.
دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸.
امروز:
Mar 25 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

سه شنبه, 28 فروردين 1397 ساعت 02:28

نوید اخگر: آیا رژیم اسلامی راهی برای خروج از بحرانهایش دارد؟

برای بررسی تعدادی از بحرانهای عمده رژیم بدون هیچ پیش داوری به بررسی این بحرانها میپردازم و راههای احتمالی خروج و یا علاج و یا لاعلاج بودن بحران مربوطه را متذکر خواهم شد.

بحران دموکراسی:
در کشوری مثل ایران که درگیر یک نظام توتالیتر نظامی مذهبی آخوندی است که کلیه اهرم های قدرت و ثروت را در دست دارد بطور قطع حل اکثر بحرانها به بحران نبود دموکراسی و شراکت مردم در تعین حق سرنوشت سیاسی اقتصادی اجتماعی و فرهنگی خودشان برخواهد گشت.
اگر رژیم بخواهد بطرف دادن دموکراسی و حق تعین سرنوشت مردم بدست خودشان پیش برود آیا کل ساختار و سامانه نظام فقاهتی نظامیش در هم نخواهد ریخت؟
زیرا فقاهت و دیکتاتوری تک فردی هیچ نسبتی با دموکراسی و حق حاکمیت مردم ندارد. بله جواب مثبت است و راه دموکراسی مسدود و راه سرکوب باز است تا سامانه نظام اسلامی فقاهتی آخوندی برپای بماند.
پس آلترناتیو گذار از نظام فقاهتی نظامی آخوندی بطرف دمکراسی غیر ممکن است و تغیر در زمانی صورت میگیرد که کل ساختار این سیستم فروپاشی شود. ناگفته نماند هیچ سیستم اسلامی با دموکراسی و حق تعین سرنوشت مردم بدست خودشان سازگاری ندارد و هیچ نیروی اسلامی خارج از جمهوری اسلامی حتی اگر شعار سرنگونی هم بدهد اپوزیسیون این رژیم در ساختار ایدئولوژیک و سیاسیش محسوب نمیگردد و نام پوزیسیون بخود میگیرد . اپوزیسیون نام نیروی سکولاری است که میتواند کلیه آحاد مردم را در ساختار دموکراتیک دخیل کند. هر نوع برخوردی از نوع رژیم اسلامی به مردم همزاد نظام جمهوری اسلامی است و باید طرد گردد.

بحران اقتصادی:
فاکتور بحران اقتصادی در نظام فقاهتی دو وجه مشخص دارد اقتصاد داخلی که بر محور دمکراسی و شرکت عموم مردم برای اداره امور اقتصادی صورت میگیرد که در این صورت چون نظام دیکتاتوری و نظامی هست سپاه پاسداران و آقا زاده ها نقش عمده را در این اقتصاد بعهده دارند و عموم مردم از شرکت در مبادلات اقتصادی محروم هستند. محور دوم اقتصاد خارجی است در همکاری با جهان خارج که برای این کار جهان تولید، صنعت و کشاورزی خواست های متعددی را برای همکاری بر روی رژیم گذاشته است از جمله هستند:
1/ نبود اطمینان بین المللی در روابط اتمی 2/ نبود اطمینان بین المللی در جنگ افروزی و سیستم موشکی رژیم اسلامی 3/ دخالت در امور کشور های متختلف منطقه و جنگ افروزی در آن 4/ اشاعه افکار شیعه گری در کشور های آفریقائی و جهان برای سرمایه گزاریهای آینده تروریستی5/ همکاری سپاه پاسداران و سپاه قدس با حزب الله لبنان برای ترانزیت مواد مخدر به سراسر جهان و پول شوئی و نیز ایجاد پایگاه های تروریستی در امریکای جنوبی نظیر ونزوئلا کلمبیا و.... همکاری با مافیای آدمکشی در این کشور ها6 /نقض مستمر حقوق بشر در ایران.
تمامی این نکات راه به معضل اقتصادی برده بنام تحریم ها یا سیاست با ایران همچون آفریقای جنوبی زمان آپارتهاید برخورد کنید که رژیم اسلامی توان خارج شدن از آن را ندارد و فشار جهانی هر روز بر روی رژیم گسترده تر میشود.

بحران آب بی آبی و کشاورزی
مسئله آب از مرز بحران مدتهاست گذشته و سران خود رژیم مانند حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر اذعان میکنند که اصفهان و پنج ملیون سکنه آنجا از مرداد ماه حتی آب آشامیدنی ندارند و به طبع آن کشاورزی صدمات جبران ناپذیری دیده است البته بماند که قرار بود نفت بیاید سر سفره ها یعنی نداشتن نیروی متخصص دلسوز که در این زمینه کارآمد باشد اگر بود دریا ها و دریاچه ها و رودخانه ها به خشکی کشیده نمیشد اگر آخوند توان کشور داری داشت احتیاجی به جنگ خارجی برای پوشاندن این بحران های لاعلاج نداشت پس حل و فصل مسئله آب و بی آبی نیز راه حلی جز سرنگونی ندارد و تا کشور بدست نیروهای مردمی در سطح وسیع اداره نشود بحران آب که دقیقا قابل حل است حل نخواهد شد.

بحران سوخت و نفت و بنزین:
کشور سوئد با توجه به اینکه قطره ای نفت تولید نمیکند ولی دارای تصفیه خانه های عظیم بنزین است در مقایسه با کشور ایران که دومین یا سومین کشور نفت خیز جهان است ولی هنوز یک تصفیه خانه بنزین ندارد و بنزین وارداتی به ایران از چنان کیفیت بدی برخوردار است که هوای شهر های ایران را هر روز سیاه تر و نفس کشیدن را در آنجا تنگ تر و سخت تر و مرگ و میر را روزانه افزایش میدهد بحران سوخت هوای آلوده به مواد شیمیائی بحرانی نیست که آخوند با فضای تروریستی که در جهان ایجاد کرده بتواند بر آن فائق بیاید فروش نفت و خرید بنزین در زیر ضرب تحریمهای بین المللی موضوع را برای رژیم بحرانی تر میکند،و به تنها راه کاری که توانسته یعنی دادن موشک به حوثی ها برای پرتاب به عربستان پرداخته گویا این موشکها بزودی مسائل زیست محیطی و ریز گرد ها و بی آبی و بی پولی مردم و دولت را حل خواهند کرد و نفت سر سفره ها خواهد آمد و جهان در مقابل آنان سرتعظیم فرود خواهد آورد

بحران ریز گرد ها و فضای گرد گرفته شهر ها
نداشتن روابط حسنه با کشور های همسایه و ایجاد فضای ترور با موشک و اتم و گروه های ترور اسلامی فضائی به رژیم نمیدهد که بتواند با یاری کشور های همسایه و سرمایه گزاری کردن بر روی پروژه های محیط زیستی معضل ریز گرد ها را از روی شهر های ایران بردارد وقتی سرمایه های میلیاردی ایران صرف ساختن ضریح طلا برای امامان در عراق و بغداد و سوریه میشود در حالی که قبر بابک خرمدین که بدست خلفای عرب تکه تکه شده است در ایران قبری ندارد و یا کمک های نظامی و مالی به حسن نصرالله و بشار اسد و حوثی های یمن و گروه های ترور و مافیای مواد مخدر در امریکای جنوبی میشود در حالی که به گفته کارشناسان محیط زیست ادامه ریز گرد ها در آینده شهر ها را از سکنه خالی خواهد کرد و فضای زندگی را مختل میکند، حل این بحران هم از دست رژیمی ساخته است که برای جا انداختن اسلام عزیز با جهان سرجنگ ندارد و مایل نیست هیچ کشوری را از روی نقشه جهان حذف کند.

بحران بیکاری و معیشتی مردم
خود رژیم اعلام کرده است که رقم بیسواد های ایران از مرز ده ملیون گذشته است و رقم معتادین در همین حدود و بیش از 70 در صد مردم زیر خط فقر زندگی میکنند کودک فروشی کلیه فروشی قرنیه چشم فروشی خود فروشی از کارهای روزانه مردم فقیر ایران شده است.
کشور ایران فقط از بخش شمالی خود اگر درست و بر اساس اصول علمی اداره شود میتواند خرج تمام ایران را تامین کند سرمایه گزاریهای رژیم اسلامی بر روی جنگ و بحران و تروریسم هیچ آینده ای برای ساختن ایران در این زمینه هم ندارد و تنها پس از فروپاشی این نظام سرکوبگر توتالیتر است که میتواند نسیم آبادانی و رشد در این مناطق بوزد

بحران مالی و پولی و بانکی مردم
رژیم با سرمایه گزاریهای جنگی و اتمی و تروریستی خود مجبور به دست کردن در جیب مردم و سپرده های بانکی آنان شده است و به یک سرقت دولتی با کمک سپاه پاسداران دست زده است و سپرده های مردم را دزدیده است و توان برگرداندن آنرا ندارد همانطور که توان پرداختن حقوق کارگران و کارمندان و بازنشستگانش را ندارد البته تا تهدیدات ترامپ در خروج از برجام و رسیدن تحریمهای جدی هنوز چند هفته وقت است ولی علی خامنه ای و دولت آخوند روحانی نه برنامه ای برای آن پیش بینی کرده اند و اعمالشان راه بجائی میبرد. بسته شدن و ورشکستگی کارگاه ها و کارخانه جات و ورود کالاهای قاچاق توسط بنادر تحت نظر سپاه پاسداران و آقازاده ها تولیدات داخلی را کمر شکن کرده و دست بنجل های چینی را در سطوح گسترده برای باج دهی به این کشور و گرفتن حمایت های سیاسی باز گذاشته است و نیز بحران ارزی و قیمت دلار را به گفته آگاهان تا مرز 7هزار تومان نیز خواهد رساند. بانکهای خارجی از همکاری با فروشندگان و ترانزیت کنندگان مواد مخدر که رژیم اسلامیست و دستشان تا مرفق بخون انسانها از سوریه با 500 هزار نفر تا ایران با کشتار های 67 و ادامه اعدامهای چهل ساله تا یمن و بحرین و لبنان و عراق و افغانستان و ...... مایل به همکاری نیستند. این در حالی است که بگفته آگاهان سیاسی مجتبی خامنه ای میلیارد ها دلار همراه شمش های طلا را از ایران خارج کرده است.
همانطور که مشاهده میکنید رژیم بر هیچ کدام از این بحران ها بجز سرکوب و کشتار راه کاردیگری ارائه نداده و نمیتواند بدهد و بر روی صفحه شطرنج سیاسی ایران کیش مات سرنگونی شده است.
مردم ایران هیچ راهی بجز ریختن به خیابانها تسخیر رادیو و تلویزیون و مراکز نظامی و سرنگون کردن این رژیم منحوس اسلامی ندارند

نوید اخگر
16 ماه مارچ سال 2018 میلادی سوئد استکهلم

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت