.
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷.
امروز:
Feb 20 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 08 بهمن 1396 ساعت 05:16

اردوغان: ارتش ترکیه تا ادلیب پیشروی خواهد کرد

دویچه وله فارسی: از قرار معلوم عملیات نظامی ترکیه به کردهای سوریه محدود نمی‌شود. رئیس‌جمهور ترکیه گفته است که واحدهای نظامی را تا ادلیب که در کنترل شورشیان سوری است، پیش خواهد برد.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور سوریه اعلام کرد که واحدهای نظامی او در شمال غربی سوریه به سوی ادلیب پیشروی خواهند کرد.

اردوغان که در تجمع هواداران حزب اسلامی و محافظه‌کار "عدالت و توسعه" در نزدیکی استانبول سخن می‌گفت، افزود: «ممد کوچک من به سمت عفرین خواهد رفت و انشاءالله به سوی ادلیب پیشروی خواهد کرد.»

"ممد" نام عزیزکرده‌برای سربازان ترک است. اردوغان گفت دولت او مصمم است هر چیزی را که از نظر او تهدیدی برای ترکیه است "مانند یک نورد آسیاب له کند".

اردوغان از "پاکسازی منبیج" سخن می‌گوید

رئیس‌جمهور ترکیه روز جمعه ۲۶ ژانویه گفت که واحدهای نظامی ترکیه از عفرین به سوی منبیج در سرحدات ترکیه پیشروی خواهند کرد.

ادامه عملیات ترکیه در "عفرین" با وجود اخطار آمریکا

اردوغان در آنکارا گفت که ترکیه شهر منبیج را "پاکسازی" خواهد کرد و "تا مرز ترکیه هیچ تروریستی را باقی نخواهد گذارد". شهر منبیج در کنترل کامل نیروهای کرد یگان‌های خلق سوریه (YPG) است که از سوی آمریکا حمایت می‌شوند.

باید یادآور شد که گروه یگان‌های مدافع خلق سوریه (YPG)، یکی از متحدان اصلی آمریکا در مبارزه علیه نیروهای وابسته به "دولت اسلامی" (داعش) در سوریه محسوب می‌شود.

دفتر ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرده است که هربرت ریموند مک‌ماستر، مشاور امنیتی دونالد ترامپ در یک تماس تلفنی با سخنگوی اردوغان روز جمعه ۲۶ ژانویه اعلام کرده است که آمریکا به کمک‌‌های تسلیحاتی خود به یگان‌های مدافع خلق سوریه خاتمه خواهد داد.

سایت آلمانی "تاگس‌شاو" در ادامه می‌نویسد که خبر قطع کمک‌های تسلیحاتی آمریکا به کردهای سوریه هنوز توسط مقامات رسمی آمریکا نه تایید و نه تکذیب شده است.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت