گزارشی از برگزاری دادگاه امروز سپیده قلیان : 

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

بی حجاب به دادگاه رفت و بصورت بازجو، خبرنگار تف کرد. آمنه سادات ذبیح پور بازجو خبرنگار امروز در دادگاه سپیده قلیان، قلدرمنشی کرد و گفت مردم از من دفاع میکنند و سپیده قلیان در انتهای دادگاه گفت، از طرف مردم ایران، یک تف می اندازم بصورتت. سپیده بی حجاب به دادگاه رفت و یک نمونه دیگر از قدرت زنان در مقابل حکومت اعدام و شکنجه و زندان را بنمایش گذاشت.از پیج مهدی قلیان برادر #سپیده_قلیان
صبح امروز ۳۱ مردادماه ۱۴۰۲ و برای چندمین بار، دادگاه مجدد رسیدگی به شکایت آمنه‌سادات ذبیح‌پور علیه خواهرم سپیده_ قلیان در شعبه ۱۲۰۷ کیفری دو مجتمع قضایی کچویی برگزار شد. این جلسه قرار بود به صورت علنی برگزار شود، اما سپیده حجاب اجباری در دادگاه را نپذیرفته، و دادگاه به صورت غیرعلنی برگزار شده است. بالاخره پس از چندین جلسه دادگاه، شخص شاکی(خانم ذبیح‌پور) هم به دستور قاضی در دادگاه حاضر شده بود.
در فاصله‌ی بین دادگاه قبلی تا امروز، به دلیل نامشخص قاضی جلسه قبل دادگاه، که خانم ذبیح‌پور را ملزم به حضور در دادگاه کرده بود، تغییر کرده و رسیدگی به پرونده به قاضی جدیدی محول شده بود.
خانم ذبیح‌پور از همان بدو ورود به جلسه دادگاه، طرح اتهاماتی از قبیل «جاسوسی» و «اغتشاش‌گری» را علیه خواهرم آغاز کرد و البته به تهدید سپیده ادامه داد. او احتمالاً فراموش کرده بود که در دادگاه، نه به عنوان مرجع صدور حکم که به عنوان شاکی حضور دارد. وی در مقابل پرسش وکلای سپیده در رابطه با مجوز ساخت مستند «طراحی سوخته»، پاسخی نداشت.
سپیده در این دادگاه از خبرنگاران شریفی همچون «نیلوفر حامدی» و «الهه محمدی» یاد کرد که خانم ذبیح‌پور آن‌ها را نیز جاسوس اسرائیل و آمریکا خواند. خانم ذبیح‌پور همچنین بارها به حضور بدون روسری سپیده در دادگاه اعتراض کرد که قاضی دادگاه در پاسخ اعلام کرد به دلیل حضور بدون حجاب در دادگاه، برای بار دوم برای سپیده قرار مجرمیت صادر می‌کند.
آمنه‌سادات ذبیح‌پور در این دادگاه مدعی شد که مردم او را دوست دارند و او حرف مردم را می‌زند. سپیده هم در پایان دادگاه و به گفته‌ی خودش «از طرف مردم»، در صورت وی تف کرد.
به گفته‌ی سپیده تهدید و اتهام‌زنی‌های خانم ذبیح‌پور در دادگاه، مصادیقی از رفتارهای غیر قانونی و از موضع قدرت او هستند. علاوه بر این سپیده با یادآوری اطلاعیه‌ی قبلی خود گفت حضور او در این دادگاه نه اکیداً برای دفاع از خود که برای مقاومت برای آنچه‌که مردم با جنبش خود به دست آورده‌اند بود.
در آخر از دو وکیل شجاع و شریف خواهرم، اقایان امیر رییسیان و جمال حیدری‌منش سپاسگزاریم که همواره کنار مردم بوده‌اند. #سپیده_قلیان پ‌ن.عکس از صدرا عبدالهی


بر گرفته از صفحه مینا  احدی