.
چهارشنبه ۲۶ دي ۱۳۹۷.
امروز:
Jan 16 2019.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

شنبه, 23 دی 1396 ساعت 04:33

چریکهای فدائی خلق ایران: برای نجات جان بازداشت شدگان خیزش جاری به پا خیزیم!

رژیم دار و شکنجه جمهوری اسلامی در جریان مقابله و کوشش در سرکوب توده های ستمدیده ما که برای نان و آزادی و رسیدن به جامعه ای عاری از ظلم و ستم به خیابانها آمده اند، در روزهای اخیر مبادرت به دستگیری هزاران تن از مردم مبارز در خیابانها نموده و مطابق آخرین اخبار منتشر شده ، دژخیمان این رژیم تاکنون سه تن از جوانان انقلابی را در سیاهچال های خود به قتل رسانده اند. عزیزانی که به دست جلادان جمهوری اسلامی جان باخته اند، به نام های وحید حیدری، محسن عادلی و سینا قنبری می باشند. دژخیمان جمهوری اسلامی پس از کشتن این عزیزان در زیر شکنجه های وحشیانه شان مدعی شده اند که آنها در زندان "خودکشی" کرده اند. با توجه به این واقعیت و این امر که دست دژخیمان وحشی جمهوری اسلامی در زندانها برای کشتار فرزندان مردم کاملا باز گذاشته شده است، این امر غیر قابل انکاری است که جان همه بازداشت شدگان خیزش بزرگ جاری در خطر است.

وحید حیدری، یک جوان دستفروش رنجدیده اراکی بود که در دهم دی ماه ۱۳۹۶ در یکی از میدانهای شهر اراک بازداشت شده بود. اما در روز شنبه شانزدهم دی ماه، تنها به فاصله چند روز جنازه اش به خاک سپرده شد. مقامات عوامفریب و جنایت پیشۀ جمهوری اسلامی مدعی شده اند که این جوان، معتاد و فروشنده مواد مخدر بوده و پس از دستگیری در "بازداشتگاه کلانتری ۱۲ رضوی اراک" خود کشی نموده است. در حالیکه اقوام نامبرده در گفتگو با "کمپین حقوق بشر در ایران" با صراحت اعلام نموده اند که ادعاهای مربوط به اعتیاد و یا همراه داشتن مواد مخدر واقعیت ندارد. همچنین محمد نجفی، وکیل دادگستری در شهر اراک در مصاحبه با این کمپین گفته است که "خانواده آقای حیدری به شدت تحت فشارهای امنیتی هستند و مجبور شده اند او را در قبر و مکانی دفن کنند که ماموران امنیتی تعیین کرده‌اند". اتفاقاً همین واقعیت که "سربازان گمنام امام زمان" وارد موضوع شده و محل دفن را تعیین و نسبت به اطلاع رسانی خانواده نامبرده هشدار داده و آنها را تهدید نموده اند، خود بیانگر آن است که وحید حیدری نه معتاد بوده و نه فروشنده مواد مخدر ، بلکه دستفروش ستمدیده ای بوده که پس از بازداشت بر اثر شکنجه های دژخیمان رژیم در بازداشتگاه جان باخته است. این واقعیتی است که رسوائی دروغ های "سربازان گمنام امام زمان" را بار دیگر در مقابل چشم همگان قرار می دهد.

جوان بازداشتی دیگری که به دست دژخیمان رژِیم کشته شده است ، محسن عادلی نام دارد که در یازدهم دی ماه در دزفول دستگیر و دو روز بعد جسدش باز هم با ادعای "خودکشی" در زندان، توسط مقامات مربوطه ، تحویل خانواده اش شده است.

بازداشتی سوم سینا قنبری می باشد، جوان مبارزی که در شب شانزدهم دی ماه در قسمت قرنطینه زندان اوین کشته شده است. در این مورد هم باز جمهوری اسلامی مدعی شده که نامبرده خودکشی نموده است. در رابطه با رسوایی ای که مرگ سینا قنبری در چنگال زندانبانان حکومت بر انگیخته ، یکی از نمایندگان جمهوری اسلامی در مجلس شورای اسلامی به نام محمود صادقی رسما گفته است که: "طبق اطلاعی که از یکی از مراجع اطلاعاتی گرفتم ، این فرد توسط نیروی انتظامی بازداشت شده و آنطور که گفتند در زندان اوین اقدام به خودکشی کرده است".

همان طور که این سه مورد نشان می دهند ، سردمداران جمهوری اسلامی برای پاک کردن خون این شهدا از دستان خونین شان تصمیم گرفته اند که مرگ های زیر شکنجه را تحت عنوان خودکشی طرح و مسئولیت خود را در این زمینه لاپوشانی کنند. در حالیکه هر کس جمهوری اسلامی و سربازان گمنام امام زمانش را بشناسد، می داند که در زندان های این رژیم وابسته به امپریالیسم، رژیمی که برای حفاظت از منافع سرمایه داران داخلی و خارجی از هیچ جنایتی علیه توده های رنجدیده ایران کوتاهی نمی کند ، از این به اصطلاح خودکشی ها (بخوان جان باختن در زیر شکنجه) دائماً رخ می دهد. با اتکاء به همه شواهد و تجربه کشتار در زندان توسط ددمنشان جمهوری اسلامی ، می توان دید که ادعای خودکشی در مورد شهدای نامبرده تنها تف سر بالائی است که چهره جمهوری اسلامی را تزئین خواهد کرد.

علاوه بر مرگ زیر شکنجه سه تن از فرزندان مردم توسط جمهوری اسلامی و ادعای رژیم دروغگو که این قتل های وحشیانه را خودکشی جلوه می دهد، جمهوری اسلامی کوشیده است تعداد دستگیر شدگان را هم تا آنجا که می تواند کمتر نشان دهد. این رژیم تاکنون رسما از بازداشت تنها 3700 تن از مبارزین سخن گفته است در حالیکه همه می دانند که به اعتبار گستردگی و شدت خیزش انقلابی ستمدیدگان در سراسر کشور که تاکنون بیش از 100 شهر را در نوردیده و همه اقشار تحت ستم را شامل شده - تا آنجا که حتی شاهد تظاهرات کودکان با شعار مرگ بر خامنه ای هستیم - تعداد واقعی بازداشت شدگان بسیار بیشتر از ارقام دولتی می باشد. همان طور که تعداد کسانی که در زیر شکنجه جان باخته اند بی شک بیشتر از سه نفری است که تاکنون اعلام شده است.

تعداد انبوه بازداشت شدگان و قتل سه تن از جوانان مبارز در شکنجه گاه های جمهوری اسلامی و اعلام رسمی این قتلها با نام "خودکشی" به روشنی نشان می دهد که جان تمامی بازداشت شدگان در خطر است. خطری که وظیفه ای بزرگ در مقابل همه آزادیخواهان و نیرو های انقلابی قرار می دهد. در نتیجه باید با تشدید مبارزه علیه رژیم دار و شکنجه جمهوری اسلامی با هدف سرنگونی این جرثومه فساد و تباهی، هم ادامه دهنده خواستها و مطالبات زندانیان سیاسی باشیم و هم خواست آزادی فوری و بدون قید و شرط بازداشت شدگان خیزش جاری را هر چه بلند تر فریاد زنیم.

جمهوری اسلامی در نزدیک به چهل سال سلطه جنایتبار خود نشان داده است که به هیچ قانون و اصلی پایبند نیست. این رژیم جز با زبان زور با مردم سخن نگفته و نخواهد گفت. به همین دلیل هم، سیاه چالهای این رژیم جز محل کشتار بهترین فرزندان خلق نبوده و نخواهند بود. برای دفاع از جان دستگیر شدگان و همه زندانیان سیاسی باید بکوشیم تا هر چه زودتر این رژیم را با همه دار و دسته های درونیش نیست و نابود سازیم ، تا قفل شکنجه گاه های مخوف این رژیم نیز شکسته شده و تمامی زندانیان سیاسی از زیر تیغ این رژیم سفاک رهایی یابند. به امید آن روز.

زندانی سیاسی آزاد باید گردد!

جمهوری اسلامی ، با هر جناح و دسته ، نابود باید گردد!

 چریکهای فدائی خلق ایران

19 دی ماه 1396 - 9 ژانویه 2018

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت