تجمع عتراض بازنشستگان تامین اجتماعی در اهواز و چند مطلب دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

روز گذشته ۱۹ مهر بازنشستگان تامین اجتماعی در اهواز در ادامه پیگیری مطالبات معیشتی خود و در   اعتراض به فقر و بی تامینی  مقابل درب کانون بازنشستگان این شهر تجمع کردند. زیر فشار اعتراض کارگران مدیر کانون به میان کارگران آمده و تلاش کرد کارگران را به رفتن به داخل ساختمان و صحبت کردن دعوت کند. اما کارگران با خشم صدای اعتراضشان را به عدم اجرای بیمه رایگان اعلام کرده و  ناکارآمدی کانون و فسادش را به  چالش کشیدند. بازنشستگان شعار میدادند :"کانون شهر اهواز، پاسخگو، پاسخگو"، " درمان رایگان حق مسلم ماست "، و " فقط کف خیابان بدست میاد حقمون".

خبر دیگر در روز گذشته مربوط به اعتصاب کارگران کارخانه رویا پلاستیک کردستان در  شهرک صنعتی شماره یک سنندج است. کارگران این کارخانه به طولانی بودن ساعت کار خود که دوازده ساعت در روز است اعتراض دارند. این کارگران علیرغم اینکه بنا بر قانون ساعت کارشان باید هشت ساعت در روز باشد سالهاست با روز کار ۱۲ ساعته کار میکنند و اداره کار نیز در برابر این استثمار حداکثری سکوت کرده است. در این کارخانه صد و پنجاه کارگر به کار مشغولند و در پاسخ به اعتراضشان کارفرما با قلدری اعلام کرده و میگوید:"حقتان را نمی‌دهیم، هر کاری که دلتان می‌خواهد انجام دهید".  شرایط سخت کاری و جواب سربالای مدیریت بر خشم کارگران شدت داده و کارگران بر ادامه اعتراض خود تاکید دارند. 
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۰ مهر  ۱۴۰۲،  ۱۲ اکتبر  ۲۰۲۳


به این جنگ فاجعه‌آمیز فورا پایان دهید!

جنایت هر چقدر بیرحمانه و وحشیانه، ارتکاب به یک جنایت دیگر را توجیه نمی‌کند. حمله جریان مرتجع و تروریست اسلامی حماس به اسرائیل که طی آن از جمله ۲۶۰ نفر از شرکت کنندگان در یک جشنواره موسیقی در جنوب اسرائیل کشتار شدند و همچنین مردم بی‌دفاع  در شهرک‌های یهودی‌نشین بطرز فجیعی به قتل رسیدند، به هیچوجه جنایتی که امروز دولت و ارتش اسرائیل در نوار غزه انجام می‌دهد را توجیه نمی‌کند.  دولت و ارتش اسرائیل بخش‌های زیادی از غزه را تحت عنوان مبارزه با تروریست‌های اسلامی حماس به مخروبه تبدیل کرده‌اند، مردمان بی دفاع زیادی را به قتل رسانده‌اند، باعث آوارگی مردم شده‌اند  و همه امکانات زندگی را بر روی مردم نوار غزه قطع کرده‌اند. راه انداختن مراسم شادی در خیابانهای شهرهای مختلف دنیا از سوی گروه‌های اسلامی به خاطر حمله حماس و جنایاتی که این گروه تبهکار اسلامی علیه مردم اسرائیل مرتکب شده است به همان اندازه نفرت‌انگیز است که هلهله و شادی برای ارتش و دولت اسرائیل به خاطر"له و لورده کردن" مردم بی‌دفاع  فلسطین. 

مردم ایران که خود طعم جنایت و آدمکشی حاکمان اسلامی را چشیده‌اند در این روزهای سخت و فاجعه‌آمیز خود را در کنار مردم اسرائیل و فلسطین می‌یابند که قربانیان مستقیم جنایات دو طرف این جنگ هستند. سابقه مسئله فلسطین هر چه باشد این مسابقه آدمکشی باید فورا خاتمه یابد. اولین شرط رسیدن به یک توافق عادلانه بر سر مسئله فلسطین این است کبه کشتار مردم بی‌دفاع فورا پایان یابد.  بمباران و موشک‌باران شهروندان اسرائیلی و فلسطینی  باید فورا متوقف شود. مردم نباید قربانی رقابت‌های قومی و مذهبی حماس و دولت اسرائیل شوند. جان و زندگی مردم اسرائیل و فلسطین باید از این رقابتهای ارتجاعی و جنون‌آمیز در امان بماند. ما خواهان قطع فوری این جنگ فاجعه‌آمیز هستیم و مردم جهان را دعوت می‌کنیم که با محکوم کردن دو طرف این جنگ این خواست را در همه جا طنین انداز کنند. 

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۰ مهر ۱۴۰۲، ۱۲ اکتبر ۲۰۲۳

 

 

 

اطلاعیه کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران
درباره حملات دولت فاشیستی ترکیه به مناطق شمالی کردستان عراق و سوریه
طی چند روز گذشته ارتش و دولت فاشیستی ترکیه با حملات گسترده با استفاده از موشکباران، پهپاد و بمباران هوایی مناطق مسکونی شمال کردستان سوریه در استان «حسکه» را مورد حملات وحشیانه قرار داده اند. در این حملات زیرساخت های مسکونی مردم کردستان سوریه از جمله نیروگاه های تولید آب و برق، پالایشگاه‌های نفت، مراکز درمانی و آموزشی تخریب و ویران شده اند. متاسفانه بیش از هفتاد نفر کشته و زخمی شده اند. دولت ترکیه بجز مناطق شمالی کردستان سوریه بخشهای زیادی از شمال کردستان عراق در مرزهای ایران از جمله مناطق متینا، حکورک، قندیل و گارا را نیز هدف حملات هوایی قرار داده است.
کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران حملات دولت فاشیستی ترکیه به مردم مبارز و رنجدیدۀ کردستان سوریه و تخریب زیرساخت‌های تولید آب و برق و مراکز خدمات درمانی و آموزشی در کردستان سوریه را شدیدا محکوم می کند.
کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران
١٩ مهر ١٤٠٢
١١ اکتبر ٢٠٢٣