خیزش انقلابی ژینا، به حمایت بنیادگرایان فاشیست یهودی نیازی ندارد

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

اعلامیه مشترک هیئت اجرایی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر) و حزب کمونیست ایران  «بازدید رضا پهلوی از اسرائیل یک سیلی بر صورت جنبش اعتراضی ایرانیان است». این را «ورلی نوی» در یادداشت خود در رسانه چپگرای «مکومیت» (در عبری به معنی گفت و گوی محلی) و از شبکه ضد اشغال می نویسد. این تعبیر در واقع بیان جوهر سفر رضا پهلوی رهبر جریان ۵+۱ به اسرائیل با میزبانی گیلا گاملیل، وزیر اطلاعات اسرائیل است. وزیر اطلاعات اسرائیل، مسئول نظارت و هماهنگ‌سازی سیاست‌ها و عملیات‌های سازمان‌های جاسوسی این رژیم از جمله موساد و شاباک است.

دیدار رضا پهلوی با بنیامین نتانیاهو و وزیر اطلاعاتش، دیدار با رهبران یکی از راست گراترین کابنیه‌های اسرائیل است که توسط بنیادگرایان نژادپرست یهودی تشکیل شده و حتی جو بایدن نیز حاضر به دعوت نتانیاهو به کاخ سفید نشده است. دولت نژادپرست، بنیادگرای یهودی با تمایلات فاشیستی، حتی در میان بخش بزرگی از مردم اسرائیل نیز منفور است. تظاهرات چند هفته اخیر مردم اسرائیل علیه برنامه‌های ضددمکراتیک دولت شبه فاشیستی کنونی، این امر را به خوبی به اثبات رسانده است.

پناه بردن رضا پهلوی به دولت بنیادگرایان نژاد پرست یهودی برای مبارزه با حاکمیت بنیادگرایان فاشیست شیعی در تهران، یک ظنز تلخ است. از این جا می توان میزان پایبندی رضا پهلوی و جریان ۵+۱، به منشور حقوق بشر و به آزادی و دمکراسی را به خوبی دریافت. تنها این سفر بیان میزان پایبندی این جریان راست افراطی به منشور حقوق بشر و مبانی دمکراسی را محک نمی زند. دیدار مسیح علی نژاد و حامد اسماعیلیون در نشست شورای فرماندهان نظامی پیمان نظامی ناتو در هالیفاکس، دیدار این دو با رهبران دولت شبه فاشیستی ایتالیا، حمایت نمایندگان راست افراطی در پارلمان های نروژ، سوند وبلژیک از این جریان، نشان میدهد که جریان ۵+۱ مورد قبول راست گراترین احزاب، سازمان و دولت‌های غربی است. این جریان بیش از آن که نماینده خواست‌های مردم ایران و به‌ویژه خواست‌های خیزش انقلابی ژینا باشند، پیشبرنده سیاست‌های سلطه‌جویانه قدرت‌های جهانی و منطقه‌ای هستند.

خیزش انقلابی مردم ایران به حمایت های جریانات و دولت‌های راست افراطی در جهان نیازی ندارد. همبستگی مردمی جریانات مترقی، آزادیخواه و برابری طلب در سراسر جهان و از جمله در اسرائیل از خیزش انقلابی «زن، زندگی، آزادی» به خوبی نشان می‌دهد که این جریان تا چه حد متحدانی واقعی و مردمی در سراسر جهان دارد. یکی از اهداف و شعارهای مبارزات و انقلاب‌های مردم ایران دفاع از استقلال این کشور و عدم مداخله قدرت‌های خارجی در امورداخلی ایران بوده است. تجارب تلخ به گلوله بستن مجلس شورای ایران توسط کازاک‌های روس، اشغال ایران توسط متفقین، کودتای ننگین انگلیسی ـ آمریکایی ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و همدستی آمریکا با ملایان در جریان انقلاب بهمن ۱۳۵۷ ، در حافظه تاریخی مردم ایران ثبت شده و خشم آن‌ها را بر می‌انگیزد. هم‌اکنون نیز سیاست‌های حاکمیت جمهوری اسلامی در پیوند زدن مصالح کشور با منافع دولت های روسیه و چین، مورد نفرت مردم ایران قرار دارد.

ما بر این باوریم که انقلاب مردم ایران به همبستگی مردم مترقی و آزادیخواه و سازمان ها و احزاب مستقل و مترقی در تمامی جهان و از جمله اسرائیل احتیاج دارد. روشن است که این خواست مردم ایران نیز هست که مردم اسرائیل و مردم فلسطین در کنار هم، چه در یک کشور واحد، چه در یک کنفدارسیون و چه به صورت دو دولت، زندگی آرام و مسالمت آمیزی داشته باشند. روشن است که ما از حق تعیین سرنوشت مردم فلسطین دفاع می کنیم. نباید از خاطر برد که مسئله فلسطین تنها مسئله باقی‌مانده از دوران استعماری است و یک ملت را از حق خود برای تشکیل دولت و زندگی در سرزمین خود محروم کرده است. سیاست های اشغالگرانه دولت‌های صهیونیستی، نژادپرست و بنیادگرایان یهودی، مردم فلسطین را در گتوهایی شبیه گتو ورشو به اسارت گرفته‌اند. در چنین شرایطی، همسویی و همراهی با دولت اسرائیل، نمی تواند مورد استقبال و حمایت مردم آزادیخواه و برابری طلب ایران قرار گیرد. خیزش انقلابی مردم ایران نیازی به حمایت های زهرآگین بنیادگرایان نژادپرست یهودی، فاشیست های ایتالیائی، نئوکان های آمریکائی و راست گرایان افراطی اروپایی ندارد. انقلاب مردم ایران، قدرت خود را از اتحاد پرشکوه ارتش میلیونی کارگران و زحمتکشان، زنان و جوانان و ملیت‌های زیرستم ایران می گیرد و برای ساختن ایرانی آزاد، متحد، دمکراتیک و ایجاد امکانات برابر برای همگان مبارزه می کند و در این راه خود را جزیی از همه جنبش‌های مترقی منطقه و جهان می‌داند و برای ایجاد منطقه‌ای بدون جنگ، همگام، دمکراتیک، آباد و آزاد مبارزه می‌کند.

حزب کمونیست ایران

هیئت اجرایی سازمان کارگران انقلابی ایران(راه کارگر)

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

پیروز باد انقلاب مردم ایران

زنده باد آزادی، دمکراسی و سوسیالیسم

سه‌شنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۱۸ آوريل ۲۰۲۳