اخباروگزارش های کارگری 5-6 -7دی ماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 چهارمین روزاعتصاب،راهپیمایی و تجمع گروه ملی صنعتی فولاد ایران دراعتراض به عدم اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل و ممنوع الورود کردن 38 همکارحق طلب«می جنگیم می میریم حقمونو می گیریم» «نه تهدید نه زندان دیگر اثرندارد»
«اجرای همسان سازی بدون حقه بازی» مطالبات کارگران شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز: 1- رفع ممنوعیت ورود به شرکت کارگران تعلیق شده و بازگشت به کار کارگران اخراج شده قبلی. 2- همسان‌سازی دستمزد ها برابر دریافتی کارگران شرکت‌ فولاد اکسین. 3- اجرای کامل و عادلانه طرح طبقه‌بندی مشاغل. 4- قراردادی شدن کلیه کارگران شفق.

- ادامه اعتراضات کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع روزسه شنبه 5 دی کارگران شرکت های نفت مناطق مرکزی ایران و ملی حفاری ایران
- دردوشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته مخابرات کشور نسبت به کاهش قدرت خرید ،عدم پرداخت مطالبات و قطع خدمات بیمه تکمیلی درمان دربروجرد هم تجمع برگزارشد
- تجمع اعتراضی کارگران مس درآلونسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل مجتمع
- تجمع اعتراضی کارگران شهرداری تهران نسبت به عدم افزایش حقوق مقابل ساختمان شورای شهر
- پایان اعتصاب کارگران کارخانه آب معدنی داماش دراعتراض به عدم پرداخت 3 ماه حقوق پس از 13 روزبدنبال وعده کارفرما
- خاطره اولین و بزرگترین اعتصاب رانندگان و دیگر کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه پس از انقلاب ۵۷ در تاریخ ۴دی ۱۳۸۴ گرامی باد 
- دومین روزراهپیمایی و تجمع اعتراضی اهالی خشمگین اردکان دراعتراض نسبت به آلودگی هوا و عدم پاسخگویی مسئولان با شعارهای«هوای پاک حق مسلم ماست»،«استاندار حیا کن اردکانو رهاکن»و....
- ادامه اعتراض طلا و جواهر فروشان نسبت به صدور صورتحساب الکترونیکی وثبت تمام موجودی درسامانه در شهرهای اراک،تهران و..... 
- آخرین خبر از عثمان اسماعیلی
انتقال عثمان اسماعیلی از زندان سقز به پزشکی قانونی/ او بدون تکمیل درمان به زندان بازگردانده شد
- جان باختن یک کارگر معدن جاده قهجاورستان اصفهان براثرواژگونی لودر
- جان باختن یک کارگردرشازند براثر سقوط ازدکل برق
- جان باختن کارگریک شرکت در طارم براثر سقوط کانکس به درون درّه
*******
*چهارمین روزاعتصاب،راهپیمایی و تجمع گروه ملی صنعتی فولاد ایران دراعتراض به عدم اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل و ممنوع الورود کردن 38 همکارحق طلب
«می جنگیم می میریم حقمونو می گیریم»
«نه تهدید نه زندان دیگر اثرندارد»
«اجرای همسان سازی بدون حقه بازی»
مطالبات کارگران شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز:
1- رفع ممنوعیت ورود به شرکت کارگران تعلیق شده و بازگشت به کار کارگران اخراج شده قبلی.
2- همسان‌سازی دستمزد ها برابر دریافتی کارگران شرکت‌ فولاد اکسین.
3- اجرای کامل و عادلانه طرح طبقه‌بندی مشاغل.
4- قراردادی شدن کلیه کارگران شفق.
مجموعه ای از گزارش ها:
کانال صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد:
1- امروز سه شنبه ۵ دی ماه ۱۴۰۲، چهارمین روز اعتصاب کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز با راهپیمایی و شعاردهی اعتراضی آغاز شد.
همانند روزهای گذشته این راهپیمایی از محل اصلی تجمع تا میدان بقایی ادامه یافت.
2- استقرار نیروهای انتظامی در میدان بقایی
3- کارگران گروه ملی صنعتی فولاد، در محل تجمع خود برای تبادل نظر درمورد چگونگی ادامه اعتصاب و تصمیم گیری های جمعی، مجمع عمومی برگزار کردند.
کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران:
1- لحظاتی پیش جلسه شورای تامین با جمعی از همکاران به پایان رسید. جلسه ای که نتیجه آن از زمان و ساعت تشکیلش کاملا مشخص و واضح بود.
شورای تامینی که دو سال پیش خودش تایید کننده و ضامن اجرای طرح طبقه بندی بود امشب شکل و رنگ عوض کرده و جهت و رویه ای کاملا مخالف و متفاوت با مصوبات دو سال پیش خود اتخاذ کرده است. 
این جلسه نیز هیچ خروجی نداشته و حرفهای تکراری علی محمدی در لفافه ای از تهدیدات ولی نه عریان بلکه بصورت کامل اتو کشیده دوباره تکرار شد و این شورا هم هیچ حرف و ایده جدیدی جهت گفتن و ارائه به پرسنل شریف گروه ملی  نداشت. 
آنچه این جلسه امشب بر ما مبرهن ساخت اینست که تنها راه رسیدن به حق و حقوق همان اتحاد و پایداری و استقامت ماست و برای رسیدن به اهداف مشخص شده باید سختی های احتمالی این راه را به جان خرید.
گرچه بارها اعلام کرده بودیم ولی باز هم به مسئولین استان و شورای تامین اعلام میکنیم ، خواسته های کارگران شرکت گروه ملی فولاد اهواز به مدت دو سال است که بصورت کاملا واضح و شفاف اعلام شده و جز برآورده شدن این خواسته ها هیچ عذر و بهانه ای را نخواهیم پذیرفت.
فردا باز هم حضوری پر رنگ تر از امروز را رقم خواهیم زد تا باورتان شود که بر خواسته و هدفمان همچنان مومن و پایبندیم و نه بهانه های واهی شما و تهدیدات و فشارهایتان نمی‌تواند ما را نسبت به خواسته های بر حقمان قدمی به عقب باز گردانید.
گفتیم که بدانید هنوز هم بر حرفمان هستیم و فردا هم باز خواهیم آمد.
2- لحظاتی پیش مسئولین ترانسپورت با هدف کاستن از جمعیت خروشان مجتمع درب شرکت به سرویس های ایاب و ذهاب دستور دادند که از فردا در محل کار حضور نیافته و از ارائه خدمات به پرسنل گروه ملی خودداری کنند.
اولا که باید به آقایان عرض کنیم که زهی خیال باطل و اینبار را بدجور کور خوانده اید. خدا را شکر اکثر همکاران دارای وسیله نقلیه بوده و جای تمام سرویس های شما را پر خواهند کرد.
ثانیا حتی اگر وسیله نقلیه یافت نشد ، در راه رسیدن به هدف و احقاق حقوقمان کیلومترها فاصله منزل تا شرکت را پیاده طی خواهیم کرد و حتی شبانه روز درب شرکت اتراق میکنیم تا به شما ثابت شود مردان آهنین اراده ، بیدی نیستند که با این بادها بلرزاند.
فردا حضوری پررنگ تر و پرشورتر خواهیم داشت. مطمئن باشید.
*ادامه اعتراضات کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع روزسه شنبه 5 دی کارگران شرکت های نفت مناطق مرکزی ایران و ملی حفاری ایران
هموطن ساده دلم،حقت را نه دراین بیابان سرد وتار،بلکه در تلخی چای دبشت بجوی!!!


حقوق یک ساعت مداحی
=
سقف حقوق 14 روزکارمن دربیابان ها!!!
این عدالت در مجلس انقلابی؟؟؟!!!
 
 
سه شنبه های اعتراضی بازنشستگان کشوری نسبت به عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان(اجرا نشدن ماده 30 قانون برنامه ششم توسعه)با تجمع مقابل صندوق بازنشستگی کشوری در استان های
کردستان(شهرسنندج)،
کرمانشاه(شهر کرمانشاه)
و
اهواز ادامه تجمع مشترک بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی استان خوزستان مقابل استانداری 
شعارها:
«کشوری لشکری  تامین اجتماعی  اتحاداتحاد»
«بازنشسته بپاخیز برای رفع تبعیض»
«اجرای همسان سازی بدون حقه بازی»
تصاویر:
اهواز:
 
سنندج:
 
کرمانشاه:
 
*دردوشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته مخابرات کشور نسبت به کاهش قدرت خرید ،عدم پرداخت مطالبات و قطع خدمات بیمه تکمیلی درمان دربروجرد هم تجمع برگزارشد
 
*تجمع اعتراضی کارگران مس درآلونسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل مجتمع
روزسه شنبه 5 دی،کارگران پیمانکاری پروژه‌ایِ تغلیظ مس درآلو از مجموعه‌های شرکت صنایع مس ملی ایران برای اعتراض به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل با خودروهای خود در مسیر منتهی به ورودی مجتمع  واقع در استان کرمان تجمع کردند.
این کارگران که بیشتر آن‌ها بومی منطقه هستند، به خبرنگاررسانه ای گفتند: شنبه هفته جاری (دوم دی ماه) در حالی پیمانکار با 280 نفر از کارگران با سوابق حداقل 10 ساله تصویه حساب کرده که بیشتر این کارگران در آزمون استخدامی برای جذب در این مجموعه قبول نشده‌اند. هر چند که در نحوه برگزاری این آزمون انتقاد زیادی وارد است و کارگران پروژه‌ای شانس قبولی در آن را نداشتند.
یکی از کارگران حاضر درتجمع گفت:پروژه مس درآلو دارای دو واحد معدن و کارخانه است که مجموعه‌ی معدن سال 89 به بهره‌برداری رسیده و ساخت کارخانه نیز از سال 95 آغازشده است.
وی افزود:پس از سال‌ها تلاش در این پروژه، حق آن‌هاست که پس از بهره‌برداری پروژه‌ایِ تغلیظ مس درآلو به کار گرفته شوند.
آنها گفتند: اگر قرار باشد با اتمام پروژه بیکار شویم در حالی‌که کارفرمای مادر هیچ تعهدی نسبت به ما احساس نمی‌کند، از کدام مرجع و نهاد باید حقوق‌مان را پیگیری کنیم؟
با شروع به کار «مجموعه مس درآلو» که از مجموعه‌های شرکت صنایع مس ملی ایران است و به بهره‌برداری رسیدن آن، تعدادی از کارگران پیمانکاری بیکار شده‌اند.
*تجمع اعتراضی کارگران شهرداری تهران نسبت به عدم افزایش حقوق مقابل ساختمان شورای شهر
روزسه شنبه 5 دی ،جمعی ازکارگران شهرداری تهران برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به عدم افزایش حقوق مقابل ساختمان شورای شهرتجمع کردند.
 
براساس گزارش رسانه ای شده تجمع کنندگان به‌ عدم اجرای قانون ترمیم حقوق‌ها معترض هستند. 
قانون ترمیم حقوق به ماده واحده «قانون بودجه سال اصلاح قانون بودجه سال 1401 برمی‌گردد. در این ماده واحده به مسئله‌ی ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری اشاره شده است. 
این قانون اما در شهرداری تهران هنوز اجرا نشده است.
*پایان اعتصاب کارگران کارخانه آب معدنی داماش دراعتراض به عدم پرداخت 3 ماه حقوق پس از 13 روزبدنبال وعده کارفرما
کارگران کارخانه آب معدنی داماش از پایان اعتصابشان پس از13 روزبدنبال  وعده روزدوشنبه 4 دی کارفرما مبنی برپرداخت 2 ماه حقوق خبردادند.
کارگران کارخانه آب معدنی داماش به خبرنگاررسانه ای گفتند : روز گذشته تعدادی از آن‌ها با مسئولان کارخانه جلسه‌ای برگزار کردند که در نتیجه آن کارفرما با پرداخت دو ماه حقوق به حساب هریک از کارگران وعده پیگیری مابقی مطالبات کارگران را داد.
آنها افزودند:مطالبات کارگران دو تا سه ماه حقوق بود که کارفرما در روز‌های اعتراض در دو نوبت به حساب کارگرانی که دو ماه حقوق طلبکار بودند یک ماه حقوق و کارگرانی که سه ماه حقوق دریافت نکرده بودند دو ماه حقوق واریز کرد.
درهمین رابطه:ادامه اعتصاب کارگران کارخانه آب معدنی داماش دراعتراض به عدم پرداخت 3 ماه حقوق و جمع‌آوری کارت‌های حضور و غیاب کارگران توسط کارفرما
روزشنبه 2 دی، کارگران کارخانه آب معدنی داماش از ادامه اعتصابشان دراعتراض به عدم پرداخت 3 ماه حقوق و جمع‌آوری کارت‌های حضور و غیاب کارگران توسط کارفرما خبردادند.
یکی از کارگران معترض کارخانه داماش به خبرنگار رسانه ای گفت: صبح امروز شنبه (دوم دی ماه) به دستور کارفرما تمام کارتهای حضور غیاب کارگران معترض آب معدنی داماش جمع آوری شده و کارگران محل کار خود را ترک کرده‌اند.
 این اتفاق صبح امروز (شنبه دو دی ماه) پس از آن افتاده است که همه حدود 40 کارگر کارخانه آب معدنی داماش از روز 22 آذر ماه با برپایی اعتراض، خواستار به‌روز شدن روند پرداخت مطالبات مزدی خود شدند.
وی افزود:کارفرما به این کارگران اعلام کرده‌ است درصورت ادامه اعتراضات ، می‌بایست با دریافت نامه ترک‌ کار برای دریافت مقرری بیمه بیکاری خود را به اداره کار معرفی کند.
کارگر دیگری هم گفت: طی چند سال گذشته در حالی همواره دستمزد ما با دو تا سه ماه تاخیر پرداخت شده که اخیرا (روز پنجشنبه 30 آذر ماه) یک ماه از دو ماه حقوق معوقه خود را دریافت کرده‌ایم.
وی با بیان اینکه این نگرانی وجود دارد که کارگران با سوابق 15 تا 20 ساله شغل خود را از دست بدهند، افزود: تنها خواسته‌ی کارگران وصول مطالبات معوقه و تامین امنیت شغلی است.
*خاطره اولین و بزرگترین اعتصاب رانندگان و دیگر کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه پس از انقلاب ۵۷ در تاریخ ۴دی ۱۳۸۴ گرامی باد 
به قلم یکی از اعضای هیات مدیره سندیکا‌ی کارگران شرکت واحد و از شرکت کنندگان و سازماندهندگان اعتصاب ۴ دی ۱۳۸۴
اعتصاب از اولین ساعات کاری صبح چهارم دی ۸۴ درتمامی مناطق شروع شد و بعد از ۲۴ ساعت با وساطت شهردار وقت تهران اتمام یافت، و اما مبارزه و‌ تلاش ما هیچوقت پایان نیافت و از آن تاریخ شهردار تهران بطور مکرر مدیریت شرکت واحد را تعویض نمود تا کارگران هیچوقت نتوانند به حقوق حقه خود برسند.
در آندوره همکاران ما با آگاهی یافتن نسبت به حقوق خود توانستند تا سال ۹۰ بخشی از مطالبات خود را بدست بیاورند، مانند طبقه بندی یا  رتبه بندی و لباس کار و شیر وکیک …، و حتی بسیاری از کارگرانی که‌۴ و یا ۵سال ازطرف کارفرما معلق از کار بودن تمامی مزایا را بطور یکجا دریافت نمودند.
متاسفانه از سال ۹۰ تا به امروز همکاران برای دستیابی به  مزایا چالشهای بسیاری داشته اند و به دلیل جو خفقان و سرکوب نتوانستند مجمع عمومی برای تشکل مستقل خود تشکیل دهند. حاکمیت درایران ازتشکلات مستقل کارگری و هرگونه تشکل مستقل بیزار است و هیچوقت اجازه نمی دهد سندیکاها و شوراهای مستقل جهت احقاق حقوق مردم درجامعه وجودداشته باشد.
سندیکای کارگران شرکت واحد در تمام این سالها با‌وجود سرکوب و ضرب و شتم و اخراج و حبس بسیاری از اعضای فعال خود، کماکان در دفاع ازحقوق حقه خود و همکاران کوتاهی نکرده است. لیست طولانی ای از اعضای سندیکا در این سالها بازداشت و اذیت و آزار شدند و ‌مورد تهدید و تعقیب قرار گرفتند. و از سال گذشته فعالین سخت کوش سندیکا، اقایان رضوی و شهابی و سعیدی،  بااتهامهای واهی و‌ به ناحق در حبس به سر میبرند. 
دولت ایران عضو سازمان بین المللی کار است و از امضاکنندکان بسیاری از مقاوله نامه های مربوط به قوانین‌کار و‌حقوق کارگری میباشد و موظف است اساسنامه و‌ موازین سازمان بین المللی کار را رعایت‌ کند، اما میدانیم که‌چنین‌نیست و دولت ایران از جمله ناقضین ‌دائمی مقاوله نامه های بین المللی کار ازجمله مقاوله نامه‌های بنیادین سازمان‌حهانی کار که موظف به رعایت آن است میباشد. اینکه در تمام این سالها ما همیشه شاهد بازداشت و‌تعقیب و‌حبس و پرونده سازی علیه فعالین‌کارگری و‌دیگر فعالین صنفی از جمله معلمان بوده ایم فقط گواه دیگریست مبنی بر کارگرستیز بودن حاکمیت و در عین حال اهمیت تشکل مستقل کارگری. 
اعتصاب دی ۱۳۸۴ نشان داد که اتحاد و تشکل برای ما کارگران حیاتیست. 
عضو هیات مدیره سندیکا‌ی کارگران شرکت واحد و از شرکت کنندگان و سازماندهندگان اعتصاب ۴ دی ۱۳۸۴
چاره کارگران وحدت و تشکیلات
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۴ دی ۱۴۰۲
*دومین روزراهپیمایی و تجمع اعتراضی اهالی خشمگین اردکان دراعتراض نسبت به آلودگی هوا و عدم پاسخگویی مسئولان با شعارهای«هوای پاک حق مسلم ماست»،«استاندار حیا کن اردکانو رهاکن»و....
روز سه شنبه 5 دی برای دومین روزمتوالی، اهالی خشمگین اردکان برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به آلودگی هوا عدم پاسخگویی مسئولاندست به راهپیمایی  و تجمع دراین شهرستان دراستان یزد زدند وبابرافراشتن پلاکاردها وسردادن شعارهایی منجمله«هوای پاک حق مسلم ماست»،«استاندار حیا کن اردکانو رهاکن» خواستار برخورد با صنایع آلاینده شدند.
براساس فیلم ها و تصاویر منتشره علوه برحضورچشمگیرفعال  زنان درتجمعات وراهپیمایی، پرستاران ودانش آموزان هم دست به اقدامات اعتراضی زدند.
 
 
*ادامه اعتراض طلا و جواهر فروشان نسبت به صدور صورتحساب الکترونیکی وثبت تمام موجودی درسامانه در شهرهای اراک،تهران و..... 
روزسه شنبه 5 دی، طلا و جواهر فروشان شهرهای اراک،تهران و.... برای اعتراض به صدور صورتحساب الکترونیکی در سامانه مودیان مالیاتی وثبت موجودی به اعتصابشان ادامه دادند.
*آخرین خبر از عثمان اسماعیلی
انتقال عثمان اسماعیلی از زندان سقز به پزشکی قانونی/ او بدون تکمیل درمان به زندان بازگردانده شد
عثمان اسماعیلی، فعال کارگری محبوس در زندان مرکزی سقز، روز یکشنبه سوم دی ماه در پی بروز درد شدید در ناحیه شکم از زندان به پزشکی قانونی این شهر اعزام شد. 
بنابر گزارش منابع آگاه، پزشک متخصص پس از انجام آزمایشهای مختلف به مسئولان زندان گفته که آقای اسماعیلی دچار بیماری فتق اینگوینال شده است و باید هر چه زودتر تحت عمل جراحی قرار بگیرد. 
با وجود تاکید پزشک مبنی بر نامناسب بودن وضعیت جسمانی آقای اسماعیلی، ماموران او را بدون تکمیل روند درمان به زندان مرکزی سقز بازگردانده‌اند.
این فعال کارگری همچنین از آسم شدید و بیماری قلبی نیز رنج می‌برد و تداوم حبس و محرومیت او از درمان ممکن است جان او را با خطر جدی مواجه کند.
برگرفته از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
*جان باختن یک کارگر معدن جاده قهجاورستان اصفهان براثرواژگونی لودر
یک راننده لودر حین کار برداشت خاک در معدن منطقه‌ای واقع در جاده قهجاورستان به جلمرز در استان اصفهان براثرواژگونی لودر جان خود را از دست داد.
*جان باختن یک کارگردرشازند براثر سقوط ازدکل برق
روزسه شنبه 4 دی،یک کارگر 47 ساله حین کار تعمیرات در روستای گل زرد عبدی  در حوالی شهرستان شازند واقع دراستان مرکزی براثر سقوط ازدکل برق دردم جان باخت.
*جان باختن کارگریک شرکت در طارم براثر سقوط کانکس به درون درّه
نگهبان 34 ساله یک شرکت درشهرستان طارم دراستان زنجان بدنبال سقوط کانکس به درون درّه براثر شدت وزش باد وریزش آوار روی سرش جان خودرا ازدست داد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 


اخباروگزارش های کارگری 6 دی ماه 1402
- پنجمین روزاعتصاب،راهپیمایی و تجمع گروه ملی صنعتی فولاد ایران دراعتراض به عدم اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل و ممنوع الورود کردن 38 همکارحق طلب
«مشکل ما حل نشه اهواز قیامت میشه»
«بانک ملی حیا کن گروه ملی رو رها کن»
«محمدی حیا کن گروه ملی رو رها کن»
مطالبات کارگران شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز:
1- رفع ممنوعیت ورود به شرکت کارگران تعلیق شده و بازگشت به کار کارگران اخراج شده قبلی.
2- همسان‌سازی دستمزد ها برابر دریافتی کارگران شرکت‌ فولاد اکسین.
3- اجرای کامل و عادلانه طرح طبقه‌بندی مشاغل.
4- قراردادی شدن کلیه کارگران شفق.
- ادامه اعتراضات کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع روزسه شنبه 5 دی کارگران شرکت بهره برداری نفت وگاز آغاجاری
- پنجمین روز تجمع اعتراضی معلمان خرید خدمات یزد نسبت به عدم تبدیل وضعیت مقابل استانداری
- سومین روز اعتراض اهالی خشمگین اردکان دراعتراض نسبت به آلودگی هوا و عدم پاسخگویی مسئولان با برپایی تجمع مقابل فرمانداری با شعارهای« مسئول بی کفایت استعفا استعفا»،«اردکان هوا ندارد»،«اردکان مسول ندارد مردم هوا ندارند»و...
- سومین چهارشنبه اعتراضی اهالی شهرک جوپارستان کرمان نسبت به نداشتنِ آب آشامیدنی مقابل استانداری
- تجمع اعتراضی سراسری داروسازان کشور نسبت به فروش اینترنتی دارو و عملکرد غیر قانونی پلاتفرمها وعدم پرداخت مطالبات ازطرف بیمه ها مقابل ساختمان علوم پزشکی منجمله دراستان های خراسان رضوی خوزستان،فارس و....
- ادامه اعتراض طلا و جواهر فروشان نسبت به صدور صورتحساب الکترونیکی وثبت تمام موجودی درسامانه در شهرهای اراک،اصفهان،مشهد و..... 
- اعتراض طلا فروشان سراوان نسبت به ناامن بودن شهر و سرقت مسلحانه با اعتصاب وتجمع مقابل فرمانداری
- خودکشی بیش از6000 نفرواقدام به خودکشی 120 هزار نفر درسال 1401 
- مدیران آموزش و پرورش شهرستان مریوان با تدلیس در قالب مسابقات نقاشی دانش آموزان دبستان دخترانه و پسرانه شاهد را به عنوان مسابقات نقاشی در دریاچه زریبار به یادمان شهدای گمنام  و نمایش حمایت از غزه برده اند.  
- قرار شش ماهه نظارت و منع اشتغال برای خلیل عسکری مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اتهام اختلاس در شعبه دهم بازپرسی شیراز
- جان باختن یک کارگر درمشهد بر اثر سقوط در چاهک آسانسور
*******
*پنجمین روزاعتصاب،راهپیمایی و تجمع گروه ملی صنعتی فولاد ایران دراعتراض به عدم اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل و ممنوع الورود کردن 38 همکارحق طلب
«مشکل ما حل نشه اهواز قیامت میشه»
«بانک ملی حیا کن گروه ملی رو رها کن»
«محمدی حیا کن گروه ملی رو رها کن»
مطالبات کارگران شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز:
1- رفع ممنوعیت ورود به شرکت کارگران تعلیق شده و بازگشت به کار کارگران اخراج شده قبلی.
2- همسان‌سازی دستمزد ها برابر دریافتی کارگران شرکت‌ فولاد اکسین.
3- اجرای کامل و عادلانه طرح طبقه‌بندی مشاغل.
4- قراردادی شدن کلیه کارگران شفق.

 
 
مجموعه ای از گزارش ها:
کانال صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد:
پنجمین روز اعتصاب کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز
امروز نیز اعتصاب کارگران شرکت با راهپیمایی اعتراضی همراه بود.
اهم مطالبات:
رفع ممنوعیت ورود به شرکت کارگران تعلیق شده و بازگشت به کار کارگران اخراج شده قبلی.
همسان‌سازی دستمزد ها برابر دریافتی کارگران شرکت های فولادی همجوار.
اجرای کامل و فوری طبقه‌بندی مشاغل.
قراردادی شدن کلیه کارگران شفق.
برکناری مدیرعامل فاسد و خلع مالکیت از بانک ملی.
مشارکت کارگران در امر مدیریت شرکتی که متعلق به خود ما است.
وقتی ارعاب و تهدیدهایتان اثر نکرد، چرا فکر میکنید می توانید با وعده های توخالی کارگر گروه ملی را بفریبید!
هر زمان که خواسته های ما را عملی کردید آن وقت است که تصمیم میگیریم با شما مذاکره کنیم یا نه.
مذاکره پشت درهای بسته پشیزی برای ما ارزش ندارد، ما یک جمع واحد هستیم پس حرف و سخنی دارید به میان جمع ما بیایید، آن هم با دست پر و نه با وعده وعید.
تازه آغاز راهیم؛ 
نبردی دشوار که وسوسه تسلیم در آن راه ندارد.
 
 
کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران:
پس از جلسه دیشب شورای تامین که بدون نتیجه به پایان رسید دیدیم که مسئولین شرکت نیز بجای یافتن راه حل ،با قطع کردن تمام خدمات شرکتی از طبخ غذا تا منع آمد و شد سرویس های ایاب و ذهاب تمام سعی خود را بر ضعیف کردن اراده کارگر متمرکز کرده اند. ولی همانطور که دیدید این اقدامات خبیثانه که تنها از عهده یک شخصیت خبیث بر می آید نتوانسته خللی در عزم آهنین کارگر گروه ملی وارد کرده و برعکس عزمش را جزم نموده تا به مسئولین نامسئول استان ثابت کند که اگر مسیر پر از خار شود و از هر خار شعله آتشی زبانه بکشد با جان و دل به دل آتش خواهیم زد تا هدفی که تعیین کرده ایم محقق شود.
حدود یک هفته از اعتصابات کارگری و عدم تولید در شرکت گروه ملی میگذرد و شاهد هستیم که بانک ملی با عدم واکنش به این موضوع از طریق رسیدگی به خواسته های کارگران و یا ارسال نماینده ای جهت شنیدن حرف کارگران معترض و  بررسی اوضاع و شنیدن راه حلهای ممکن،  ثابت کرده که تولید برای این بانک ربوی هیچ اهمیتی ندارد و رسیدگی به نیازهای بنگاه‌های تحت پوشش این بانک ناملی آخرین دغدغه آن است و این امر دال بر  ورشکستگی شرکت های تولیدی تحت پوشش بانک ملی است. 
فلذا ما را دیگر با بانکی که آخرین نگرانیش آینده زندگی کارگران بنگاه‌های تحت تملک و تولید و اقتصاد کشور است کاری نیست و روی سخن ما با مسئولین استانی و کشوری و شخص رئیس جمهور و اداره اطلاعات است که چرا از چنین تخلفاتی چشم پوشی کرده و به فکر حل بحرانی که ۱۰سال است صنعت مملکت را درگیر کرده نیستند. نه تنها به فکر حل بحران نبوده بلکه راه حل همیشگی و تکراری نهادهای یاد شده همیشه از راه احضار و ارعاب و تهدید کارگران است تا با پاک کرده صورت مسئله برای مدتی موقت ، خود را  از شر حل مسئله راحت کنند.
باید به استحضار برسانیم که چنین راه حلهایی تنها خاکستر بر شعله های فروزان آتش ریختن است که اگر به فکر آرام کردن این شعله ها نباشید ، هر بار زبانه های این آتش بلندتر و سوزان تر فوران خواهند کرد.
در آخر به علی شعبانی مدیر عامل شفق هم اخطار میکنیم که اگر به جایگاه خود علاقه دارد و نخواهد که به سرنوشت علی محمدی دچار شود دست از تهدید پرسنل شریف و زحمتکش شفق بردارد. پرسنل شفق خواسته آنها کاملا منطقی است و باید تغییر وضعیت شوند و البته کارگران بدانند که مخالف اصلی مطالبه بحق شما شخص کثیف علی شعبانیست که دیگر  نمی تواند انواع زدو بندها و فسادهای مالی و اخلاقی را انجام دهد .
با وجود تمام محنت ها و فشارهای موجود اطمینان داده بودیم که خواهیم آمد و دیدید که آمدیم. باز هم بر این آمدن ها اصرار داریم . تجربه چهل روز اعتراضات صنفی ما در سال ۱۳۹۷ بیانگر صبر و بردباری و بیانگر همه چیز است .
*ادامه اعتراضات کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع روزسه شنبه 5 دی کارگران شرکت بهره برداری نفت وگاز آغاجاری
 
*پنجمین روز تجمع اعتراضی معلمان خرید خدمات یزد نسبت به عدم تبدیل وضعیت مقابل استانداری
روز چهارشنبه 6 دی برای پنجمین روز متوالی، معلمان خرید خدمات یزد برای اعتراض به عدم تبدیل وضعیت مقابل استانداری تجمع کردند.
 
یادآوری:تجمع اعتراضی معلمان خرید خدمت  یزد نسبت به عدم تبدیل وضعیت با همراهی دانش آموزان مقابل استانداری یزد با شعار «تا حق مو نگیرم از اینجا نمیرم»،«ده ساله که درس دادم آزمونمو پس دادم» و....
روزدوشنبه 4 دی،معلمان خرید خدماتی با تجمع اعتراضی مقابل استانداری یزد نسبت به وضعیت استخدامی خود معترض شدند  .
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران ضمن حمایت از  مطالبات معلمین عزیز خرید خدمت در یزد و دیگر نقاط کشور برای تعیین وضعیت  و استخدام قطعی آنان  تاکید دارد که باید تنها دانش‌آموزانی در چنین اعتراض‌های مشارکت کنند که به سن عقلی کافی رسیده باشند  و آگاهانه برای مطالبات خود معلمان را همراهی کنند. 
*سومین روز اعتراض اهالی خشمگین اردکان دراعتراض نسبت به آلودگی هوا و عدم پاسخگویی مسئولان با برپایی تجمع مقابل فرمانداری با شعارهای« مسئول بی کفایت استعفا استعفا»،«اردکان هوا ندارد»،«اردکان مسول ندارد مردم هوا ندارند»و...
روز چهارشنبه 6 دی، اهالی خشمگین اردکان درسومین روزاعتراضشان نسبت به آلودگی هوا و عدم پاسخگویی مسئولان دست به تجمع مقابل فرمانداری این شهرستان دراستان یزد زدند وبابرافراشتن پلاکاردها و سردادن شعارها منجمله « مسئول بی کفایت استعفا استعفا»،«اردکان هوا ندارد»،«اردکان مسول ندارد مردم هوا ندارند» خواستار برخورد با صنایع آلاینده شدند.
 
درهمین رابطه:دومین روزراهپیمایی و تجمع اعتراضی اهالی خشمگین اردکان دراعتراض نسبت به آلودگی هوا و عدم پاسخگویی مسئولان با شعارهای«هوای پاک حق مسلم ماست»،«استاندار حیا کن اردکانو رهاکن»و....
روز سه شنبه 5 دی برای دومین روزمتوالی، اهالی خشمگین اردکان برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به آلودگی هوا عدم پاسخگویی مسئولاندست به راهپیمایی  و تجمع دراین شهرستان دراستان یزد زدند وبابرافراشتن پلاکاردها وسردادن شعارهایی منجمله«هوای پاک حق مسلم ماست»،«استاندار حیا کن اردکانو رهاکن» خواستار برخورد با صنایع آلاینده شدند.
براساس فیلم ها و تصاویر منتشره علوه برحضورچشمگیرفعال  زنان درتجمعات وراهپیمایی، پرستاران ودانش آموزان هم دست به اقدامات اعتراضی زدند.
 
 


*سومین چهارشنبه اعتراضی اهالی شهرک جوپارستان کرمان نسبت به نداشتنِ آب آشامیدنی مقابل استانداری
روز چهارشنبه 6 دی برای سومین هفته، اهالی شهرک جوپارستان کرمان برای اعتراض به نداشتنِ آب آشامیدنی مقابل استانداری کرمان تجمع کردند.
یادآوری:
1- دومین تجمع اعتراضی اهالی شهرک جوپارستان کرمان نسبت به نداشتنِ آب آشامیدنی مقابل استانداری
روز چهارشنبه 29 آذربرای دومین بار، اهالی شهرک جوپارستان کرمان برای اعتراض به نداشتنِ آب آشامیدنی مقابل استانداری کرمان تجمع کردند.
 
2- تجمع اعتراضی اهالی شهرک جوپارستان کرمان نسبت به نداشتنِ آب آشامیدنی مقابل استانداری
روز چهارشنبه 22 آذر،اهالی شهرک جوپارستان کرمان برای اعتراض به نداشتنِ آب آشامیدنی مقابل استانداری کرمان تجمع کردند.
تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتند: در سال 1372با مجوز استاندار وقت شهرداری جوپار تعداد 2800 قطعه زمین با کاربری مسکونی به کارمندان و کارگران و فرهنگیان و افراد بومی و غیربومی متقاضی با اخذ بها واگذار کرد. 
آنها افزودند: در طول این 30 سال بیش از 800 نفر پروانه ساختمانی گرفتند و ساخت و ساز انجام دادند. از این بین، 340 نفر پایان کار گرفته‌اند و با خرید آب تانکری غیربهداشتی با قیمت گزاف (هر تانکر نزدیک به 1 میلیون تومان) از روستاهای مجاور، زندگی را شروع کردند. این افراد بعد از مدتی به دلیل تحمل سختی و بیماری به دلیل نبود آب شرب مجبور به ترک خانه‌های خود از این شهرک شدند. 
آن‌ها از مراجعاتِ مکرر خود به آب منطقه‌ای و ابفا و استانداری خبر دادند و گفتند: مکاتبات و مراجعاتِ بسیاری داشتیم اما مشکل هنوز هم حل نشده است. آب منطقه‌ای استان، آبفا استان و شهرداری جوپار هرکدام دیگری را مسئول رفع مشکل آب می‌دانند. 
آنها با بیان اینکه امروز سومین تجمع در اعتراض به وضعیتِ شهرک و نبودِ آب لوله‌کشی برگزار شد اضافه کردند: تاکنون استاندار هیچ حمایتی انجام نداده و حاضر به درخواست راهکار هم از آبفا و آب منطقه‌ای نیست. 
آنها گفتند: در همین شهر جوپار، چندین شهرک در سالهای اخیر ساخته شده که به آنها آب داده شده است. در این مدت هیچ مسئولی از شهرک دیدن نکرده است، نه جدول‌گذاری و نه حتی آسفالت‌ریزی شده است. شهرک ما نه پارک دارد و نه فضای سبز و مشخص نیست شهرداری پول پروانه ساخت را کجا خرج می‌کند. 
آنها ادامه دادند: اوایل واگذاریِ زمین، یک چاه حفر کردند و آب استحصال گردید که توسط مراجع قضایی به علت رعایت حریم قنوات همجوار پلمپ شد. همزمان مخزن 5000 مترمکعبی بتونی و خطوط شبکه آبرسانی داخل معابر اصلی و ساختمان کلر زنی و ساختمان نگهبانی و ساختمان موتور پمپ احداث و 8کیلومتر شبکه برق فشار قوی برای ایستگاه پمپ پاز و و تاسیسات نیز احداث گردید که همه اینها مال بیت المال در حال از بین رفتن است.
*تجمع اعتراضی سراسری داروسازان کشور نسبت به فروش اینترنتی دارو و عملکرد غیر قانونی پلاتفرمها وعدم پرداخت مطالبات ازطرف بیمه ها مقابل ساختمان علوم پزشکی منجمله دراستان های خراسان رضوی خوزستان،فارس و....
روزچهارشنبه 6 دی،داروسازان کشوربرای اعتراض به فروش اینترنتی دارو و عملکرد غیر قانونی پلاتفرمها وعدم پرداخت مطالبات ازطرف بیمه ها دست به برپایی تجمع سراسری مقابل ساختمان علوم پزشکی منجمله دراستان های خراسان رضوی خوزستان،فارس و....در شهرهای مشهد،اهواز ،شیراز و.....زدند. 
 
 
*ادامه اعتراض طلا و جواهر فروشان نسبت به صدور صورتحساب الکترونیکی وثبت تمام موجودی درسامانه در شهرهای اراک،اصفهان،مشهد و..... 
روزچهارشنبه 6 دی، اعتصاب طلا و جواهر فروشان شهرهای اراک،أصفهان،مشهد و.... دراعتراض به صدور صورتحساب الکترونیکی در سامانه مودیان مالیاتی وثبت موجودی ادامه پیدا کرد.
*اعتراض طلا فروشان سراوان نسبت به ناامن بودن شهر و سرقت مسلحانه با اعتصاب وتجمع مقابل فرمانداری
روزچهارشنبه 6 دی، طلا فروشان سراوان برای اعتراض به ناامن بودن شهر و سرقت مسلحانه شب گذشته ازبالاکشیدن کرکره های مغازه هایشان خودداری کردند ومقابل فرمانداری این شهرستان در استان سیستان و بلوچستان تجمع کردند.
 
به گزارش یک منبع خبری محلی، طلا فروشان سراوان بخاطر نبود امنیت و وجود یک تیم از سارقین مسلح که در طی 2 ماه دوبار اقدام به سرقت از طلا فروشان کرده‌اند منجمله سرقت مسلحانه شب گذشته سارقین مسلح و دستبرد به یکی از طلا فروشی ها در پاساژ اصحاب و سرقت تقریبا یک کیلو طلا، امروز و فردا را بخاطر اعتراض به ناامنی اعلام اعتصاب کرده و با حاضر شدن مقابل فرمانداری شهر به این وضعیت اعتراض کرده و خواستار دستگیری و تامین امنیت هستند.
*خودکشی بیش از6000 نفرواقدام به خودکشی 120 هزار نفر درسال 1401 
در روزهای اخیر گزارش‌های مختلفی درباره خودکشی تعدادی از دانش‌آموزان و کارگران در فضای رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.
درهمین رابطه،نایب رئیس جمعیت علمی پیشگیری از خودکشی ایران به خبرنگاران گفت: سال گذشته به ازای هر 100 هزار نفر 7.4 نفر خودکشی منجر به فوت داشتیم؛ یعنی بیش از 6000 نفر. حدود 120 هزار نفر هم اقدام به خودکشی داشتند که در سامانه وزارت بهداشت ثبت رسمی شده است.
*مدیران آموزش و پرورش شهرستان مریوان با تدلیس در قالب مسابقات نقاشی دانش آموزان دبستان دخترانه و پسرانه شاهد را به عنوان مسابقات نقاشی در دریاچه زریبار به یادمان شهدای گمنام  و نمایش حمایت از غزه برده اند.  
مسئولین آموزش و پرورش شهرستان مریوان مرتکب جرم تدلیس شده اند زیرا آگاهانه از اولیا دانش آموزان با نام مسابقه نقاشی رضایتنامه گرفته اند ولی عامدانه آنها را به یک مکان نظامی ایدئولوژیک  برده اند. 
خدعه و نیرنگ مسئولین آموزش و پرورش علاوه بر ضربات جبران ناپذیری به روح و روان کودکان اگرچه اصل مطلب و در درجه اول اهمیت است اما متاسفانه جرم انگاری نشده است. 
با اینحال قلب در هدف و مکان رضایتنامه مطابق نص صریح قوانین و آئین نامه های اردو دانش آموزان جرم محسوب می شود. 
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران ضمن حمایت از کودکان و مردم رنجور و داغدار غزه و ابراز انزجار از جنگ افروزی اسراییل و حماس هر نوع استفاده ابزاری از کودکان را محکوم می کند. 
*قرار شش ماهه نظارت و منع اشتغال برای خلیل عسکری مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اتهام اختلاس در شعبه دهم بازپرسی شیراز
در حالیکه آموزش و پرورش فارس با همدستی نیروهای امنیتی پرونده سازی‌های گسترده‌ای علیه فعالین فارس انجام می دادند و بسیاری از معلمان را از حق معیشت  بدیهی خود محروم کرده‌اند خود سرگرم غارت اندک بودجه‌آموزش و پرورش بوده‌اند
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*جان باختن یک کارگر درمشهد بر اثر سقوط در چاهک آسانسور
یک کارگر 55 ساله حین کار در یک ساختمان در حال ساخت واقع در بلوار توس مشهد بر اثر سقوط در چاهک آسانسورجان خود را از دست داد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

اخباروگزارش های کارگری 7 دی ماه 1402
- ششمین روزاعتصاب،راهپیمایی و تجمع گروه ملی صنعتی فولاد ایران برای دستیابی به مطالبات 
برحقشان
شایعات راه افتادن خطوط تولید وفراخوان ادامه اعتصاب وتجمع 
مطالبات کارگران شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز:
1- رفع ممنوعیت ورود به شرکت کارگران تعلیق شده و بازگشت به کار کارگران اخراج شده قبلی.
2- تغییر وضعیت کلیه کارگران شفق.
3- همسان‌سازی دستمزد ها برابر دریافتی کارگران شرکت‌ فولاد اکسین.
4- اجرای کامل و صحیح طرح طبقه‌بندی مشاغل.
5- خروج آیتمهای فریز شده از حالت فریز
- بیانیه مشترک تشکل های مستقل
از اعتصاب و اعتراض کارگران گروه ملی فولاد اهواز حمایت می کنیم
- اقدام به خودسوزی کارگرشهرداری مشهد بدلیل نداشتن امنیت شغلی
- ادامه اعتراض طلا و جواهر فروشان نسبت به صدور صورتحساب الکترونیکی وثبت تمام موجودی درسامانه در شهرهای اراک، اصفهان،قم،کاشان،مشهد و..... 
- ادامه اعتصاب طلا فروشان سراوان دراعتراض به ناامن بودن شهر و سرقت مسلحانه برای دومین روز متوالی
- برای سپیده رشنو
 "شما به آگاهی و اراده‌ها باخته‌اید"
- در پی انتشار  کیفرخواست قرار شش ماهه نظارت و منع اشتغال مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اتهام اختلاس در شعبه دهم بازپرسی شیراز از کانال شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران دادگاه شیراز  بلافاصله و به فاصله یک روز قرار منع تعقیب خلیل عسکری را صادر کرد 
- جان باختن یک کارر جوان در مهرشهر کرج درحادثه ریزش دیواربراثر گودبرداری غیر اصولی
*******
*ششمین روزاعتصاب،راهپیمایی و تجمع گروه ملی صنعتی فولاد ایران برای دستیابی به مطالبات 
برحقشان
شایعات راه افتادن خطوط تولید وفراخوان ادامه اعتصاب وتجمع 
مطالبات کارگران شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز:
1- رفع ممنوعیت ورود به شرکت کارگران تعلیق شده و بازگشت به کار کارگران اخراج شده قبلی.
2- تغییر وضعیت کلیه کارگران شفق.
3- همسان‌سازی دستمزد ها برابر دریافتی کارگران شرکت‌ فولاد اکسین.
4- اجرای کامل و صحیح طرح طبقه‌بندی مشاغل.
5- خروج آیتمهای فریز شده از حالت فریز

مجموعه ای از گزارش ها:
کانال صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد:
1- آنچه که امروز در جلسه درباره حقوق ما مطرح شده چیزی فراتر از توهین به کارگران شریف گروه ملی و عملکردی وقیحانه و برخاسته از مجموعه‌ای سراسر فاسد و کلاش است. 
همکاران عزیز و ارجمند
از همان ابتدا برای اکثریت ما مثل روز روشن بود که جلسه امروز هم به مانند مذاکرات قبلی نتیجه ملموس و قابل قبولی برای ما نخواهد داشت. با وجود پافشاری برخی دوستان بر استدلال‌های خود نمایندگانی را انتخاب کردیم اما باز هم با رفتن همکاران‌مان به این جلسه مخالف بودیم درحالیکه گروهی راهی جلسه شدند. 
ساعتها گفتگو در جلسه مضحک امروز و نمایش تمام و کمال سرمایه‌پرستی و تبهکاری طرف‌های مقابل، حجت را این‌بار بر همه ما تمام کرد.
در هفته اخیر تنها با اتکا به قدرت جمعی، همفکری گروهی و اتحاد عمل توانستیم سنگرهای بزرگی را فتح کنیم و شرکت را به کنترل خود درآوریم که باعث شد مدام برای مذاکره بیایند و تمام توانشان را برای انحراف در اعتصاب درخشان ما به کار بگیرند و هر روز همکاران حق‌طلب را احضار کنند تا اراده ها تضعیف شود. تلاشی که در آخرین نمونه‌اش همین جلسه‌ی طولانی با جرثومه‌های فساد بر سر هیچ بود! 
دیدیم و محاسبه کرده بودیم که شرکای نشسته بر خوان و سفره گسترده این صنعت کارگری و ملی حاضر نخواهند شد حتی به اندازه نان خشکی هم نصیب کارگران شود. 
آنچه که امروز در جلسه درباره حقوق ما مطرح شده چیزی فراتر از توهین به کارگران شریف گروه ملی و عملکردی وقیحانه و برخاسته از مجموعه‌ای سراسر فاسد و کلاش است. 
پاسخ این بیشرمی را با ادامه اعتصاب خرد کننده خواهیم داد. 
اعتصاب را با بی‌توجهی به مذاکرات فریبکارانه و بدون‌واهمه از تهدیدهای امنیتی ادامه خواهیم داد. 
تمام اهواز را با خود همراه می‌کنیم. 
اگر مطالبات‌مان زمین بماند زمین زیر پایتان را می‌لرزانیم. 
ما کارگران آهنیم و بازیچه بانک ملی و اداره کار و اداره اطلاعات و امام جمعه نیستیم. کجای خواسته‌های ما ابهام دارد که این همه گره و تفرقه ایجاد می‌کنید؟ 
پیشنهادات و درصدهای مطرح شده در جلسه امروز به هیچ عنوان مورد پذیرش ما کارگران نبوده و نخواهد بود. 
همچنان بر:
اجرای کامل طرح طبقه‌بندی، همسان‌سازی حقوق مشابه فولاد اکسین، قراردادی شدن کارگران شرکت شفق، مشارکت در مدیریت و خلع مالکیت از بانک ملی و بازگشت به کار همکاران اخراجی تاکید و پافشاری داریم.
اگر اعتصاب ما در نظرتان شوخی است و برای خودتان وقت می‌خرید و خیال می‌کنید بدون حق و حقوقمان پایان می‌گیرد، باید منتظر سیل خروشان فولاد در تمام خیابان‌های اهواز باشید.
صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد
2- اطلاعیه
اعتصاب باشکوه ما در فصل جدیدی از همبستگی و اتحاد میان کارگران این مجموعه عظیم با قدرت ادامه دارد. 
در این شش روز تمام ارگان‌های حاکمیت بنا بر سهم خود از غارت شرکت، چشم به اعتراض ما دوخته‌اند و از هر راه و روشی بهره بردند تا مطالبات­مان را با ایجاد تفرقه، سست کردن اراده آهنین پرسنل از طریق وعده های توخالی و فشارهای امنیتی و نظامی به حاشیه ببرند. 
در مقابل این ما بودیم که با برپایی تجمعات پرشور و اقدامات هماهنگ و تشکیل مجمع عمومی و همفکری و همدلی جمعی، به تمام این حربه ها و وعده‌های پوچ پشت پا زدیم و اعلام می­‌داریم اگر قرار باشد گروه ملی را به گره‌ ملی تبدیل کنید، با صدای رساتر و سازماندهی مشخص خود از طریق تصمیم جمعی سه هزار نفره مان، اهواز و خوزستان را به لرزه درخواهیم آورد.
بازنشستگان و کارگران عزیز! 
شما نیز با خواسته ها و دغدغه‌های مشترک راهی جز اعتراضات در سطح خیابانها و شهرها نمی ‌بینید. 
دولت ناکارآمد و مافیای اقتصادی دست در دست هم به معیشت ما از طریق دست درازی در منابع ملی و صندوق های مالی هجوم بی سابقه ‌ای آورده­ اند. 
ما برای پیشبرد مطالبات کارگری به حمایت برادران و خواهران شاغل و بازنشسته نیاز داریم و مانند تمام اعتصابات سابق آماده­‌ایم تا در صورت تداوم تهدیدها و بی­‌توجهی مسئولان، شانه به شانه دیگر کارگران و همکاران صنعتگر و بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی طوفانی از حق­‌خواهی بپا کنیم. 
همانطور که می‌دانید ما کارگران فولاد علیه ظلم وبیداد می ‌جنگیم.
صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد اهواز
کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران:
1- حالا که مسئولین مشکل شنوایی داشته و خواسته های ما را بصورت واضح نمی‌شنوند ، قول میدهیم که خواسته هایمان را در‌گوشهایشان فریاد بزنیم تا شاید از این کری غفلت از اوضاع خلاص شوند.
بعد از تقریبا ۵ساعت جلسه نمایندگان کارگران شرکت گروه ملی و بانک ملی ، حضرات با آن همه جنجال تبلیغاتی  بالاخره آمدند اما نتیجه و خروجی این جلسه عزمی برای حل مشکلات کارگران نداشتند و  گمان میکردیم که توهین های شفاهی و عملی علی محمدی نتیجه تربیت خانوادگی و شخصی وی است ولی آنچه امروز مشاهده شد ، این توهین ها به شکلی ریشه ای و بصورت فرهنگ در مجموعه بانک ملی جریان دارد.  بانک ملی که میلیاردها تومان اعتبار به شرکت های زیر مجموعه خودش بجز شرکت گروه ملی تزریق می کند تا کارهای توسعه ای و اورهال  شرکت ها و آسايش و رفاه کارکنان مدنظرش خرج می کند کاسه گدایی در مقابل ما می گیرد . بانکی که جامعه را ارباب رعیتی میبیند و خود را در راس هرم این جامعه و کارگران را در قاعده آن در نظر میگیرد لذا با تکیه بر این بینش کارگران  شرکت گروه ملی را رعیت خود می پندارد . گویا مسئولین بانک ملی حاضر هستند با عدم تولید روزانه متحمل ضرر بشوند ولی ریالی در جهت رفاه و آسايش  به کارگر تعلق نگیرد. رفتار امروز مسئولین عملا به ما ثابت کرد که کارگران گروه ملی از تولید شرکت و سهام اکسین نصیبی نداشته و باید به این حقوق بخور و نمیر اکتفا نمایند. جای بسی تعجب دارد که چرا نهادهای امنیتی با مسئولینی که به دنبال اخلال در نظم عمومی از طریق برانگیختن عوام الناس دارند برخورد نکرده و نوک پیکان این نهادها فقط شخص کارگر و حلقه ضعیف زنجیر را هدف قرار داده است.
ویک سوال بزرگتر که چرا اینهمه فشار به کارگر میاورید که از حقش کوتاه بیاید وحق قانونیش را نادیده بگیرد وببخشد ولی از بانک نمیخواهید که حق کارگر را پرداخت کند؟ عجب! سرمایه دار نمیخواهد کوتاه بیاید وبا وقاحت تمام ایستاده به طبقه ضعیف میگوید تو کوتاه بیا!!؟؟ 
کلام آخر : 
حضرات اگر قصد امتحان صبر کارگران را دارند اطمینان خاطر داشته باشند که صبر ایوب در مقابل صبر ما ناچیز است و اگر گمان میکنند که می‌توانند با این حیله ها وقت کشی کرده و حرکت را به سوی حرکت فرسایشی پیش ببرند این را بدانند ، مردانی که برای تامین قوت خانواده هایشان هر روز با آهن و فولاد سرد میجنگند برای رسیدن به هدف هم کفش آهنی به پا خواهند کرد.
تا امروز به احترام شهروندان اعتراضاتمان را به سطح شهر نیاوردیم. حالا که مسئولین مشکل شنوایی داشته و خواسته های ما را بصورت واضح نمی‌شنوند ، قول میدهیم که خواسته هایمان را در‌گوشهایشان فریاد بزنیم تا شاید از این کری غفلت از اوضاع خلاص شوند.
2- آقای موالی فرماندار  اهواز در خبر خوزستان خبر از توافق با نماینده کارگران و راه اندازی خطوط تولید دادند.
ابتدا باید به عرض ایشان برسانیم که برادر گرامی شما بعنوان عالی ترین مقام سیاسی شهر اهواز در مقابل هر کلمه ای که به زبان می آورید مسئولید و مسئولیت دارید. بر حسب چه منطقی سخن از توافق با نمایندگان کارگران به میان آورده و بر چه اساسی وعده راه اندازی خطوط تولید را میدهید؟
کدامیک از خواسته های کارگران برآورده شده که در رسانه عمومی گزارش گل و بلبل ارائه میدهید؟
خواسته های ما کاملا شفاف و روشن بیان شده و با وجود شرکت ثروتمندی مانند گروه ملی و پشتوانه ثروتمندتری مانند فولاد اکسین خواسته های شاقی که نتوان برآورده کرد نیستند.
بهتر است بانک ربوی ملی کمی از حرص و طمع خود کاسته و مقداری از این ثروت که از دو ابر شرکت بزرگ کشور عایدش میشود را بجای وارد کردن به کانال ربا خواری بانکی خود ، صرف زندگی و رفاه کارگران این شرکت کند.
جز به برآورده شدن خواسته هایمان که در این چند روز مستمرا تکرار کرده ایم و مسئولین نشنیده اند رضایت نخواهیم داد.
اولین و مهمترین خواسته که در اولویت همه چیز قرار دارد ، رفع تعلیق همکاران و بازگشت همکاران اخراجی به شرکت است ،
دوم ، تغییر وضعیت پرسنل محترم شفق
سوم ، همسان سازی حقوق شرکت گروه ملی با شرکت فولاد اکسین
چهارم ، اجرای صحیح طرح طبقه بندی 
پنجم ، خروج آیتمهای فریز شده از حالت فریز 
تعیین تنها ۱۶درصد بعنوان طرح طبقه بندی و عدم تعیین تکلیف سایر خواسته ها را توهینی به شخصیت کارگر میدانیم و تا زمانی که خواسته کارگر با عزت و احترام و در شأن کارگر گروه ملی برآورده نشود ، نه کوره ای گرم خواهد شد ، نه خطی به مدار تولید باز خواهد گشت و نه کارگری وارد شرکت می شود.
مدیر بخش ها بهتر است بجای جانبداری از  کارفرما طرف همکاران خود که جایگاه فعلی را مدیونشان هستند گرفته و از تماس و تهدید همکاران دست بردارند که اگر چنین نکنند ، ما مدیران بخش ها را مسئول اتفاقات آتی میدانیم.
امیدواریم که سرنوشت مدیر عامل درس عبرتی برای مدیران بخش ها شده باشد تا خدایی ناکرده به آن سرنوشت دچار نشوند.
زحمتها و مشقت‌ها را متحمل نشدیم که شخصیتمان را به پشیزی بفروشیم.
3- فراخوان ادامه اعتصاب وتجمع
همکاران غیور و شریف در این مدت زجرها برای عزت خودمان کشیدیم و در این هوای بارانی و سرد ما را از خانه خودمان اخراج کردند و بر سر حق قانونی و شرعی مان با ما چانه زنی میکنند،نمیدانیم بگوییم خنده دار است یا مسخره؟ در این چند روز بارها این را گفتیم و دوباره تکرار میکنیم ما به جز خودمان کسی را نداریم و این کاملا برای ما اثبات شد،فردا صبح دوباره با تمام وجود کنارهم می ایستیم و حق مان را فریاد خواهیم زد تا ثابت کنیم که تا حق مان را نگیریم یک قدم هم پا پس نمیکشیم .
*بیانیه مشترک تشکل های مستقل
از اعتصاب و اعتراض کارگران گروه ملی فولاد اهواز حمایت می کنیم
کارگران گروه ملی فولاد اهواز دوباره دست به اعتراض زدند و با اعلام مجدد خواست های برآورده نشدۀ خود از طرف کارفرما و مدیریت، خشم و نفرت خود را از مدیریت و کارفرما و دولت حامی آن ها به نمایش گذاشتند. کارگران از ابتدای اعتراضات، در محیط کارخانه و جاده خرمشهر که در جنوب غربی شرکت است و همچنین از سمت میدان بقایی که در امتداد اتوبان گلستان است، با گام های استوار  راهپیمایی اعتراضی برگزار می کنند.  در این رژه اعتراضی شعار می دهند: «ما کارگران آهنیم ریشه ظلم را می کنیم». دوستان کارگر که فریاد پر طنین شأن  به آسمان بلند می شود، بدون واهمه از صف آرایی چکمه پوشان سرکوبگر عرصه میدان را برای بیان حق و حقوق خود انتخاب کرده اند. 
مهمترین خواست های کارگران عبارتند از:
•  رفع ممنوعیت ورود به شرکت کارگران تعلیق شده و بازگشت به کار کارگران اخراج شده قبلی.
•  همسان‌سازی دستمزد ها برابر دریافتی کارگران شرکت های فولادی همجوار و براساس هزینه زندگی خانوار ۴نفره که نباید از ۳۰ میلیون تومان برای سال ۱۴۰۲ کمتر باشد.
•  اجرای کامل و فوری طبقه‌بندی مشاغل.
•  قراردادی شدن کلیه کارگران شفق.
•  برکناری مدیرعامل فاسد و خلع مالکیت از بانک ملی.
•  مشارکت کارگران در امر مدیریت شرکت و شفافیت ترازنامه مالی شرکت که متعلق به مردم و کل جامعه است.
این خواست ها سال هاست که از طرف کارفرما و مدیریت شرکت مسکوت مانده و هرگز پاسخ روشنی به کارگران داده نشده است. بسیاری از این کارگران که اکنون با جسارت در مقابل محمدی مدیر فاسد گروه ملی فولاد و بانک ملی که مالکیت کارخانه به آن واگذار شده، می ایستند و خواهان خلع مدیریت آن هستند، از نسل کارگران جوانی هستند که درس مبارزه را از کارگران مبارز پیشکسوت خود آموخته اند. به یاد داریم که در دهه هفتاد کارگران لوله سازی اهواز که توسط دولت و بخش خصوصی به تعطیلی کشانده شد و کارگران آن نیز اخراج شدند، برای ممانعت از سرنوشتی که می خواستند به آنها تحمیل کنند، ماه ها در خیابان در حال اعتراض بودند و در همان اعتراضات بود که به دلیل شانه خالی کردن مسئولان از وظایف خود درب استانداری خوزستان را از جا کندند و وارد ساختمان استانداری شدند. 
کارخانه لوله سازی یکی از کارخانجات مجتمع صنعتی گروه ملی فولاد اهواز بود که پس از تعطیلی کارخانه، ماشین آلات آن را به صورت آهن قراضه به فروش رساندند. همچنین به یاد داریم که در سال ۹۶ کارگران گروه ملی فولاد خیابان نادری و خیابان « امام» را که در مرکز شهر قرار دارند،  به میدان مبارزه خود تبدیل کردند و حتی با ورود اعتراضی به محل نماز جمعه، امام جمعه اهواز را مورد اعتراض قرار دادند و او را دشمن خود خطاب کردند. اکنون این نسل از کارگران گروه ملی حق دارند که با اعتراض و اعتصاب خود تولید را متوقف سازند و مدیریت را فاسد و دشمن خود خطاب کنند. زیرا آنها می دانند که با توجه به بی مسئولیتی و منفعت طلبی کارفرما و مدیریت، اگر برای خواست های خود مبارزه نکنند بدون شک به سرنوشت کارگران لوله سازی دچار خواهند شد. اعتراض امروز کارگران دفاع از هویت طبقاتی و حق حیات خود می باشد. ادامه این اعتراضات مدرسه مبارزه برای کارگرانی است که نه تنها در گروه ملی فولاد اشتغال دارند بلکه درس و تجربه عملی ای است برای کارگران مجتمع فولاد خوزستان، ملی حفاری، شرکت نفت، شرکت گاز و پتروشیمی ها و کارگران سایر کارخانه ها و مراکز تولیدی ای است که در مناسبات سرمایه داری و در نظام سیاسی و اقتصادی حاکم از حقوق خود بی بهره هستند. کارگران آگاه و جسور گروه ملی در اجتماعات اعتراضی خود که انبوهی از همکاران در آن حضور داشتند درباره سرنوشت خود همفکری کردند و برای بیان اهداف خود و اعتراضاتشان به سخنرانی و تبادل نظر پرداختند. این تبادل نظرها امری بسیار شایسته و لازم برای پیشبرد مبارزه است. شایسته تر آن است که دوستان کارگر این موقعیت را مغتنم شمرده و در حضور این جمع عظیم رزمنده که در واقع مجمع عمومی آنها محسوب می شود، خواست تشکیل سندیکا یا اتحادیه  کارگران گروه ملی فولاد را طرح نمایند. زیرا تشکیلات مستقل کارگری مأمن و ابزار قدرت جمعی کارگران است.  
ما امضا کنندگان این بیانیه از اعتراض و اعتصاب شما حمایت می کنیم و برای حفظ همبستگی با هم طبقه ای های خود از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.
۷ دی ماه ۱۴۰۲
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
گروه اتحاد بازنشستگان
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری
کارگران بازنشسته خوزستان
*اقدام به خودسوزی کارگرشهرداری مشهد بدلیل نداشتن امنیت شغلی
روز چهارشنبه 6 دی،یک کارگر پیمانی اداره حفاظت فیزیکی شهرداری مشهد بدلیل نداشتن امنیت شغلی(اخراج یا جابجایی شغلی)اقدام به خودسوزی کرد ودرصد بالای سوختگی ذربیمارستان بستری شد.
*ادامه اعتراض طلا و جواهر فروشان نسبت به صدور صورتحساب الکترونیکی وثبت تمام موجودی درسامانه در شهرهای اراک، اصفهان،قم،کاشان،مشهد و..... 
روزپنج شنبه 7 دی،اعتراض طلا و جواهر فروشان نسبت به صدور صورتحساب الکترونیکی در سامانه مودیان مالیاتی وثبت موجودی با اعتصاب در شهرهای اراک، اصفهان،قم،کاشان،مشهد و..... ادامه پیدا کرد.
*ادامه اعتصاب طلا فروشان سراوان دراعتراض به ناامن بودن شهر و سرقت مسلحانه برای دومین روز متوالی
روزپنج شنبه 7 دی برای دومین روز متوالی+، طلا فروشان سراوان به اعتصابشان دراعتراض به ناامن بودن شهر و سرقت ادامه دادند واز باز کردن مغازه هایشان خودداری کردند.
 
+اعتراض طلا فروشان سراوان نسبت به ناامن بودن شهر و سرقت مسلحانه با اعتصاب وتجمع مقابل فرمانداری
روزچهارشنبه 6 دی، طلا فروشان سراوان برای اعتراض به ناامن بودن شهر و سرقت مسلحانه شب گذشته ازبالاکشیدن کرکره های مغازه هایشان خودداری کردند ومقابل فرمانداری این شهرستان در استان سیستان و بلوچستان تجمع کردند.
 
به گزارش یک منبع خبری محلی، طلا فروشان سراوان بخاطر نبود امنیت و وجود یک تیم از سارقین مسلح که در طی 2 ماه دوبار اقدام به سرقت از طلا فروشان کرده‌اند منجمله سرقت مسلحانه شب گذشته سارقین مسلح و دستبرد به یکی از طلا فروشی ها در پاساژ اصحاب و سرقت تقریبا یک کیلو طلا، امروز و فردا را بخاطر اعتراض به ناامنی اعلام اعتصاب کرده و با حاضر شدن مقابل فرمانداری شهر به این وضعیت اعتراض کرده و خواستار دستگیری و تامین امنیت هستند.
*برای سپیده رشنو
 "شما به آگاهی و اراده‌ها باخته‌اید"
برای سپیده رشنو 
برای سپیده که به جرم ایستادن پای یکی از اولیه‌ترین حقوق انسانی یعنی حق انتخاب نوع پوشش به چهار سال حبس محکوم شده است. 
ناگفته پیداست که چهار سال اسارت سیاه تغییری در حقیقت تو ایجاد نخواهد کرد 
در حقیقت شجاعت و آزادگی تو، 
حقیقت شوریدگی و رهایی تو، 
کنار تو ایستاده‌ایم 
همراهیم و همدرد 
سپیده‌ی ما 
"زیرا که چون آفتاب فرو شود افق سرخ بماند از پس او. آنگاه سرخی برود و آن سپیدی بر پهنا بماند که برابر سپیده‌ی صبح است."
از طرف جمعی از دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه هنر
*در پی انتشار  کیفرخواست قرار شش ماهه نظارت و منع اشتغال مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اتهام اختلاس در شعبه دهم بازپرسی شیراز از کانال شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران دادگاه شیراز  بلافاصله و به فاصله یک روز قرار منع تعقیب خلیل عسکری را صادر کرد 
همدستی نیروهای امنیتی با دستگاه قضایی و  آموزش و پرورش برای سرکوب  فعالین تا جایی است که غارت ها و اختلاس‌ها نادیده گرفته می‌شود به شرطی که  تداوم سرکوب مسجل باشد   
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*جان باختن یک کارر جوان در مهرشهر کرج درحادثه ریزش دیواربراثر گودبرداری غیر اصولی
پنج شنبه شل(7 دی)،یک کارگر 20 ساله تبعه افغانستان حین کار گودبرداری در خیابان 100 شرقی مهرشهر براثرتخریب دیوار ساختمان در حال احداث مجاورزیر تلی از آوار گرفتار وجان خود را ازدست داد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید