در حمایت از فراخوان «شبکه سراسری انقلاب زن زندگی آزادی»

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

شبکه سراسری انقلاب زن زندگی آزادی به مناسبت سالروز قتل مهسا (ژینا) امینی و سالگرد انقلاب مردم در شهرها و استان‌های سراسر کشور را به «تجمعات اعتراضی گسترده محله‌محور و راهپیمایی و تظاهرات اعتراضی به سمت خیابان‌ها و میادین اصلی شهر برای تسخیر آن‌ها»، و در شهر سقز و استان کردستان به «حضور در راهپیمایی اعتراضی به سمت مزار مهسا(ژینا) امینی در آرامستان آیچی و اعتصاب سراسری کسبه و بازاریان در کردستان» فراخوانده است.

حزب کمونیست کارگری قاطعانه از این فراخوان حمایت میکند و همه احزاب و سازمان‌های آزادیخواه، همه تشکل‌ها و نهادها و چهر‌ه‌های مردمی، همه فعالین در عرصه‌های مختلف مبارزه، و همه مردم اعم از  زنان و جوانان، دانشجویان و دانش‌آموزان، کارگران و معلمان، بازنشستگان و کادر درمان، خانواده‌های جانباختگان و زندانیان سیاسی، هنرمندان و ورزشکاران، نویسندگان،‌ وکلا و استادان دانشگاه‌‌ها را فرامیخواند که از فراخوان "شبکه سراسری انقلاب زن زندگی آزادی" حمایت کنند تا با قدرت و یکپارچه و با اتحاد و عزمی راسخ انقلاب‌مان را تداوم دهیم. 
جمهوری اسلامی رفتنی است. بگیر و ببندها و تهدیدات و دستگیری‌های گسترده‌ای که در سراسر کشور شروع شده است بیانگر وحشت حکومت از خیزش مجدد مردم است. اقتدار حکومت از هر نظر در هم شکسته است. با تداوم انقلاب باشکوه و آزادیخواهانه‌مان حکومت دزدان و قاتلان اسلامی را برای همیشه به گور خواهیم سپرد.

حزب کمونیست کارگری ایران
۱۰ شهریور ۱۴۰۲، ۳۱ آگوست ۲۰۲۳

به اطلاع عموم میرسانیم که 
محل برنامه حزب و ایران سولیداریتی به کوئینز پارک (در کنار خانواده ها  و عاشقان ایران) تغییر یافت.


فراخوان «شبکه سراسری انقلاب زن زندگی آزادی» 
مردم مبارز سراسر کشور؛ «انقلاب زن زندگی آزادی»، انقلاب همه ما سرکوب‌شدگان علیه جمهوری اسلامی است!

 فراخوان سراسری به‌مناسبت سالروز قتل حکومتی مهسا(ژینا) امینی و سالگرد آغاز «انقلاب زن زندگی آزادی»! فراخوان ۲۵ شهریور

انقلابمان (انقلاب زن زندگی آزادی با اسم رمز مهسا/ژینا)، یکی از باشکوه‌ترین و عظیم‌ترین انقلابات بشریت، در آستانه یکساله شدن است. یکسالی که بر همه ما بسیار سخت گذشته؛ ما در کنار هم عزیزانی را از دست دادیم که یاد و خاطره و آرمان‌خواهی آنها در قلب‌مان همیشه زنده است.

در این یکسال لحظه به لحظه کنار هم بودیم و انقلاب و مبارزه را پیش برده‌ایم. رژیم اسلامی علی‌رغم همه جنایاتی که انجام داده اما موفق نشده ما و انقلابمان را متوقف کند و حالا در آستانه یکساله شدن «انقلاب زن زندگی آزادی» هستیم. بله، ما به‌عنوان سرکوب‌شدگان و بخش‌های تحت محرومیت، استثمار و سرکوب جامعه، مصمم‌تر از همیشه برای سرنگونی حکومت جنایتکاران و دزدان دوباره به میدان خواهیم آمد.

ما زنانی که برابر یکی از وحشی‌ترین حکومت‌های تاریخ بشریت ایستاده‌ایم، ما دانشجویان و دانش‌آموزانی که برای آینده‌ای بهتر آرام و قرار نداریم، ما کارگران و معلمان و بازنشستگان و کادر درمانی که برای یک «زندگی» انسانی و مرفه برای همگان در حال مبارزه‌ایم، ما رنگین‌کمانی‌هایی که آزادی و حقوق انسانی برابر می‌خواهیم، ما خانواده‌های دادخواهی که به امید دادخواهی، باید به سمت نبرد آخرمان علیه این حکومت دزد، سرکوبگر و جنایتکار برویم!

برای همه ما، سالروز قتل حکومتی مهسا(ژینا)ی ما که اسم رمز انقلابمان شد، فرا می‌رسد. 

ما باید دگربار علیه کل موجودیت حکومت بچه‌کش و قاتل جوانان‌مان، قاتل امیدها و آرزوهای‌مان، بایستیم و فریاد «زن زندگی آزادی» سر بدهیم. بعد از یک سال مبارزه نفس‌گیر، دوباره به خیابان برمیگردیم.

در سالروز قتلی که کاسه صبرمان را لبریز کرد و سیل خروشان انقلاب را روانه خیابان‌های سراسر کشور کرد، برمی‌خیزیم و با اسم رمز «مهسا/ژینا»، دگربار لرزه بر تن متجاوزان و قاتلان می‌اندازیم.

از امروز تا روز ۲۵ شهریور؛ آمادگی برای تجمعات، فعالیت‌های میدانی، تبلیغات، سازماندهی شهری و محله‌ای برای حضور هر چه بیشتر مردم برای سالروز انقلابمان. 

فراخوان ما به‌عنوان «شبکه سراسری انقلاب زن زندگی آزادی» (تشکل‌های دانشجویی و دانش‌آموزی و گروه‌های مبارزاتی شهری زنان و جوانان) رو به عموم جامعه در روز شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۲: 

تجمعات اعتراضی گسترده محله‌محور و راهپیمایی و تظاهرات اعتراضی به سمت خیابان‌ها و میادین اصلی شهر برای تسخیر آن‌ها، در شهرها و استان‌های سراسر کشور

در شهر سقز و کل استان کردستان:
حضور در راهپیمایی اعتراضی به سمت مزار مهسا(ژینا) امینی در آرامستان آیچی و اعتصاب سراسری کسبه و بازاریان در شهرهای کردستان

تشکل‌های دانشجویی و دانش آموزی و گروه‌های مبارزاتی شهری زنان و جوانان 
۶ شهریور ۱۴۰۲

گامی دیگر در مسیر بایکوت جمهوری اسلامی
طبق توئیت وزیر مهاجرت کانادا، حسن قاضی‌زاده‌ی هاشمی وزیر سابق بهداشت جمهوری اسلامی (دوره حسن روحانی) در سه سال آینده اجازه‌ی سفر و برگشتن به کانادا را  نخواهد داشت. این اقدام پس از آن صورت گرفت که ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی حسن قاضی زاده را در فرودگاه شناسایی کردند، آن را علنی کردند و به دولت کانادا فشار آوردند تا مانع حضور این جنایتکاران در کانادا شود.
دولت کانادا سفارت رژیم اسلامی را از سال ۲۰۱۳ به دلیل مرکز جاسوسی و  اقدامات تروریستی تعطیل کرده است. همچنین سه پارلمان کانادا در کبک، انتاریو و اتاوا یک روز را به عنوان روز زندانیان سیاسی ایران به رسمیت شناخته و قتل عام تابستان سال ۶۷ را نیز به عنوان جنایت علیه بشریت به رسمیت شناخته اند و اگر چه هنوز سپاه پاسداران را به عنوان یک سازمان تروریستی به رسمیت نشناخته اما بیش از ده هزار نفر از پاسداران را تحریم و چند صد بسته تحریمی دیگر نیز  علیه سران رژیم اعمال کرده است.
اینقدر دول غربی را تحت فشار قرار خواهیم داد که دیگر اجازه ورود به هیچ مقام سابق و فعلی جمهوری اسلامی، که دستشان به خون مردم آلوده است، ندهند و هر نوع سازشی برای آنها پر هزینه شود. اینقدر فشار میاوریم که جمهوری اسلامی را مانند رژیم آپارتاید آفریقای جنونی بایکوت کنند. بایکوت جهانی جمهوری اسلامی زمینه را برای سرنگونی آن مساعدتر میکند.

حزب کمونیست کارگری ایران – تشکیلات کانادا
۳۱ آگوست۲۰۲۳


ادامه اعتراضات کارگران ماشین سازی اراک و تجمع کارگران زغال سنگ طبس
روزهشتم شهریورماه اعتصاب کارگران ماشین سازی اراک در بخش های   مونتاژ ساخت و تجهیزات دیگ بخار متالورژی وارد هجدهمین روز خود شد. در این اعتراضات کارگران با شعار های "مدیر بی لیاقت نمیخوایم ،نمیخوایم"، "کارگر داد بزن، حقتو فریاد بزن"، صدای اعتراض خود را بلند کردند. اعتراض این کارگران  به عدم پرداخت حقوقهایشان و شرایط بد معیشتی و کاری و عدم پاسخگویی به خواستهایشان است.  
روز هفتم شهریور کارگران کارخانه "زغال سنگ پرورده" ی طبس در اعتراض به سطح نازل حقوقها و وضع اسفناک کاری و معیشتی شان تجمع کردند. این تجمع در  مقابل  استانداری خراسان جنوبی بر پا شد. 
در این روز همچنین در نتیجه سوخت ضایعات، انفجاری در پتروشیمی غدیر در منطقه ویژه اقتصادی روی داد. این انفجار در مخزن  ۵۰۴ پی‌وی‌سی صورت گرفت  و در نتیجه دود در منطقه ویژه اقتصادی پخش شد.  از  صدمات انسانی این انفجار هنوز خبری منتشر نشده است.  انفجار در پتروشیمی غدیر نمونه دیگری از عدم ایمنی محیطهای کاری در مراکز نفتی است که هر روزه از کارگران قربانی میگیرد. یک خواست اعتراضی کارگران نفت ایمن شدن فوری محیط کار و  بکار گیری تجهیزات لازم ایمنی با بالا ترین استاندارد است.
حزب کمونیست کارگری ایران
۹ مرداد ۱۴۰۲،  ۳۱ اوت   ۲۰۲۳