.
دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸.
امروز:
Mar 25 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

جمعه, 10 فروردين 1397 ساعت 12:00

ترکیه مخالفت خود را با میانجی‌گری فرانسه اعلام کرد

رئیس جمهور فرانسه آمادگی خود را برای میانجی‌گری بین ترکیه و کردها‌ی سوریه اعلام کرده بود. دولت ترکیه مخالف چنین اقدامی است. به گفته یک منبع کرد، فرانسه می‌خواهد نیروهای خود در سوریه را افزایش دهد.

گفت‌وگوی پیرمرد کرد با سربازان ترکیه در عفرین

گفت‌وگوی پیرمرد کرد با سربازان ترکیه در عفرین

روز پنجشنبه (۲۹ مارس / ۹ فروردین) امانوئل مکرون  در پاریس با هیئتی از "نیروهای دموکراتیک  سوریه" دیدار و گفت‌وگو کرد. این گروه از شبه‌نظامیان کرد و عرب تشکیل شده است.

در این دیدار که در پاریس انجام شد، رئیس جمهور فرانسه وعده داده است که از تلاش "نیروهای دموکراتیک  سوریه" برای ایجاد ثبات در منطقه امن، واقع در شمال شرقی سوریه، پشتیبانی کند.

مکرون علاوه بر این تمایل خود را برای وساطت بین دولت ترکیه و کردهای شمال سوریه اعلام کرد.

ساعاتی پس از اعلام این خبر یک سخنگوی دولت ترکیه گفت که آنکارا با چنین اقدامی مخالف است.

بیشتر بخوانید: ترکیه در سوریه چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

خبرگزاری رویترز به نقل از یکی از کردهای عضو هیات نوشت که مکرون قصد دارد شمار نیروهای فرانسوی در شمال سوریه را افزایش دهد، اما دفتر ریاست جمهوری این خبر را تایید یا تکذیب نکرده است.

متحدان آمریکا

ائتلاف "نیروهای دموکراتیک سوریه" از گروه‌های گوناگون، از جمله "یگان‌های مدافع خلق" (ی‌پ‌گ) تشکیل شده است. دولت آمریکا این گروه کرد را متحد خود در مبارزه علیه داعش ("دولت اسلامی") می‌خواند، اما آنکارا آن را بازوی حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) می داند.

ارتش ترکیه با یک حمله گسترده شهر عفرین سوریه را از کنترل ی‌پ‌گ خارج کرد و سپس از قصد حمله به شهر منبج  که در ۱۰۰ کیلومتری عقرین واقع شده، خبر داد. در این شهر علاوه بر نیروهای ی‌پ‌گ، نظامیان آمریکایی نیز مستقر هستند.

کردها و سازمان‌های مسلح آنها

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت