فیروزه: بیاد خدانور !

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

در جامعه خروشان و پرتب و تاب ایران امروز کمتر کسی است که نام "خدانور لجه‌ای" را نشنیده و از ستمی که بر او رفته دردمند نباشد. جوان معترض بلوچی که وحشیانه توسط پاسداران سیاهی در زاهدان به قتل رسید. نامش خدانور بود، ۲۷ ساله از" شیرآباد " زاهدان ، مردم نجیب و شریف شیرآباد مانند بسیاری از مناطق محروم دیگر استان سیستان و بلوچستان در فقر مطلق روزگار میگذرانند. در رابطه با سطح زندگی آنان از هیچ حد از رفاه که اصلا نمی توان سخن گفت چرا که بیشتر مردم این منطقه از داشتن ابتدایی ترین ها نظیر کار و نان وحتی شناسنامه نیز محروم هستند.

خدانور شناسنامه نداشت در تیر ماه گذشته بوسیله اراذل و اوباش رژیم تبهکار جمهوری اسلامی ، به اتهام دروغ ، واهی و جرم ناکرده دستگیر و نزدیک یک ماه در بازداشت بسر برد .
در فردای جمعه خونین پاسداران جمهوری اسلامی به خدانور تیراندازی کرده و وی را مجروح می کنند. پیکر تیر خورده وی به بیمارستان منتقل میشود اما مسئولین دولتی اجازه رسیدگی دکتر ها به وی را نمی دهند. به همین دلیل هم وی بدون هیچ گونه رسیدگی پزشکی در اثر شدت خونریزی ناشی از تیرخوردن در بیمارستان فوت میکند . بعد از قتل خدانور عکسی را که در تابستان و در زمان بازداشت در حالیکه دستانش به میله دستبند زده شده از او گرفته شده بود توسط نیروهای سرکوبگر رژیم آدمکش جمهوری اسلامی ، برای تحقیر خدانور در رسانه های اجتماعی پخش میشود. عکسی که خود افشاگر حد دنائت نیرو های سرکوب این رژیم جنایت گر گردید.
بعد از درگذشت خدانور، ویدیویی از رقص و پایکوبی او در فضاهای مجازی پخش گردید که نشان میدهد خدانور و بیشتر ساکنین " شیرآباد " که اکثرا در اوج فقر و محرومیت زندگی میکنند جزو شادترین مردم سیستان و بلوچستان میباشند .
همانطور که گفتم خدانور را بعد از جمعه خونین با گلوله زدند همان جمعه ای که نیرو های سرکوبگر جمهوری اسلامی بیش از صد نفر را در زاهدان به گلوله بسته و به قتل رساندند.
در روزجمعه ۸ مهر زمانی که مردم ستمدیده زاهدان در چارچوب خیزش اخیر سراسری و به خصوص در اعتراض به تجاوز یک فرمانده نیروی انتظامی به یک کودک دختر ۱۵ ساله بلوچ در یکی از کلانتری های چابهار به حال اعتراض ازمحل نماز جمعه زاهدان خارج می شدند و با سردادن شعار، خشم خود را از این تجاوز به نمایش گذاشته و خواستار رسیدگی به این امربودند توسط نیروهای سرکوبگر و دژخیمان حاکم با شقاوت هر چه تمامتر به گلوله بسته شدند و این قتل عام بیش از صد کشته و چند صد زخمی به جا گذاشت. جنایتی بزرگ که به جمعه خونین زاهدان معروف گشته و شناخته میشود.
این قتل عام در شرایطی رخ داد که ظرف پنج هفته گذشته ما شاهد کشتار بیرحمانه مردم در سراسر کشور از جمله مردم ستمدیده استان سیستان و بلوچستان با استفاده از سلاح جنگی توسط سرکوبگران رژیم ضد خلقی بودیم این کشتار در ابعاد هولناکی هنوز هم در جریان است نیروهای امنیتی با استفاده از سلاح گرم و گلوله های ساچمه ای علیه معترضان بطرز وحشتناکی کودکان و جوانان و آزادیخواهان را به قتل میرسانند و اجساد آنان توسط نیروهای سرکوبگر دزدیده شده و با تهدید و ارعاب خانواده ها ، آنان را وادار به اعتراف خلاف واقع و به نفع نیروهای سرکوبگرمیکنند. اعترافاتی که آنقدر نخ نما شده اند که حتی برای بدنه رژیم جانی هم قابل باور نمی باشد .
در رسانه های اجتماعی از جانباخته گان کودک و نوجوان آزادیخواهی که در روزهای اخیر با گلوله های آتشین دژخیمان حاکم بر میهنمان به خاک افتاده و پرپر شدند ویدیوهایی بجا مانده که پر از شور و شوق به زندگی و شادی و نشاط بودند.
دیدن ویدیوکلیپ ها مرا بیاد این گفته زیبای ارنستو چه گوارا این انقلابی کبیر و انسان جهانی انداخت که گفت " شاد بودن ، تنها انتقامی است که میتوان از زندگی گرفت ".
زیباتر آنکه مردم کارد به استخوان رسیده کشورمان نیز دیگر خشمشان از ترسشان پیشی گرفته و در مراسم بدرقه این عزیزان جان باخته دیگر سوگواری نکرده و این گل های پرپر را هدیه به "آزادی" میهن میدانند و عزم جزم کرده اند که سلطه رژیم آدمکش و نوکر امپریالیسم را در هم پیچیده و به دنبال خلف پیشین خودش محمدرضا پهلوی که بستر برسرکار آوردنشان را فراهم نمود به زباله دانی تاریخ بیفکند .
پیروزی از آن توده های ماست و شکست با دشمنانشان. توده های تحت ستم، دلیر و رزمنده خلق بلوچ طی مبارزات هفته های اخیر نشان دادند که تا سرنگونی حکومت فاسد و قاتل جمهوری اسلامی به مبارزات قهرمانانه خود ادامه خواهند داد. حال بگذار دروغگویان و دزدان حاکم مدعی شوند که خدا نور اصلا ایرانی نبوده و "تبعه افغانستان" بوده و "پرونده سرقت" داشته است. چنین لاطائلاتی را مردم ایران دیگر باور نمی کنند مگر نیکا شاکرمی را که در تظاهرات دستگیر و زیر شکنجه کشتند نگفتند که خودکشی کرده است مگر دلیل مرگ مهسا را "بیماری زمینه ای" جلوه ندادند ؟ خوب روشن است که چنین اراجیفی را دیگر کسی باور نمی کند. اما همین دروغ ها نشان می دهد که جمهوری اسلامی در چه وضعیت بحرانی ای قرار گرفته است که باید هر روز روزی صدها دروغ بسازد تا چهره واقعی خود را از انظار پنهان سازد.
یاد عزیز خدا نور و یاد تمامی جانباختگان خیزش انقلابی جاری در ایران گرامی باد!
۲۰ ابان ۱۴۰۱ برابر با 11 نوامبر 2022