از اعتراضات پرستاران آغاز شده است و در این مدت آنها در شهرهای مختلفی چون تهران، فسا، سنندج،  صومعه سرا، رشت، سقز، کرمانشاه، ارومیه ، کاشان، آران و بیدگل، یزد، اسلام آباد غرب و اراک تجمعات داشته و پیگیر مطالباتشان شده اند.
امروز همچنین جمع بزرگی از ماما ها در تهران در اعتراض به  بدتر شدن هر روز بیشتر وضع معیشتی و شرایط سخت کاری خود مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند و با خشم و اعتراض فریاد زده و  خواستار حضور وزیر در تجمع خود شدند.  اعتراضات در بخش های مختلف کارگری گسترده است.  اعتراض به فقر و بی تامینی و برای برخورداری از زندگی و معیشت انسانی محور مشترک این اعتراضات است. بر اساس این اعتراضات مشترک است که امروز بازنشستگان با شعارهای متحد کننده و با فریاد درد ما درد شماست مردم به ما ملحق شوید کل جامعه را به اعتراض علیه فقر و فساد فرا میخوانند.
حزب کمونیست کارگری ایران
۷ آذر ۱۴۰۲،  ۲۸ نوامبر  ۲۰۲۳