اخباروگزارش های کارگری 2 فروردین ماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- پیام تبریک فرا رسیدن سال ۱۴۰۲ خورشیدی انجمن صنفی معلمان فارس به معلم بازداشتی صادق صداقت - ادامه اعتراضات کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی شوش نسبت به سطح نازل حقوق منجمله مصوبه ضد کارگری شورای عالی کار‌ مبنی بر تعیین حداقل دستمزد 5 میلیون و 300هزارتومانی با تجمع مقابل فرمانداری وپهن کردن سفره خالی - حداقل دستمزد باید بالای خط فقر باشد و ‌نه زیر خط مرگ - پای مسمومیت های شیمایی درمراسم عروسی باز شد،مسمومیت 10 نفردرسیاهکل

*پیام تبریک فرا رسیدن سال ۱۴۰۲ خورشیدی انجمن صنفی معلمان فارس به معلم بازداشتی صادق صداقت
نوروز آمد
نوروزی که آمدنش را صادق صداقت، معلم بازنشسته اهل شهرستان داراب استان فارس به جای آن که در کنار خانواده و عزیزانش پاس بدارد، در بازداشتگاه سپری می نماید. گویی برای او از بهاران خبری نیست. آنچه می بیند دیوار است.
صادق صداقت که در تاریخ ۱۵ اسفند ماه ۱۴۰۱پس از مراجعه به دادگاه بازداشت شد، سال ۱۴۰۲ را همچنان در بازداشت و به دور از خانواده آغاز نمود.
انجمن صنفی معلمان فارس فرا رسیدن سال نو را به این همکار آزاداندیش و حق طلب و خانواده محترم شان تبریک عرض نموده و ضمن محکومیت مجدد بازداشت ایشان، از نهادهای مربوطه می خواهد هر چه سریع تر نسبت به آزادی این معلم شریف و فرهیخته اقدام نمایند.
به امید آنکه سال ۱۴۰۲ سال آزادی تمام انسان های آزاداندیش و معلمان دربند باشد.
*ادامه اعتراضات کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی شوش نسبت به سطح نازل حقوق منجمله مصوبه ضد کارگری شورای عالی کار‌ مبنی بر تعیین حداقل دستمزد 5 میلیون و 300هزارتومانی با تجمع مقابل فرمانداری وپهن کردن سفره خالی
روز چهارشنبه 2 فروردین، کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی شوش درادامه اعتراضات دامنه دارشان نسبت به سطح نازل حقوق منجمله مصوبه ضد کارگری شورای عالی کار‌ مبنی بر تعیین حداقل دستمزد 5 میلیون و 300هزارتومانی دست به تجمع مقابل فرمانداری این شهرستان دراستان خوزستان زدند وباسردادن شعارها ،برافراشتن پلاکاردها وپهن کردن سفره خالی خواهان افزایش دستمزد شدند.
شعارها:
«نه مجلس نه دولت نیستند بفکر ملت»
«فقط کف خیابون بدست میاد حقمون»
« منزلت معیشت حق مسلم ماست»
«یخچال بازنشسته خالی تر از گذشته»
«بازنشسته داد بزن حقتو فریاد بزن»
«گرانی تورم بلای جان مردم»
«وعده وعید کافیه سفره ما خالیه»

*حداقل دستمزد باید بالای خط فقر باشد و ‌نه زیر خط مرگ
حاکمیت ضد کارگر، از طریق شورای عالی کار، تیری دیگر را به قصد نابود کردن کارگران در لحظه پایانی سال با تمام قدرت شلیک کرد ، تیری که قلب میلیون ها کارگر را هدف قرار گرفته است تا ثابت کنند کارگر در این جامعه سرمایه داری حق زیستن را فقط برای زنده ماندن لازم دارد نه برای زندگی کردن.
همانطور که پیشتر نیز اعلام‌‌کردیم، نمایندگان به اصطلاح کارگری به همراه نمایندگان‌ سرمایه داری با به راه انداختن نمایش های مسخره و بیهوده زندگی میلیون ها کارگر را به بازی گرفتند و یکبار دیگر شلاق فقر و بدبختی را بر تن کارگران حق طلب و خانواده هایشان نواختند، شلاقی که هر ساله با نواختن آن آه خانواده دهها میلیونی ما ‌را با فریادهای بلند و رسا به صدا در می‌آورد.
این حمله به سفره‌های خانواده‌های کارگران سال به سال بیشتر و آشکارتر میگردد تا بهتر ماهیت شورای عالی کار و دیگر هیولاهای غارتگر و به ظاهر انسان نما را برای عموم جامعه روشن سازد.
در کدامین کشورهای دنیا هزینه ها بر اساس دلار میباشد ولی حقوق کارگران و‌مزدبگیران بر اساس پول ملی، آنهم تا این حد بی ارزش شده ی، آن کشور است؟ در کدامین کشور دنیا افزایش دستمزد کارگران بیش از صد درصد از افزایش تورم عقب تر است (دستمزد و‌ مزایای ۸ میلیونی برای سال ۱۴۰۲ اما مخارج حداقل ۲۵ میلیونی)؟ در کجای این کره خاکی حق حقوق ابتدایی کارگران که همان تشکل مستقل و اعتراض و اعتصاب است را از کارگران با خشونت تمام سلب میکنند؟ در کشور ما همه این موارد بالا در طول این ۴۴ سال به عینه مشاهده شده و ایران را به یکی از ارزانترین کشورها از نظر دستمزد کارگران و همچنین در صدر جدول سرکوب و استثمار کارگران و‌ مردم محروم مبدل نموده است.
این ظلم و ستم ولی پایان پذیر است و پایان آن هم‌ با اتحاد و همبستگی و یکدلی کارگران و‌ دهها میلیون خانواده های کارگری تحت ستم امکان پذیر است، اتحادی که میتواند بر هر قدرتی غلبه کند حتی اگر این قدرت مجهز به انواع و اقسام ابزارآلات سرکوب باشد.
نه به کلیت شورای عالی کار
حداقل دستمزد باید بالای خط فقر باشد و ‌نه زیر خط مرگ.
اعتراض و اعتصاب حق مسلم کارگران
چاره کارگران و زحمتکشان وحدت و تشکیلات
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
دوم فروردین ۱۴۰۲
*پای مسمومیت های شیمایی درمراسم عروسی باز شد،مسمومیت 10 نفردرسیاهکل
سه شنبه شب(یکم فروردین)،10 نفر از میهمانان یک مراسم عروسی درشهرستان سیاهکل استان گیلان با استنشاق گاز دچار سرفه و بدحالی شده و راهی بیمارستان شدند.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید