مردم مبارز کردستان! نیروی متحد مردم ضامن حفظ جان فرزندانمان است!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 با شروع مدارس بعد از تعطیلات نوروزی، حملات زنجیره ای مسمومیت شیمیایی علیه محصلین نیز توسط حکومت اسلامی شروع شد و مدارس زیادی در شهرهای مختلف کشور مورد حمله شیمیایی جنایتکارانه حکومت قرارگرفتند. در کردستان نیز در روزهای گذشته دانش آموزان تعدادی از مدارس مورد حملات شیمیایی قرار گرفته اند از جمله در سقز به مدارس معراج، سومییه، طالقانی، استقلال، در سنندج به مدارس جماران و فرزانگان، در منطقه هوه تو در دیواندره به مدارس عصمت و زرین و در کامیاران به مدارس دخترانه لاله و عفت، حمله شیمیایی شده است.

روز ۲۰ فروردین خانواده های دانش آموزان در مقابل مدرسه معراج تجمع کرده و با شعار مرگ برخامنه ای پرچم جمهوری اسلامی را در مدرسه معراج پایین کشیدند و آتش زدند. روز٢١ فروردین به فراخوان مردم و محصلین شهر سقز، مدارس تعطیل شدند و بازاریان و کسبه یکپارچه دست به اعتصاب زدند. روز ٢٢فروردین نیز به فراخوان کانون صنفی معلمان سقز وزیویه مدارس شهر تعطیل شد و دانش آموزان و معلمان در کلاسهای درس حاضر نشدند.

مردم مبارز کردستان!
جمهوری اسلامی همچنان تصمیم دارد فرزندانمان را در مدارس مورد حمله قرار دهد. باید با تمام قوا در مقابل این جنایت و در دفاع از جان عزیزانمان به میدان بیاییم. سه روز مبارزه در اشکال تجمع و اعتصاب در سقز راه را نشان داد: اعتصاب عمومی در شهرها و اعتصاب در مدارس و سایر مراکز کار و تحصیل. مردم کردستان تجاربی بسیار غنی از اعتصابات عمومی دارند و اینبار نیز باید خود را برای یک اعتصاب عمومی و سراسری در کردستان آماده کنیم.

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران
٢۴ فروردین ١٤٠٢
١۳ آوریل ٢٠٢٣