.
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷.
امروز:
Feb 20 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

سه شنبه, 24 بهمن 1396 ساعت 03:33

حزب حکمتیست(خط رسمی): علیه موج آدم ربایی های اخیر در ایران

جمهورى اسلامى، از اعتراضات سراسری اخیر دارد زهر چشم می گیرد؛ ترس شان بجاست! از اصولگرا تا اصلاح طلب و معتدل مامور شده اند تا با مرعوب کردن جامعه دولت و نظام شان را از خطر شورش گرسنگان نجات دهند؛ هراس از تعمیق دور بعدی اعتراضات و پایین کشیدن این نظام از مسند قدرت واقعی است؛ دست پیش گذاشته اند و بیش از پنج هزار نفر هم اکنون در زندانهایشان بسر می برند و از سرنوشت تعداد زیادی هنوز اطلاعی در دست نیست؛ این موج آدم ربایی گویاى ظرفیت بى پایان یك حكومت، از سردمداران تا ماموران دون پایه و تا دستگاه تبلیغى آن، در خلق جنایات و سرکوب بي محابا است. این دستگیری ها آگاهانه و با نقشه قبلى به قصد زهر چشم گرفتن از جنبشی صورت می گیرد که حکم به رفتن جمهوری اسلامی داده است.
حمله رژیم به فعالین اعتراضات سراسری اخیر، اما از سر قدرت نیست. از دست مردم به تنگ آمده اند. دارند در مقابل تعمیق جنبش استثمارشدگان و محرومین، دست پیش میگیرند. این سطح از آدم ربایی اعلام جنگ رسمی رژیم اسلامى علیه مردمی است كه مترصد سرنگونی کامل جمهوری اسلامی اند؛ علیه كارگر و مردم زحمتكشى است كه از شدت فقر و ندارى صداى حق خواهى شان را بلند کرده اند، علیه مردمى است كه در هر فرصتى سراپاى مقدسات رژیم را به سخره میگیرند. آدم ربایی های اخیر، جنگ تمام عیار و "ضربه پیش گیرانه" رژیم علیه مردمى است كه همین چند هفته پیش در ابعاد سراسری در شهرهای ایران به خیابان آمدند، و ثابت کردند که دل به زندگى بهترى دارند. حمله رژیم بیهوده است. این حمله موفق نخواهد شد. هراس رژیم از روزی است که هر كوى و برزن و كارخانه در ایران به محل تجلى اراده مردم بیقرارى تبدیل شود كه بنیادهاى زمینى و آسمانى رژیم اسلامى را براى همیشه در هم کوبد.
مردم در ایران نیازى به تسلى و نیازى به تشجیع ندارند. نیاز مردم در ایران این است كه سازمان یافتگى و اتحاد و چاره جویى عملى و كارساز را برایشان تسهیل نمود. رژیم جمهورى اسلامی را باید رسوا و محكوم ساخت. اما مهمتر از هر چیز باید ابزارهایى را فراهم آورد كه رژیم اسلامى نتواند و جرات نكند که بیش از این از ما مردم قربانى بگیرد. سنگرهاى عملى ما در محلات، کارخانه ها و دانشگاه ها و موج حمله و پاسخ دندان شكن در خارج كشور تنها سد موثر ما در مقابل گله اوباشان جمهوری اسلامى در ایران است.

مردم! کارگران! زنان و جوانان!
وقت آن است که به دشمن نشان داد، كه صاحب اصلی جامعه كیست! شاهرگ حیات ننگین این دزدان و مفتخوران كه  از سرمایه بی انتهای استثمار طبقه کارگر و مردم محروم ایران تغذیه میكنند نزد ماست! باید یه این جانیان نشان داد كه قدرت جامعه كجا خفته است. آدم منفرد و متفرق برده ای بیش نیست و به همین دلیل جرات میكنند دستگیر و سر به نیستش کنند. اقدام به حرکت های جمعی و آگاهانه در هر كارخانه و كارگاه و محله و دانشگاه، علیه آدم ربایی های اخیر، میتواند رژیم را از کرده خود پشیمان کند. صحنه های دستگیری و آدم ربایی را به صحنه فرار اوباش نظام تبدیل کنید! نباید گذاشت فضا را امنیتی کنند! مقابله با موج آدم ربایی های اخیر، تنها در گرو تلاش جمعی مردم در محلات کار و زیست است؛ باید در ابعاد وسیع مانع دستگیری و ربودن بیشتر فعالین عرصه های اجتماعی و مدنی شد؛ سازمان دادن تجمعات گسترده در مقابل زندانها برای آزادی همه این عزیزان ضروری است؛ باید بر این جانیان شورید. باید بساط شان را برچید. باید امروز دست به كار شد، فردا دیر است.
همه دستگیرشدگان اخیر چشم به دنیای آزاد و برابر دوخته اند. با چشمان باز به این آینده شكوهمند و رهایی و خوشبختی بنگریم.

زنده باد آزادی، برابری، حکومت کارگری
حزب کمونیست کارگری ایران- حکمتیست(خط رسمی)
۱۲ فوریه ۲۰۱۸


حزب کمونیست کارگری حکمتیست(خط رسمی)
در کنگره نهم حزب حکمتیست (خط رسمی)
شرکت کنید
کنگره نهم حزب حکمتیست(خط رسمی) در نیمه دوم آوریل ۲۰۱۸ در اسکاندیناوی بطورعلنی برگزار میشود.
شرکت در کنگره نهم حزب برای عموم آزاد است و همه علاقمندان میتوانند در کنگره حضور یابند.
ما همه احزاب، شخصیتهای سیاسی- اجتماعی و ... را به شرکت در کنگر نهم دعوت میکنیم. شرکت در کنگره حزب فرصت مناسبی برای حضور در بالاترین اجلاس حزب و آشنایی از نزدیک با حزب، سیاستها، مباحث و اولویتهای حزب است. این مهم خصوصا در شرایط متحول و تعیین کننده امروز که خیزش توده ای دوره اخیر استثمار شدگان و محرومین جامعه ایران، یک بار دیگر ضرورت سرنگونی جمهوری اسلامی را به عنوان قدم اول در راه هر نوع بهبود زندگی و رفاه و آزادی را به اصلی ترین مسئله سیاسی روز تبدیل کرده است، جایگاه ویژه ای دارد.
جهت ثبت نام و دریافت جزئیات بیشتر لطفا با ای میل زیر تماس بگیرید.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ورودیه برای هر نفر، برای دو روز جلسه و پانسیون کامل معادل ۱۰۰ پوند انگلیس است.
حزب کمونیست کارگری حکمتیست(خط رسمی)
۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲ فوریه ۲۰۱۸


اطلاعیه حزب حکمیست در مورد سالگرد ۲۲ بهمن
چهل سال بعد!
ترس در چشمان بهشت رفته گان فاجعه حاکمیت!
شوق امید در دل دوزخیان آن
برای برگزاری سالگرد ۲۲ بهمن، سران جمهوری اسلامی از یک سال پیش، رویای تدارک "باشکوه ترین" مراسم حیات شان را دیده بودند!
خود را گرم کرده بودند تا مصادف شدن چهلمین سال در قدرت ماندن جمهوری اسلامی را با قدرت نمایی میلیتاریسی خود در منطقه، جشن بگیرند!
تا بقول جنتی، به صفوف مایوس در میان خود، به هشتاد میلیون محکوم تحت حاکمیت، و به جهانیان یادآوری کنند که "اگر انقلاب اسلامی نبود سوریه، لبنان و لیبی آزاد نمیشد"!
تا بقول خامنه ای، امسال با تکیه بر "مرگ بر آمریکا" و"مرگ بر استکبار جهانی مراسم شان از همیشه "تماشایی" تر باشد.
سالها است تلاش میکنند که در کنار عوامفریبی های انتخاباتی و وعده های پوچ اصلاحات،  خود را پشت "قدرت نمایی میلیتاریستی" در منطقه پنهان و  از تیررس حمله محرومین و محکومین در امان نگاه دارند.
این ستون، تحرکات میلتاریستی در منطقه، اما در چشم دهها میلیون فقر زده، بیکار، بی افق کمترین آینده ای با کمترین امنیت اقتصادی، پاشنه آشیل شان است.
از منظر محکومین علاوه بر شکاف عظیم طبقاتی، علاوه بر تلمبار شدن ثروت های نجومی در یک گوشته و فقر و فلاکت در سراسر ایران، علاوه بر فساد و سودجویی مالیخولیایی مشتی انگل حاکم بر جامعه، علاوه بر اشتهای سیری ناپذیر سودجویی اقلیتی مفت خور سرمایه دار و دولت و مقام معظم و نماینده شان، این تحرکات نظامی که هزینه آن از سفره دهها میلیون مردم فقر و فلاکت زده، از سفره کارگری که دستمزد کار انجام شده اش را گرو بیگاری اش گرفته اند، مورد بیشترین تعرض است.
خامنه ای  و روحانی، اصلاح طلب و اصول گرا میدانند که تکیه بر قدرت میلیتاریستی بیش از آنچه چیزی در مورد کشورهای دیگر بگوید در مورد سرمایه حکومت در مقابل مردم در ایران میگوید. تدارک شو و نمایشات سالگرد چهلمین سال، میخواهد مردم را در مقابل نیروی نظامی قدرت حاکم، مرعوب کند.
اما دیماه امسال، شورش محرومین و گرسنگان، اعتراض های وسیع طبقه کارگر، به میدان آمدن جنبش احقاق حقوق زنان، ورق را برگردانده است. این را خامنه ای، که تلاش میکند با نمایشات و ترهات و دلقک بازی های "باد به غبغب انداختن" در مقابل "شیطان بزرگ" به خود و صفوف شان اعتماد به نفس بدهد، بیش از همه میداند که دوزخیان تحت حاکمیت شان، به جنگ مرگ و زندگی شان امده اند.
قدرت مخرب و میلیتاریستی ارتجاع اسلامی در منطقه، این تمام سرمایه هستی چهل ساله شان است، که در آستانه سالگرد حیات شان، توسط محکومین، توسط"دوزخیان" تحت حاکیمت چهل ساله این "بهشتیان" منفور و مهوع بر سرشان در حال خراب شدن است.
نمایش قدرت نظامی در مراسم امسال و زنده کردن پرچم های برباد رفته "پان اسلامیسم" و "صدور انقلاب اسلامی"، ممکن است ان روز را "از سرشان به خیر" بگذراند. اما فردای این روز و این مراسم ارعاب مردم، ارعاب طبقه کارگر و محرومین، توازن قوا و رابطه محکومین و دوزخیان، با حاکمین و بهشتیان، به نفع دوزخیان تغییر خواهد کرد. هزینه این نمایشات، ارعاب و تعرض ها و اختناق و دستگیری های آن را هم طبقه کارگری که دستمزدش اش پرداخت نشده است، میلیون ها بیکار و فقر و فلاکت زده، زنان و جوانان تشنه آزادی، به جرایم تاکنونی حاکمین اضافه خواهند کرد.
هر روز ادامه حیات بختک رو به مرگ جمهوری اسلامی ایران، پرونده حسابرسی دوزخی که برای میلیونها کارگر و اعضا خانواده هایشان، برای دهها میلیون زن و دختری که ابتدایی ترین حقوق انسانی شان لگد مال شده است، میلیونها بیکار و بی مسکن و بی تامین، را سنگین و سنگین تر خواهد شد.
امسال چهل سال بعد، در مراسم افتخارات مهوع حاکمیت، میتوان به روشنی ترس در چشمان بهشت رفته گان فاجعه حاکمیت و شوق امید در دل دوزخیان آن را دید.

حزب کمونیست کارگری-حکمتیست (خط رسمی)
٢١ بهمن ١٣٩٦- ١٠ فوریه  ٢٠١٨

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت