.
دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷.
امروز:
Mar 18 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

سه شنبه, 28 فروردين 1397 ساعت 04:09

اخبار و گزارشات کارگری24فروردین1397

- فشار، ارعاب و سرکوب کارگران گروه ملی فولاد اهواز کلید خورد

- گسترده تر ومستحکمتر باد همبستگی کارگران در راه دستیابی به مطالباتشان:

بازگشت بکار7کارگرمعترض کارگر پالایشگاه گاز ایلام پس از اعتصاب وتجمع 3روزه همکارانشان

ادامه بلاتکلیفی شغلی 4کارگر معترض دیگر

- جان باختن یک کارگر دراهواز بدنبال سقوط از ارتفاع

فشار، ارعاب و سرکوب کارگران گروه ملی فولاد اهواز کلید خورد

به دنبال مقاومت شجاعانه و حق طلبانه کارگران فولاد اهواز در سال گذشته که با بیست و هفت روز اعتراض، اعتصاب و تجمع متحد و پر قدرت خود توانستند دو ماه معوقات مزدی خود را در آخرین روزهای سال بگیرند .

در سال جدید کارفرمای گروه ملی فولاد اهواز با استفاده از نیروهای امنیتی، فشار، ارعاب و سرکوب، کارگران مقاوم گروه ملی فولاد را در دستور خود قرار داده است.

بنا به گزارش های رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، در روز چهارشنبه ۲۲/۱/۹۷ یکی از کارگران گروه ملی اهواز به نام اقای حافظ کنعانی به پلیس اطلاعات و امنیت احضار می شود که پس از چند ساعت بازجویی آزاد می گردد .

در ادامه روز پنج شنبه ۲۳/۱/۹۷ پلیس برای ارعاب کارگران به درب منزل سه نفر از کارگران گروه ملی اهواز مراجعه می کند که هر سه آنان در منزل حضور نداشتند .

به موازات همین ارعاب پلیس امنیت، کارفرما برای فشار و سرکوب کارگران از دو روز پیش ، کارت ورود به شرکت تعدادی از کارگران را مسدود می کند که حراست مانع از ورود آنها به کارخانه می شود،فعلا اسامی چهار نفر به نام های‌ آقایان کریم سیاحی از بخش دو، پیمان شجراتی از ذوب، رحیم سعیدی از لوله سازی و حامد باصری از بخش میلگرد و مفتول به دست ما رسیده است .

بنا به گزارش های رسیده هم اکنون سه واحد تولیدی شرکت تقریبا متوقف است اما کارگران واحد لوله سازی که فعال است در اعتراض به اقدامات و فشارهای وارده به همکاران خود و در همبستگی با آنها دست از کار کشیدند و اعلام کردند این نخستین واکنش آنها به فشار، ارعاب و سرکوب همکاران خود می باشد و در صورت ادامه این وضع، دست به اعتراض های گسترده تری خواهند زد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران

۲۴ فروردین ۱۳۹۷

گسترده تر ومستحکمتر باد همبستگی کارگران در راه دستیابی به مطالباتشان:

بازگشت بکار7کارگرمعترض کارگر پالایشگاه گاز ایلام پس از اعتصاب وتجمع 3روزه همکارانشان

ادامه بلاتکلیفی شغلی 4کارگر معترض دیگر

7کارگرمعترض اخراجی پالایشگاه گاز ایلام پس از اعتصاب وتجمع 3روزه همکارانشان برسرکارشان بازگشتند وبلاتکلیفی 4کارگرمعترض اخراجی دیگر کماکان ادامه دارد.

براساس گزارشات منتشره بتاریخ24فروردین، کارگران پالایشگاه گاز ایلام گفتند:بدنبال تحمعات ما دراعتراض به اخراج یازده نفر از همکارانمان در جلسه‌ای که با مسئولان استانداری داشتیم، قرار شد هفت نفر از اخراجی‌ها بدون شرط به سر کار بازگردند.تکلیف بازگشت به کار چهار کارگر اخراجیِ باقیمانده هنوز مشخص نیست اما قرار است در جلسه روز یکشنبه با مدیرعامل پالایشگاه این موضوع مطرح و بررسی شود.

بنابهمین گزارشات،کارگران ارکان ثالثِ پالایشگاه گاز ایلام همچنین از قراردادهای موقت شغلی خود انتقاد دارند و می‌گویند: ما کارگران ارکان ثالث یا پیمانکاری طرف قرارداد با شرکت‌های پیمانکاری مختلف هستیم و هر سال با تغییراتی که در ترکیب پیمانکاران رخ می‌دهد، امنیت شغلی ما به خطر می‌افتد. همواره نگرانیم که شرکت یا شرکت‌های جدید با «تعدادی» از ما قرارداد منعقد نکنند و بیکار شویم.

یادآوری:

‍ دومین روزمتوالی اعتصاب وتجمع کارگران پالایشگاه گاز ایلام دراعتراض به اخراج همکارانشان وبرای بازگشت بکار آنان

روزچهارشنبه بیست ودوم فروردین ماه برای دومین روز متوالی،کارگران پالایشگاه گاز ایلام دراعتراض به اخراج همکارانشان وبرای بازگشت بکار آنان دست به اعتصاب وتجمع زدند.

براساس گزارش منتشره بتاریخ22فروردین،تحصن کارگران ارکان ثالث پالایشگاه گاز ایلام در اعتراض به اقدام مدیرانشان در بیکار نمودن چندین کارگر وارد دومین روز شد تا شاید از این طریق صدای اعتراض کارگران به گوش مسئولین استان ،پالایشگاه ونهایتا وزارت نفت رسیده و مدیران پالایشگاه را به پاسخگویی در مقابل اقدامات نسنجیده اشان وادار نمایند.

کارگران معترض اخراجی پالایشگاه گاز ایلام یازده نفرند

در سال جدید مدیریت پالایشگاه گاز ایلام11کارگر معترض را اخراج کرد.

بنابه گزارش منتشره بتاریخ20فروردین،کارگران ارکان ثالث پالایشگاه گاز ایلام از تعدیل برخی همکاران خود در روزهای ابتدایی سال جدید خبر دادند.

این کارگران می‌گویند: یازده نفر از همکاران ما در روزهای ابتدایی سال جدید بیکار شدند.

برای اطلاعات بیشتر درهمین رابطه به گزارشات زیر مراجعه شود:

تعدادی از کارگران معترض پالایشگاه گاز ایلام اخراج شدند

مدیریت پالایشگاه گاز ایلام برای انتقام گرفتن از کارگرانی که روزهای ششم وهفتم اسفندماه* دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان دست به اعتصاب وتجمع زدند،تعدادی از آنهارادراول سال جدید اخراج کرد.

براساس گزارشی که پنجم فروردین ماه رسانه ای شد،به جای اینکه صدای کارگران پالایشگاه گاز ایلام پس از اعتراض دوروزه شان به گوش مسئولین رسیده وآنها را برای رفع مشکلاتشان مجاب نماید ،مدیران پالایشگاه از در انتقامجویی وساکت نمودن صدای معترضین وارد شده اند. چرا که در اولین روز از سال 97 جمعی از کارگران را به جرم اعتراض به روند تضییع حقوقشان از کار بیکار کرده اند.

خبرهای رسیده از پالایشگاه گاز ایلام حاکیست که مدیریت این پالایشگاه در اولین روز از سال 97به علت تحصن یکماه پیش کارگران در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات چندساله اشان ،در اقدامی غیر منتظره در پایان قرارداد پیمان ها از عقد قرار داد با تعدادی از کارگران باسابقه که دراین تحصن شرکت کرده بودند در پیمان های جدید جلوگیری به عمل آورند.

اعتصاب وتجمع کارگران پیمانی پالایشگاه گاز ایلام دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات برای دومین روزمتوالی

روزدوشنبه هفتم اسفندماه برای دومین روزمتوالی، کارگران پیمانی پالایشگاه گاز ایلام دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان دست از کارکشیده وتجمع کردند.

کارگران پیمانی پالایشگاه گاز ایلام:اداره کار پشتیبان کارفرما بوده و برای حل مشکل کارگران پالایشگاه قدمی بر نداشته اند.

برپایه گزارش منتشره بتاریخ7اسفند،جمعی از کارگران پالایشگاه گاز ایلام روز گذشته و امروز با در دست داشتن نوشته‌هایی «چرا مطالبات 5 ساله‌ی ما پرداخت نمی‌شود» و « ما نیروهای پیمانکاری (ارکان ثالث) پالایشگاه گاز مصرانه تقاضامندیم به دادمان برسید» تجمع کرده و در محل کار خود حاضر نشدند.

کارگران تجمع کننده پالایشگاه گاز ایلام از تبعیض های حقوقی بسیار ناراحت بودند و اظهار داشتند: مدیران پالایشگاه اصلا به حرف ماگوش نمی دهند.

تعدادی از این کارگران از عدم پرداخت سنوات پنج ساله شاکی بودند و مدیرعامل را فقط مدیر کارگران رسمی می دانستند و از بی توجهی وی به کارگران شرکتی و قراردادی و پیمانی گلایه داشتند.

تعدادی از کارگران نیز با ابراز نارضایتی از اداره کار استان، عنوان کردند: اداره کار پشتیبان کارفرما بوده و برای حل مشکل کارگران پالایشگاه قدمی بر نداشته اند.

رئیس روابط عمومی پالایشگاه گاز ایلام با بیان اینکه مطالبه‌ی این کارگران پرداخت حق سنوات چند ساله آنهاست افزود: کارگران مذکور در سال‌های گذشته در پیمان‌های مختلف یکساله حضور داشته و آن پیمان‌ها خاتمه یافته است.

ملکی افزود: این کارگران برای طلب مطالبه‌ی خود از پیمانکاران باید به مراجع ذی‌صلاح از جمله اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یا مراجع قضایی مراجعه کنند.

گفتنی است تعداد این کارگران به بیش از 500 نفر می رسد.

تجمع کارگران پیمانی پالایشگاه گاز ایلام دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات

صبح روزیکشنبه ششم اسفندماه، جمع زیادی از کارگران پالایشگاه پیمانی گاز ایلام در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات ۵ ساله خود، دست به تجمع مقابل درب ورودی این شرکت زدند.

برپایه گزارش منتشره، نیروهای پیمانکاری تحصن کرده در درب شرکت پالایش گاز ایلام تجمع کرده و علت این تجمع اعتراضی را عدم رسیدگی به مطالبات و وضعیت معیشتی خود عنوان کرده و در گفته های خود اعلام داشته اند که مدیرعامل اعلام داشته است که «من فقط مدیرعامل پرسنل رسمی هستم!»

بر اساس شنیده ها بیان این جمله از سوی مدیرعامل این شرکت، از علل اصلی تجمع اعتراضی نیروهای پیمانکاری این مجتمع است.

این در حالی است که مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام در مراسم معارفه خود به نیروهای پیمانکاری قول داده که مطالبات و مشکلات این نیروها را پیگیری کرده و در اسرع وقت مشکلات آنان را برطرف کند.

پالایشگاه گازایلام واقع دربخش چوار یکی ازشرکت های تابعه شرکت ملی گاز ایران است.

جان باختن یک کارگر دراهواز بدنبال سقوط از ارتفاع

رییس مرکز فوریت های پزشکی خوزستان گفت:روزجمعه24فروردین یک کارگر ساختمانی دراهواز به دلیل سقوط از ارتفاع جان خود را ازدست داد.

برپایه گزارش منتشره به نقل از روابط عمومی مرکز فوریت های پزشکی خوزستان شهیار میرخشتی بیان کرد: یک کارگر ساختمانی 58 ساله بر اثر سقوط از ارتفاع یک ساختمان در هنگام انجام کار جان باخت.

وی گفت: این حادثه درساعت 11:45دقیقه جمعه در خیابان ناصرخسرو اهواز رخ داد.

بیست وچهارم فروردین ماه1397

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت