.
يكشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸.
امروز:
Jun 16 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

پنج شنبه, 19 مهر 1397 ساعت 03:32

اسماعیل مولودی: اعدام ابزار حاکمیت های فاشیست است!

۹ اکتبر ۲۰۱۸

دهم اکتبر روز جهانی مبارزه علیه اعدام را در پیش داریم. سازمان عفو بین الملل همراه با سازمانها و تشکلهای انسان دوست در دنیا در سال ۱۳۸۶ خورشیدی( برابر با دهم اکتبر ۲۰۰۷میلادی ) قطعنامه ای را به مجمع عمومی سازمان ملل مبنی بر "توقف اعدام در جهان ارائه دادند. این اقدام تلاشی در جهت لغو مجازات اعدام و حرکتی انسانی در دفاع از حقوق انسان در جهان بود. نتیجه اش این شده که حساسیت و پیگیری مسله اعدام در جهان جدی تر شده.

اعدام در تاریخ حقوق ، کیفرسنگینی است برای مجازات خاطی از اوامر و قوانین وضع شده در جامعه. تاریخا اعدام قریب به چهار سال است در دست حاکمان جنایتکار است . بدین وسیله مردم جامعه را کنترل میکنند و مخالفین خودرا نابود میکنند.
اولین سند تدوین شده رسمی بجامانده به ۱۸ قرن قبل از میلاد مسیح، در زمان حکومت حمورابی پادشاه بابل باز میگردد. در این سند مجازات ۲۵ جرم اعدام پیش بینی شده است. در یونان باستان تحت قوانین دراکو اعدام جهت جرایمی چون قتل ، خیانت ، تجاوز و نا اطاعتی از فرمان حاکم به طور گسترده استفاده میشد. افلاطون معتقد بود اعدام تنها باید در مواردی اعمال شود که مجرم اصلاح ناپذیر باشد. این نمونه های تاریخی را برای این آوردم که اعدام همیشه ابزار دست قدرتمندان و حاکمان بوده و برای به اطاعت در آوردن افراد جامعه از آن استفاده میکردند و هنوز هم استفاده میکنند.
به دنیای موجود و به حاکمان فاشیستی که بر منسب قدرت هستند نگاه کنید؛ به دارو دسته های باند سیاهی حکومتی نگاه کنید، همه اینها برای گرفتن جان و زندگی انسانها اجیر شده اند. در نتیجه اگر به پیشرفت و تاریخ بشر نگاه کنیم، با توجه به تمام پیشرفتهای علمی و تکنیکی؛ با توجه به میلیاردها ثروت که در دست سرمایه داران است. هنوز مثل ۱۸ قرن قبل از میلاد مسیح مجازات اعدام را اجرا میکنند. البته نا گفته نماند در اثر مبارزات کارگران، زحمتکشان و مردم آزادیخواه در خیلی از کشورها(۱۰۳ کشور) در جهان امروز حکم اعدام را لغو کرده اند. اما هنوز جانورانی مثل رژیم اسلامی و حاکمانی دیگر در ۲۲ کشور هنوز اعدام ابزار حاکمیت شان است.

در مورد مجازات اعدام نظرات مختلفی در بین جریانهای سیاسی در جهان و جود دارد. عده ای میگویند جنایتکاران باید اعدام شوند چون این عده جامعه را فاسد میکنند. و این ها میگویند بخاطر ابراز نظر نباید کسی اعدام شود. اولا اعدام را دولتها تشخیص میدهند و برای آن قوانین وضع میکنند. پس امری ساده نیست.
تمام آنهایی که امروز در دنیا در منسب قدرت هستند بزور خودرا حاکم کرده اند.به زور اسلحه، تبلیغات، جعلیات، خرج میلیاردها دلار پول از ثروت مردم جامعه خودرا حاکم کرده اند. به کارناوالهای تبلیغاتی این حاکمان نگاه کنید. تمام دم و دستگاه تبلیغاتی و میدیای نوکر صفت
جامعه در اختیار بلا منازع آنهاست. بنابراین اینها می نشینند و در مورد قوانین صحبت میکنند. قطعا قوانینی که در وهله اول حافظ منافع سرمایه آنهاست. در جامعه ای که حاکمان مجازات اعدام را در مورد انسان جاری میکنند در اوج عقل و شعور و در کمال خونسردی مرتکب این جنایت میشوند. آنچه بیش از هر چیز دیگر مشمئز کننده و درد آور است، این قوانین وارونگی این دنیای بربریت و توحش است.


در اینکه تشخیص داده شود چه کسی جنایتکار است احتیاج به خیلی تفحص ندارد. کافی است به قوانین کار کشورها نگاه کنید، به مسئله بهداشت و تندرستی نگاه کنید و به مسئله امنیت اجتماعی و اقتصادی انسانها در جامعه نگاه کنید. بنابراین تشخیص اینکه جنایتکار کیست ؟ امری ساده ست اگر چه کسی بخواهد در عین حال ساده میتوان تشخیص داد که جنایتکاران اصلی کسانی هستند که در حاکمیت اند، بیشترین سود و ثروت جامعه را در اختیار دارند و از گرده مردم کارگر و زحمتکش نان میخورند. اگر به صحنه دنیا نگاه کنید روزانه چه ها جنایات بنام قانون و اجرای قانون رخ میدهد. قتل عام کردن زندانیان سیاسی و مردم بجان آمده روزانه در خیابانها و میدانهای شهر ها نمونه بارزی است که نشان میدهد قوانین موجود در دنیا , انسانی نیست. نویسندگان، طراحان و مجریان این قوانین جنایتکارند. عمدتا گرفتن جان انسانها بدلایل دیگری صورت میگیرد. قوانین تحت نام جرم و مجرمین حیات یک انسان را میگیرند و برای حفظ آرامش جامعه بورژوازی در کارخانه، در صف کارگران بیکار ( عراق، ایران، افغانستان، آمریکا، انگلیس، فرانسه و ...) در صف انتظار تخت بیمارستان انسان هارا از حق حیات ساقط میکنند. (حتما همه این روزها افاضات وزیر بهداشت رژیم فاشیست اسلامی را شنیده اید) در واقع چه کسی جنایتکار است. آیا آن شخصی که برای ارتزاق زندگیش دست به دزدی میزند یا آنهایی که حاکم هستند. بهر حال اعدام قتل عمد است حال از طرف دولت باشد یا هر جریانی دیگر. باید قوانین اعدام در دنیا لغو شود

حکومت های فاشیست/ مذهبی که امروز در صدر صدها کشور مثل کشورهای خاورمیانه ٬ آفریقا آمریکا و آسیا هستند باید در روز جهانی علیه اعدام خواستار سرنگونیشان شد و بخصوص در ایران باید سرانرژیم فاشیستی مذهبی محاکمه شوند بخاطر اعدام صدها هزار انسان و اجرای قوانین، سنگسار و آپارتاید جنسیتی در ایران باید محاکمه و مجازات شوند.

زنده باد آزادی و حرمت انسان
مرگ بر اعدام و بانیان و مجریان آن

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت