.
يكشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸.
امروز:
Jun 16 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

یکشنبه, 08 مهر 1397 ساعت 22:10

هشتمین روز اعتصاب رانندگان کامیون

اعتصاب رانندگان کامیون به رغم فشارهای امنیتی و بازداشت شمار دیگری از رانندگان معترض برای هشتمین روز پیاپی ادامه یافت. بیش از ۱۵۰ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای از رئیس دولت خواستند که اقدامی فوری رای تأمین اقلام مورد نیاز و حمایت بیمه‌ای رانندگان انجام دهد.

همزمان با هشتمین روز اعتصاب رانندگان کامیون در شهرهای مختلف ایران، ۷ راننده معترض دیگر در رزن استان همدان دستگیر شدند. دادستان رزن اتهام این افراد را «اخلال در حرکت ناوگان حمل و نقل جاده‌ای» و «تحریک رانندگان به اعتصاب» اعلام کرد و گفت: این افراد با اتهام اقدام علیه امنیت ملی محاکمه خواهند شد.

پیش از این نیز دستکم ۸۰ راننده معترض در استان‌های تهران، فارس، اصفهان و قزوین دستگیر شده بودند. محمدجعفر منتظری دادستان ایران رانندگان را تهدید کرده که به «قطاع الطریق» – راهزنی محکوم خواهند شد.

علاوه بر برخورد قضایی، رانندگان اعتصابی به قطع سهمیه سوخت و ابطال پروانه شغلی نیز تهدید شده‌اند.

رانندگان کامیون از نخستین روز مهر امسال در اعتراض به گرانی لوازم یدکی و لاستیک، ارزان بودن نرخ کرایه حمل بار، فساد ماموران پلیس راه، عدم پرداخت حق بیمه سهم دولت و تعرفه بالای شرکت‌های باربری برای چهارمین بار در سال جاری اعتصاب کردند.

همزمان با دور نخست اعتصاب رانندگان کامیون در خرداد امسال، مجلس شورای اسلامی کمیته ویژه‌ای برای پیگیری مطالبات آنان تشکیل داد. به گفته رانندگان کامیون این کمیته اقدامی برای تحقق وعده مسئولان دولتی انجام نداده است.

در همین رابطه صبح یکشنبه ۱۵۳ نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، از او خواستند که مطالبات رانندگان را به طور جدی حمایت و پیگیری کند.

این نمایندگان در نامه‌ای که در صحن علنی مجلس قرائت شد، اعتصاب رانندگان کامیون را موجب «اخلال در تامین سوخت و کالا» عنوان کردند و از سازمان تامین اجتماعی و دولت خواستند که «برای حمایت بیمه‌ای و تامین اقلام مورد نیاز رانندگان اقدان فوری نماید».

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت