اخباروگزارش های کارگری 3 - 4 دی ماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- دومین روزاعتصاب و تجمع صدها کارگرخشمگین گروه ملی صنعتی فولاد ایران دراعتراض به عدم اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل و ممنوع الورود کردن 38 همکارحق طلب «ما کارگران فولاد علیه ظلم وبیدا می جنگیم می جنگیم» «نه تهدید نه زندان دیگر اثرندارد» «مشکل ما حل نشه اهواز قیامت میشه» «کارگر می میرد ذلت نمی پذیرد» «ظلم وستم کافیه سفره ما خالیه» *دومین روزاعتصاب و تجمع صدها کارگرخشمگین گروه ملی صنعتی فولاد ایران دراعتراض به عدم اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل و ممنوع الورود کردن 38 همکارحق طلب

«ما کارگران فولاد علیه ظلم وبیدا می جنگیم می جنگیم» «نه تهدید نه زندان دیگر اثرندارد» «مشکل ما حل نشه اهواز قیامت میشه» «کارگر می میرد ذلت نمی پذیرد» «ظلم وستم کافیه سفره ما خالیه»- یکشنبه های اعتراضی کارگران شاغل و بازنشسته: 
1- یکشنبه اعتراضی کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع کارگران شرکت نفت فلات‌قاره درجزیره سیری
2- تجمع بازنشستگان کشوری ، تامین اجتماعی ولشکری مقابل سازمان مدیریت وبرنامه وبودجه کرمانشاه
3- یکشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله  مصوبه مزدی ضد کارگری شورای عالی کار‌ و وضعیت نامناسب خدمات بیمه درمانی با راهپیمایی  و تجمع
درشهر اراک مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان
وشوش مقابل فرمانداری شهرستان
4- تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته صنعت فولاد کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله اجرا نشدن همسازی،عدم پرداخت مطالبات معوقه  وخدمات درمانی ناکافی مقابل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد درشهرهای اصفهان،اهواز، تهران،رودبار و سوادکوه با شعارهای:
«بازنشسته داد بزن حق توفریاد بزن»
«یه اختلاس کم بشه حق ما پرداخت میشه»
«اجرای همسان سازی بدون حقه بازی»
5- تجمع اعتراضی جمعی از کارگران بازنشسته صنعت نفت نسبت به مشکلات معیشتی و ادغام ودولتی کردن(غارت) صندوق بازنشستگی نفت مقابل  ساختمان دو طبقه شرکت ملی مناطق نفت‌خیز اهوازبا شعارهای:
«نه مجلس نه دولت نیستند بفکر ملت»
«گرانی اسف بار حاکم شده توبازار»
- تجمع اعتراضی جمعی از اهالی تهرانسر و شهرکهای اقماری نسبت به عدم واگذاری اسناد مالکیت خانه هایشان مقابل مجلس
- اعتصاب طلا و جواهر فروشان شهرهای اصفهان،تبریز،مشهد و.... دراعتراض به صدور صورتحساب الکترونیکی وثبت تمام موجودی درسامانه
- پابند الکترونیکی برای مژگان باقری   
- ممنوعیت تماس تلفنی کارگر زندانی حسن سعیدی
- صدور حکم منع تعقیب اسماعیل گرامی
*******
مجموعه ای از گزارش ها:
کانال صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد:
1- امروز یکشنبه سوم دی ماه ۱۴۰۲، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز برای دومین روز متوالی دست به اعتصاب زدند.
شب گذشته مدیریت فاسد شرکت و حراست مزدور اقدام به مسدود کردن کارت ورود ۱۷ نفر دیگر از کارگران نموده و بدین ترتیب تاکنون ۳۸ نفر از کارگران به دلیل اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه بندی از کار تعلیق شده اند.
در واکنش به این اتفاق، کارگران تمامی بخشها امروز صبح از ورود به محل کار خودداری کرده و تمامی درهای ورودی و خروجی شرکت را مسدود نمودند.
 
 
 
2- استقرار نیروهای یگان ویژه در محل اعتصاب و تجمع کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز
 
3- گزارش تکمیلی از ادامه اعتصاب در گروه ملی صنعتی فولاد - اهواز
اعتصاب قدرتمند کارگران گروه ملی فولاد همچنان ادامه داشته و کلیه خطوط تولیدی تحت تاثیر این اعتصاب متوقف هستند.
درهای ورود و خروج شرکت کماکان توسط کارگران مسدود بوده و هر شیفت کاری مسئولیت مراقبت از بسته بودن درها و جلوگیری از خروج محصول و همینطور ورود مدیران فاسد به شرکت را بر عهده دارد.
فردا دوشنبه از ساعات اولیه و همزمان با ورود شیفت صبحکار، تجمع و راهپیمایی اعتراضی ادامه خواهد یافت.
کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران:
همکاران شریف تا احقاق تمام مطالباتمان هر روز صبح می آییم
امروز یکبار دیگر همانند گذشته اتحاد ،همبستگی و اخوت خودرا ثابت کردیم و مطالبات صنفی و خواسته ها و دردهای خود را فریاد زدیم. درد فشاراز  تورم افسار گسیخته اقتصادی ، درد نگاه‌های حسرت بار فرزندانمان که نمی‌توانیم خواسته هایشان را برآورده کنیم ، درد آرزوی یک مسافرت ساده و بدون دغدغه برای خانواده هایمان و درد بی مسئولیتی مسئولینی که این همه درد و فغان از درد را می‌بینند و میشنوند ولی دم از دم نمی گشایند. آنان که به دنبال دشمن و آرام نمودن اوضاع داخلی هستند بد نیست برای کنترل اوضاع و حفظ آرامش بجای اینکه سر سرنیزه ها را بسوی شریف  ترین و زحمتکش ترین قشر جامعه نشانه بروند ، سری به دفاتر مسئولین بلند پایه استان و کشور بزنند و علت سکوت مسئولین در برابر این همه فریادهای ناشی از درد بی مسئولیتی را جویا شوند. آیا سکوت و عدم ورود مسئولین به یک مسئله و بحران ، خودش ، بحران زایی و بحران آفرینی نیست؟ 
دو روز از تجمع اعتراض آمیز صنفی و مسالمت آمیز  کارگران شریف  شرکت گروه ملی فولاد اهواز  به وضعیت حقوق و معیشتشان میگذرد، تجمعی که حاصل و نتیجه مداخله و لابی گری آقای سید کریم حسینی نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی و سپردن تصدی یکی از مهم ترین و بزرگترین و اتفاقا حساس ترین شرکت های کشور به یک شخص ناهل و ضعیف غیر بومی و غیر متخصص است. مدیری که در ازای سمت دادن به اعضا ستاد انتخاباتی آقای سید کریم حسینی یعنی ابراهیم نصیر نیا و مسعود بنی نعمه و خواهر زاده آقای ساعدی نماینده سوسنگرد یعنی نادر پاژنگی به کرسی مدیریت دست یافت و به پشتوانه همین حضرات و آقایان برخوردی خارج از منطق و اخلاق و ادب و نزاکت را در برخورد با پرسنل برگزید که حاصل همان برخوردها را دید. ان الله یعز من یشا و یذل من یشا.
با وجود این بحران‌ها و این تجمعات متاسفانه هنوز هیچ حرکت مثبتی از جانب استانداری و شورای تامین که چندین بار قبل تر ها وعده حل مشکلات را داده بود نشد و گویا مسئولین از این تجمعات و این اعتراضات خرسندند.
آقای استاندار اگر هنوز از این اعتراضات بیخبرید که بیدار شويد و اگر خبر دارید و بی تفاوت نظاره گر هستید که وامصیبتا و باید به نیت و قصد شما از این سکوت شک کرد. شورای تامین باید به فسادهای مالی و اخلاقی  ،فاکتور سازی ها و ریخت و پاش های الکی علی محمدی ورود می کرد اما ... 
همکاران شریف تا احقاق تمام مطالباتمان هر روز صبح می آییم.
*یکشنبه های اعتراضی کارگران شاغل و بازنشسته: 
1- یکشنبه اعتراضی کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع کارگران شرکت نفت فلات‌قاره درجزیره سیری
 
2- تجمع بازنشستگان کشوری ، تامین اجتماعی ولشکری مقابل سازمان مدیریت وبرنامه وبودجه کرمانشاه
 
 
 
قطعنامه پایانی تجمع مشترک بازنشستگان کرمانشاه سوم دیماه ۴۰۲
ما بازنشستگان بدنبال فشارهای معیشتی و تورم افسار گسیخته ناشی از ناکارامدی سیاستهای اقتصادی  دولتها  ، مدتهاست که برای بیان مطالبات خود و از سر ناچاری به تجمعات خیابانی روی اورده ایم ،  اما با وجود فریادهای مکرر جهت رساندن مطالبات قانونی و برحقمان  به گوش مجلس و دولت ، تا کنون نه تنها واکنش در خوری از طرف  مسئولین مرفه و بی درد که بسیاری از شماها دغدغه اصلی تان ثروت اندوزی از راه فشار بر اقشار آسیب پذیر است ، دریافت نکرده ایم ، بلکه روز به روز با اعمال سیاستهای خانمان براندازتان عرصه زندگی رل بر ما  تنگتر نموده اید !
تورم افسارگسیخته و زندگی به مراتب زیر خط فقر که جامعه با آن دست به گریبان است ، نه تنها مشکل امروز بازنشستگان و حقوق بگیران ، بلکه درد مشترک تمام  اقشار آسیب پذیر جامعه ایران است ! 
طرحها و قوانین تحمیلی شما در برنامه هفتم توسعه و بودجه ۱۴۰۳ نیز  به جز ریاضت کشی ،  زندگی زیر خط فقر ، استرس و نگرانی و یاس و ناامیدی  بیشتر از قبل ،  برای اکثریت مردم دستاوردی نخواهد داشت . 
ما بازنشستگان مطالبه گر چون به امید برخورداری از منزلت و معیشت و درمان مناسب و ارامش در کنار خانواده در دوران میانسالی و کهولت، به مدت ۳۰ سال ، ۳۰٪ حاصل تلاشمان را به صندوق های بازنشستگی سپرده ایم ،  تا آخر ایستاده و بارها اعلام کرده ایم که این شرایط خفت‌بار و توهین آمیز را نپذیرفته و نخواهیم پذیرفت. 
ما بر پیمان خود که همانا ادامه تجمعات سراسری در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه های اعتراضی است ، متحدانه و گسترده تر از همیشه ایستاده ایم  و همواره بر این باوریم که:
فقط کف خیابان، بدست میاد حقمان!
خواست های ما که در واقع مطالبات اکثریت جامعه ایران است در شرایط فعلی بدین شرح میباشد :
۱- تامین معیشت برای همه ، مطابق با استانداردهای روز دنیا که از ضروریات مسلم یک جامعه ی سالم است ، اما دولت و نهادهای ذیربط ، با طرح لوایحی مانند افزایش ۱۸ و ۲۰ درصدی حقوقها علیرغم تورم سرسام آور ، به زندگی مردم بشکل تمسخر امیزی تعرض نموده  و ماوعلیه این سیاست تبعیض آمیز و ستمگرانه تا دستیابی به مطالبه ی خود، ساکت نخواهیم نشست. 
۲-اجرای با کیفیت #آموزش و #درمان کار آمد و رایگان که مطابق اصول ۳۰،۲۹،۳ و ۴۳ قانون اساسی حقی همگانی است ، ما خواستار خارج نمودن این دو نیاز اساسی جامعه ، از معادلات پولی و بازار می باشیم .
۳- ما خواهان اجرای بی کم و کاست ماده ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۹۶ تامین اجتماعی،  مبنی بر افزایش حقوق ها مطابق با نرخ واقعی تورم و نه نرخ غیر غیر واقعی تورم اعلام شده توسط دستگاهای ذیربط و همچنین اجرای آیین نامه استخدامی و رفاهی ۸۹ مخابرات می باشیم.
۴-افزایش غیر معقول و کارشناسی نشده مالیات های آشکار و پنهان که نام دیگرش غارت بیشتر از جیب مردم است  ، حاصلی بغیر از ناکارآمدی و فساد ندارد و تورم زا دانستن افزایش حقوقِ ما مزدبگیران اعم از شاغل و بازنشسته ،  توهین به شعور جامعه است و به هیچوجه قابل قبول نمی باشد ،
۵- هر گونه پرونده سازی و تهدید علیه کنشگران و فعالین مستقل ،  محکوم بوده و خواست ما خاتمه ی پرونده سازی ها و آزادی بی قید وشرط تمامی فعالین دغدغه مند زندانی از جمله معلمان و کارگران زندانی است . 
۶- بر اساس اصول ۲۶ و ۲۷ قانون اساسی؛ تشکل یابی مستقل و آزادی تجمعات اعتراضی حق مسلم ماست و اعلام میداریم که اعضای تشکلات زرد و وابسته که با بی تفاوتی خود عملا در راستای منافع ما بازنشستگان، سکوت کرده و حامی این وضعیت فلاکت بارند ، نمایندگان واقعی ما نمی باشند . زیرا اگر غیر از این بود ، ما در کف خیابان نبودیم.
در خاتمه ما بازنشستگان  ، تا محقق شدن  تمامی مطالبات بر زمین مانده مان ،  به تجمعات خود که به عنوان تنها ابزار اعتراضی از طرف دولت به ما تحمیل شده و جز آن هیچ چاره ای نداریم ، ادامه داده و هم چنان فرباد می زنیم :  
  "تا حق خود نگیریم ،  آرام نمی نشینیم‌".
3- یکشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله  مصوبه مزدی ضد کارگری شورای عالی کار‌ و وضعیت نامناسب خدمات بیمه درمانی با راهپیمایی  و تجمع
درشهر اراک مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان
وشوش مقابل فرمانداری شهرستان
شعارها:
«بازنشسته داد بزن حق توفریاد بزن»
«چای دبش عالیه  سفره ی ما خالیه»
«یه اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه»
«میرهاشم حیاکن سازمانو رها کن»
«مابجزحق نمی خوایم صدقه دولت نمی خوایم»
«تورم اسفبار حاکم شده توبازار»
«گرانی تورم بلای جان مردم»
«ننگ ما ننگ ما صدا وسیمای ما»
«زیربار ستم نمی کنیم زندگی جان فدا می کنیم در ره آزادگی  ننگ براین زندگی ننگ براین زندگی»
« نه مجلس نه دولت نیستند بفکر ملت»
 
4- تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته صنعت فولاد کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله اجرا نشدن همسازی،عدم پرداخت مطالبات معوقه  وخدمات درمانی ناکافی مقابل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد درشهرهای اصفهان،اهواز، تهران،رودبار و سوادکوه با شعارهای:
«بازنشسته داد بزن حق توفریاد بزن»
«یه اختلاس کم بشه حق ما پرداخت میشه»
«اجرای همسان سازی بدون حقه بازی»
5- تجمع اعتراضی جمعی از کارگران بازنشسته صنعت نفت نسبت به مشکلات معیشتی و ادغام ودولتی کردن(غارت) صندوق بازنشستگی نفت مقابل  ساختمان دو طبقه شرکت ملی مناطق نفت‌خیز اهوازبا شعارهای:
«نه مجلس نه دولت نیستند بفکر ملت»
«گرانی اسف بار حاکم شده توبازار»
*تجمع اعتراضی جمعی از اهالی تهرانسر و شهرکهای اقماری نسبت به عدم واگذاری اسناد مالکیت خانه هایشان مقابل مجلس
روزیکشنبه 3 دی، جمعی از اهالی تهرانسر و شهرکهای اقماری برای اعتراض به عدم واگذاری اسناد مالکیت خانه هایشان از طرف سازمان ملی زمین و مسکن و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران دست به تجمع مقابل مجلس زدند.
 
*اعتصاب طلا و جواهر فروشان شهرهای اصفهان،تبریز،مشهد و.... دراعتراض به صدور صورتحساب الکترونیکی وثبت تمام موجودی درسامانه
روزیکشنبه 3 دی، طلا و جواهر فروشان شهرهای اصفهان،تبریز،مشهد و.... برای اعتراض به صدور صورتحساب الکترونیکی در سامانه مودیان مالیاتی وثبت موجودی ازبالا کشیدن کرکره های مغازه هایشان خودداری کردند.
بنابه گزارش های رسانه ای شده، از یکم  دی ماه سال جاری فروشندگان مصنوعات طلا و پلاتین مکلف شدند به سامانه مودیان مالیاتی متصل شوند و صورت‌حساب‌های خرید و فروش طلا و جواهر را در این سامانه بارگذاری کنند. این موضوع از آن جهت برای طلافروشان گران تمام شد که صنف طلا همپای پزشکان و وکلا ملزم به پرداخت مالیات با هر میزان فروش هستند در حالی‌که سایر صنوف تا سقف 18 میلیارد تومان از پرداخت مالیات معاف شده‌اند.
*پابند الکترونیکی برای مژگان باقری   
امروز ٣ دیماه ١۴٠٢  مژگان باقری، از فعالین صنفی معلمان فارس که برای اجرای حکم ۲ سال حبس خود در زندان عادل‌آباد به سر می‌برد با پابند الکترونیکی حبس خانگی شد. 
پابند الکترونیک از ابزارهای بی‌شرمانه  حاکمیت است که افراد را با هزینه مضاعف و تحمیل آن بر اشخاص  در خانه‌هایشان حبس می‌کند در حالیکه فعالین صنفی به شکلی قانونی نسبت به سومدیریت حکام اعتراض کرده‌اند با اتهامات بی‌اساس روانه زندان ها می‌شوند و حاکمان عملا ضعف و ناتوانی خود را در اداره امور با سرکوب گسترده جبران می‌کنند   
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*ممنوعیت تماس تلفنی کارگر زندانی حسن سعیدی
با دستور بازجوی پرونده، تماس تلفنی کارگر زندانی حسن سعیدی عضو سندیکای کارگران شرکت واحد ممنوع شد. از ظهر روز شنبه ۲ دی، بدون ابلاغ قبلی تماس تلفنی این کارگر زندانی قطع شده است و پس از پیگیری ایشان از مسئولان زندان هیچ دلیلی برای قطع تلفن ایشان عنوان نشده است اما گفته شده قطع تلفن به دستور ضابط (بازجو) پرونده بوده است.
این در حالی است که حتی برابر آئین نامه سازمان زندان‌ها تصمیم‌گیری در مورد قطع تلفن زندانی با شورای زندان است و پس از گزارش تخلف علیه زندانی‌، شورای زندان تصمیم به قطع تلفن و یا اعمال محدودیتهای دیگر در مورد زندانی می‌گیرد؛ اما این پروسه در مورد قطع تلفن حسن سعیدی انجام نشده است و صرفا با دستور تلفنی بازجو تلفن وی یکباره قطع شده است.
بدنبال بازداشت در اردیبهشت ۱۴۰۱، حسن سعیدی مدتهای طولانی تحت بازحویی و‌ در انفرادی بود و با پایان بازحوییها و بدنبال حکم دادگاه در حال گذارندن حکم ناعادلانه ۵ سال زندان میباشد. 
قطع تماس تلفنی به هر بهانه ای فشار مضاعف بر زندانی است و بازجویان برای اذیت و آزار و فشار بیشتر بر زندانیان سیاسی و عقیدتی بصورت فراقانونی و حتی بدون رعایت تشریفات اداری پیش بینی شده در این خصوص تلفن زندانیان را قطع می‌کنند، و مسئولان زندان هم این دستورات فراقانونی را اجرا میکنند. این اقدامات و رفتارهای غیرانسانی و غیرقانونی باید فورا متوقف شوند. 
کارگر زندانی، زندانی سیاسی آزاد باید گردد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۳ دی ۱۴۰۲
*صدور حکم منع تعقیب اسماعیل گرامی
اینجانب اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته روز ۳۰ آبان ۱۴۰۲ در تجمع بازنشستگان مقابل سازمان تامین اجتماعی بازداشت و پس از انتقال به پلیس امنیت و انجام بازجویی، به زندان اوین منتقل و با نظر بازپرس کشیک در همان شب آزاد شدم تا در روزهای آتی نتیجه ی بازجویی مشخص گردد. در نهایت حکم "منع تعقیب" صادر شد.
رسیدن به حق و حقوق قانونی بازنشستگان، در تداوم تجمعات قانونی ما میباشد.
پ.ن:
تجمع و اعتراض برای پیگیری مطالبات جرم نیست و حق قانونی  ماست.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید


اخباروگزارش های کارگری 4 دی ماه 1402
- سومین روزاعتصاب،راهپیمایی و تجمع گروه ملی صنعتی فولاد ایران دراعتراض به عدم اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل و ممنوع الورود کردن 38 همکارحق طلب
«درودبرکارر مرگ برستمگر»
«نه تهدید نه زندان دیگر اثرندارد»
«کارگر می میرد ذلت نمی پذیرد»
«بانک ملی حیاکن  گروه ملی را رهاکن»
مطالبات کارگران شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز:
1- رفع ممنوعیت ورود به شرکت کارگران تعلیق شده و بازگشت به کار کارگران اخراج شده قبلی.
2- همسان‌سازی دستمزد ها برابر دریافتی کارگران شرکت‌ فولاد اکسین.
3- اجرای کامل و عادلانه طرح طبقه‌بندی مشاغل.
4- قراردادی شدن کلیه کارگران شفق.
- ادامه اعتراضات کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع کارگران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری و ادارات زمین شناسی و حفاری نفت مرکزی
- دوشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته مخابرات کشور نسبت به کاهش قدرت خرید ،عدم پرداخت مطالبات و قطع خدمات بیمه تکمیلی درمان بابرپایی تجمع،راهپیمایی ،سردادن شعارها وبرافراشتن پلاکاردها مقابل یا درساختمان مرکزی شرکت مخابرات استان های
آذربایجان شرقی (شهرتبریز)
آذربایجان غربی (شهر ارومیه)
اردبیل(شهر اردبیل)
أصفهان (شهراصفهان)
خراسان شمال(شهر بجنورد)
خوزستان(شهر اهواز)
چهارمحال بختیاری(شهر شهرکرد)
زنجان(شهر زنجان)
فارس(شهرشیراز)
کردستان(شهرهای بیجار،سنندج ومریوان)
کرمان(شهرکرمان)
کرمانشاه(شهرکرمانشاه)
گیلان(شهررشت)
لرستان(شهر خرم آباد)
مازندران(شهرساری)
مرکزی(شهراراک)
هرمزگان (شهربندر عباس)
همدان(شهرهای نهاوند وهمدان)
- تجمع اعتراضی مشترک بازنشستگان فرهنگی، مخابرات، تامین اجتماعی، لشگری و کشوری تهران مقابل سازمان برنامه بودجه
و 
ادامه اعتراضات بازنشستگان کشوری نسبت به عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان(اجرا نشدن ماده 30 قانون برنامه ششم توسعه)با تجمع
ایلام مقابل ساختمان سازمان مدیریت و برنامه ریزی
قزوین مقابل ساختمان سازمان برنامه و بودجه
 واستان مازندران
- ادامه اعتراضات پرستاران کشورنسبت به سطح نازل حقوق ،عدم پرداخت بموقع مطالبات،کمبود نیرو و شرایط سخت کاری با برپایی تجمع پرستاران بیمارستان مهدیه تهران
- تجمع اعتراضی معلمان خرید خدمت  یزد نسبت به عدم تبدیل وضعیت با همراهی دانش آموزان مقابل استانداری یزد با شعار «تا حق مو نگیرم از اینجا نمیرم»،«ده ساله که درس دادم آزمونمو پس دادم» و....
- ادامه اعتراض طلا و جواهر فروشان نسبت به صدور صورتحساب الکترونیکی وثبت تمام موجودی درسامانه در شهرهای اراک و..... 
- انتقال عثمان اسماعیلی از زندان سقز به بیمارستان 
- انتقال کارگر زندانی حسن سعیدی به بند ۸ زندان اوین در اقدامی تنبیهی.
- بدرفتاری کارکنان سلف دانشکدگان فنی!
- جان باختن یک کارگر مقنی درکرمان براثر سقوط در چاه 100
*******
*سومین روزاعتصاب،راهپیمایی و تجمع گروه ملی صنعتی فولاد ایران دراعتراض به عدم اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل و ممنوع الورود کردن 38 همکارحق طلب
«درودبرکارر مرگ برستمگر»
«نه تهدید نه زندان دیگر اثرندارد»
«کارگر می میرد ذلت نمی پذیرد»
«بانک ملی حیاکن  گروه ملی را رهاکن»
مطالبات کارگران شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز:
- رفع ممنوعیت ورود به شرکت کارگران تعلیق شده و بازگشت به کار کارگران اخراج شده قبلی.
- همسان‌سازی دستمزد ها برابر دریافتی کارگران شرکت‌ فولاد اکسین.
- اجرای کامل و عادلانه طرح طبقه‌بندی مشاغل.
- قراردادی شدن کلیه کارگران شفق.

مجموعه ای از گزارش ها:
کانال صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد:
1- دوشنبه چهارم دی ماه ۱۴۰۲ اعتصاب کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز وارد سومین روز خود شد.
درهای ورود و خروج شرکت همچنان در کنترل کارگران قرار دارد و راهپیمایی اعتراضی از محل شرکت تا میدان بقایی صورت پذیرفت.
تجمع کارگران هم اکنون در میدان بقایی-ابتدای جاده خرمشهر در جریان است.
2- ما هزاران بار فریاد زدیم
اگر کارت یک نفر مسدود شود، درهای شرکت بسته خواهد شد!
ما مرعوب تهدید و فشارها نخواهیم شد. 
باز هم می گوئیم:
رفع ممنوعیت ورود به شرکت کارگران تعلیق شده و بازگشت به کار کارگران اخراج شده قبلی.
همسان‌سازی دستمزد ها برابر دریافتی کارگران شرکت های فولادی همجوار.
اجرای کامل و فوری طبقه‌بندی مشاغل.
برکناری مدیرعامل فاسد و خلع مالکیت از بانک ملی.
مشارکت کارگران در امر مدیریت شرکتی که متعلق به خود ما است.
تازه آغاز راهیم؛ نبردی دشوار که وسوسه تسلیم در آن راه ندارد.
2- گزارش تکمیلی از ادامه اعتصاب در گروه ملی صنعتی فولاد - اهواز
امروز دوشنبه چهارم دی، سومین روز اعتصاب قدرتمند کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران ادامه دارد.
کنترل تمامی درهای شرکت همچنان در دست ماست و اجازه نخواهیم داد تا غارتگران فرصت طلب، کوچکترین منفذی برای چپاول خانه ای که متعلق به ماست بیابند.
باز هم می گوئیم:
رفع ممنوعیت ورود به شرکت کارگران تعلیق شده و بازگشت به کار کارگران اخراج شده قبلی.
همسان‌سازی دستمزد ها برابر دریافتی کارگران شرکت های فولادی همجوار.
اجرای کامل و فوری طبقه‌بندی مشاغل.
قراردادی شدن کلیه کارگران شفق.
برکناری مدیرعامل فاسد و خلع مالکیت از بانک ملی.
مشارکت کارگران در امر مدیریت شرکتی که متعلق به خود ما است.
فردا هم با همه توان خود در تجمع حاضر خواهیم شد.
اینجا فقط کارخانه نیست، اینجا خانه کارگر گروه ملی است.
مالک این کارخانه من هستم.
در گروه ملی فولاد هیچ مدیر و هیچ مافیایی نمی‌تواند دوام آورد. 
تصاویری مربوط به مراقبت و نگهبانی جمعی ما از خانه مان:
 
 
کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران:
روز سوم از تجمع کارگران شرکت گروه ملی سپری شد و در حال ورود به روز چهارم هستیم ولی گویا صدای مظلوم در طول تاریخ مظلوم باقی مانده و هیچ مسئولی گوش شنیدنش را ندارد. مسئولین محترم تا به امروز فقط برای اینکه مزاحمتی برای همشهریان ایجاد نشود درب شرکت مانده آیم ، اگر واقعا صدایمان به گوشتان نمیرسد درب استانداری تجمع خواهیم کرد تا صدایمان را واضح و رسا بشنوید.
آقای محراب، دست از کار کشیدن کارگران نه برای بهانه دادن بدست دشمن و نه از روی دل خوش است. خون و گوشت و پوست و استخوان کارگر با کار و زحمت عجین شده است و تا زمانی که مجبور نباشد دست از کار نمی‌کشد. دو سال تمام مدیر بی کفایتی که با تایید شما مسئولین استانی زمام امور شرکت گروه ملی را در دست گرفت انگشت در زخم کارگر کرده و آن را فشار میدهد و کارگر تا جایی که توان داشت به امید اینکه مسئولین به فکرش هستند دندان به لب دوخت تا مبادا ناله هایش بهانه ای دست دشمن شود تا جایی که دیگر تاب نیاورد و دردش را فریاد زد. درد از نداری ، درد از تبعیض و ظلم کارفرما و درد درخواست‌های فرزندی که قادر به تامینشان نیست. کارگر را نه با دشمن کاریست نه بیش از حقش مطالبه ای دارد.
آقایان مسئولین کشوری و استانی، بیش از ۷سال شرکت در اختیار بانک ملی و تحت سلطه مدیرانی است که این بانک ربا خوار جهت تصدی امور معرفی کرده است. تا بحال هیچ مسئولی از بانک ملی پرسیده که در این مدت چه حرکت مثبتی در این شرکت صورت گرفته است؟ پرسیده اید که وضعیت این شرکت با سالهای ۹۴ و ۹۵ چه تفاوتهایی پیدا کرده است؟ چطور شرکت‌هایی مانند ذوب آهن اصفهان و پتروشیمی که اختلاس هایی به مراتب سنگین تر از گروه ملی را تجربه کرده اند دوباره به چرخه تولید بازگشته و بحران را پشت سرگذاشته اند و گروه ملی همچنان در بحران دست و پا میزند؟
وضعیت این شرکت نه تنها رو به بهبود رفته، بلکه بدتر هم شده است. هر مدیری که قدم به این شرکت گذاشته در عین فقدان تخصص و دلسوزی و در اوج بی تعهدی ،هدفی جز  پر کردن رزومه و جیب خود و اطرافیانش نداشته و ندارد. گویا مسئولین بانک ملی قسم خورده اند که به هر شکل ممکن این شرکت را از پا درآورده و به زمره شرکتهای ورشکسته استان خوزستان بیفزایند و این نوع مدیریت انگیزه را در دل کارگران کشته و امیدشان به آینده را ناامید ساخته است.
چرا بجای درمان برای بیماری مدیران نالایق شرکت گروه ملی که بانک ملی باعث و بانی آن است با استفاده از اهرم فشار و ارعاب کارگران از طریق احضارشان به مراکز امنیتی سعی در پاک کردن صورت مسئله دارید نه حل آن.
به گوش باشید که هیچگونه تهدید و ارعابی در جهت عقب نشینی ما از احقاق حق و حقوقمان دیگر اثر ندارد و باز هم خواهیم آمد و با تمام چنان حقمان را فریاد خواهیم زد که پشت کرسی های مدیران نالایق و ظالم بلرزد.
همچنان خواستار همسان‌سازی حقوق با فولاد اکسین هستیم و به ریالی کمتر رضایت نخواهیم داد.
اگر باز هم صدایمان را نشوید درب استانداری و در نماز جمعه حقمان را فریاد خواهیم زد.
مطالبات کارگران شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز عبارتند از  :
- رفع ممنوعیت ورود به شرکت کارگران تعلیق شده و بازگشت به کار کارگران اخراج شده قبلی.
- همسان‌سازی دستمزد ها برابر دریافتی کارگران شرکت‌ فولاد اکسین.
- اجرای کامل و عادلانه طرح طبقه‌بندی مشاغل.
- قراردادی شدن کلیه کارگران شفق.
*ادامه اعتراضات کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع کارگران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری و ادارات زمین شناسی و حفاری نفت مرکزی
 
 
 
*دوشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته مخابرات کشور نسبت به کاهش قدرت خرید ،عدم پرداخت مطالبات و قطع خدمات بیمه تکمیلی درمان بابرپایی تجمع،راهپیمایی ،سردادن شعارها وبرافراشتن پلاکاردها مقابل یا درساختمان مرکزی شرکت مخابرات استان های
آذربایجان شرقی (شهرتبریز)
آذربایجان غربی (شهر ارومیه)
اردبیل(شهر اردبیل)
أصفهان (شهراصفهان)
خراسان شمال(شهر بجنورد)
خوزستان(شهر اهواز)
چهارمحال بختیاری(شهر شهرکرد)
زنجان(شهر زنجان)
فارس(شهرشیراز)
کردستان(شهرهای بیجار،سنندج ومریوان)
کرمان(شهرکرمان)
کرمانشاه(شهرکرمانشاه)
گیلان(شهررشت)
لرستان(شهر خرم آباد)
مازندران(شهرساری)
مرکزی(شهراراک)
هرمزگان (شهربندر عباس)
همدان(شهرهای نهاوند وهمدان)
شعارها :
«بازنشسته بیداره ازوعده ها بیزاره»
«مشکل ما حل نشه دوشنبه ها می آئیم»
«حقوق نصف نیمه سکوت کنی همینه»
«بازنشسته داد بزن حق تو فریاد بزن»
«عزت بازنشسته احیا باید گردد»
«عدالتی ندیدیم به مجلس رای نمی دیم»
«عدالتی ندیدیم فقط دروغ شنیدیم»
«وزیر بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم»
«مدیر بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم»
«سلظانی دروغگو ننگت باد ننگت باد»
«سرجوخه سلظانی ننگت باد ننگت باد»
«نوبت ما که میشه خزانه خالی میشه»
«جیره نقدی بروزباید گردد»
«مخابرات ایران قانون نمی پذیرد»
«مخابرات حیا کن به وعده هات وفا کن»
«مخابرات ایران احیابایدگردد»
«14 سال خیانت مخابرات خجالت»
« شرکت پر درآمد چه بر سر تو آمد»
« شرکت پر درآمد درآمدت کجا رفت»
«فریاد بازنشسته اجرای آئین نامه»
«اجرای آئین نامه حق مسلم ماست»
«بیمه بی فرانشیز حق مسلم ماست»
«نه سازش نه تسلیم اجرای آئین نامه»
«رفاهیات خواروبار حق مسلم ماست»
«وعده وعید عالیه اما همش خالیه»
«مخابرات وهمراه ادغام باید گردد»
تصاویر :
ارومیه:
 
بجنورد:
 
نهاوند:
 
*تجمع اعتراضی مشترک بازنشستگان فرهنگی، مخابرات، تامین اجتماعی، لشگری و کشوری تهران مقابل سازمان برنامه بودجه
و 
ادامه اعتراضات بازنشستگان کشوری نسبت به عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان(اجرا نشدن ماده 30 قانون برنامه ششم توسعه)با تجمع
ایلام مقابل ساختمان سازمان مدیریت و برنامه ریزی
قزوین مقابل ساختمان سازمان برنامه و بودجه
 واستان مازندران
شعارها:
«اتحاد اتحاد علیه فقر وفساد»
عزاعزاست امروز حقوق بازنشسته زیر عباست امروز»
«حقوق بازنشسته پشت درهای بسته»
«معیشت منزلت حق مسلم ماست»
«وعده وعید عالیه سفره ما خالیه»
«صندوق غارت کردند ماروبیچاره کردند»
«فقروفساد کافیه سفره ما خالیه»
«معلم زندانی آزاد باید گردد»
 
 
*ادامه اعتراضات پرستاران کشورنسبت به سطح نازل حقوق ،عدم پرداخت بموقع مطالبات،کمبود نیرو و شرایط سخت کاری با برپایی تجمع پرستاران بیمارستان مهدیه تهران
روز دوشنبه 4 دی، اعتراضات پرستاران کشورنسبت به سطح نازل حقوق ،عدم پرداخت بموقع مطالبات،کمبود نیرو و شرایط سخت کاری با برپایی تجمع پرستاران بیمارستان مهدیه تهران ادامه یافت.
 
تجمع کنندگان با انتقاد از کار سخت و پرداخت‌های ناچیز،به خبرنگاررسانه ای گفتند: ما نسبت به کارانه‌های ناچیز، عدم اجرای صحیح قانون تعرفه گذاری و فوق العاده خاص و اضافه کاری اجباری و ارزان اعتراض داریم.
آنها افزودند: اضافه‌کار سخت پرستاری با ساعتی 12 تا 16 هزار تومان شبیه بیگاری است؛ باید معادلات مزدی پرستاران کشور تغییر کند.
*تجمع اعتراضی معلمان خرید خدمت  یزد نسبت به عدم تبدیل وضعیت با همراهی دانش آموزان مقابل استانداری یزد با شعار «تا حق مو نگیرم از اینجا نمیرم»،«ده ساله که درس دادم آزمونمو پس دادم» و....
روزدوشنبه 4 دی،معلمان خرید خدماتی با تجمع اعتراضی مقابل استانداری یزد نسبت به وضعیت استخدامی خود معترض شدند  .
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران ضمن حمایت از  مطالبات معلمین عزیز خرید خدمت در یزد و دیگر نقاط کشور برای تعیین وضعیت  و استخدام قطعی آنان  تاکید دارد که باید تنها دانش‌آموزانی در چنین اعتراض‌های مشارکت کنند که به سن عقلی کافی رسیده باشند  و آگاهانه برای مطالبات خود معلمان را همراهی کنند. 
*ادامه اعتراض طلا و جواهر فروشان نسبت به صدور صورتحساب الکترونیکی وثبت تمام موجودی درسامانه در شهرهای اراک و..... 
روزدوشنبه 4 دی، طلا و جواهر فروشان شهرهای اراک و.... برای اعتراض به صدور صورتحساب الکترونیکی در سامانه مودیان مالیاتی وثبت موجودی به اعتبشان ادامه دادند.
*انتقال عثمان اسماعیلی از زندان سقز به بیمارستان 
روز یکشنبه 3 دی‌، عثمان اسماعیلی فعال کارگری از زندان شهرستان سقزبه بیمارستان منتقل شد.
*انتقال کارگر زندانی حسن سعیدی به بند ۸ زندان اوین در اقدامی تنبیهی.
همانطور که در اطلاعیه روز گذشته اعلام نمودیم، از ظهر روز شنبه ۲ دی، بدون ابلاغ قبلی به دستور ضابط (بازجو) پرونده، تماس تلفنی حسن سعیدی قطع گردید. در تازه ترین اقدام تنبیهی علیه حسن سعیدی، امروز وی را بطور غیرمترقبه و بدنبال دستور از نیروهای اطلاعاتی و تایید قوه قضاییه، به بند ۸ زندان اوین‌منتقل کردند. 
آنچه روشن است، با وجود اینکه حسن سعیدی در حال سپری کردن حکم حبس پنج ساله میباشد و ‌بازجوییهایش سال کذشته به پایان رسیده، اما کماکان بازجو‌ و دیگر ماموران وزارت اطلاعات بر همه امور کنترل و‌ نظارت کامل دارند و هرگونه اظهار نظر و یا انتشار مطلب در هیچ زمینه ای حتی در دفاع از حقوق اولیه کارگران، دفاع از حقوق بازنشستگان‌ و ‌علیه کشتار مردم‌بیگناه در غزه را بر نمی تابند.  همین چند روز پیش اعلام نمودیم‌که حسن سعیدی نیاز مبرم به بازسازی اکثر دندانهایش در خارج از زندان دارد، اما این مقامات گوش شنوا برای رعایت حقوق ابتدایی و حفط سلامتی یک زندانی ندارند، لیکن برای تنبیه و‌ اذیت و‌ آزار زندانی و‌ جداسازی زندانیان از هیچ اقدام سرکوبگرانه ای کوتاهی نمیکنند.
حسن سعیدی، جوان‌کارگری بود که برای دفاع از حقوق اولیه خود و‌دیگر همکارانش در سال ۸۴ به سندیکا پیوست و به عنوان یک‌مدافع خستگی ناپذیرحقوق کارگران و با وجود فعالیتهای کاملا مشروع در حوزه کارگری، در این سالها لحظه ای راحتش نگذاشتند. حسن سعیدی در طول سال‌ها فعالیت برحق کارگری خود، پنج بار توسط شرکت واحد و با فشار نیروهای امنیتی اخراج شد و چندین بار مورد ضرب‌و‌شتم و بازداشت و‌ حبس های چند روزه و‌ چند هفته ای و اینبار چند ساله قرار گرفته است. 
سندیکای کارگران شرکت واحد به تداوم اذیت و آزار عضو زندانی خود، حسن سعیدی، و دیگر اعضای زندانی سندیکا، داود رضوی و رضا شهابی، بشدت معترض است و‌خواهان توقف این اعمال ضدانسانی‌ و آزادی کارگران زندانی و‌ دیگر فعالین کارکری، معلمی، دانشجویی و‌مدنی می باشد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۴ دی ۱۴۰۲
*بدرفتاری کارکنان سلف دانشکدگان فنی!
بر اساس گزارش دانشجویان فنی، دو-سه هفته‌ای است که دانشجویان از گرفتن غذای دانشجویی از طریق کد فراموشی بی نصیب‌اند.
کارکنان سلف دانشکده هیچ نوع مسئولیتی نسبت به عدم توزیع غذا با کد فراموشی به عهده نمیگیرند و دانشجویان را به «اتاق کناری» کنار سلف ارجاع میدهند. 
بر اساس گزارشات، پس از آنکه دانشجویان برای اعتراض به «اتاق کناری» مراجعه میکنند، آقایان یوسفی و خادمی(رئیس بسیج کارکنان دانشگاه تهران) بجای رسیدگی به شکایت دانشجویان، به ایشان توهین کرده آنان را تهدید به کسر ۹۰ تومان از اعتبار دانشجویی‌شان میکنند. 
پس از گذشت مدتی اعلام میکنند که فقط کد فراموشی هایی که متعلق به خود فرد است را قبول میکنند و از قبول کد فراموشی افراد دیگر معذورند. همچنین این افراد بعد اتمام ساعت کار سلف رو به دانشجویان میگویند:«مانند گوسفند اینجا واینستید». 
این رفتار های توهین آمیز و دانشجویان بخاطر اعتراض به ساده‌ترین حقوق صنفی‌شان نشان از بی‌توجهی دانشگاه به این حقوق و علاوه بر آن توهین به شأن دانشجویان دانشگاه تهران است، زیرا مقام‌ مربوطه هیچ نوع حقی نسبت به تهدید دانشجو ندارد و‌از مقام‌خود در حال سوء استفاده است و همچنین این ادبیات در خور هیچ محیط آکادمیکی نیست.
لازم به ذکر است کد‌ فراموشی از حق دانشجویان است و دانشجویان با توجه محدودیت های اعلام شده توسط دانشگاه نیز همچنان حق۱۲بار استفاده از آن را در طول ماه دارند و دانشجاه به ازای هر کد فراموشی مبلغی را از دانشجو کسر میکند‌. همچنین در بسیاری از موارد؟ دانشجویانی که به هر دلیلی نمیتوانند غذای خود را بگیرند، برای جلوگیری از  جریمه شدن،  کد‌فراموشی خود را با دیگر دانشجویان به اشتراک می‌گذارند تا دست‌کم غذا هدر نرود. مسئولین سلف تنها وظیفه دارند غذا را در اختیار دانشجو قرار بدهند و حق ندارند بین صاحب سامانه ای غذا و صاحب فعلی غذا تبعیض قائل شوند.
منبع:کانال دانشگاه تهران - دانشجو
*جان باختن یک کارگر مقنی درکرمان براثر سقوط در چاه 100
یکشنبه شب(3 دی)،یک کارگر مقنی تبعه افغانستان حین کار حفر چاه در حوالی روستای محی آباد در جنوب شهرستان کرمان براثر سقوط در چاه 100 جان خودرا ازدست داد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید