اخباروگزارش های کارگری 27 اسفند ماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- تجمع اعتراضی صدها نفر از افراد داری معلولیت و مدیران مراکز غیردولتی تحت پوشش بهزیستی نسبت به عدم پرداخت معوقات حدود 10 ماهه وخلف وعده سازمان برنامه و بودجه - تجمع اعتراضی کارگران شهرداری منطقه 4 کرمان نسبت به عدم پرداخت حقوق وعیدی و عدم پاسخگویی مسئولان - دیدار جمعی از فعالین صنفی معلمان شاغل و بازنشستگان استان مرکزی با آقای محمد صادقی بعد از آزادی ایشان از زندان مرکزی - بیانیه کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر، در محکومیت تداوم حکم زندان بدون مرخصی رسول بداقی

- تجمع اعتراضی جمعی از خانواده های ورزشکاران ژیمناستیک بیرجند نسبت به واگذاری خانه ژیمناستیک مقابل سالن بهاران بیرجند ودرب استانداری خراسان جنوبی
- اعتصاب وتجمع تاکسی داران شهر سنندج در اعتراض به هزینه های بالا وعدم افزایش نرخ کرایه
- فشار حراست و هیات‌های تخلفات اداری آ پ بر فعالان صنفی
- رای انفصال از خدمت اسماعیل خدایاری دبیر زبان انگلیسی قزوینی
- احضار محمدعلی زحمتکش، بازرس انجمن صنفی معلمان استان فارس به دادگاه انقلاب اسلامی شیراز
- تازه‌ترین خبر از وضعیت معلم زندانی مختار اسدی
- هیراد پیربداقی آزاد شد
- ممنوع الملاقاتی حسن سعیدی و‌ کیوان‌ مهتدی برداشته شد
*تجمع اعتراضی صدها نفر از افراد داری معلولیت و مدیران مراکز غیردولتی تحت پوشش بهزیستی نسبت به عدم پرداخت معوقات حدود 10 ماهه وخلف وعده سازمان برنامه و بودجه
روز شنبه 27 اسفند،صدها تن از افراد دارای معلولیت و مدیران مراکز غیردولتی تحت پوشش بهزیستی در اعتراض به معوقات حدود 10 ماهه خود و همچنین عهدشکنی و عدم پایبندی مسئولان برنامه و بودجه به تعهداتشان، مقابل این سازمان تجمع کردند.
نزدیک به نیمی از بودجه بهزیستی همچنان پرداخت نشده و این سومین تجمع اعتراضی ذی‌نفعان در دو ماه گذشته مقابل سازمان برنامه و بودجه است. پیشتر در تجمع 14 اسفند+، مسئولان برنامه و بودجه کتبا متعهد شده بودند که تا تاریخ 25 اسفندماه کلیه معوقات را پرداخت کنند اما به تعهد خود عمل نکردند.
شعارها:
«سازمان معلول ستیز بودجه ماروبریز»
«نه برنامه نه بودجه وعده ها توخالیه»
«معیشت شایسته حق مسلم ماست»
«ضلم وستم کافیه سفره ما خالیه»
«تا بودجه واریز نشه تجمع جمع نمیشه»
«عزا عزاست امروز روز عزاست امروز معلول بی حمایت صاحب عزاست امروز»
«نه صدقه نه منت حق میخوام با عزت»
«تخصیص صد در صدی حق مسلم ماست»
تصاویر:گزارش تحصن امروز مقابل سازمان برنامه و بودجه
?صبح امروز ده‌‌ها نفر از افراد دارای معلولیت، اعضای خانواده‌ها و مدیران مراکز غیردولتی توانبخشی روزانه و شبانه‌روزی و مراکز مثبت زندگی از سراسر کشور در مقابل سازمان برنامه و بودجه تحصن نمودند.
?هیچ مسئولی تا ساعت ۱۳ در بین معترضان حاضر نشد. بعد از این که معترضان در خیابان راهپیمایی اعتراضی انجام دادند و به مقابل برنامه و بودجه برگشتند، چند نماینده از معترضان به داخل سازمان برای گفتگو دعوت شدند.
?نمایندگان به داخل رفتند و جلسه‌ای با حضور قادری رئیس بهزیستی، جعفری از دفتر اقتصادی و نژادحسینی رئیس حراست برنامه و بودجه، انجلاسی معاون توسعه منابع و ابراهیمی مدیرکل بودجه بهزیستی تشکیل شد.
?جعفری توضیحاتی در خصوص مشکلات کشور و برنامه و بودجه داد و هر یک از نمایندگان معترضان نیز مشکلات خود و جامعه هدفشان را بیان کردند. جعفری در نهایت از انعقاد قرارداد سه جانبه فی‌مابین برنامه و بودجه، بهزیستی و بانک رفاه برای تبدیل اوراق مالی به وجه نقد توسط این بانک و واریز معوقات در روزهای آینده خبر داد.
?نوبت به سخنرانی قادری رئیس بهزیستی شد و ایشان با انتقاد تند معترضان را تهدید به پیگیری بابت تجمع نمود! سپس رفته رفته فضای جلسه تلطیف و موضوعات طرفین بیان شد و جلسه پایان یافت.
?بعد از اتمام جلسه معترضان در پارک مقابل برنامه و بودجه نظرسنجی کردند و براساس رای اکثریت مقرر گردید در صورتی که معوقات تا ۱۵ فروردین پرداخت نگردد، تجمع بعدی برنامه ریزی خواهد شد.
منبع: کانال کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت
+تجمع اعتراضی افراد دارای معلولیت مقابل سازمان برنامه و بودجه
جمعی از معلولان و اعضاء خانواده‌هایشان و مدیران مراکز نگهداری و توانبخشی و مثبت زندگی بهزیستی، در اعتراض به عدم پرداخت معوقات 8 ماهه و عدم پاسخگویی سازمان برنامه و بودجه به مطالباتشان، مقابل این سازمان تجمع اعتراضی بر پا کردند.
تجمع امروز چه دستاوردی داشت؟!
گزارش تجمع امروز معلولان و مدیران مراکز نگهداری و توانبخشی و مثبت زندگی
مسئولان برنامه و بودجه با امضاء صورت‌جلسه‌ای متعهد شدند تا 25 اسفندماه تمامی معوقات و بودجه بهزیستی را تخصیص و پرداخت نمایند.
برگرفته ازکانال کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت
گزارش رسانه ای شده:تجمع اعتراضی مقابل سازمان برنامه و بودجه/ معوقات نیروهای توانبخش هنوز پرداخت نشده است
کارکنان و موسسان مراکز توانبخشی خصوصی و کمپین معلولان صبح امروز_شنبه_ در اعتراض به عدم دریافت حق و حقوق معوقه خود مقابل سازمان برنامه و بودجه تجمع کردند.
نماینده این کارکنان معترض مراکز توانبخشی در مورد علت تجمع امروز توضیح داد: البته در روز ۱۴ اسفند ماه سال جاری نیز معلولان و مراکز توانبخشی در مقابل سازمان برنامه و بودجه تجمعی به دلیل عدم پرداخت یارانه بهمن و اسفند ماه داشتند، ضمن اینکه ما ۸ ماه با یارانه سال ۱۴۰۰ کار کرده‌ایم و سازمان برنامه و بودجه ما به التفاوت سال ۱۴۰۱ را پرداخت نکرده است.
او تاکید کرد: حق پرستاری معلولان و سایر حق و حقوق ما در این مدت پرداخت نشده است. باید ۱۰۰ درصد بودجه بهزیستی محقق می‌شده است که ظاهرا ۴۹ درصد آن محقق شده و ۵۱ درصد آن بودجه به بهزیستی داده نشده است و مشکلات ما ناشی از همین مسئله است.
وی گفت: ما می‌خواهیم تکلیف خودمان را مشخص کنیم. روز ۱۴ اسفند تفاهم نامه‌ای امضا شد که تا ۲۵ اسفند تمام معوقات واریز شود، اما امروز ۲۷ اسفند است و هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده و دو روز دیگر عید نوروز است و پرسنل هنوز حقوق نگرفته است.
او با بیان اینکه مراکز خصوصی توانبخشی وابسته به بهزیستی و کمپین معلولان در این جمع حضور دارند، افزود: هزینه‌هایی مانند اجاره‌ها و بیمه باقی مانده و موسسان نمی‌دانند باید چه اقدامی انجام دهند.
*تجمع اعتراضی کارگران شهرداری منطقه 4 کرمان نسبت به عدم پرداخت حقوق وعیدی و عدم پاسخگویی مسئولان
روز شنبه 27 اسفند، کارگران شهرداری منطقه 4 کرمان برای اعتراض به عدم پرداخت حقوق وعیدیشان از طرف شرکت پیمانکاری بزم آرا نیکا و عدم پاسخگویی مسئولان دست به تجمع مقابل این شهرداری زدند.

یکی از کارگران حاضردرتجمع به خبرنگاریک رسانه محلی گفت : تمام این حقوق‌ها برای قسط و هزینه‌های خانواده صرف می‌شود و تمام امید این قشر دریافت عیدی است که بتوانند عید را برای خود متفاوت کنند.
این کارگر ادامه داد:‌ ما در صورت اعتراض نسبت به موضوعات مختلف، تهدید به اخراج می‌شویم در صورتی که ما در سخت‌ترین شرایط محیطی در محل کار حاضر بودیم. ما فقط حق و حقوق خودمان را طلب می‌کنیم و هیچ چیز بیشتر از آن را نمی‌خواهیم.
اوافزود: شرکت پیمانکاری بزم آرا نیکا بعد از دو ماه که از تاریخ انقضای قراردادش با شهرداری می‌گذرد هنوز با کارگران تسویه حساب نکرده است.
حتی کارگران شرکتی این منطقه به شهرداری نیز مراجع کردند اما از شهرداری نیز آبی برای این کارگران گرم نشد.
*دیدار جمعی از فعالین صنفی معلمان شاغل و بازنشستگان استان مرکزی با آقای محمد صادقی بعد از آزادی ایشان از زندان مرکزی

شنبه بیست و هفتم اسفند ١٤٠١
*بیانیه کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر، در محکومیت تداوم حکم زندان بدون مرخصی رسول بداقی
هموطنان محترم و معلمان شریف ایران، در آستانه سال نو انتظار داشتیم حکومت و قوه قضاییه با رویکردی نو پرونده‌سازی‌های واهی و احکام فله‌ای و ظالمانه را مورد بازنگری قرار دهد و در اولین گام زندانیان عقیدتی و سیاسی را با اعطای مرخصی در عید نوروز اجازه دهد زندانیان عید را در کنار خانواده‌هایشان بگذرانند.
رسول بداقی، که با پرونده‌سازی نهادهای امنیتی و در حکمی ظالمانه، حدود یک سال است که بدون مرخصی در زندان به سر می‌برد. ما معلمان شاغل و بازنشسته‌ی اسلامشهر از آقای محسنی‌اژه‌ای می‌خواهیم نسبت به آزادی رسول بداقی اقدام نماید و با توجه به تبرئه‌ی بسیاری از بادداشت شدگان و زندانیان، حکم تبرئه‌ی رسول بداقی نیز هرچه زودتر صادر و در واپسین روزهای اسفندماه این فعال صنفی دلسوز آزاد شود و این رویکرد امنیتی به تشکل‌ها در این برهه از زمان کمرنگ گردد.
تحمیل احکام ظالمانه‌ی حبس، نه تنها دوستی به وجود نمی‌آورد، بلکه دل‌های مردم را چرکین‌تر می‌کند. نگاه امنیتی به هر موضوعی آفت پیشرفت کشور شده و دلسوزان ایران و ایرانی را از کنش‌های موثر‌تر محروم کرده‌ است. در شرایطی که کشور نیازمند آرامش و دلجویی از شهروندان است ادامه چنین رفتارهایی از سوی حاکمیت نشان لجاجت و عدم اصلاح آن است که می‌تواند مولد تقابل‌هایی به مراتب گسترده‌تر و فراگیرتر از خیزش زن_زندگی_آزادی است.
بار دیگر از مسئولین قضایی می‌خواهیم که اصل استقلال در قضاوت را بدور از پرونده‌سازی‌های واهی ضابطین و امنیتی‌ها رعایت کرده و با اعطای مرخصی به رسول بداقی در این چند روز مانده به سال ۱۴۰۲ فضای انتقاد و کنش‌گری را اندکی بهبود بخشند.
پایان دادن به این ستم آشکار بر معلمان و خانواده‌هایشان و توافق با ملت قطعا بر توافق و امتیازهای مخفیانه به کشورهای دیگر اولویت دارد. آزادی تمام معلمان زندانی در سرتاسر ایران خواسته‌ی ماست.
کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر
۱۴۰۱/۱۲/۲۷
*تجمع اعتراضی جمعی از خانواده های ورزشکاران ژیمناستیک بیرجند نسبت به واگذاری خانه ژیمناستیک مقابل سالن بهاران بیرجند ودرب استانداری خراسان جنوبی

روز شنبه 27 اسفند، جمعی از خانواده های ورزشکاران ژیمناستیک بیرجندبرای اعتراض به واگذاری خانه ژیمناستیک مقابل سالن بهاران بیرجند و درب استانداری خراسان جنوبی تجمع کردند.


*اعتصاب وتجمع تاکسی داران شهر سنندج در اعتراض به هزینه های بالا وعدم افزایش نرخ کرایه
تصاویر منتشره زیردر شبکه های اجتماعی،حاکی از اعتصاب وتجمع روز شنبه 27 اسفند جمعی از تاکسی داران شهر سنندج برای اعتراض به هزینه های بالا وعدم افزایش نرخ کرایه می باشد.

*فشار حراست و هیات‌های تخلفات اداری آ پ بر فعالان صنفی
در مدت کوتاهی که قانون رتبه‌بندی به صورت نیم‌بند در حال اجراست، نهادهای گوش به‌فرمانِ آموزش و پرورش (حراست و هیات تخلفات) از اجرای این قانون برای فعالان صنفی (به صورت غیر قانونی) جلوگیری می‌کنند، این بار یکی از فعالان صنفی اراک از این حق محروم شده است. ایرج کاردان، خودش اینگونه توضیح می‌دهد:
اینجانب ایرج کاردان از فعالین و کنشگران صنفی شهرستان اراک هستم. بنده دبیر مقطع متوسطه ناحیه یک شهرستان اراک با ۲۹ سال سابقه کار و با مدرک فوق لیسانس و مدرک اعطایی دکتری به خاطر ایثارگری و با داشتن تالیف کتاب و مقاله و همچنین فعالیت در تمامی شوراها و امتیاز صد در ارزشیابی در چندین سال متوالی و تدریس در کلاسهای ضمن خدمت ، فقط و فقط به دلیل فعالیت صنفی از رتبه بندی محروم شده ام به اداره کل آ پ استان مرکزی هم مراجعه کردم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم . شما محبت بفرمایید رسانه ای کنید تا به گوش وزیر برسد.
بیست وهفتم اسفندماه ۱۴۰۱ شمسی
*رای انفصال از خدمت اسماعیل خدایاری دبیر زبان انگلیسی قزوینی
اسماعیل خدایاری دبیر زبان انگلیسی منطقه خرمدشت، شهر تاکستان، به اتهام تبلیغ علیه نظام با دستور،نقی سیاهکالی مرادی، مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین و با رای هیأت تخلفات اداری آموزش و پرورش این استان به ۳ ماه انفصال از خدمت و رای آماده به کار محکوم شد.
کسر از حقوق ایشان در فیش های دی، بهمن و اسفند ماه اعمال شده است.
بی شک برخوردهای قهری مدیران کل آموزش و پرورش در برخورد با همکاران لکه ی ننگی در کارنامه کاری آنان است. شایان ذکر است اسماعیل خدایاری سال گذشته مدیر دبیرستان متوسطه اول شهر خرمدشت بود که تنها به دلیل فعالیت و اظهار نظر در فضای مجازی از پست مدیریت عزل شد. همچنین با دستور نقی سیاهکالی مرادی، مدیر کل آموزش و پرورش و با همکاری دایره حراست رتبه بندی ایشان اعمال نشد و از صدور حکم رتبه بندی ممانعت به عمل آمد.
*احضار محمدعلی زحمتکش، بازرس انجمن صنفی معلمان استان فارس به دادگاه انقلاب اسلامی شیراز
بنا به اخبار واصله به کانال شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران آقای محمد علی زحمتکش بازرس انجمن صنفی معلمان استان فارس برای اخذ آخرین دفاع در خصوص تهدید امنیت داخلی و خارجی به شعبه چهاردهم بازپرسی دادگاه انقلاب اسلامی شیراز احضار شده است.
این فعال صنفی معلمان اما از طریق سیستم دفاتر قضایی نسبت به این اتهام اعتراض و آن را از اساس کذب محض دانسته و با تکیه بر اصل سی و هفت قانون اساسی و ماده چهار قانون آیین دادرسی کیفری تقاضای صدور قرار منع تعقیب کرده است.
بازرس انجمن معلمان فارس در متن اعتراضی تاکید کرده‌اند خسارت روحی و جسمی بسیاری در دوران بازداشت غیر قانونی بر او روا داشته شده و مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفته و حتی برای ترک اعتصاب غذای او هم فشار روحی و جسمی بسیاری بر او وارد شده است و این موارد نقض حقوق بشر، به زودی طی یک دادنامه سر گشاده به مدیر کل دادگستری استان فارس و دفتر دادستانی شیراز تقدیم خواهد گردید. آقای زحمتکش همچنین تاکید کرده‌اند که «این موارد اتهامی و مشابه آن به هیچ عنوان خللی در مطالبه‌گری مسیر پیش روی جامعه فرهنگی معترض ندارد و صد البته که عزم و اراده‌هایمان را برای تغییر شرایط موجود، مستحکم‌تر از همیشه خواهد کرد.»
*تازه‌ترین خبر از وضعیت معلم زندانی مختار اسدی
امروز شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ خانواده، و همکاران‌ آقای مختار اسدی‌ و اعضای انجمن کردستان_سنندج، به مانند روزهای قبل پیگیر وضعیت آقای اسدی بودند و طی دیداری که خانواده‌ی ایشان با دادستان داشتند، یکی از اعضای خانواده آقای اسدی توانستند دیداری کوتاه با این معلم زندانی داشته باشد. نیز در پیگیری‌ها، این نوید به خانواده‌ی ایشان و اعضای انجمن سنندج داده شده است که امکان آزادی جناب اسدی در روز یکشنبه (فردا) فراهم شود.
انجمن صنفی معلمان کردستان، سنندج، ضمن آرزوی تحقق این امر، از همه همکاران ارجمند و دلسوز درخواست نموده‌اند که فردا از مراجعه به دادگاه پرهیز فرمایند. نیز اعلام‌ کرده‌اند که خانواده جناب اسدی و چند نفر از اعضای انجمن صنفی معلمان، پیگیر مسئله هستند و هرگونه تغییری در پرونده‌ی آقای اسدی را به اطلاع عموم خواهند رساند.
خاطر نشان می شود که مختار اسدی معلم دلسوز و باشرافتی که زندگی خود را وقف دفاع از دانش‌آموزان و معلمان و مبارزه با بی‌عدالتی و ستم کرده است از ۱۶ اسفند به دلیل شرکت در تجمع اعتراضی معلمان به "مسموم‌سازی دانش‌آموزان" و "فروش مدارس دولتی" در بازداشت است و علیرغم وعده‌های داده شده هنوز آزاد نشده‌است.
*هیراد پیربداقی آزاد شد
امروز شنبه ۲۷ اسفندماه ۱۴۰۱، هیراد پیربداقی، فعال کارگری زندانی از زندان اوین آزاد شد.
آزادی هیراد پیربداقی پس از پذیرش اعاده دادرسی و تبرئه از اتهام اجتماع و تبانی در دادگاه هم‌عرض صورت گرفته است.
اتحادیه آزاد کارگران ایران آزادی هیراد پیربداقی را به وی و خانواده‌اش شادباش گفته و خواستار آزادی فوری تمامی زندانیان سیاسی است.
اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۲۷ اسفندماه ۱۴۰۱
*ممنوع الملاقاتی حسن سعیدی و‌ کیوان‌ مهتدی برداشته شد
بدنبال انتشار اخبار مربوط به ممنوعیت ملاقات برای حسن سعیدی و کیوان مهتدی، با حمایت دوستان داخل زندان اوین و همچنین با پیگیری و تلاش دیگر دوستان و یاران، وضعیت ممنوع الملاقاتی حسن سعیدی و کیوان مهتدی لغو شد و به آنها اعلام گردید خارج از روز ملاقات، در روز شنبه آخر سال می‌توانند با خانواده‌ها ملاقات داشته باشند. در پاسخ، حسن سعیدی و همچنین کیوان مهتدی با قدردانی از حمایت دوستان همبندشان علی یونسی، امیرحسین مرادی و علی معزی اعلام کردند در صورتی که شنبه به سه زندانی که در همبستگی با آنان این هفته به ملاقات خانواده‌ها نرفته بودند ملاقات داده نشود این ملاقات را قبول نخواهند کرد و به دنبال آن عنوان کردندکه ترجیح می دهند در همان روز مقرر ملاقات به تاریخ ۹ ام فروردین ماه به همراه این عزیزان و به همان سیاق سابق ملاقات با خانواده‌ را پس از چهار هفته از سر بگیرند.
کارگر زندانی آزاد باید گردد
زندانی سیاسی آزاد باید گردد
چاره کارگران و زحمتکشان وحدت و تشکیلات
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۲۷ اسفند ۱۴۰۱
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید