خشم عمومی علیه حکومت در مراسم خاکسپاری داریوش مهرجویی و وحیده محمدی فر و چند مطلب دیگر 

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

فریاد زن زندگی آزادی در مراسم خاکسپاری داریوش مهرجویی و وحیده محمدی فر;  امروز ۲۶ مهر در تهران جمعیت زیادی از مردم در مراسم خاکسپاری داریوش مهرجویی کارگردان سرشناس و منتقد حکومت اسلامی و همسرش وحیده محمدی فر شرکت کردند و با شعارهای مختلف علیه قاتلین این دو ابراز انزجار کردند. حضور مامورین و لباس شخصی های حکومتی نیز آشکار و پررنگ بود.  

در این مراسم مونا مهرجویی فرزند داریوش و وحیده سخنرانی کرد و در میان سخنانش گفت "به قول بابام قاتلین واقعا میان ما هستند".  سخنران دیگر مراسم مرضیه برومند مدیرعامل حکومتی خانه سینما بود و وقتی او در سخنانش اعلام کرد که  حاضر است در صورت خوب بودن (حاکمیت) با او، با اسرائیل و رژیم صهیونیستی بجنگد، مردم یکصدا او را هو کردند و به این شکل در قبال سیاستهای ضد انسانی حکومت در منطقه ابراز انزجار کردند. 
مراسم یادمان داریوش مهرجویی به صحنه اعتراض مردمی علیه قاتلین مهرجویی و محمدی فر تبدیل شد. مردم که تجربه قتل های زنجیره ای حکومت و تروریسم  اسلامی را دارند با راهپیمایی و با شعارهای ضد حکومتی فریاد دادخواهی خود را سر داده و با شعار " ایستاده ایم تا پایان"  تداوم انقلاب را فریاد زدند و این جنایت را محکوم کردند. دیگر شعارهای اعتراضی مردم در این مراسم عبارت بودند از:"مرگ بر خامنه ای"، " زن زندگی آزادی" ، " مرگ بر قاتلان"، «مرگ بر عامل این جنایت» و "قاتلان قاتلان رسوا باید گردند".
جمهوری اسلامی و تمام جنایتکارانش باید بدانند که جامعه محکم ایستاده است و آن زمان که با قتلهای زنجیره ای مخالفین را مرعوب و ساکت میکردند گذشته است. سرتاپای جامعه مملو از خشم و انزجار و نفرت از این جنایت و سرتاپای حکومت است و با هر جنایتی عزم سرنگونی حکومت قاتلان اسلامی گسترده تر و عمیقتر خواهد شد. برای دستیابی به امنیت و آزادی باید حکومت منفور اسلامی را هرچه سریعتر از صحنه جامعه جارو کرد. 
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۶ مهر ۱۴۰۲،  ۱۸ اکتبر   ۲۰۲۳

 

 


 به این نسل کشی پایان دهید! 

هر ساعت ابعاد کشتار مردم بیدفاع در جنگ ارتجاعی و جنایتکارانه میان حماس و دولت اسرائیل گسترش بیشتری می‌یابد. جنایتی که عصر امروز ۲۵ مهر (۱۷ اکتبر) با بمباران بیمارستان المعمدانی در فلسطین رخ داد، حداقل ۵۰۰ کشته بجا گذاشت. جنایتی که هر یک از دو طرف جنگ، طرف مقابل را مسئول آن میدانند. صرفنظر از اینکه عامل این فاجعه دولت اسرائیل یا جهاد اسلامی و حماس باشند، تنها با توقف جنگ میتوان جلو چنین فجایعی را گرفت. 

جنگی که با توحش حماس شروع شد، اکنون با حمله دولت اسرائیل به مردم غزه ابعاد وحشتناک‌تری بخود گرفته است. در هفته  گذشته نزدیک به ٣٠٠٠ نفر از مردم غزه، از جمله بیش از ١٠٠٠ کودک فلسطینی، در اثر بمباران ارتش اسرائیل جان خود را از دست داده‌اند. آب و برق و سوخت و دارو به روی دو میلیون مردم ساکن غزه بسته شده است و یک میلیون نفر با تهدید دولت اسرائیل آواره شده‌اند. اینها گوشه‌ای از فاجعه‌ای است که هر روز و هر لحظه دامنه بیشتری پیدا میکند. این یک نسل کشی و پاکسازی قومی تمام عیار است. 

این جنگ باید فورا متوقف شود. جمهوری اسلامی و سایر جریانات آدمکش اسلامی تهدید به دخالت در این جنگ میکنند و دول غربی در همراهی با دولت دست راستی نتانیاهو در مورد توقف جنگ سکوت کرده‌اند و هر دو جبهه بر آتش جنگ میدمند. بشریت مترقی باید با پرچم قطع جنگ و آتش بس فوری بمیدان بیاید و محاکمه جنایتکاران جنگی در هر دو سو را خواستار شود. 

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۵ مهر ۱۴۰۲، ۱۷ اکتبر ۲۰۲۳

 

 


اعتراضات در نفت: تجمع کارگران رسمی شرکت بهره برداری و گاز آغاجاری
امروز چهارشنبه ۲۶ مهر کارگران رسمی شاغل در شرکت بهره‌برداری نفت‌و‌گاز آغاجاری برای پیگیری مطالباتشان تجمع کردند. این کارگران روز گذشته نیز تجمع داشتند. 
همانطور که قبلا گزارش کرده ایم دور جدیدی از اعتراضات کارگران رسمی نفت آغاز شده است.  در هفته‌های گذشته این کارگران در شرکت‌ها و سکوهای نفتی و گازی فلات قاره، مسجد سلیمان و آغاجاری تجمع داشتند.  کارگران سکوهای نفتی روزهای دوشنبه و آغاجاری روزهای یکشنبه را برای بر پایی تجمعات اعتراضی خود تعیین کرده بودند. اکنون کارگران رسمی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری بر هر روزه بودن تجمعاتشان تا احقاق حقوق خود تاکید نموده اند.
اعتراض کارگران رسمی نفت همانطور که قبلا گزارش کردیم  به سقف ‌پایین حقوقها و کاهش سطح دریافتی هایشان، مالیاتهای سنگین و محدودیت ۳۰ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی است.  خواستهای فوری اعلام شده این کارگران عبارتند از: حذف سقف‌حقوق، حذف محدودیت حق‌سنوات بازنشستگی و برگرداندن کسورات مازاد مالیات. کارگران رسمی نفت اعلام کرده اند که تا تحقق مطالبات خود به اعتراضاتشان ادامه خواهند داد.
از سوی دیگر کارگران ارکان ثالث نفت نیز با خواست خروج پیمانکاران از مراکز نفتی اعتراضات متعددی داشته اند. جنب و جوش و اعتراضات در نفت گسترده است. هر روزه شدن اعتراضات کارگران رسمی از سیر پر شتاب اعتراضات کارگران در نفت حکایت میکند. دوشنبه های اعتراضی که از سوی کارگران رسمی فلات قاره تعین شده میتواند به روز اتحاد مبارزاتی کارگران نفت در تمام مراکز نفتی تبدیل شود.   
.
پیش بسوی اعتصابات سراسری
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۶ مهر ۱۴۰۲،  ۱۸ اکتبر   ۲۰۲۳