.
دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸.
امروز:
Mar 25 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

جمعه, 10 فروردين 1397 ساعت 12:03

دونالد ترامپ: به‌زودی سوریه را ترک می‌کنیم

رئیس جمهور ایالات متحده وعده داد که نیروهای این کشور به زودی سوریه را ترک خواهند کرد. آمریکا حدود ۲ هزار نیروی نظامی در کشور جنگ‌زده سوریه دارد.

دونالد ترامپ (عکس از آرشیو)

دونالد ترامپ (عکس از آرشیو)

روز پنجشنبه (۲۹ مارس / ۹ فروردین) دونالد ترامپ در یک سخنرانی ضمن بیان اینکه نیروهای آمریکا در حال برقراری امنیت در مناطقی هستند که پیش‌تر زیر کنترل داعش ("دولت اسلامی") بودند، اعلام کرد: «ما به‌زودی سوریه را ترک می‌کنیم. بگذاریم از این پس دیگران کار را در آنجا ادامه دهند.»

خبرگزاری فرانسه نوشت: «معلوم نیست که منظور ترامپ از دیگران کیست، اما روسیه و ایران شمار قابل توجهی نیرو در سوریه دارند».

هم اکنون در سوریه حدود ۲ هزار نیروی نظامی آمریکا حضور دارند.

بیشتر بخوانید: ترامپ: کمک به شورشیان سوریه متوقف شد

رئیس جمهور ایالات متحده در ادامه گفت که کشورش هفت هزار میلیارد دلار در خاورمیانه خرج کرده و در مقابل "هیچ چیز" دریافت نکرده است.

ترامپ  وعده داد که دولت او از این پس به فکر بهبود زیرساخت‌ها و ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر در آمریکا خواهد بود.

در ماه ژانویه رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا گفته بود که نیروهای این کشور در سوریه خواهند ماند. تیلرسون تاکید کرده بود که خروج نظامیان آمریکا از سوریه به تثبیت رژیم بشار اسد کمک خواهد کرد.

ترامپ تیلرسون را در روز ۱۳ مارس (۲۲ اسفند) برکنار کرد. تیلرسون در بسیاری از موارد، از جمله توافق هسته‌ای با ایران، با رئیس جمهور اختلاف‌نظر داشت.

بیشتر بخوانید: سند محرمانه کاخ سفید درباره خاورمیانه و جنگ سوریه

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت