جریانات دانشجویی: این یک انقلاب است!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

دانشجویان سراسر کشور، همراهان گرامی! توجه کنید، این یک انقلاب است! در طول حیات هیچکداممان حتی در جریان اعتراضات آبان، دیماه و ... این میزان همبستگی مردمی را برای تغییر اساسی ساختار سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جامعه ندیدیم.از سرتاسر کشور، جوانان، زنان و مردم پرشور و ذله شده از وضعیت ضدانسانی موجود خیابان‌ها را یکی پس از دیگری از اختیار نیروهای سرکوب خسته و درمانده حکومت خارج می‌کنند. هر اعتراضی که امروز سرکوب می‌شود، فردا با قدرتی دو چندان آغاز می‌شود.

آخرین حربه حکومت برای سازماندهی تجمعات مذهبی کشور نیز امروز سوم مهر با شکستی مفتضحانه همراه شد و دیگر حکومت هیچ در بساط ندارد جز نیروی سرکوبی مفلوک و خسته.

عزیزان دانشجو، معلم و دانش‌آموزان؛ کارگران و کشاورزان همراه، بازنشستگان جان به لب رسیده از ستم و بیداد!

باید تمام فضای جنبش دانشگاهی و طبیعتا تمام جنبش‌های اعتراضی را تبدیل به فضای اعتراض علیه وضع موجود کنیم:

- باید اعتصابات عمومی را در سرتاسر کشور از فردا دوشنبه چهارم مهر ۱۴۰۱ آغاز کنیم. اعتصاباتی آغاز می‌شوند و اعتصابات دیگری وارد پروسه اجرایی می‌شوند.
- تجمعات اعتراضی در سطح شهرها ادامه می‌یابد. از اعتراضات سراسری به عنوان پرچم انقلابمان، تا پای جان محافظت می‌کنیم.
- ما اعلام میکنیم که سر کلاسها حاضر نخواهیم شد و کلاسهای آنلاین را هم تحریم خواهیم کرد. اعتصاب ما دانشجویان با بایکوت کلاسهای حضوری و آنلاین خواهد بود. کما اعلام میکنیم که در دانشکده‌ها شعار می‌دهیم و کلاس‌ها را به تعطیلی می‌کشانیم.
- خواست آزادی تمام دانشجویان زندانی و تمام زندانیان سیاسی از زندان‌های حکومت دیکتاتوری جمهوری اسلامی، از ارجح‌ترین خواسته‌های ماست. همه دانشجویان زندانی در همه دانشگاه‌های کشور و همه بازداشت شدگان اعتراضات سراسری جاری به ما مربوط هستند و باید همه آنان آزاد شوند.
- اعتراضات علیه حجاب اجباری نباید یک لحظه هم متوقف شود. بی‌حجابی جمعی و دعوت از دانش‌آموزان برای شعار دادن علیه حجاب، سوزاندن حجاب در مدارس و دانشگاه‌ها، علیه سیستم حاکم و تحصن و اعتصاب در مدارس در اعتراض به استفاده از مدرسه به جای پایگاه سرکوب حکومتی، از دیگر اقدامات ضروری است.
- ما از اعلام اعتصاب معلمان برای روزهای دوشنبه و ۴ مهر و چهارشنبه ۶ مهر و همچنین فراخوان دانش آموزان پیشرو، مبنی بر حضور بیحجاب در مدارس حمایت و پشتیبانی میکنیم و اعلام میکنیم: معلم، دانشجو، کارگر، دانش‌آموز؛ اتحاد اتحاد

از همین رو ما صفی از دانشجویان از تهران تا اصفهان، از دل این ظلم و جور و بیداد فریاد برمی‌آوریم:
این یک انقلاب است! انقلابی برای جان انسان‌ها! انقلابی برای زن، زندگی، آزادی!

ما تمام جریانات دانشجویی همراه در این انقلاب اجتماعی را دعوت به همکاری می‌کنیم. دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور با پیوستن به این خیز بزرگ برای آزادی، دانشگاه‌ها را به پایگاه اجتماعات آزادی‌خواهانه کل کشور بدل می‌کنند.
از همین رو خرسندیم اعلام کنیم این بیانیه مشترک، آغاز یک اتفاق بزرگ در دانشگاه‌های سراسر کشور است.

همبستگی و اتحاد دانشجویان معترض علیه ستم، بیداد و نابرابری!
زنده باد انقلاب / زنده باد آزادی
مهر ۱۴۰۱

امضاها:
- انجمن مقاومت دانشجویی (دانشگاه تهران)
- تشکل دانشجویان پیشرو دانشگاه اصفهان
⬅️ ارتباط، همکاری، پیشنهاد موضوع، ارسال خبر یا گزارش: @isf_uni_admin
⬅️ کانال تلگرام: @isfahanuni97