مظفر محمدی: قصاب تهران در کردستان!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

امروز پنج شنبه ۱۱ آبان ابراهیم رئیسی بهمراه فوجی از وزرا و روسای دولتش به کردستان سفر کرده است. از صبح امروز مسوولان دولتی استان به تقلا افتادند تا تعدادی از وابستگانشان از شهر و بخش و روستاها با اتوبوس و مینی بوس به سنندج بیاورند. نتیجه ی این تلاش های بی آبرو جمع آوری تعداد چند صد نفر شد که به میدان ازادی سنندج منتقل شدند. گزارشگران دولتی نوشتند "مردم سنندج از زن و مرد و پیر وجوان به استقبال رئیس جمهور محبوبشان رفتند تا گوش جان به سخنان آیت الله رئیسی بسپارن". زهی بیشرمی و وقاحت!

رییسی قرار است در یک شو کریه و وقیحانه ی آشنا برای مردم ایران و کردستان، 16 پروژه کلان را افتتاح کند!

رییسی سال گذشته هم در سفری به کردستان پروژه انتقال آب سد ازاد به سنندج را افتتاح کرد. همین نشان حقیقتی تلخ است که در طول بیش از چهل سال حاکمیت جمهوری اسلامی هنوز مردم سنندج آب سالم اشامیدنی ندارند. میدیای بی آبروی دولتی این سفر را "خیز بلند کردستان برای توسعه و عمران در دولت سیزدهم" نامیده اند. این در حالی است که کارگران و فارغ التحصیلان دانشگاه ها در مرزهای کردستان کولبری می کنند و تا کنون صدها نفرشان با گلوله نیروهای مرزی رژیم کشته شده اند! 

رییسی در شرایطی به کردستانی آمده که مردم سراسر ایران از خیزش شهریور ۱۴۰۱ تا کنون چنان سیلی محکمی به رژیم ضد زن و کودک کش جمهوری اسلامی وارد کرده و چنان زخمی بر پیکر این نظام پلید زده که هیچ تلاش مذبوحانه ای از جمله وعده های رییسی نمی تواند، آن را لاپوشانی کند.
سفر رییسی در حلقه نیروهای نظامی و امنیتی اش به کردستان و جمع کردن چند صد نفر از کل منطقه در میدان ازادی سنندج  یک مانور کثیف و دهن کجی به مردمی است که در یک سال و نیم اخیر صدها کشته و زخمی داده است. اما این مانور قدرت نیست بلکه پررویی وقیحانه ی رییس دولتی است که به زادگاه جنبش زن ازادی زندگی آمده تا بگوید من هنوز سر پا هستم. جوانان و کودکان و مردان و زنان شما را کشتم و هنوز هم دولتم برقرار است!

رئیسی قاتل کودکان و فرزندان مردم، بیشرمانه فریاد زد که رژیم صهیونیستی اسراییل برای انسان ارزش قایل نیست. حقوق انسان را لگدمال می کند و اساسش بر قتل و کشتار و تجاوز قرار داده و دول حامی اسراییل ناقضان حقوق بشر هستند.
اما رییسی در وضعیتی نیست که مخالف قتل و کشتار و تجاوز باشد. اسراییل رژیمی نژادپرست و قاتل و ضد مردم فلسطین است.  دفاع جمهوری اسلامی اسلامی نه از مردم فلسطین بلکه از حماس است. و حماس را نه بخاطر احقاق حقوق مردم فلسطین بلکه بعنوان ابزاری در دست خود و جزئی از محور مقاومت برای حفاظت از نظام منحوس اسلامیش می خواهد. رییسی در موقعیتی از کشتار جمعی دولت اسراییل حرف می زند، بویژه وقتی مردم کردستان را مورد خطاب قرار می دهد قبل از هر چیز و هر کسی دامن نظام و دولت خودش را می گیرد. مردم کردستان و از جمله بلوچستان و ایذه  مشابه مردم فلسطین،  قربانی سرکوب نظامی و اعدام دستجمعی جمهوری اسلامی اند. هنوز خون جوانان سنندج در میدان آزادی زیر پای رییسی و چکمه های نظامیانش خشک نشده است. جمعه خونین زاهدان زخمی است که هنوز هم خونریزی می کند. کشتار مردم ایذه با تیربار مسلسل در نیزارها هنوز جلو چشمان ما است.

جنایات جمهوری اسلامی کم تر از جنوساید حکام اسراییل نیست. ما قتل عام دهه ی ۶۰ جمهوری اسلامی را فراموش نکرده ایم. قتل عامی که یکی از حکم دهندگانش همین رییسی قاتل است که به قصاب تهران مشهور است. ما اعدام دستجمعی انقلابیون سنندج در حالیکه یکیشان زخمی و روی برانکاد است به دست خلخالی جلاد در فرودگاه سنندج را فراموش نکرده ایم. ما حمله نظامی از زمین و هوا به کردستان را که فقط ازادی می خواستند از یاد نبرده ایم. ما ۱۵۰۰ کشته آبان ماه ۹۸ را فراموش نکرده ایم. هنوز هم طبق امار سازمان ملل هر دوروز ۵ نفر قربانیان خشونت و اعتیاد اعدام می شوند. جمهوری اسلامی و دولت اسراییل از یک جنس اند. هر دو ضد مردم فلسطین اند. هر دو ضد استقلال فلسطین و تشکیل دولت مستقل این مردم رنجدیده در طول دهه ها هستند. اشک تمساح رییسی و نظامش برای مردم فلسطین بی آبروتر از ان است که بتوان لاپوشانی کرد و کسی را فریب داد.

حضور رییسی قاتل و دولتمردان خبیثش موجب نفرت و انزجار مردم کردستان است. پیام و پاسخ سنندج و سقز زادگاه مهسا امینی و کردستان آغازگر جنبش زن- زندگی- آزادیُ‌  به رییسی این است که گورتان را گم کنید. نمایش بی آبروی طرح های تبلیغاتی تان را ما می شناسیم. کردستان و سراسر ایران زمانی روی آزادی و امنیت و رفاه را می بیند ک جمهوری اسلامی را به گورستان تاریخ سپرده باشد. و این پروسه با جنبش و خیزش انقلابی مردم شروع شده است.