اخباروگزارش های کارگری 16-18 مرداد ماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- دوشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته مخابرات کشور نسبت به کاهش قدرت خرید ،عدم پرداخت مطالبات و قطع خدمات بیمه تکمیلی درمان بابرپایی تجمع،راهپیمایی ،سردادن شعارها وبرافراشتن پلاکاردها مقابل یا درساختمان مرکزی شرکت مخابرات استان های آذربایجان غربی (شهر ارومیه) آذربایجان شرقی(شهرتبریز) أصفهان(شهراصفهان) ایلام(شهرایلام) خراسان رضوی(شهرمشهد) خوزستان (شهراهواز) زنجان(شهرزنجان) فارس(شهرشیراز) کردستان(شهرسنندج) کرمانشاه(شهرکرمانشاه) گیلان(شهررشت) مرکزی(شهراراک) هرمزگان(شهربندرعباس) واستان تهران مقابل ساختمان مدیریت مخابرات استان تهران در شهر تهران وبد‌حال شدن یکی از بازنشستگان مخابرات حاضر در تجمع تهران در جلسه با مدیر استان تهران (یک کارگر بازنشسته حق طلب مخابرات به واسطه فشار عصبی و روحی در جلسه گفتگو و جدل درباره مطالبات دچار ضعف و بدحالی و بیهوشی  شد و با حضور عوامل اورژانس به بیمارستان یاس و سپسس به بیمارستان قلب  منتقل شد.)

و چهارمحال بختیاری(شهرشهرکرد) مقابل دفتر امام جمعه - تحریم غذای کارگران واحد تولید اتیلن مجتمع پتروشیمی جم دراعتراض به سطح پایین حقوق - ادامه کنش های کارگران شرکتی پتروشیمی جم برای تبدیل وضعیت و افزایش حقوق - تجمع اعتراضی مالکان فاز 2 شهرک خاوران تبریز نسبت به عدم‌ رسیدگی به مشکلاتشان مقابل استانداری آذربایجان شرقی - تجمع اعتراضی مالباختگان بهنام‌خودرو هرمزگان مقابل دادگستری استان با شعار«مسئول بی‌لیاقت نمی خوایم  نمی خوایم» - بازداشت ابواالفضل خوران عضو انجمن صنفی معلمان استان مرکزی
- عاتکه رجبی فعال صنفی معلمان خراسان  برای بار دوم در همین هفته به دادسرا احضار شد 
- بیانیه‌ی کانون صنفی معلمان ایران (تهران) در محکومیت حکم تجدید نظر خانم سارا سیاهپور
- شهرداری تهران با تخریب ساختمان بدون رعایت ضوابط ایمنی در منطقه خلازیر، شهرک احمدیه جان  5  نفر را گرفت
- جان باختن کارگرمقنی جوان در قم بر اثر سقوط در چاه
- بازهم واژگونی سرویس رفت و آمد کارگران ایندفعه مصدومیت 4 کارگردرگرمسار
*******
*دوشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته مخابرات کشور نسبت به کاهش قدرت خرید ،عدم پرداخت مطالبات و قطع خدمات بیمه تکمیلی درمان بابرپایی تجمع،راهپیمایی ،سردادن شعارها وبرافراشتن پلاکاردها مقابل یا درساختمان مرکزی شرکت مخابرات استان های
آذربایجان غربی (شهر ارومیه)
آذربایجان شرقی(شهرتبریز)
أصفهان(شهراصفهان)
ایلام(شهرایلام)
خراسان رضوی(شهرمشهد)
خوزستان (شهراهواز)
زنجان(شهرزنجان)
فارس(شهرشیراز)
کردستان(شهرسنندج)
کرمانشاه(شهرکرمانشاه)
گیلان(شهررشت)
مرکزی(شهراراک)
هرمزگان(شهربندرعباس)
واستان تهران مقابل ساختمان مدیریت مخابرات استان تهران در شهر تهران وبد‌حال شدن یکی از بازنشستگان مخابرات حاضر در تجمع تهران در جلسه با مدیر استان تهران (یک کارگر بازنشسته حق طلب مخابرات به واسطه فشار عصبی و روحی در جلسه گفتگو و جدل درباره مطالبات دچار ضعف و بدحالی و بیهوشی  شد و با حضور عوامل اورژانس به بیمارستان یاس و سپسس به بیمارستان قلب  منتقل شد.)
و چهارمحال بختیاری(شهرشهرکرد) مقابل دفتر امام جمعه
شعارها:
«شاغل بازنشسته اتحاد اتحاد»
«وزیربی لیاقت استعفا استعفا»
«تا حق خود نگیریم از پای نمی نشینیم»
«تا حق خود نگیریم آروم نمی نشینیم»
«تا حق خود نگیریم از پا نمی نشینیم»
«مخابرات ایران قانون نمی پذیرد»
«مخابرات حیا کن به وعده هات عمل کن»
«فریاد بازنشسته اجرای آئین نامه»
«بازنشسته بپاخیز برای رفع تبعیض»
« برای رفع تبعیض عدالت عدالت»
«بازنشسته داد بزن حق تو فریاد بزن»
«نه سازش نه تسلیم اجرای آئین نامه»
«اجرای آئین نامه حق مسلم ماست»
«جیره غیر نقدی حق مسلم ماست»
«نه مجلس نه دولت نیستند بفکر ملت»
تصاویر:
اراک:
 
ارومیه:
 
اهواز:
 
بندرعباس:
 
تبریز:
 
تهران:
 
رشت:
 
زنجان:
 
سنندج:
 
شهرکرد:
 
شیراز:
 
مشهد:
 
*تحریم غذای کارگران واحد تولید اتیلن مجتمع پتروشیمی جم دراعتراض به سطح پایین حقوق
کارگران واحد تولید اتیلن  مجتمع پتروشیمی جم برای اعتراض به سطح پایین حقوق دست به تحریم غذا دراین واحد تولیدی واقع در عسلویه، منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی زدند.
 
کارگران واحد تولید اتیلن گلایکول پتروشیمی جم دلیل اعتراض خودرا پایین بودن دستمزدها به نسبت سایر واحدها اعلام کردند.
این کارگران با 10تا 15 سال سابقه کار، خواسته‌های خود را «افزایش حقوق با محاسبه حق اضافه کاری‌ها و تعطیل کاری وجمعه کاری متناسب با سایر واحدهای پتروشیمی منطقه و تغییر مدیریت شرکت پیمانکاری به عنوان کارفرمای اصلی واحد اتیلن مجموعه پتروشیمی جم اعلام کردند.
آنها افزودند: هنوز مدیریت بخش خصوصی واحد تولید اتیلن گلایکول پتروشیمی جم که از حدود 15 سال پیش (1387) ثابت مانده است، پاسخی به خواسته کارگران نداده است.
آنها درخاتمه گفتند: پیشتر از طریق مکاتبه با کارفرما پیگیر خواسته‌ی خود شده‌ بودیم اما پاسخی به ما داده نشد.
*ادامه کنش های کارگران شرکتی پتروشیمی جم برای تبدیل وضعیت و افزایش حقوق
روز دوشنبه 16 مرداد، کارگران شرکتی  پتروشیمی جم  واقع در عسلویه، منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی از ادامه کنش های دامنه دارشان برای تبدیل وضعیت و افزایش حقوق ،خبردادند.
تعدادی ازکارگران روزمزدی شاغل در پتروشیمی جم که خواستار تبدیل وضعیت استخدامی خود هستند، به خبرنگاررسانه ای گفتند: بیش از یک سال است ما کارگران روزمزدی پیگیر اجرای طرح تبدیل وضعت شغلی خود از شرکتی به قرارداد مستقیم هستیم که هنوز عملی نشده است.
آنها افزودند: در مجموعه پتروشیمی جم حدود 300 کارگر روزمزدی مشغول کار بودند که طی ماه‌های گذشته شماری از کارگران از سوی کارفرما اخراج شدند و هم اکنون حدود 108 کارگر باقی مانده‌اند.
آنها ادامه دادند:میانگین سوابق کار کارگران شرکتی باقی مانده ی پتروشیمی جم حدود 5 تا 10 سال است و در طول این سال‌ها در انتظار بهبود وضعیت شغلی خود مشغول کار بوده‌اند. متاسفانه دستمزدهایی که به ما کارگران روزمزدی پرداخت می‌شود قابل مقایسه با سایر کارگران شرکت نیست.
کارگران با بیان اینکه در حال حاضر امیدمان به اجرای طرح تبدیل وضعیت استخدامی است که برخی مسئولان پتروشیمی وعده آن را داده‌اند، گفتند: در حالی قرار است ما کارگران از شرکتی به قراردادی تبدیل وضعیت شویم که تعدادی  از کارگران در این هوای گرم و شرجی به دلیل کمبود نیرو به انجام کارهای ساختمانی و تخریب دیوارها مجبور هستند.
آنها گفتند:اگر پتروشیمی جم قرار است کارگران شرکتی را تبدیل وضعیت کند در ابتدا باید نیروی کار بومی را در اولویت قرار دهد تا امنیت شغلی کارگران روزمزدی که آنهم اکثرا بومی منطقه عسلویه‌اند، تامین می‌شود.
کارگران پتروشیمی جم با بیان اینکه قراردادهای موقت، آسیب جدی به امنیت شغلی کارگران شرکتی وارد می‌کند، افزودند: با توجه به اینکه کارگران روزمزدی فاقد اضافه کار، حق مرخصی، پاداش و بهره‌وری و برخی مزایای دیگر هستیم،خواهان پاسخگویی به مشکلات مان هستیم.
*تجمع اعتراضی مالکان فاز 2 شهرک خاوران تبریز نسبت به عدم‌ رسیدگی به مشکلاتشان مقابل استانداری آذربایجان شرقی
برپایه تصویر منتشره درشبکه های اجتماعی بتاریخ 16 مرداد، مالکان فاز 2 شهرک خاوران تبریزبرای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به عدم‌ رسیدگی به مشکلات خود مقابل استانداری آذربایجان شرقی در کلانشهر تبریزتجمع کردند.

 
*تجمع اعتراضی مالباختگان بهنام‌خودرو هرمزگان مقابل دادگستری استان با شعار«مسئول بی‌لیاقت نمی خوایم  نمی خوایم»
فیلم های منتشره درشبکه های اجتماعی حاکی از تجمع روز دوشنبه 16 مرداد، مالباختگان بهنام‌خودرو هرمزگان مقابل دادگستری استان با شعار«مسئول بی‌لیاقت نمی خوایم  نمی خوایم»،می باشد.
*بازداشت ابواالفضل خوران عضو انجمن صنفی معلمان استان مرکزی
آقای ابواالفضل خوران عضو انجمن صنفی معلمان استان مرکزی دیروز ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ توسط نیروهای امنیتی در محل کارش بازداشت شد.
 خبرهای تکمیلی در مورد این فعال صنفی در روزهای آینده منتشر خواهد شد 
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*عاتکه رجبی فعال صنفی معلمان خراسان  برای بار دوم در همین هفته به دادسرا احضار شد 
رجبی در توئیتی نوشت که دادسرا برای اخذ تعهد این فعال احضار کرده بود و ایشان از دادن تعهد امتناع کرده بود در پی امتناع خانم رجبی از دادن تعهد بازپرس پرونده اعلام کرده که قرار مجرمیت برای پرونده ایشان صادر می کند و پرونده را به دادگاه می فرستدد.
  
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*بیانیه‌ی کانون صنفی معلمان ایران (تهران) در محکومیت حکم تجدید نظر خانم سارا سیاهپور
روزدوشنبه 16 مرداد، کانون صنفی معلمان ایران (تهران) بیانیه ای بشرح زیردر محکومیت حکم تجدید نظر خانم سارا سیاهپور،منتشرکرد:
«دادگاه تجدیدنظر حکم دادگاه بدوی را عیناً تأیید کرد و حکم جهت اجرا به اجرای احکام ارسال شد.»
ترجیع‌بند تکراری تقریبا تمام احکام متعددی که در طی این سال‌ها به‌ویژه دو سال اخیر برای فعالان صنفی و سیاسی صادر شده و می‌شود؛ جمله بالاست. 
یکی از آخرین نمونه‌های این احکام، تایید حکم بدوی خانم سارا سیاهپور، معلم، فعال صنفی و از اعضای کانون صنفی معلمان ایران است که یک‌بار دیگر نمایشی بودن تشکیل چنین دادگاه‌ها و صدور چنین احکامی را یادآور می‌شود. 
واقعیت این است که اتهامات بی‌اساس و غیرمستند و صدور احکامی برخلاف ابتدایی‌ترین اصول حقوقی جاری در همین کشور و حضور و اعمال نظر قدرتی مطلق‌ العنان و فارغ از قانون به نام کارشناس(بازجو) در تمامی مراحل تشکیل پرونده حتی زمانی که محکوم در حال گذراندن حکم خود در مراحل پایانی است، روند طی مراحل قضایی در کشور، به ویژه در مورد کنش‌گران صنفی و سیاسی را به کاریکاتوری از دادگاه و قضاوت تبدیل نموده و صدور چنین احکامی دیگر نه کسی را متعجب می‌کند و نه امیدی به قضاوتی دست‌کم منصفانه و مبتنی بر قانون را به این دستگاه عریض و طویل، زنده نگاه می‌دارد. 
خانم سیاهپور نیز مانند سایر همکاران ما نه به این دلیل که جرم یا حتی خلافی مرتکب شده باشد، بلکه تنها به دلیل احساس مسئولیت نسبت به وضعیت اسف‌بار آموزش و پرورش، آموزش فرزندان این سرزمین و معلمان کشور که قربانیان اصلی نگاه ضد توسعه، مدیریت غیرعلمی و مریدپرور، دستوری و از بالا به پایین هستند، از جایگاه والای معلمی دفاع نموده، استقلال شخصیت، عاملیت و حقوق انسانی معلم و دانش‌آموز را پاس داشته است؛ که از نگاه تمامیت خواهانه و متحجرانه‌ی شیفتگان قدرت، حفظ استقلال شخصیت نیز خود نوعی سرکشی سازمانی است و جرمی نابخشودنی! 
کانون صنفی معلمان قاطعانه اعلام می‌دارد هیچ‌یک از همکاران زندانی و دارای پرونده و حکم محکومیت ما، از جمله خانم سارا سیاهپور اقدامی خلاف قوانین جاری کشور انجام نداده‌اند و مجرمان واقعی کسانی هستند که در این سال‌ها در مسیر فعالیت مسالمت‌آمیز و قانونی نهادهای مدنی و صنفی به روش‌های مختلف مانع‌تراشی کرده و در واقع مانع برطرف شدن مشکلات بنیادی و حتی کوچک موجود کشور از جمله در آموزش و پرورش شده و روند بهبود امور اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را وارونه نموده‌اند و کشور را با بحران‌های متعدد رو‌به‌رو ساخته‌اند. 
ما تایید حکم محکومیت خانم سیاهپور در دادگاه تجدیدنظر را تایید بی‌توجهی به قانون و بی‌توجهی به اصول اولیه حقوق شهروندی دانسته و معتقدیم چنانچه کوچک‌ترین مدرک مستندی دال بر مجرمیت در پرونده همکاران‌مان و سایر فعالان مدنی وجود دارد، مطابق قانون، دادگاه همه آن‌ها را به صورت علنی و با حضور نمایندگان رسانه‌ها و هیئت منصفه برگزار کنند تا سیه‌ روی شود هرکه در او غش باشد.
*شهرداری تهران با تخریب ساختمان بدون رعایت ضوابط ایمنی در منطقه خلازیر، شهرک احمدیه جان  5  نفر را گرفت
براساس آخرین گزارش ها،براثر تخریب غیراصولی ساختمان در منطقه خلازیر، شهرک احمدیه ،درناحیه 3 منطقه  19 تهران توسط شهرداری تهران وریزش چند ساختمان نیمه کاره 2 کارگر،2 پلیس ویکنفر از اهالی جان باختند.
*جان باختن کارگرمقنی جوان در قم بر اثر سقوط در چاه
یک کارگر30 ساله حین کار حفر چاه براثر سقوط در عمق چاه 40 متری جان خود را از دست داد.
*بازهم واژگونی سرویس رفت و آمد کارگران ایندفعه مصدومیت 4 کارگردرگرمسار
دوشنبه شب( 16 مرداد)، مینی‌بوس حامل کارگران کارخانه ای  در شهرستان گرمسار در حال بازگشت کارگران از این واحد تولیدی واژگون شد و4 کارگر مصدوم شدند.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

اخباروگزارش های کارگری 17 مرداد ماه 1402
- سه شنبه های اعتراضی بازنشستگان کشوری نسبت به عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان(اجرا نشدن ماده 30 قانون برنامه ششم توسعه)مقابل صندوق بازنشستگی کشوری در استان های
آذربایجان شرقی(تبریز)
اردبیل(شهراردبیل)
البرز(شهر کرج)
فارس(شهر شیراز)
کردستان(شهرسنندج)
کرمانشاه(شهر کرمانشاه)
گیلان(شهررشت)
همدان (شهرهمدان)
 واستان های ایلام و یزد مقابل استانداری در شهرهای ایلام ویزد
- تجمعات کارکنان قرارداد موقت صنعت نفت برای دستبابی به مطالبات
- تجمع اعتراضی خانوادگی کارگران اخراجی کارخانه نساجی بروجرد مقابل دفتر امام جمعه بروجرد
- تجمع اعتراضی کارگزاران مخابرات روستایی آذربایجان غربی نسبت به عدم پرداخت بموقع حقوق مقابل دفتر مدیر منطقه مخابرات استان
- تجمع اعتراضی پرستاران و کارکنان درمانگاه گلستان اهوازنسبت به اجرای ناقص قانون تعرفه گذاری مقابل ساختمان اداری مرکزآموزشی،پژوهشی ودرمانی گلستان
- تجمع اعتراضی جمعی از افراد دارای معلولیت نسبت به واگذاری سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولین مقابل شورای شهر تهران
- تجمع اعتراضی جمعی از افراد دارای معلولیت نسبت به اعمال وحشیانه وغیرانسانی در مرکز نیلوفران آبی بوشهر مقابل سازمان بهزیستی کشور
- تجمع اعتراضی جمعی ازاهالی ملارد نسبت به تصرف زمین‌ها و باغاهایشان  توسط سازمان اقتصادی کوثرزیر مجموعه بنیاد شهید
- محکومیت هستی امیری و ضیا نبوی به یک سال حبس تعزیری
- کانون نویسندگان ایران:
برگی از تاریخ
اتوبوس مرگ
- پیام ارسالی به سندیکا از طرف پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد-ایران
- جان باختن 2 کارگر درکارخانه فولاد شادگان براثر سقوط از جرثقیل
- جان باختن یک کارگر مقنی جوان در شاندیز براثر ریزش چاه
- بستری شدن 3 پاکبان شهرداری بوشهر دربیمارستان براثر گرمازدگی
*******
*سه شنبه های اعتراضی بازنشستگان کشوری نسبت به عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان(اجرا نشدن ماده 30 قانون برنامه ششم توسعه)مقابل صندوق بازنشستگی کشوری در استان های
آذربایجان شرقی(تبریز)
اردبیل(شهراردبیل)
البرز(شهر کرج)
فارس(شهر شیراز)
کردستان(شهرسنندج)
کرمانشاه(شهر کرمانشاه)
گیلان(شهررشت)
همدان (شهرهمدان)
 واستان های ایلام و یزد مقابل استانداری در شهرهای ایلام ویزد
شعارها:
«معلم زندانی آزادباید گردد»
«بازنشسته داد بزن حق تو فریاد بزن»
« بازنشسته به پاخیز برای رفع تبعیض»
«این همه بی عدالتی هرگز ندیده ملتی»
«حکومت عدل علی این همه بی کفایتی»
«نه مجلس نه دولت نیستند بفکر ملت»
«دولت خیانت می کند مجلس حمایت می کند»
«دولت خیانت می کند مجلس حمایت می کند»
«مسئول بی لیاقت حیا کن صندلی رو رها کن»
«دشمن ما همینجاست دروغ میگند آمریکاست»
«یه اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه»
«هزینه ها دلاریه حقوق ما ریالیه»
«معلم بیداراست ازتبعیض بیزار است»
«تاحق خود نگیریم آرام نمی نشینیم»
«اجرای همسان سازی حق مسلم ماست»
« همسان سازی حق ماست حق مسلم ماست»
«تورم گرانی ننگ براین زندگی»
تصاویر:
اردبیل:
 
ایلام:
 
تبریز:
 
سنندج:
 
شیراز:
 
کرمانشاه:
 
یزد:
 
*تجمعات کارکنان قرارداد موقت صنعت نفت برای دستبابی به مطالبات
تصاویر منتشره در شبکه ای اجتماعی بتاریخ 17 مرداد،از تجمعات کارکنان قرارداد موقت صنعت نفت درمحل کاربرای دستبابی به مطالبات زیر می باشد:
1- اجرای فوق العاده مخصوص بر اساس زنجیره ارزش شغلی 
2- برقراری فوق العاده تخصصی برای مناطق مشمول 
3- اصلاح فرمول اضافه کاری 
4- اصلاح فرمول پاداش بهره وری بر اساس پایه حقوق  هر فرد
 
 
*تجمع اعتراضی خانوادگی کارگران اخراجی کارخانه نساجی بروجرد مقابل دفتر امام جمعه بروجرد
روز سه شنبه 17 مرداد،25 کارگر اخراجی کارخانه نساجی بروجرد همراه با خانواده دست به تجمع مقابل دفتر امام جمعه بروجرد زدند وخاوهان بازگشت بکارشدند.
درهمین رابطه:گسترده تر ومستحکمتر باد همبستگی کارگران درراه دستیابی به مطالبات برحقشان
اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه نساجی بروجرد در اعتراض به اخراج 25 همکار اخراجی
روزیکشنبه 15 مرداد،جمعی از کارگران کارخانه نساجی بروجرد در اعتراض به اخراج 25 همکار اخراجی دست از کارکشیدند ودراین واحد تولیدی دراستان لرستان تجمع کردند.
یکی از کارگران کارخانه نساجی بروجرد، با بیان اینکه در این واحد نساجی بیش از هزار کارگر شاغل هستند که از این میان حدود 25 نفر با سوابق 18 تا 25 سال اجازه ورود به محل کار خود را ندارند،به خبرنگاررسانه ای گفت: ما خواهان مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالبات معوقه و بازگشت به کار همکاران اخراجی خود هستیم اما تا این لحظه از جانب مدیریت کارخانه و مسئولان شهرستان پاسخ مشخصی به این خواسته‌ داده نشده است.
وی اضافه کرد: کارگران نگران‌اند که روند  اخراج کارگران ادامه پیدا کند و شاهد اخراج سایر کارگران قراردادی در روز‌های آینده باشیم.
وی افزود: از ابتدای سال چندین بار خطوط تولید کارخانه متوقف شد به همین دلیل پرداخت حقوق کارگران به تاخیر افتاد که در ادامه؛ کارگران به دلیل نگرانی از وضعیت کارخانه اعتراض کردند و در این میان کارفرما بجای چاره‌اندیشی برای رفع مشکلات کارخانه اقدام به اخراج 25 نفر کرد درحالی که آنها هیچ دخالتی در اعتراضات کارگران در کارخانه نداشتند.
به گفته یکی دیگر از کارگران، مهمترین موضوع حال حاضر نساجی بروجرد دخالت برخی نمایندگان شهرستان بروجرد در امور داخلی و مدیریتی کارخانه نساجی بروجرد است که باعث ایجاد دو دستگی شده است.
این کارگر گفت: بحث دخالت نمایندگان مجلس شهرستان بروجرد در امور داخلی کارخانه‌‌ها از جمله نساجی بروجرد موضوع تازه‌ای نیست و در دوره‌های گذشته تبعات این دخالت‌ها به کارخانه و کارگران آسیب رسانده است.
*تجمع اعتراضی کارگزاران مخابرات روستایی آذربایجان غربی نسبت به عدم پرداخت بموقع حقوق مقابل دفتر مدیر منطقه مخابرات استان
روزسه شنبه 17 مرداد، کارگزاران مخابرات روستایی آذربایجان غربی برای اعتراض به عدم پرداخت بموقع حقوق مقابل دفتر مدیر منطقه مخابرات استان درارومیه تجمع کردند.
 
کارگزاران مخابرات روستایی آذربایجان غربی تجمع کننده به خبرنگاررسانه ای گفتند:پیرو تاخیر در پرداخت حقوق و عدم واریز حقوق تیرماه، مقابل دفتر مدیر منطقه مخابرات استان تجمع کردند و خواستار منظم شدن پرداخت حقوق شدند.
آنها افزودند: تاخیرها مشکلات بسیاری برای کارگزاران به وجود آورده است؛ وقتی حقوق حداقلی دیر پرداخت می‌شود، زندگی به در بسته می‌خورد.
*تجمع اعتراضی پرستاران و کارکنان درمانگاه گلستان اهوازنسبت به اجرای ناقص قانون تعرفه گذاری مقابل ساختمان اداری مرکزآموزشی،پژوهشی ودرمانی گلستان
برپایه تصویر منتشره درشبکه های اجتماعی روزسه شنبه 17 مرداد،جمعی از پرستاران و کارکنان درمانگاه گلستان اهوازبرای اعتراض به اجرای ناقص قانون تعرفه گذاری مقابل ساختمان اداری مرکزآموزشی،پژوهشی ودرمانی گلستان وابسته به دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواززدند.
 
*تجمع اعتراضی جمعی از افراد دارای معلولیت نسبت به واگذاری سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولین مقابل شورای شهر تهران
روز سه شنبه 17 مرداد برای دومین بار طی سه هفته اخیر، جمعی از افراد دارای معلولیت برای انعکاس صدای اعتراضشان  نسبت به واگذاری سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولین مقابل شورای شهر تهران تجمع کردند.
شعارها:
«سامانه حمل ونقل نباید واگذارشه»
«خواسته ما مشخصه خصوصی سازی کنسله»
«معلول شکایت می کند،شورا حمایت می کند؟»
 
 
*تجمع اعتراضی جمعی از افراد دارای معلولیت نسبت به اعمال وحشیانه وغیرانسانی در مرکز نیلوفران آبی بوشهر مقابل سازمان بهزیستی کشور
به گزارش کانال کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت روزسه شنبه 17 مرداد،با توجه به ضرب‌وجرح معلولان بی‌دفاع و مظلوم و به‌منظور اعلام انزجار و محکومیت جنایات مرکز نیلوفران آبی بوشهر و اعلام همدردی و همبستگی با خانواده‌های معلولان فوت‌شده و معلولان زخمی و آسیب‌دیده در این مرکز و سایر مراکز نگهداری و همچنین اعتراض به سوءمدیریت بهزیستی در رسیدگی به امور مراکز نگهداری، معلولان و عزاداران این جنایات تجمع اعتراضی مقابل بهزیستی کشور برگزار شد.
 
*تجمع اعتراضی جمعی ازاهالی ملارد نسبت به تصرف زمین‌ها و باغاهایشان  توسط سازمان اقتصادی کوثرزیر مجموعه بنیاد شهید
فیلم منتشره درشبکه های اجتماعی،حاکی از تجمع روزسه شنبه 17 مرداد جمعی ازاهالی ملارد برای اعتراض به تصرف زمین‌ها و باغاهایشان  توسط سازمان اقتصادی کوثرزیر مجموعه بنیاد شهید می باشد.
*محکومیت هستی امیری و ضیا نبوی به یک سال حبس تعزیری
هستی امیری دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق دانشگاه علامه طباطبایی و ضیا نبوی دانش‌آموخته‌ی کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی دانشگاه علامه طباطبایی، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به قضاوت قاضی افشاری که در تاریخ ۱۹ تیر ماه تشکیل شده بود، به اتهام تبلیغ علیه نظام هر کدام به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند. 
گفتنی است هستی امیری پیش‌تر برای تحمل حبس به زندان رفته بود و در تاریخ ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ آزاد شده بود.
*کانون نویسندگان ایران:
برگی از تاریخ
اتوبوس مرگ
قتل نویسندگان، هنرمندان و دگراندیشان، بالاترین و غیرانسانی‌ترین مرتبه‌ی سانسور و فجیع‌ترین شکلی‌ست که در سانسور اندیشه و بیان نمود می‌یابد. ۱۷ مرداد یادآور کوشش‌ ناموفق وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در به قتل رساندن جمعی از نویسندگان و روزنامه‌نگاران ایران است که برخی از آنان عضو کانون نویسندگان ایران بودند. در تابستان سال ۱۳۷۵ و در راستای قتل‌های سیاسی زنجیره‌ای در دهه‌ی ۷۰، وزارت اطلاعات توطئه‌ی به درّه افکندن اتوبوس حامل جمعی از نويسندگان را ترتیب داد تا آنان را که به دعوت اتحادیه‌ی نویسندگان ارمنستان عازم این کشور بودند، به قتل برساند. در تابستان آن سال پس از هماهنگی‌های لازم، مقرر شده بود سمیناری ادبی و فرهنگی با عنوان «بررسی و شناخت ریشه‌های مشترک دو فرهنگ»، به میزبانی دانشگاه ایروان و با هماهنگی سفارت ارمنستان برگزار گردد. بیست و یک نویسنده، شاعر و روزنامه‌نگار بی‌خبر از دسيسه‌‌چینیِ نیروهای امنیتی، در این سفر حضور یافتند. برنامه‌ی سفر به گونه‌ای ترتیب داده شد تا سفر به جای هواپیما با اتوبوس انجام پذیرد. در مسیر این سفر مرگبار، راننده‌ که از اجیرشدگان نیروهای امنیتی بود، دو بار اتوبوس را در گردنه حیران تا لبه‌ی پرتگاه هدایت کرده و سپس خود را به بیرون پرتاب می‌کند که بار دوم با هوشیاریِ دو تن از نویسندگان، اتوبوس متوقف می‌شود و این سفر نافرجام با نجاتِ مسافران از مرگ به پایان می‌رسد. پس از قتل تبهکارانه‌ی جمعی از روشنفکران و نویسندگان دگرانديش از جمله احمد میرعلایی، غفار حسینی، محمد مختاری و محمدجعفر پوینده، از اعضای کانون نویسندگان ایران، موسوم به قتل‌های زنجیره‌ای که در دهه‌ی ۱۳۷۰ اتفاق افتاد، واقعه‌ی سفر به ارمنستان به «اتوبوس قتل نویسندگان» و «اتوبوس ارمنستان» شهرت یافت. این واقعه برگی مهم از تاریخ سانسور و سرکوب در ایران معاصر است که همواره با شکستن قلم‌ها، بستن روزنامه‌ها، ممنوع‌القلم کردن نویسندگان، ممانعت از انتشار کتاب، حذف کلمات، ارعاب، تهدید، بازداشت، زندان، شکنجه، اعدام، قتل و حذف فیزیکیِ نویسندگان مستقل و آزادی‌خواه همراه بوده است. تاریخی خونین و محنت‌بار که در ماجرای سفر به ارمنستان، ماهیت خشن و صلب استبداد و تک‌صدایی بار دیگر آشکار می‌شود.
*پیام ارسالی به سندیکا از طرف پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد-ایران
پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد-ایران خواستار آزادی فوری و بدون هرگونه قید و شرط همه فعالین کارگری بویژه رضا شهابی،  داود رضوی، حسن سعیدی و معلمان در بند است.  ما شما را تنها نخواهیم گذاشت. 
پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد-ایران
زمان ارسال: 
۶ آگوست ۲۰۲۳
پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد-ایران متشکل است از:
۱-سازمان مرکزی کارگران سوئد  ال او متشکل از ۱۴ اتحادیه های کارگری سوئد و  بیش از ۱.۵ملیون عضو 
۲- سندیکای کارگران حمل و نقل سوئد- ترانسپورت
۳- اتحادیه فلز
۴- اتحادیه کمونال( شهرداری‌ها)
۵- اتحادیه سراسری معلمان سوئد
سپاس از پیام همقطاران در پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد-ایران
#رضا_شهابی #داود_رضوی #حسن_سعیدی آزاد باید گردند
کارگر زندانی آزاد باید گردد
معلم زندانی آزاد باید‌ گردد
زندانی سیاسی آزاد باید‌‌گردد
با امید به گسترش صلح و عدالت در ایران و‌ تمام جهان
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۱۷ مرداد ۱۴۰۲
*جان باختن 2 کارگر درکارخانه فولاد شادگان براثر سقوط از جرثقیل
به گزارش 17 مرداد یک منبع خبری محلی،2 کارگر درکارخانه فولاد شادگان براثر سقوط از جرثقیل ازارتفاع 50 متری در دم جان خودرا ازدست دادند.
*جان باختن یک کارگر مقنی جوان در شاندیز براثر ریزش چاه
یک کارگر مقنی 22 ساله حین کار در شاندیز براثر ریزش چاه زیر تلی از آوار گرفتار وجان باخت.
*بستری شدن 3 پاکبان شهرداری بوشهر دربیمارستان براثر گرمازدگی
براساس گزارش رسانه ای شده بتاریخ 17 مرداد،طی روزهای گذشته،3 پاکبان شهرداری بوشهر براثر گرمازدگی دربیمارستان بستری شدند.
 
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 


اخباروگزارش های کارگری 18 مرداد ماه 1402
- تجمع اعتراضی کارکنان بخش خصوصی استان آذربایجان شرقی نسبت به عدم پرداخت حق بیمه وسنوات سال 1401برای دومین روز متوالی
- ادامه کنش های کارگران شهرداری خاش برای پرداخت بموقع حقوقشان وبی خیالی مسئولان
- بیانیه انجمن صنفی معلمان سنندج - کلاترزان در حمایت از فعالین زیست محیطی مریوان و کردستان برای همراهی در مهار آتش جنگل‌های زاگرس  
- تجمع اعتراضی تحصن و اعتراض مالکین مغازه‌های قبرستان نو نسبت به قیمت گذاری پایین و عدم ارایه معوض مغازه ها به مالکین  بدلیل بهسازی در ساختمان شورای شهر قم
- اعتراض جمعی از اهالی دهستان صوفی نسبت به مشکلات آب در فرمانداری شهرستان شوط 
- تجمع اعتراضی مالباختگان صرافی کریپتولند که بعد از دو سال سرگردانی هنوز به پول خود نرسیده اند.
- تجمع اعتراضی مالباختگان کینگ مانی در تهران
- افزایش فشار‌ها در آستانه سالگرد اعتراضات و بازگشایی دانشگاه‌ها
درهمین رابطه: احضار تلفنی دست کم ۱۲ تن از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس
صدور حکم بازنشستگی اجباری پیش از موعد و کسر گروه خانم دکتر لیدا اسماعیلی از فعالین صنفی البرز و گیلان 
- صدور رای قطعی سه ماه انفصال خدمت برای علیرضا همتی 
- فرنگیس قشقایی از فعالین صنفی معلمان در یادداشتی کوتاه از حضور ماموران امنیتی برای اخذ تعهد خبر داد
*******
*تجمع اعتراضی کارکنان بخش خصوصی استان آذربایجان شرقی نسبت به عدم پرداخت حق بیمه وسنوات سال 1401برای دومین روز متوالی
روز چهارشنبه 18 مرداد برای دومین روز متوالی،کارکنان بخش خصوصی استان آذربایجان شرقی برای اعتراض به عدم پرداخت حق بیمه وسنوات سال 1401دست به تجمع در کلانشهر تبریز زدند.
 
تجمع کنندگان اعلام کردند تا حصول نتیجه به اعتراض وتجمعشان ادامه خواهند داد.
*ادامه کنش های کارگران شهرداری خاش برای پرداخت بموقع حقوقشان وبی خیالی مسئولان
روز چهارشنبه 18 مرداد، کارگران شهرداری خاش دراستان سیستان وبلوچستان از ادامه پیگیری هایشان  برای پرداخت بموقع حقوقشان وبی خیالی مسئولان خبردادند.
کارگران مجموعه شهرداری خاش به خبرنگاررسانه ای  گفتند: حدود 300 نفر در مجموعه شهرداری خاش مشغول کار هستند که از ابتدای خرداد ماه سال جاری پرداخت حقوق آنها به تاخیر افتاده است.
این کارگران از افزایش میزان مطالبات مزدی خود در ماه‌های آینده ابراز نگرانی کردند و گفتند: علارغم پیگیری‌های کارگران برای دریافت حقوق، مسئولان شهری پاسخ قانع‌کننده‌ای به درخواست‌های کارگران نداشته‌اند. این درحالی‌ست که آخرین حقوقی که دریافت کرده‌ایم مربوط به اردیبهشت ماه سال جاری است و آنهم با تاخیر در 10 تیر ماه پرداخت شد.
آن‌ها با بیان اینکه بخش زیادی از کارگران خدماتی و فضای سبز با دستمزد فعلی قادر به تهیه کالاهای اساسی خود نیستند، افزودند: درحالی‌که هر چند ماه یکبار بخشی از مطالباتمان پرداخت می‌شود، نمی‌توانیم معاش خانواده‌هایمان را تامین کنیم.
کارگران شهرداری خاش در خاتمه تصریح کردند: در شهرستان محروم و کم‌برخوردار خاش، کار و زندگی می‌کنیم و توقع داریم مسئولان به مساله معیشت و پرداخت دستمزد ما کارگران رسیدگی کنند.
*بیانیه انجمن صنفی معلمان سنندج - کلاترزان در حمایت از فعالین زیست محیطی مریوان و کردستان برای همراهی در مهار آتش جنگل‌های زاگرس  
همکاران و همشهریان ارجمند؛
   نیک آگاهید کە کوهستانها و جنگلهای زاگرس به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و ثروتمندترین ذخیره‌گاەهای حیات بشری و جانوری کشور علاوه بر تامین آب و غذای میلیون‌ها انسان و هزاران گونه جانوری منطقه، بخش عظیمی از آب مناطق مرکزی ایران را تامین می‌کند. همچنین جنگلهای زاگرس به عنوان قلب تپنده این جغرافیا نقش بی‌بدیل و حیاتی در تامین اکسیژن و هوای پاک دارند به طوری که تصور زندگی بدون اتکا به این درختان و مراتع نامیسور می‌نماید. از لحاظ گردشگری هم جنگلها، مراتع، رودها، آبشارها و چشمه‌ساران زاگرس چنان زیبایی و شگفتی حیرت‌آوری به منطقه بخشیده است که نگاه و نظر هر بیننده‌ای را مبهوت و محسور خود می‌کند و هر ساله میلیونها انسان از داخل و خارج کشور را به سمت خود فرا می‌خواند‌. بدون اغراق می‌توان گفت یکی از زیباترین و دلفریب‌ترین بخشهای زاگرس جنگلهای بلوط مریوان است که در کنار قلل مرتفع و دریاچه زیبای زریوار شکوه و عظمت خاصی را آفریده‌اند. مجموعه این همه زیبایی و کارکرد حیاتی جنگلهای زاگرس ایجاب می‌کرد که حاکمیت به اساسی‌ترین و علمی‌ترین شیوه نسبت به مدیریت و نگهداری آن اقدام نمودە و با اختصاص بودجەی کافی و بهره گرفتن از نیروهای متخصص و دلسوز به حفظ و توسعه این مجموعه اکولوژیکی عظیم کمک می‌کرد. اما متاسفانه نبود یک سیاست و برنامه راهبردی برای حفاظت از زاگرس از سوی دولت و متعاقب آن اقدامات تخریبی ارگانهای دولتی و افراد سودجو نظیر: قطع درختان به بهانه توسعه کشاورزی، تجارت چوب، احداث جاده‌های نظامی، سدسازی، انتقال آب و ... سبب تضعیف این جنگلها شده و بە زوال تدریجی آنها شدت بخشیده است. متاسفانه دولت حتی در مواقع بحرانی هم برنامه و همت جدی برای نجات آن ندارد و هر ساله شاهدیم که در آتش‌سوزی‌ها، این نهادهای مدنی و مردم‌اند که پیش و بیش از ارگانهای دولتی به فریاد زاگرس می‌شتابند. 
  متاسفانه در چند روز اخیر به رسم منحوس هرساله و به لطف بی‌توجهی مسولان شاهد زبانه کشیدن شعله‌های سوزان آتش در حجم وسیعی از جنگلها و مراتع اطراف مریوان بودیم به نحوی که هزاران و بلکه میلیون‌ها درخت و جاندار ریز و درشت طعمه حریق شدند.
    در کنار نابخردان بی‌مقداری که سهل‌انگارانه یا از روی عداوت و منفعت‌طلبی آتش به جان طبیعت می‌اندازند، روحیه طبیعت‌دوستی هم‌وطنان و وجود تشکل مردمی و استخوان‌دار #انجمن_سبز_چیا_مریوان موهبت گرانبهایی است که هر بار ناجی جنگلهای مریوان می‌شود. حقیقتا انجمن سبز چیا مریوان به مانند نگین درخشانی در سپهر فعالیتهای مدنی و زیست‌محیطی کشور نورافشانی می‌کند و در سالهای اخیر تجربه‌های ناب و گرانبهایی در خصوص سازماندهی نیروهای مردمی و خودجوش، حفاظت از جاندارن و محیط زیست، اطفاء حریق، مددرسانی بە زلزلە‌زدگان و... اندوخته و تقدیم جامعه مدنی ایران نموده است. البته در این راه متحمل بی‌مهری‌ها و هزینه‌های فراوانی هم شده است که شاید شهادت شهیدان جاوید نام #شریف_باجور و #امید_کهنه‌پوشی در حین خاموش کردن آتش در جنگلهای سەڵەسی مریوان شاخص‌ترین آن باشد (متاسفانە حدود یک ماه پیش هم شاهد درگذشت یکی از حامیان و اعضای تاثیرگذار آن یعنی دکتر مسعود مصطفی سلطانی بودیم).
  خوشبختانه انجمن سبز چیا اینبار هم از آزمایشی دیگر سربلند بیرون آمد و با استفاده از تجهیزات و تجارب خود و با سازماندهی نیروهای مردمی دغدغه‌مند و دلسوزی که از روستاها و شهرهای دیگر به مریوان رفته بودند توانست شعله‌های آتش را مهار کند. در کنار نیروهای خودجوش و فداکاری که جانانە به یاری انجمن شتافتند امکانات و ملزومات خوبی از سوی دوستداران طبیعت به مریوان ارسال شده بود ولی بی‌گمان هزینه‌های اینگونە عملیات و نیز ادارە و چابک‌سازی انجمن فراتر از اینهاست و برای سازماندهی و تقویت توان خود نیاز به همدلی و حمایت هموطنان و طبیعت‌دوستان دارد. لذا #انجمن_صنفی_معلمان_سنندج_کلاترزان، ضمن قدردانی از تمام زحمات و جانفشانی‌های اعضای محترم انجمن وزین و مردمی سبز چیا در تمام سالهای فعالیت‌شان، مبلغ ناچیزی را به حساب این انجمن انتقال می‌دهد و ضمن تشکر صمیمانە از همه معلمان و همشهریان سنندجی که در این مدت صادقانە بە یاری خواهران و برادران مریوانی شتافتند از همگان تقاضا دارد کە در کنار حمایت معنوی و عاطفی، در حد توان از لحاظ مالی هم حمایت خود را از انجمن سبز چیا انجام دهند تا به تقویت ساختار و توان آن در حفاظت و دفاع از طبیعت کمک کرده باشیم.
"پاراستنی ژینگە پاراستنی ژیانە"
انجمن صنفی معلمان سنندج - کلاترزان
(کمیتە ورزش و محیط‌زیست) ١٤٠٢/٥/١٥
*تجمع اعتراضی تحصن و اعتراض مالکین مغازه‌های قبرستان نو نسبت به قیمت گذاری پایین و عدم ارایه معوض مغازه ها به مالکین  بدلیل بهسازی در ساختمان شورای شهر قم
روز چهارشنبه 18 مرداد، مالکین مغازه‌های قبرستان نو برای اعتراض به قیمت گذاری پایین و عدم ارایه معوض مغازه ها به مالکین  بدلیل بهسازی درساختمان شورای شهر قم تجمع کردند.
 
*اعتراض جمعی از اهالی دهستان صوفی نسبت به مشکلات آب در فرمانداری شهرستان شوط 
به گزارش 18 مرداد کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران، جمعی از اهالی دهستان صوفی برای اعتراض به مشکلات آب در فرمانداری شهرستان شوط در استان آذربایجان غربی تجمع کردند.
*تجمع اعتراضی مالباختگان صرافی کریپتولند که بعد از دو سال سرگردانی هنوز به پول خود نرسیده اند.
براساس فیلم منتشره در کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران بتاریخ 18 مرداد، مالباختگان صرافی کریپتولند که بعد از دو سال سرگردانی هنوز به پول خود نرسیده اند دست به تجمع زدند.
*تجمع اعتراضی مالباختگان کینگ مانی در تهران
کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران با انتشار فیلمی در روزچهارشنبه 18 مرداد،از تجمع اعتراضی مالباختگان کینگ مانی در تهران خبرداد.
بیش از ۵هزار نفر مالباخته در این پرونده وجود دارد.
*افزایش فشار‌ها در آستانه سالگرد اعتراضات و بازگشایی دانشگاه‌ها
گزارش‌های رسیده حاکی از تماس‌های تلفنی نهاد‌های امنیتی با برخی دانشجویان دانشگاه تربیت‌مدرس در روزهای گذشته است. این احضار‌ها اغلب بدون ذکر نام نهاد امنیتی تماس گیرنده و دلیل احضار دانشجو صورت گرفته‌اند. همچنین در برخی موارد پس از آنکه تماس‌ها بی‌پاسخ ماندند، با خانواده‌ی دانشجو تماس گرفته‌ شده است. 
به‌نظر می‌رسد این اقدامات در پی فرارسیدن سالگرد قتل ژینا (مهسا) امینی و هراس سیستم سرکوب از اعتراضات دانشجویی و با انگیزه‌ی ایجاد رعب و وحشت در میان دانشجویان صورت گرفته است. در سال گذشته نیز نهادهای امنیتی بارها به این حربه متوسل شدند و دانشجویان بسیاری را احضار و تهدید کرده و در نهایت آنان را مجبور به امضای تعهدنامه‌ای مبنی بر عدم شرکت در اعتراضات، کردند. 
این در حالی است که مطابق قانون، احضار تلفنی شهروندان هیچ‌گونه وجاهت قانونی ندارد و احضاریه بایستی به‌صورت کتبی ابلاغ گردد و شهروندان هیچ‌گونه الزام قانونی و حقوقی برای پاسخ‌‌گویی به تماس‌های تلفنی نهادهای امنیتی و متعاقباً احضار تلفنی ندارند. لذا به دانشجویان توصیه می‌کنیم با آگاهی از حقوق خود نسبت به این احضاریه‌های غیرقانونی عمل کنند.
درهمین رابطه: احضار تلفنی دست کم ۱۲ تن از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس
گزارشات متعدد از دانشگاه تربیت مدرس حاکی از تماس تلفنی وزارت اطلاعات با دست کم ۱۲ تن از دانشجویان این دانشگاه است. طی این تماس‌ها‌ که با شماره‌ی پرایوت صورت گرفته‌اند، دانشجویان جهت اخذ تعهد کتبی به وزارت اطلاعات دعوت شدند.
*صدور حکم بازنشستگی اجباری پیش از موعد و کسر گروه خانم دکتر لیدا اسماعیلی از فعالین صنفی البرز و گیلان 
هیات تخلفات استان البرز طی حکمی خانم اسماعیلی, از فعالین خوشنام البرز و گیلان را به بازنشستگی پیش موعد و تقلیل گروه محکوم کرده‌است 
در حالی که وزارت آموزش و پرورش برای بازگشت به کار بازنشستگان این وزارت خیز برداشته است همزمان روزانه اخباری مبنی بر انفصال از خدمت، کسر حقوق، حذف رتبه‌بندی فعالین منتشر می‌شود 
دولت رییسی با سپردن پست‌های آموزشی به  نظامیان سپاهی و استخدام طلاب حوزوی‌ عملا ساختار آموزشی این وزارت خانه را  به به بخشی از ماشین سرکوب‌ حاکمیت تبدیل کرده‌است
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، ضمن حمایت از این فعال صنفی امنیتی شدن فضای مدارس و  پرونده‌سازی و صدور احکام علیه فعالین صنفی را محکوم می‌نماید و تاکید دارد که اعتراضات فراگیر معلمان در آینده‌ای نزدیک گریزناپذیر است.
*صدور رای قطعی سه ماه انفصال خدمت برای علیرضا همتی 
این  فعال معلمان آبدانان ایلام که فروردین ماه از سوی هیات تخلفات ایلام به سه‌ماه انفصال از خدمت محکوم شده بود  با رای قطعی تجدید نظر هیات تخلفات کشور به سه ماه انفصال از خدمت محکوم شد 
شرکت در تجمعات صنفی ، همراهی با قیام ژینا و .... از جمله اتهامات آقای همتی است 
پادگانی شدن فضای آموزش پرورش محصول مستقیم سیاست‌های حاکمان جمهوری اسلامی برای ایجاد فشار حداکثری بر فعالین و تقویت ماشین سرکوب است
*فرنگیس قشقایی از فعالین صنفی معلمان در یادداشتی کوتاه از حضور ماموران امنیتی برای اخذ تعهد خبر داد
در متن ایشان آمده است  :
«اینجانب فرنگیس قشقایی معلم بازنشسته استان خوزستان ساکن کرج زندانی سیاسی که در ۷ آبان سال ۱۴۰۱ به دلیل شرکت در اعتراضات دستگیر وپس از ۱۰۲ روز آزاد شدم امروز ۲ مامور از کلانتری ۱۹ بادر دست داشتن حکم دادستان به درب منزل اینجانب آمده وازمن بابت شرکت نکردن در اعتراضات تعهد کتبی گرفتند ومن را مجرم خطاب کردند من معلمی که برای مطالبات خودم وهمکاران فرهنگیم ومشکلات هموطنانم معترض بودم را مجرم می خوانند». 
شورای هماهنگی ضمن حمایت از این فعال صنفی خواستار توقف پرونده سازی ها و آزادی بی قید و شرط فعالین صنفی است.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید