.
دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸.
امروز:
Mar 25 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

جمعه, 24 فروردين 1397 ساعت 03:05

اخباروگزارشات کارگری23فروردین1397

- تجمع اعتراضی معلمان خرید خدمات جنوب استان کرمان نسبت به عدم پرداخت 2سال حقوق ونداشتن قراردادکار وبیمه مقابل استانداری

تهدید معلمان معترض به اخراج از کار

- ادامه اعتراضات کارآموزان شرکت های نفتی غرب کارون نسبت به بلاتکیلفی استخدامی

- نامه یگان انتظامی حفاظت فیزیکی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره داود رفیعی کارگر اخراجی پارس خودرو

- نامه یگان انتظامی حفاظت فیزیکی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره داود رفیعی کارگر اخراجی پارس خودرو

- جان باختن دو کودک کاردرتهرانپارس براثرگیر کردن بین بالابر و دیواره یک ساختمان

- کشف جسد یک کارگر اسکله بابل‌رود در بابلسر

تجمع اعتراضی معلمان خرید خدمات جنوب استان کرمان نسبت به عدم پرداخت 2سال حقوق ونداشتن قراردادکار وبیمه مقابل استانداری

تهدید معلمان معترض به اخراج از کار

صبح روز پنج شنبه بیست وسوم فروردین ماه، معلمان خرید خدمات جنوب استان کرمان دراعتراض به عدم پرداخت 2سال حقوق ونداشتن قراردادکار وبیمه دست به تجمع مقابل استانداری زدند.

به گزارش23فروردین یک منبع خبری محلی،صبح امروز استانداری کرمان میزبان  یک تجمع بود، این بار اما نوبت به معلمان خرید خدماتی آموزش و پرورش استان در جنوب کرمان رسید.

جمع زیادی از این نیروها در اعتراض به حقوق معوقه دو ساله خود و بعد از پیگیری های مکرر و نا امید شدن از مسئولین ذیربط این بار تنها راه چاره خود را تجمع و رساندن صدای خود به عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان یعنی استاندار دانستند.

نیروهای خرید خدماتی( حمایتی ) آموزش و پرورش که در سطح کشور حدود ۱۲ هزار نفر می باشند بدون قرارداد و بیمه در دورافتاده ترین نقاط در حال تدریس هستند که در استان کرمان حدد ۷۰۰ نفر در مناطق جنوبی مشغول فعالیت هستند.

یکی ازتجمع کنندگان گفت: ما نیروهای خرید خدمتی حمایتی از جنوب کرمان یعنی شهرستان فاریاب، رودبار، قلعه گنج،منوجان، کهنوج و عنبر آباد هستیم  که بیش از چهار سال است به عنوان معلم در مدارس جنوب کرمان تدریس می کنیم.

وی افزود: در طول سال فقط یک ماه به ما حقوق میدهند و از اول سال تحصیلی ۹۶- ۹۷ تاکنون هیچ حقوقی دریافت نکرده و فقط  عیدی معوق سال ۹۵ به ما پرداخت شد.

این معلم معترض در خصوص وضعیت بیمه معلمان خرید خدماتی تصریح کرد: با وجود سختی مسیر و حضور در مناطق محروم متاسفانه تا کنون ما را بیمه نکردند.

وی خاطر نشان کرد: ما در دور افتاده ترین مناطق تدریس می کنیم و نه تنها  خبری از حقوق و بیمه نیست بلکه هر بار که به این وضعیت اعتراض می کنیم ما را تهدید می کنند و می گویند نمی خواهید

بروید ما یک نفر دیگر را می آوریم،من چهار سال است که به صورت مستمر کارکردم چطوربروم،آیا نیروی بعد از من همین وضعیت را نخواهد داشت؟

یکی دیگر از معلمان حاضر در تجمع اظهار کرد: این وضعیت آموزشی صحیح نیست، مگر می خواهند کارگر جا به جا کنند که ما نیامدیم یک نفر دیگر بیاید، این گونه حق آن دانش آموز نیز تضییع می شود این چه وضعیت آموزشی در کشور است؟؟

وی ادامه داد: بعضی ها که سابقه چند ماهه تدریس داشتند به راحتی جذب شدند ولی ما نیرو داریم که ۸ سال خرید خدمت کار کرده، سرباز معلم هم بوده و سابقه کاری زیادی داشته ولی ما نه تنها جذب نشدیم بلکه حقوقی هم به ما نمی دهند.

این معلم معترض تاکید کرد: همه ما متاهل هستیم، اجاره منزل و هزینه زن و فرزندمان را از کجا باید بیاوریم؟خود مسئولین نمی توانند یک ماه حقوق نگیرند ولی ما قریب دوسال تحصیلی است حقوق نگرفتیم.

وی افزود: ما با آموزش و پرورش، نمایندگان مجلس و نماینده مجلس از پنج شهرستان جنوبی صحبت کردیم و حدود دو سال است که به ما وعده پیگیری دادند ولی تا کنون اتفاق خاصی رخ نداده است.

این معلم معترض بیان کرد: مسئولین کشور نباید با این وضعیت نیرو جذب کنند،چرا باید نیرویی بگیرند که نه حقوق دارد و نه بیمه، این کجای عدالت است؟جالب اینجاست که یکی از مسئولین در پاسخ به اعتراض و مشکلات ما گفت که هر زمان در هر جای استان پول دیدید ما را هم خبر کنید تا بیائیم.

بعد از دو سال پیگیری های مکرر این معلمان معترض تنها کاری که نماینده مجلس از پنج شهرستان جنوبی در مجلس انجام داده است  این بود که در سخنرانی خود در صحن مجلس به مشکلات آن ها اشاره کرده و گفته باید به وزیر تذکر داد حال قرار است چه کسی به وزیر تذکر دهد خدا می داند.

این معلمان معترض در پایان خواسته خود را اینگونه مطرح کردند: ما ۴۰۰ کیلومتر راه آمدیم تا به استاتدار بگوئیم که  ما هستیم ، چون حقوق سرباز معلمان، شرکتی ها،حق التدریسی ها پرداخت شده و.تنها ما ۷۰۰ نفر که در دورترین نقاط استان تدریس می کنیم دیده نشدیم، برای همین به اینجا آمدیم تا شاید ما را ببینید.

ادامه اعتراضات کارآموزان شرکت های نفتی غرب کارون نسبت به بلاتکیلفی استخدامی

عصر روز چهارشنبه بیست ودوم فروردین ماه،جمعی از کارآموزان شرکت نفتی دشت آزادگان وهویزه درادامه اعتراضاتشان* نسبت به بلاتکلیفی استخدامی دست به تجمع مقابل منزل بهارستان نشین شهرستان دشت آزادگان وهویزه زدند وجهت اعتراض به عدم بکارگیری آنها در شرکت های نفتی مستقر در منطقه و خلف وعده های مکرر مسئولین وزارت نفت و در راس آنها وزیر نفت و همچنین مسئولین شهرستان ،درمنزل وی بست نشستند.

 براساس گزارش رسانه ای شده بتاریخ23فروردین، مهدی سامعی فرزند ارشد قاسم ساعدی بدلیل حضور پدردر تهران بین جوانان جویای کار حاضر شد. کارآموزان معترض از وی خواستند که یک تماس تلفنی باپدرش بگیرد و صدا روی بلندگو بگذارد تا سخنان آنها را مستقیما وبدون واسطه بشنوند که همینطور شد و ارتباط برقرار شد.

 یکی از جوانان به نمایندگی از معترضان گفت: ما دیگر از این همه قول وقرارهای بی ریشه وبی نتیجه خسته شدیم و هر وقت سر آن قول وقرارها به شرکتهای نفتی عازم شدیم به درهای بسته وبه چهره های عبوس وبه قیافه های اخم کرده و درهم رفته برخوردیم.

و آخر همین قرارها و ضرب العجل ها ( 97/1/18 ) بود که بازهم کما فی السابق همان آش وهمان کاسه بود وبا زهم ما همان افراد منفور وغیر مرغوبی بودیم که دیدن ما برای امثال جعفر زاده ها واژدری ها و... بسی ملال آور وغیر قابل هضم بود .

ولی چاره چیست و باز ما همان داستانهای تکراری را برای آنها تعریف کردیم وگفتیم که شما باید ما را قبول کنید وبکار گیرید زیرا که دستور مقامات مافوق مدیران کلان وزارت نفت همین است وشما باید مطیع اوامر آنها باشید و مستندات آن بخشنامه ها ودستورات را نشان دادیم اما باز هم جواب رد شنیدیم جز اینکه گفتند اگر بخواهید شماها را با پیمانکاران میفرستیم و هروقت پروژه های آنها تمام شود شما هم باید بساط را جمع کنید و آرزوی نفتی شدن را به کلی فراموش کنید.

در ادامه معترضان ( کارآموزان غرب کارون ) ازساعدی خواستند که در اولین ونزدیک ترین فرصت وهمراه با جوانان دوره دیده به شرکت های نفتی که قرار بود جوانان متخصص ودوره دیده را بکارگیری کنند ، عازم شوند تا به چشم خود ببینند که چگونه با این مسئله برخورد میکنند واز بکارگیری جوانان منطقه ، با وجود دستورات صریح مدیران ارشد نفت ، سرباز میزنند .

در جواب این درخواست گفت نهایتا چهارشنبه ی هفته ی آینده به شهرستان برخواهم گشت و شنبه همراه با شما جوانان به شرکت های نفتی عزیمت خواهیم کرد.

در پایان ، کارآموزان دوره دیده از ساعدی خواستند که قبل از روز شنبه  اول اردیبهشت ( روز عزیمت به شرکتهای نفتی همراه با ساعدی ) در روز پنجشنبه 30فروردین ساعت 9 جلسه ای جهت هماهنگی وشنیدن تفصیلی ماحصل آنچه گذشت ، ترتیب داده شود که  ساعدی به این درخواست جواب مثبت داد.

*تجمع اعتراضی کارآموزان شرکت های نفتی غرب کارون نسبت به بلاتکلیفی استخدامی مقابل فرمانداری دشت آزادگان

روز سه شنبه نوزدهم دی ماه،جمعی از کارآموزان شرکت های نفتی غرب کارون دراعتراض به بلاتکلیفی استخدامی مقابل فرمانداری دشت آزادگان،تجمع کردند.

براساس گزارشات منتشره،جمعی از کارآموزان شرکت نفتی دشت آزادگان وهویزه که قول استخدام و جذب آنان داده شده بود امروز با حضور در روبروی ساختمان فرمانداری تجمع کردند.

تعداد۲۵۰نفر از جوانان با مدرک شهرستان از سوی نماینده و وزیر نفت در یک دوره چهار ماهه در ماهشهر شرکت کرده بودند که قرار بر این شد پس از گذشت این دوره به استخدام و جذب شرکت های نفتی کارون غرب در آیند.

متاسفانه با اتمام دوره وگذشت قریب به یکسال هنوز در بلاتکلیفی بسر میبرنند و وزارت نفت هیچگونه جوابی برای جذب آنان در نظر نگرفته است.

این کارآموزان در ادامه تجمعات اعتراضیشان در مکانهای مختلف امروز سه شنبه۹۶/۱۰/۱۹مقابل درب ورودی فرمانداری تجمع کردند.

به گزارش 19دی  روابط  عمومی  فرمانداری دشت آزادگان درهمین رابطه، تعداد۲۵۰نفر از جوانان  این شهرستان از طرف نماینده و وزیر نفت در یک دوره چهار ماهه در ماهشهر شرکت کرده بودند و قرار بر این بوده که  پس از گذشت این دوره به استخدام و جذب شرکت های نفتی کارون غرب در آیند ولی با گذشت یک سال هنوز به بکار گیری نشده اند امروز   سه شنبه 19  دی ماه  با نشست با سعیدی نیا فرماندار دشت آزادگان  مشکلات خود را مطرح نمودند .

در پایان جلسه مقرر  گردید فرماندار شهرستان  در نشستی با فرماندار  هویزه  موضوع اشتغال  این جوانان  در شرکت های  نفتی را پیگیری  نمایند.

نامه یگان انتظامی حفاظت فیزیکی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره داود رفیعی کارگر اخراجی پارس خودرو

تجمع اعتراضی تاکسیرانان شهر دهدشت نسبت به نابسامانی شغلی مقابل فرمانداری

تاکسیرانان شهر دهدشت دراعتراض به نابسامانی شغلی مقابل فرمانداری اجتماع کردند.

بنابه گزارش رسانه ای شده بتاریخ23فروردین، بدنبال تجمع اعتراضی تاکسیرانان شهر دهدشت مقابل فرمانداری، نشست شورای تأمین با نمایندگان تاکسیرانان در سالن کنفرانس فرمانداری دهدشت برگزار شد.

جان باختن دو کودک کاردرتهرانپارس براثرگیر کردن بین بالابر و دیواره یک ساختمان

دربامداد روزپنج شنبه بیست وسوم فروردین ماه، دو کودک کاردرتهرانپارس براثرگیر کردن بین بالابر و دیواره یک ساختمان،جانشان را ازدست دادند.

جلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی تهرانگفت: ساعت 00:50 بامداد روز23فروردین حادثه‌ای مبنی بر گرفتار شدن کارگران در دستگاه بالابر به سامانه 125 اعلام شد که بلافاصله دو ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه واقع در تهرانپارس اعزام شدند.

وی افزود: آتش‌نشانان به محض اینکه به محل حادثه که یک ساختمان یک طبقه قدیمی بود رسیدند متوجه شدند که دو کارگر 15 و 16 ساله اتباع افغانستان بین کفی بالابر و دیواره قرار گرفته و وضعیت بسیاری بدی داشتند.

ملکی یادآور شد: با تلاش آتش نشانان کارگران تحویل عوامل اورژانس داده شدند که متاسفانه گویا هر دو جان خود را از دست دادند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: این عملیات در ساعت 01:37 باامداد به پایان رسید و عوامل محل را ترک کردند.

در ادامه محمدکرم، دورآبادی، سخنگوی اورژانس تهران بیان کرد: حادثه ساعت 12:51 به مرکز اورژانس تهران اعلام شد و بلافاصله نیروهای امدادی در کم‌‌ترین زمان به محل حادثه رسیدند.

وی افزود: متاسفانه زمانیکه دو کارگر به عوامل اورژانس تحویل داده شد آنها فاقد علائم حیاتی بودند.

کشف جسد یک کارگر اسکله بابل‌رود در بابلسر

جسد یکی از کارگران اسکله بابل‌رود بابلسر، در این رودخانه کشف شد.

برپایه گزارش رسانه ای شده بتاریخ23فروردین،جسد مردی میانسال، اهل تهران و ساکن بابلسر، در رودخانه بابل‌رود بابلسر، روبروی اداره راهنمایی و رانندگی، کشف و پیکر وی به سردخانه امام‌زاده ابراهیم این شهر انتقال داده شد.

پزشکی قانونی در حال بررسی علت مرگ مسعود است، مردی که از حدود یک سال پیش در یکی از اسکله‌های رودخانه بابلرود بابلسر، مشغول به کار بوده است.

احتمال سکته و سقوط در رودخانه‌ی بابل‌رود، علت احتمالی این حادثه می‌تواند باشد.

بیست وسوم فروردین ماه1397

/این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت