۲۴ شهریور: تظاهرات بزرگ مردم زاهدان یک روز مانده به سالگرد انقلاب و چند مطلب دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

امروز جمعه ۲۴ شهریور یکروز قبل از سالگرد انقلاب زن زندگی آزادی جمعیت بزرگی از مردم در  شهر زاهدان به خیابان آمدند و فریاد مرگ بر دیکتاتور سر دادند. مردم شعار می دادند: " کرد، بلوچ آذری، آزادی و برابری"، "این حکومت باطله سپاه خودش  قاتله"، "  مرگ بر خامنه‌ای"، " زندانی سیاسی آزادی باید گردد". بنرهای متعددی با مضمون همبستگی مبارزاتی مردم در انقلاب توجه ها را به خود جلب میکرد.

از جمله بر روی بنرها نوشته شده بود: "حمله به کردستان، حمله به بلوچستان است"، و "دریاچه ارومیه را چون دریاچه جازموریان نابود کردند". مردم پاسخ مانور انزجار آور خامنه ای و سفرش به منطقه سیستان و بلوچستان را با شعار "مرگ بر خامنه ای" و "مانور اراذل و اوباش دیگر کار ساز نیست"  دادند. 
گفتنی است که دادخواهان سیستان و بلوچستان قبلا در بیانیه خود به مناسبت سالگرد انقلاب نوشتند: "ما به کمتر از محاکمه همه آمرین و عاملین کشتار عزیزانمان رضایت نخواهیم داد و همانطور که در کف خیابان فریاد زدیم: از کردستان تا تهران اتحاد اتحاد. اینک نیز پاسخ متحدانه ما به سرکوبگران جنایتکار تنها " نه " می باشد. در #سالگرد_انقلاب یاد جانباختگان #جمعه_سیاه و #خدانور وخدا نورها را گرامی می داریم..یاد #سوختبران جانباخته ای که به جای نان گلوله نصیبشان شد و یاد همه جانباختگان انقلاب را گرامی می  داریم.همراه با دیگر خانواده های دادخواه و همه مردم در تمام شهرها به مبارزه بی امان خود ادامه می دهیم و فریاد می زنیم".
راهپیمایی بزرگ امروز مردم زاهدان پاسخ درخوری به حکومت جنایتکار اسلامی است که فضای جامعه پر التهاب کنونی در آستانه سالگرد انقلاب را بازتاب می دهد. 
حکومت اسلامی پاسداران و لشکریان منفور و مزدورش را در همه جا مستقر کرده است تا مانع انفجار خشم مردم شود. اما ادامه انقلاب و فریاد مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر جمهوری اسلامی پاسخی درخوری است که تحویل خواهد گرفت. 

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۴ شهریور ۱۴۰۲،  ۱۵ سپتامبر   ۲۰۲۳

 


جعفر ابراهیمی دست به اعتصاب دارو زد
جان او در خطر است
جعفر ابراهیمی، معلم زندانی در اعتراض به ضرب و شتم در زندان و عدم اعزام به پزشکی قانونی و بیمارستان، با پس فرستادن داروهای خود دست به اعتصاب دارو زده است. او در تماس کوتاهی که در روز 23 شهریور با خانواده داشته و از طریق وکیلش اطلاع داده که به علت عدم همکاری زندان در اعزام به پزشکی قانونی برای ثبت آثار ضرب و شتم بر بدنش، از تحویل و استفاده از هرگونه دارویی خودداری می‌کند. عرفان کرم ویسی، وکیل جعفر ابراهیمی، که روز قبلش به صورت کابینی موفق به ملاقات با این معلم زنذانی در زندان قزل حصار شده بود، در توییت جداگانه ضمن تایید اثار ضرب و شتم بر بدن و صورت وی، خبر اعتصاب داروی جعفر ابراهیمی  را اعلام کرد. اکنون  با توجه به وضعیت بیماری زمینه‌ای جعفر ابراهیمی، خطر نابینایی و حتی مرگ، در صورت عدم استفاده از دارو این معلم زندانی را تهدید می‌کند.  جمهوری اسلامی در قبال جان جعفر ابراهیمی مسئول  است و باید جوابگو باشد. باید  به نجات جان جعفر ابراهیمی بشتابیم
بر اساس گزارش شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان جعفر ابراهیمی، که در  تاریخ ۱۲ شهریور ماه همراه با ۱۲ تن دیگر از زندانیان اوین، به سیاه‌چاله‌ای به نام "سلول امن" در قزل‌حصار تبعید شده بود، در اثر وخامت شدید جسمی و بیهوشی  روز 21 شهریور به بهداری منتقل شده بود و  طبق  توضیحات داده شده به عرفان کرم‌ویسی، پس از خروج از بهداری هنگامی که خواسته بود که تماس محدود ۳ دقیقه‌ای در اتاق افسرنگهبانی مرکزی با همسر خود بگیرد، در همانجا توسط افسر جانشین و معاونش و چند تن از کادر زندان به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و از ناحیه کتف، گردن و پیشانی زخمی شده بود.
بر اساس گزارش این شورا روز ۲۲ شهریور عرفان کرم‌ویسی، وکیل جعفر ابراهیمی و کامیار فکور، برای ملاقات به زندان قزل‌حصار مراجعه کرده بود . اما پس از حدود سه ساعت معطلی به او اعلام شده بود  که چون زندانیان این وکیل امنیتی هستند و جرائم سنگین دارند، ایشان نمی‌تواند موکل‌های خود را ملاقات بکند. در اعتراض به این وضعیت دیگر زندانیان سیاسی (زندانیان منتقل شده به قزل‌حصار)  اعلام کردند که تا جعفر ابراهیمی و کامیار فکور نتوانند با وکیل خود عرفان کرم ویسی ملاقات کنند آن‌ها هم با خانواده یا وکلای خود ملاقات نخواهند کرد و به نشانه اعتراض جلوی بند تحصن کردند. در پی این وضعیت، در نهایت  ابتدا به کامیار فکور اجازه‌ی دیدار با وکیل  را دادند. .جعفر ابراهیمی نیز بعد از انتظار طولانی با همراهی یک افسر حفاظت توانسته بود که  با وکیل خود دیدار کابینی داشته باشد. بر اساس گفته وکیل وی آثار ضرب و شتم گردن، کتف، بدن، مچ دست و پیشانی ایشان به ‌وضوح مشخص بوده است. 
طبق همین گزارشات بهداری قزل‌حصار در نامه‌ای بر وخامت وضعیت جسمی جعفر ابراهیمی تاکید نموده و اعلام کرده است که از آنجاییکه او در معرض نابینایی ناشی از عوارض بیماری قرار دارد، باید هر چه سریعتر به پزشک متخصص اعزام شود.  اما مسئولین زندان از اعزام او امتناع کرده‌اند. شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ضمن گزارش این اخبار تکاندهنده ، به مسئولین قضایی هشدار داده که آنها را مسئول مستقیم حفظ جان و امنیت زندانیان می‌داند و در برابر این تعرض‌ به جعفر ابراهیمی، از تمام پتانسیل خود استفاده خواهد کرد.  بدنبال این ماجراهاست که جعفر ابراهیمی در تماس  کوتاهی از اعتصاب تحویل و استفاده از هر گونه دارویی خبر داده است. 
آنچه بر سر جعفر ابراهیمی آمده نمونه بارزی از ابعاد جنایت جمهوری اسلامی در زندانهاست. علیه این جنایت آشکار و حشیانه باید به پا خاست. کمپین برای آزادی کارگران زندانی در کنار شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان و خانواده جعفر ابراهیمی ایستاده و با تمام قدرت تلاش میکند صدای اعتراض او و همه معلمان زندانی و زندانیان در بند باشد. خوشبختانه هم اکنون سازمان آموزش بین الملل در حمایت از جعفر ابراهیمی و معلمان زندانی کارزاری به راه انداخته است. از همه اتحادیه های کارگری و نهادهای انساندوست در سراسر جهان انتظار میرود که با این کارزار اعلام حمایت کنند و با قدرت کمپین بین المللی خود، جعفر ابراهیمی و همه زندانیان در بند را آزاد کنیم. جعفر ابراهیم باید فورا و بدون قید و شرط آزاد و تحت درمان قرار گیرد. جمهوری اسلامی این حکومت زندان و شکنجه و اعدام باید در سطح جهان بایکوت و تحت پیگرد قرار گیرد. 
۲۴ شهریور ۱۴۰۲، ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۳
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
https://free-them-now.com/

 


انتقال جعفر ابراهیمی معلم زندانی در حالت بیهوشی به بیمارستان
تمامی معلمان زندانی باید آزاد شوند
بنا بر خبر منتشر شده از سوی شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان امروز ۲۲ شهریور جعفر ابراهیمی، عضو هیئت مدیره این شورا بخاطر شرایط وخیم جسمی و تشدید بیماری در حالت بیهوشی از زندان قزل‌حصار به بیمارستان رجایی کرج اعزام شد. جمهوری اسلامی در قبال جان جعفر ابراهیمی و سلامتی وی مسئول است و باید جوابگو باشد. محرومیت زندانیان از درمان بخشی از سیاست سرکوب جمهوری اسلامی در زندانها و قتل خاموش زندانیان سیاسی است. سران این حکومت بخاطر تمامی جنایاتشان باید در سطح جهان به محاکمه کشیده شوند.
 جعفر ابراهیمی مدتیست که بدلیل بیماری روده ای و دیابت در وضعیت جسمی بدی بسر میبرد و در این رابطه هشدار داده شده بود که ممکن است وخیم تر شدن بیماری منجر به نابینایی وی شود. اما جانیان اسلامی از اعزام وی به بیمارستان امتناع کرده اند. و نه تنها این بلکه  به جای صدور مجوز درخواستی برای بستری شدن ابراهیمی در بیمارستان، در تاریخ  ۱۲ شهریور به همراه دوازده زندانی سیاسی دیگر او را  از زندان اوین به بازداشتگاه قزل‌حصار خارج از تهران منتقل کردند. بطوریکه او همراه با دیگر هم بندی های تبعیدی خود دست به اعتصاب زده و خواستار بازگشت به زندان اوین و رفع اتهامات جدید به عنوان یک اقدام فوری شدند. "تهدید امنیت کشور" و "بر هم زدن آسایش جامعه" اتهامات جدیدی است که در یک پرونده جدید علیه او وارد شده است. در رابطه با وضعیت جعفر ابراهیمی و پرونده سازی های جدید علیه او و تبعیدش به زندان قزل حصار  اتحادیه آموزش بین الملل نیز طی بیانیه ای این سیاست جنایتکارانه حکومت را محکوم کرده و خواستار آزادی جعفر ابراهیمی و تمامی معلمان زندانی و درمان فوری او شده بود. 
جعفر ابراهیمی معلم زندانی از اردیبهشت ۱۴۰۱ در زندان است و به ۵ سال حبس محکوم شده است. او بدلیل بیماری گوارشی و دیابت جانش در خطر است. علاوه بر جعفر ابراهیمی عزيز قاسم زاده، محمود صديقى‌پور، انوش عادلى، مهدى فتحى، هاشم خواستار، رسول بداقی، اصغر امیرزادگان، ناهید شیرپیشه، زینب همرنگ، جواد لعل محمدی  و محمود ملاکی دیگر معلمان بازداشتی هستند. اسماعیل عبدی نیز یکی دیگر از معلمان زندانی است که روز ۲۱ شهریور پست از سالها زندان به مرخصی آمد. او سال ۹۵ با شش سال حکم بازداشت شده بود و در خاتمه محکومیتش ده سال حبس دیگر برای او صادر شد و زندان او ادامه یافت. یک خواست فوری معلمان در کارزار یکصد هزار امضا آزادی جعفر ابراهیمی و تمامی معلمان دربند  و بسته شدن پرونده های امنیتی علیه آنان و تمامی زندانیان سیاسی است.
کمپین برای آزادی کارگران زندانی (FTN) وسیعا از این کارزار حمایت میکند. جعفر ابراهیمی و تمامی معلمان زندانی باید فورا و بدون قید و شرط آزاد شوند.  کمپین ضمن قدردانی از حمایت اتحادیه بین الملل معلمان و دیگر نهادهای کارگری از معلمان زندانی، کارگران دربند و زندانیان سیاسی و نیز حمایت از انقلاب زن زندگی آزادی، تقاضای گسترش این حمایت ها و فشار آوردن برای بایکوت جهانی این حکومت جنایت و سرکوب و اخراج آن از تمامی نهادهای بین المللی را مورد تاکید قرار میدهد. معلمان، کارگران و مردم ایران امروز بیش از هر وقت نیاز به حمایت بین المللی مردمی دارند.
بنا بر خبرها در آستانه سالگرد انقلاب فشار بر روی زندانیان سیاسی در زندان در اشکال تبعید به زندانهای دیگر و قطع تماسها شدت گرفته است. نمونه هایی از آن قطع  ارتباط و تماس رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای واحد و آرش جوهری از فعالین شناخته شده کارگری است. و این در حالیست که وضعیت جسمانی آنها نیز وخیم گزارش میشود.  یک شکل مهم گرامیداشت سالگرد انقلاب در ایران سردادن هر چه رساتر شعار زندانی سیاسی آزاد باید گردد و فشار آوردن برای باز کردن در زندانهاست. زندانی سیاسی آزاد باید گردد.  
کمپین برای آزادی کارگران زندانی
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
https://www.free-them-now.com/
۲۲ شهریور ۱۴۰۲، ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۳

 

 

۲۴ شهریور: سرآغاز شعاردهی های شبانه به مناسبت سالگرد انقلاب
فردا سالگرد انقلاب زن زندگی آزادی است و همه جا رنگ اعتراض را بخود گرفته است. سرکوبگران در هراس از سر بلند کردن قدرتمند تر انقلاب همه جا بسیج نیرو کرده اند. بنا بر گزارشات در بسیاری از محلات تهران و شهرهای کردستان و سیستان و بلوچستان مزدوران جمهوری اسلامی به وفور مستقر شده اند. بویژه در شهر سقز و در اطراف آرامستان آیچی مزار مهسا امینی نیروی سرکوب بسیاری مستقر هستند. بعلاوه رژیم برای جلوگیری از بازتاب اعتراضات مردمی اینترنت را بشدت ضعیف کرده است. 
از سوی دیگر فشار به خانواده های دادخواه بویژه خانواده مهسا امینی شدید است. از جمله یکی از نزدیکان مهسا/ژینا امینی روز جمعه در گفتگو با رادیو فردا خبر داد که خانواده مهسا امینی هم‌چنان تحت فشار هستند تا از مردم بخواهند که برای سالگرد مهسا سر مزار او حاضر نشوند. امجد امینی پدر مهسا اعلام کرده است که مراسم را برگزار میکنیم.
در شب سالگرد انقلاب زن زندگی آزادی شعاردهی های شبانه در محلاتی از تهران همچون اکبانان، تهرانپارس، چیتگر، سعادت آباد و جردن و در شهرهایی چون مهاباد، مریوان، سنندج،  بانه، کرج، مشهد، آبدانان جریان یافته و فریاد مرگ بر دیکتاتور ، مرگ بر خامنه ای سر داده شده است. طبق گزارشات امشب در پیرانشهر  رانندگان و مردم در اعتراض به مزاحمتهای ایست بازرسی نیروهای سپاه در ورودی شهر پیرانشهر با بوق زدن های ممتد دست به اعتراض زدند. در مهاباد جوانان معترض با پخش سرودهای حماسی در محلات به استقبال سالگرد انقلاب زن زندگی آزادی رفتند. امروز در زاهدان نیز تظاهرات بزرگ مردمی برپا شد و مردم با شعار های ضد حکومتی و فریاد کرد بلوچ، آذری آزادی برابری ، پیشتاز دور جدید انقلاب شدند. در مشهد در هراس از گرد آمدن مردم، حکومت مسیرهای منتهی به مزار مجید رضا رهنورد که بدست حکومت اعدام شد را مسدود کرده است. 
در سنندج جوانان معترض  با پخش‌ نورهای رنگی و ترانه خوانی علیه حکومت و مزدوران حکومت دست به اعتراض زدند و  در مریوان با روشن کردن آتش و چراغهای ماشین ها  و بوق زدن ممتد اعتراض خود را اعلام کردند.  مروز همچنن فراخوانها برای گرامیداشت سالگرد انقلاب ادامه داشت. از جمله  جمعی از فعالین جنبش زنان و دیگر جنبشهای اعتراضی به مناسبت ۲۵ شهریور؛ پیامی دادند. در بخشی از این پیام آمده است:"اعلام می داریم که تا تغییر ریشه ای وضعیت ضدانسانی موجود، تا پیروزی کامل انقلاب‌مان، و رهایی زنان و رهایی کل جامعه از نظام استثمار و سلطه مذهب، دست از دادخواهی و مبارزه در داخل و خارج کشور، برنداشته و هرگز عقب نمی کشیم. ". همچنین جمعی از فعالان اجتماعی تهران به مناسبت سالگرد انقلاب پیام داده و اعلام کردند:"۲۵ و ۲۶ شهریورماه، ساعت ۶ عصر، تهران، بلوار کشاورز تا میدان هفت تیر و محلات مبارز تهران.". پیام دیگر از سوی گروه انقلابی دختران آفتاب ارومیه به اعتصاب و اعتراض در ۲۵ شهریوراست. در این پیام امده است: "مردم شریف و شجاع ایران بخصوص شهرهای ارومیه ،ماکو ،نقده ،خوی ،سلماس که ترکیب چند اتنیکی دارند فریب ترفند همیشگی حکومت که تفرقه بندازد و حکومت کند را نخورید و متحد باشید . در ۲۵ شهریور به اعتصابات بپیوندید و ۲۶ شهریور نیز خیابانها را تسخیر کنید. به امید پیروزی نور بر تاریکی".  علاوه بر فراخوانها پیامهای بسیاری از سوی تشکلها و نهادهای مردمی به مناسبت گرامیداشت سالگرد انقلاب و یاد مهسا امینی داده شده است. از جمله در ادامه پیامهای گزارش شده قبلی کانون نویسندگان ایران ، ندای زنان ایران و شمار زیادی از فعالین دفاع  از حقوق زن و فعالین اجتماعی طی پیامهای پرشوری سالروز انقلاب را گرامی داشتند. زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۴ شهریور ۱۴۰۲،  ۱۵ سپتامبر   ۲۰۲۳