نامه جمعی از انسانهای چپ ، کمونيست و آزاديخواه به جوانان و مردم انقلابی سنندج!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

نامه ای سرگُشاده به:جوانان هوشمند و پُرشور و جسور و مردم فهیم و مبارز سنندج سُرخ! ما همشهریان و دوستان و بستگان دور افتاده شما، به عزم و رزم و رشادت هایتان، به همبستگی و همدلی و ابتکارات و خلاقیت هایتان، به نبردهای قهرمانانه کف خیابانتان، می بالیم و دست هایتان را می فشاریم و در آغوشتان می کشیم و بوسه بارانتان می کنیم. به تک تکتان می نازیم و به همگی تان خسته نباشید و دستمریزاد می گوئیم. افسوس که در کنارتان و همراهتان نیستیم، اما بدانید که دلمان با شماست و با انعکاس اخبار رویارویی ها و جنگ و پیروزی هایتان، خود را سهیم در افتخاراتی می دانیم که آفریننده شان شمایی!

دریغا در میانتان نیستیم تا با ابراز همدردی کردن از نزدیک، سهمی در سبک کردن غم سنگین ازدست دادن عزیزانتان و عزیزانمان را داشته باشیم.
عزیزان بدانید اگر چه از شما دوریم، اما حال و وضع لحظه به لحظه شب و روزتان را، تعقیب می کنیم. شب بیداری هایتان، خستگی هایتان، دلهره و اظطراب و دلواپسی هایتان از سرنوشت خود و عزیزانتان در میدان نبرد را، با تمام وجودمان درمی یابیم. 
با شنیدن هر خبر خوشی از پیشروی ها و موفقیت هایتان، احساس غرور می کنیم و با هر آسیبی که در میدان نبرد متحمل می شوید، دلگیر و مغموم می شویم و غصه مان می گیرد!
ما از دور شاهد فداکاری ها و ازخود گذشتگی هایتان، ابتکارات و خلاقیت هایتان، همبستگی ها و همدلی ها و همکاری هایتان، پیشروی ها و افتخارآفرینی هایتان هستیم و از خِفَت و خواری هایی هم که نصیب دشمنان و سرکوبگران می کنید، خبر داریم.
این، تنها ما نیستیم که چهارچشمی روند جنگ ناعادلانه شما با دستانی خالی در مصاف با دشمنی غدار و تا بُن دندان مسلح را، از دور نظاره می کنیم؛ مردم سراسر ایران و فراتر از آن کُل جهان، نبرد حماسی و غرورآفرین شما را رصد می کنند . بالاخره اگر در جریان جنگ ۲۴ روزه اول، ما به انواع سلاح دسترسی داشتیم، شما و در جریان جنگ ۲۴ روزه دوم که همچنان هم ادامه دارد، با دستانی خالی در میدان نبردید و ایستاده و مقاوم افتخار می آفرینید. این ایستادگی شما، بی سرانجام نخواهد بود و دیر یا زود همه جا رقص پیروزی راه خواهد افتاد!
عزیزان رزمنده، بدانید که تنها نیستید؛ بدانید که علاوه بر ما همشهریان و دوستان و بستگان دورافتاده تان، سرتاسر ایران و افکار عمومی جهان جانبدار و پشتیبان نبرد شمایند و همه مفتخر به افتخاراتی هستیم و هستند که شما می آفرینید.
بدانید که شما با این نبرد جانانه تان الگویی برای تداوم مبارزه در سرتاسر ایران و پیروزی این قیام شکوهمند سراسری ایران بدست می دهید و بزرگترین نقش را در پروسه رهایی جامعه ایران، بنام خود ثبت تاریخ خواهید کرد.
شما باید بخود ببالید، همانگونه که ما و دیگر مردمان کل ایران بشما می بالیم. حتماً شنیده اید که این روزها در سرتاسر ایران شعار:
(کردستان چشم و چراغ ایران) سر داده می شود که برخاسته از رشادتهای شما و مردم دیگر شهرهای کردستان است!
شهر ما ، سنت های تاریخی و بیادماندنی بسیاری را، بنام خود ثبت تاریخ کرده است که این یکی نیز به آنها افزوده می شود.
این شهر، تجربه تحریم قاطع رفراندوم جمهوری اسلامی، تجربه اداره شورایی شهر، تجربه کنترل و اداره محلات از طریق بنکه ها، تجربه تحصن طولانی استانداری و مسجد جامع، تجربه راه پیمایی بسوی مریوان، تجربه نوروز خونین، تجربه جنگ خونین ۲۴ روزه، تجربه پذیرایی وسیع از مهمانان نوروزی، تجربه پذیرایی و پناه دادن به آوارگان کردستان عراق، تجربه برگزاری مراسم های اول ماه مه و ۸ مارس و مناسبت های دیگر در فضایی خفقان آلود و ده ها تجربه بزرگ و کوچک افتخارآمیز دیگر را در کارنامه دارد.
این شهر، داغدیده صدها انسان مبارز و انقلابی و خوشنامی است که یا به جوخه مرگ سپرده شده اند، یا در میدان های نبرد مسلحانه با همین رژیم اشغالگر و جنایتکار از دست رفته اند و یا در تبعید و غُربَت و عوارض ناشی از زخم و دردهای التیام نیافته دهه های گذشته، از پای درآمده اند؛ می باشد!
در حال حاضر هزاران جوان دهه های پیش که با این رژیم سفاک در نبرد بوده اند و بسیاری از آنها زندان و شکنجه این رژیم را هم، تجربه کرده اند؛ در گوشه گوشه ی این جهان پهناور پراکنده اند که ما امضاء کنندگان این نامه، تنها بخش کوچکی از آنها هستیم.
ما امضاء کنندگان این نامه، بشما عزیزانی که این روزها از دستاوردهای آن تجارب گرانبهای چند دهه اخیر پاسداری می کنید و ستم هزار سر این رژیم ستمکار را، برنمی تابید و علیه تجاوزات و سرکوبگریها و تحمیل بی حقوقی هایش، جانانه ایستادگی می کنید؛ می گوئیم که:
ما را از خود و در کنار خود بدانید و این اعتراف را نیز از ما بپذیرید که شیوه و شگردهای مبارزاتی شما در خیلی از موارد هوشمندانه تر و مبتکرانه تر و رهائیبخش تر از شیوه و شگردهای مبارزاتی دوران ماست. بی دلیل نیست که حیرت جهانی را برانگیخته اید!
و بالاخره:
این نکته را هم، با تأکید به دیگر خوانندگان این نامه، یادآور شویم که ما مبارزات جوانان و مردم مبارز این شهر را، جدا از مبارزات دیگر شهرهای کردستان و ایران نمی دانیم و اگر این نامه، فقط شهروندان این شهر را، مخاطب گرفته است؛ تنها به این دلیل است تا در فضایی خودمانی با آنها همدلی کرده باشیم و ضمن حمایت کردن از مبارزه جانانه شان، قدرشان را گرفته باشیم و خسته نباشید و دستمریزادی گفته باشیم!
پُر توان تر باد نبرد قهرمانانه مردم کردستان!
زنده باد قیام سراسری و رزم رهایبخش مردم ایران!

١۵ اکتبر ٢۰٢٢
براي اضافه شدن به ليست از مايل زير استفاده کنيد!
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید


.........................................
1. مظفر فلاحی
2. توفيق فرجی
3. ارسطو شعبانی
4. فرشيد شکری
5. هيوا امجدی
6. مينو هميلی
7. امير کلاه قوچی
8. غفار غلامويسی
9. مظفر محمدی
10. احمد مطلق
11. بهزاد سهرابی
12. مينو ميرانی
13. فريبرز فخاری
14. فرحناز رضايی
15. ويدا نعمتيان
16. کاوه دوستکامی
17. عطا خلقی
18. توفيق پيرخضری
19. بهروز شاديمقدم
20. شمی صلواتی
21. بختيار پير خضری
22. يدی خليلی
23. لطف الله محمدی
24. عرفان مروت جو
25. صلاح کرور
26. سعيد کشاورز
27. شهرام امانتی
28. امين مرادی
29. سهيلا گله داری
30. فرزاد فخر العلمايی
31. آرمان پويا
32. حسن رحيمی
33. يحيی اويهنگ
34. تارا صابرپور
35. بهرنگ زندی
36. حميد شعبانی
37. رزا کريمی
38. ناصر امين فرد
39. محمد نعمتی
40. صلاح نعمتی
41. حميده نعمتی
42. آرشام گراميان
43. صلاح گراميان
44. ژينو ابراهيمی
45. پيمان ميرزايی
46. علی قادری
47. فرزاد دانانيائی
48. آوات صادقی
49. خالد ظاهری
50. عباس گويلی
51. وريا نقشبندی
52. سارا مرادی
53. مهرداد احمدی
54. عبدالله پیرویسی
55. حبيب اله مرادی
56. صالح فلاحی
57. هژير نينا
58. نسه ساعدپناه
59. افشين صلواتی
60. مهرداد امين وزيری
61. جبار محمدی
62. يحيی محمدی
63. پرويز راستگو
64. هدايت سهرابی
65. حمه کال نەوەره
66. ناهيد وفايی
67. مەحيه شريعتی
68. هادی رحيمی
69. ماجد عارفی
70. توفيق خدارحمی
71. کيومرث کابلی
72. علی بزرگپناه
73. فريده عبدی
74. مختار محمدی
75. پروين سعيد بختی
76. فواد زمانی
77. عزت ملکی
78. آروين مرادی
79. حسين عارفی
80. بهمن تقی پوريان
81. نسرين باباسلجی
82. سحر الياسی
83. عباس اياخ
84. لاله زندی
85. دلير سفيدی
86. ايران خاکباز
87. ابراهيم ابراهيمی
88. فایق شهسواری
89. آرش دانش پور
90. شهين کابلی
91. پويا ميرزايی
92. پرويز مردوخی


از ديگر شهرهای ايران و کردستان
1. حبيب عبدالهی
2. حسن حسام
3. فرزاد نازاری
4. محمد راستی
5. سلام زيجی
6. ريبوار عارف
7. بختيار اتابک
8. لادن داور
9. فرج شهابی
10. عمر معروفی
11. سیروس ایل بکی
12. فاطمه اقدامی
13. غلام محمدی
14. سيوان رضايی
15. کاوه رحيمی
16. حسام قادرپور
17. ایرج قهرمانلو
18. قادر محمدپور
19. کيوان کتابی
20. حميد آريا
21. فرشته محمدی
22. کمال محمدی
23. آرمان فرجی
24. سياوش کوهرنگ