ناصر بابامیری: مجموعه آثار منتخب – جلد دوم

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

کتابی که پیش رو دارید، شامل 47 نوشته برگزیده از میان مجموعه نوشتارهای سیاسی و بیانیه ها و یادداشتهای هفته، چهار سال گذشته است. بهمین خاطر عنوان کتاب اول«مجموعه مقالات» به «مجموعه آثار منتخب» تغییر داده شد. جلد دوم کتاب، برگزیده مقالات تحلیلی و انتقادی از منظری کمونیستی پیرامون روندهای جهان، منطقه و ایران است. شروع را با انتشار نوشته ای نسبتا بلند یا جزوه ای بنا گذاشتم، که در واقع بیانیه سیاسی و مانیفستی میباشد،

رویارویی و تقابل و جدال سازش ناپذیر دو اردو، اردوی کار و سرمایه، که اولی جنبش کمونیستی و کارگری آنرا نمایندگی و به پیش می برد، و دومی جنبشهای بورژوایی، در آن به تصویر کشیده شده است. در این مانیفست دو استراتژی سیاسی، دو افق، دو جنبش، دو پراتیک تماما متمایز و متضاد جهانی و منطقه و ایران که بی وقفه در جدال هستند، ترسیم شده، تا نشان دهد یکی چگونه میخواهد جهان را بسوی توحش و بربریت سوق دهد و دیگری در تلاش است تا دنیای وارونه سرمایه داری را بر قاعده برگرداند. و نشان دهد دنیای فارغ از استثمار و به انقیاد کشاندن بشریت، دنیای فارغ از مرز و محدوده، دنیای بدون وجود طبقات ممکن است. و به این اعتبار طبقه کارگر جهانی و کمونیزم برای رهایی خویش و کل بشریت از این مناسبات، راهی پیشارو ندارند، جز اینکه در این جنگ طبقاتی علیه بورژوازی و جهت تغییر جهان پیروز گردند. کما اینکه سایر نوشته ها نیز در خدمت همین چشم انداز و تببین و در راستای چنین تغییری نگارش شده است.
این کتاب را به رفیق و همرزم عزیزم سوما رادمنش که نه تنها در ادیت و ویراستاری نوشته ها کمک شایانی کرده، بلکه با همفکری تکیه گاه محکمی در پیمودن این مسیر دشوار نیز بوده است، و به دو فرزند عزیزتر از جانمان لئون و لورا تقدیم می کنم.
سپاس بی پایان حضور رفیق عزیرم یوسف علیپور که دوباره زحمت طراحی و دیزاین برگ دوم کتاب مجموعه آثار منتخب را نیز به عهده گرفت.
مایه خشنودیم خواهد بود، اگر نظر یا انتقادی به کتاب داشتید به آدرس ذیل ارسال نمائید.
21.02.2024
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید