ناصر بابامیری: زندانیان شورش میکنند تا بیدفاع سرشان پای دار نرود!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

دیروز 26 آذر زندان مرکزی شهر کرج، در اعتراض به قرنطینه چند نفر از زندانیان که جلادان رژیم ایران میخواستند حکم اعدامشان را اجرا کنند، آنرا قتل عمد دولتی دانسته و دست به شورش زدند. در نتیجه این اقدام بجا و مسئولانه زندانیان گاردهای امنیتی، با گاز اشک آور به زندانیان بیدفاع حمله ور شده و آنها را به رگبار گلوله بسته اند. و تا کنون خبرگزاریها از مرگ یک زندانی و زخمی شدن ده ها نفر از گروگانها در این زندان خبر میدهند.
لااقل طی این چند ماهه از خیزش انقلابی این چندمین بارست، زندانیان در زندانهای نقاط مختلف ایران، در برابر تعرض آشکارا به حق و حقوق گروگانها دست به اعتراض، اعتصاب و شورش که ابتدائی ترین حق آنهاست می زنند.

همین چند هفته پیش رژیم جنایتکار ایران زندانیانی را که نتوانسته، در بیرون کشتار کند، در زندان اوین پشت درهای بسته به رگبار بست و یا آنها را به آتش کشید و جانشان را گرفت. برغم اینکه موج حمایت مردمی همان شب واقعه تراژیک براه افتاد و به یاری آنها شتافتند و هزاران نفر زندان را محاصره نمودند، تا نگذارند قاتلان رژیم بیش از این ابعاد فاجعه را گسترش دهند. اما همین چند ساعت زمان برای جلادان کافی بود، به شیوه دهشتبار جان ده ها نفر از گروگانها را بگیرند یا زخمی کنند. و هنوز هم که هنوز است از میزان جانهای گرفته شده و تلفات انسانی اطلاع دقیقی در دسترس نیست!
رژیم برغم حصار، باروها و سیم خاردارها و...که بدور زندانها کشیده و گاردهای مزدور و شکنجه گرانی که گماشته تا زیر انواع فشارهای روانی و جسمی آنها را مرعوب کند، اما گروگانها نه تنها مرعوب نگشته اند، بلکه دارند با اعتراض و شورش خود به شیوه رساتر از همیشه میگویند:
«ما پشت میله های زندان میدانیم، پایان عمر ننگینتان نزدیک است. این روز فراخواهد رسید که اینبار ما شما را پشت میلهای زندان به بند بکشیم. ترس شما از انقلاب است، و این وحشت شما بسیار واقعی است! ترس از اینکه پیشروی انقلاب با همین اعتصاب و اعتراض و شورشها وسیع و وسیعتر گشته و در هفته ها و ماههای آینده به نقطه ای برسد که سراغ همه شما قاتلان بیاید! ما زندانیان در این شک نداریم سرنوشتی جدا از سایر جنایتکاران تاریخ نخواهید داشت! اگر تفاوتی داشته باشد، در اینست شما بجای اینکه بدست نیروهای نظامی اشغالگر دول غربی نظیر سران جنایتکار عراق، لیبی، یمن و مصر.... از سوراخ موشهایتان بیرون کشیده شوید، اینبار بدست همین زنان و مردان جوان انقلابی، کارگران، دانشجویان که ماههاست جانفشانی میکنند، از سوراخ موشها بیرون کشیده می شوید!»
«همین انقلابیونی که در کف خیابانها و محلات شهرها طی این چند هفته اسیرانی را که تسلیم شده بودند، و زخمها برداشته بودند تداوی می شدند، و آنهایی که بیرحمانه کشتار کردند، بزدلانه خواه از روبرو و یا از پشت سر به شورشیان شلیک نموده بودند، در برابر قهر انقلابیون دوام نیاوردند، و با سرافکندگی مرگ ننگین را از آن خود کردند. این سرنوشت محتوم دیر یا زود در انتظار یکایک شما نیز هست!»
هر چقدر جلو می رویم صف توده ها مردم بپاخاسته عظیم تر میشود. وحشت شما از این لحاظ بسیار قابل درک است. در این نبرد نابرابر از دست رفتن عزیزانمان چقدر عمیق ما را متاثر میکند به همان میزان و بیشتر شور انقلابی را در ما بر می انگیزد که ورق تماما در حال برگشتن است. اینبار هزینه ها برای ما کمتر و برای شما سنگین و سنگین تر خواهد شد.
گروگانها در زندان مرکزی کرج شورش کردند تا نگذارند ماشین کشتار و قتل عمد جان کسان دیگری را بگیرد. و تا کنون با این اقدام مانع اجرای آن شده اند. هر چند اینکار با هزینه سنگین برایشان تمام شد.
آنروز فرا خواهد رسید زندانیان در سراسر ایران دست به شورش بزنند تا حصار و باروی زندانها را در هم شکنند! اگر آنها هم قادر به اینکار نباشند روزش فرا می رسد که انقلاب درب همه زندانها در سراسر کشور را از پاشنه در آورد و درها را برویشان بگشاید.
زنده باد اعتصابات سراسری
زنده باد آزادی برابری حکومت شورایی
18.12.2022