.
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷.
امروز:
Oct 16 2018.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

یکشنبه, 28 آبان 1396 ساعت 22:34

اخبار و گزارشات کارگری

- تجمع اعتراضی خانواده های کارگران مجتمع صنعتی ومعدنی فسفات اسفوردی بافق نسبت به عدم پرداخت حقوق مقابل فرمانداری

- اطلاعیه شماره ۱۱ کمیته دفاع از محمود صالحی :پزشکان معالج هشدار می دهند که جان محمود صالحی در خطر است

تجمع اعتراضی خانواده های کارگران مجتمع صنعتی ومعدنی فسفات اسفوردی بافق نسبت به عدم پرداخت حقوق مقابل فرمانداری

روزشنبه بیست وهفتم آبان ماه،جمعی از خانواده های کارگران مجتمع صنعتی ومعدنی فسفات اسفوردی بافق واگذارشده به قرارگاه خاتم الانبیا* دراعتراض به  عدم پرداخت حقوق معوقه همسران خود،مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند. کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی، یکی از همسران این کارگران به نمایندگی ازبقیه تجمع کنندگان گفت: همسرم پس از ۱۶ سال سابقه کار حالا برای دریافت حقوق دچار مشکل شده است.

این بانو افزود: از یکسال پیش که این معدن به شرکت خصوصی(قرارگاه خاتم الانبیا ) واگذار شده فیش حقوقی به کارگران داده نمی شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حقوق ۳ ماه معوقه است تصریح کرد: از مردادماه که ۲ میلیون علی الحساب پرداخت شد تا به امروز هیچ حقوق و پولی به حساب واریز نگریده است.

همسر کارگر معدن فسفات اسفوردی همچنین از کاهش پایه حقوق از ۱ میلیون و پانصد هزار تومان به ۱ میلیون و یکصد صحبت به میان آورد و خاطر نشان کرد: برخورد با کارگر بگونه ای شده که اطمینان به این شرکت را سلب کرده است.

وی ادامه داد: هنگامی که معدن زیر نظر تهیه و تولید بود حقوق ۳ میلیون و پرداخت بموقع، اهدا کارت هدیه به مناسب روز کارگر، روز زن و.‌.. در نظر گرفته می شد.

همسر یکی دیگری از کارگران این معدن با بیان اینکه ۵ ماه است به دنبال دریافت حق بیمه تکمیلی خود که برای درست کردن دندانها پرداخت کرده است اظهار داشت: به کارگران رسمی نیز می گویند باید حتما قراردادی امضا کنید تا زیرنظر شرکت خصوصی حقوق بگیرید .

این بانو بیان کرد: کارگری که فقط یکسال به زمان بازنشستگی اش باقی مانده است و حقوق سه ماه معوقه دارد روی چه حساب باید به این شرکت اعتماد کند.

وی تصریح کرد: حقوق کارگری که ۱۶ سال سابقه کاری دارد با کارگری که یک سال مشغول به فعالیت شده همانند است همسران ما از ۴ صبح تا ۱۰ شب هر سازی که زدند رقصیدند حالا بگویند چرا حق را نمی دهند؟ آیا حق زن و بچه کارگر خوردن دارد؟

آقایان دست اندرکار می گویند با سپاه روبرو نمی شویم اگر نمی توانند حقوق کارگر را بدهند چرا معدن می خرند؟!!!

*نگرانی کارگران فسفات آسفوردی بافق بدنبال واگذاری شرکت به بخش خصوصی(قرارگاه خاتم الانبیا)

کارگران فسفات آسفوردی بافق بدنبال واگذاری شرکت به بخش خصوصی(قرارگاه خاتم الانبیا) بتاریخ اول دی ماه سال جاری،نسبت به وضعیت شغلی، حقوق و مزایاشان نگران هستند ودرهمین رابطه به مسئولین شهرستان مراجعه کردند.

به گزارش منابع خبری محلی،فرماندار بافق بتاریخ دوم دی ماه1395  از واگذاری فسفات آسفوردی به بخش خصوصی خبر داد و گفت: قرارگاه خاتم الانبیا در قبال آن متعهد به ایجاد کارخانه اسید فسفريك در منطقه شده به شرطی که جهاد کشاورزی محصولات خروجی را از آنان خریداری کند.

وی دررابطه به نگرانی کارگران خاطر نشان کرد: با نماینده کارگرها و بعضا خود آنها صحبت شده و جای هیچ نگرانی وجود ندارد و نگرانی و دغدغه که در بین کارگرها وجود دارد برطرف خواهد شد.

درباره مجتمع فسفات اسفوردي:

مجتمع فسفات اسفوردي از واحدهاي زير مجموعه شركت تهيه و توليد مواد معدني ايران ميباشد.

موقعيت جغرافيائي :

اين معدن در 35 كيلومتري شمال شرق شهرستان بافق در استان يزد واقع شده است و يك جاده فرعي 3 كيلومتري معدن را به جاده اصلي بافق- بهاباد وصل ميكند. خط آهني كه محصول معدن چغارت را به اصفهان حمل ميكند در كيلومتر 14 جاده بافق اسفوردي را قطع ميكند.

كارخانه فسفات اسفوردي در چهار واحد اصلي طراحي شده است :

1-سنگ شكن شامل سنگ شكن فكي در مدار باز و سنگ شكن مخروطي در مدار بسته و سرند دو طبقه جهت دانه بندي مواد تا 22 ميلي متر.

2-بخش آسياها شامل آسياي ميله اي در مدار باز، آسياي گلوله اي در مدار بسته و يك هيدروسيكلون كه سرريز اين هيدرو سيكلون به هيدرو سيكلونهاي نرمه گير منتقل و ته ريز آن جهت انجام خردايش بيشتر بخشي از خوراك آسياي گلوله اي است.

3-واحد پر عيار سازي آپاتيت و جدا شدن مواد، خط فسفات شامل مخازن مواد افزودني، مخازن آماده سازي  و سلولهاي فلوتاسيون رافر و كلينر است. يك سري رافر و دو سري سلول كلينر وجود دارد. مواد پر عيار فسفات از ته ريز تيكنر كنسانتره به درام فيلتر منتقل و آبگيري نهائي انجام ميشود.

4-واحد آبگيري و فيلتراسيون باطله كليه واحد توسط يك واحد كنترل مركزي SCADAكنترل و اداره مي شود.

اطلاعیه شماره ۱۱ کمیته دفاع از محمود صالحی :پزشکان معالج هشدار می دهند که جان محمود صالحی در خطر است

بنا به گزارشاتی که به بدست ما رسیده است، پزشکان معالج محمود صالحی با ارسال نامه ای خطاب به مسئولان قضایی، امنیتی و مسئولین زندان مرکزی سقز، ضمن هشدار در باره شرایط وخیم جسمی ایشان، از آنها خواسته اند بعلت اینکه محمود صالحی با نارسایی ها و مشکلات عدیده ای که از ناحیه قلب با آن مواجه است، باید هرچه سریعتر و اورژانسی جهت کارگذاشتن باطری در قلبش به بیمارستانی مجهز در تهران و یا تبریز اعزام شود. متاسفانه مسئولین دستگاههای نامبرده نسبت به این درخواست واکنش مثبتی نشان نداده و محمود صالحی را باوجود شرایط بسیار نامناسب جسمی همچنان در زندان نگاه داشته اند. بنابراین تلاش و پیگیری خانواده محمود صالحی برای متقاعد کردن نهادهای امنیتی و قضائی تاکنون بی نتیجه مانده است.

کمیته دفاع از محمود صالحی ضمن هشدار نسبت به اورژانسی بودن وضعیت جسمی ایشان از این طریق افکار عمومی در سطح ایران و جهان را نسبت به حساس بودن مسئله مطلع می نماید. در عین حال از کلیه انسانهای ازادیخواه و مبارز، و تشکلهای کارگری درخواست می کنیم که نسبت به زندگی و سرنوشت این چهره شناخته شده جنبش کارگری و زندانیان سیاسی دربند واکنش های جدی تر و گسترده تر نشان داده و خواهان آزادی بدون قید و شرط این عزیزان شویم. جا دارد تلاشهایمان را در این زمینه دوچندان کنیم.

کمیته دفاع از محمود صالحی

۲۷ آبانماه ۱۳۹۶ برابر با ۱۸نوامبر ۲۰۱۷ میلادی

شماره تماس با سخنگوی کمیته دفاع از محمود صالحی

نجیبه صالح زاده ۰۹۱۸۴۱۳۸۴۳۵

بیست وهشتم آبان ماه1396

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار و گزارشات کارگری ٢٦ و ٢٧ آبان ١٣٩٦ اخبار کارگرى November 18, 2017

اخباروگزارشات کارگری26و27آبان1396

همبستگی وهمدردی با قربانیان زلزله:

*انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه :زنده باد انسانیت که تا زندگی هست بردوام خواهد بود

*اطلاعیه اعلام شماره حساب برای جمع آوری کمک های نقدی کانون نویسندگان ایران

- شماره ای دیگر از سریال تجمعات اعتراضی کارگران بیکارشده کارخانه صابون سازی خرمشهر نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان

- تجمع  اعتراضی بازنشستگان ذوب آهن زرند دراعتراض به عدم پرداخت حقوق ومطالباتشان

- تجمع  اعتراضی صیادان هامون شهرنسبت به بیکاری

- اعتراض اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا، با بیش از ۶۵۰ هزار عضو، به سرکوب و آزار فعالین کارگری در ایران

- واگذاری کارخانه لاستیک پارس از واگذاری وآینده کارگرانش!

- عدم پرداخت ماه ها مطالبات کارگران بیکارشده کارخانه تولید ظروف چینی سپیدار

- آغاز اعتصاب سراسری دانشجویان دانشگاه صنعت نفت

- تجمع اعتراضی تشکل‌های زیست محیطی شرق مازندران نسبت به قطع شمشادهای مهربان رود

- مرگ دلخراش کارگر کارخانه قند فریمان بدنبال سقوط به داخل دستگاه چغندر خرد کن

- کشته وزخمی شدن4کارگر براثرسقوط تابلو تبلیغات در تبریز

همبستگی وهمدردی با قربانیان زلزله:

*انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه :زنده باد انسانیت که تا زندگی هست بردوام خواهد بود

زمین لرزه منطقه کرمانشاه دهها هزار انسان را کشته، مجروح و بی خانمان ساخت. نزدیک به 80 میلیون انسان در ایران و هر انسان انسان گرا و انسان دوستی در سراسر جهان که خبر این فاجعه هولناک را شنید و دید متأثر و غمناک کرد. اما در جواب به این بی رحمی طبیعت که به یمن حس لاقیدی صاحبان قدرت و سرمایه به راحتی انسانها را کشتار می کند، انسانیت پوسته ترکاند و از فراز دیوارهای متزلزل ملیت، قومیت، مذهبی و جنسی در هر گوشه جهان جهش کرد و بر روی زمینهای ترک خورده، بر سر ویرانه ها و کنار اجساد قربانیان استان کرمانشاه قدرت به رخ کشید و ترانه زنده باد زندگی سر داد.

بلافاصله بعد از وقوع زلزله از جای جای ایران، ایرانی و افغانستانی و اهل هر جائی دیگر ساکن در ایران، از اروپا و آسیا و غیره به خروش آمد تا انسانهای قربانی را نجات دهند و اعلام دارند اگر انسان قابل کشته شدن است، اما انسانها در پاسداشت از انسانیت فداکاری خواهند کرد.

با نهایت تأسف شب گذشته دو خودرو حامل انسانهای فداکار کمک رسان به زلزله زدگان استان کرمانشاه که از شهرهای بوکان و اراک خود را به منطقه ثلاث باباجانی رسانده بودند نزدیکی چشمه زرشک به خاطر غیرایمن بودن جاده واژگون شده و باعث مرگ دردناک ابوبکر معروفی اهل بوکان و مصدوم شدن بقیه همراهان ابوبکر و سرنشینان خودرو متعلق به عضو تیم اتومبیل رانی «آفرود» اراک گردید.

امروز مردم شهرها و روستاهای مسیر انتقال جسد ابوبکر معروفی از شهر جوانرود تا بوکان با نثار شاخه های گل به شایستگی تابوت این انسان فداکار را بدرقه کردند.

انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه جانباختن ابوبکر معروفی را به خانواده و همه کسانی که انسانیت را برتر از هر تعلق ساختگی ای ارج نهاده اند تسلیت می گوید و ضمن آرزوی بهبودی برای مصدومان فداکار، اعلام می دارد که مصدومان باید به طور رایگان و با بکارگیری بهترین امکانات درمانی معالجه شوند و همچنین ضمن پرداخت خسارت به خانواده ابوبکر معروفی ، از مزایای بیمه های اجتماعی نیز برخوردار گردند.

انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه   26/8/1396

*تصاویری درهمین رابطه:

*اطلاعیه اعلام شماره حساب برای جمع آوری کمک های نقدی کانون نویسندگان ایران

اطلاعیه

به یاری زلزله‌زدگان استان کرمانشاه بشتابیم

انسان‌های شریف و آزاده، اهالی قلم و فرهنگ!

کانون نویسندگان ایران برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی شما عزیزان و تامین بخشی از نیازهای مردم زلزله‌زده غرب کشور حساب بانکی گشوده است:

شماره کارت: 6221061210679934

شماره حساب: 47000538132602

شبا: ir430540107047000538132602

بانک پارسیان

به نام: محمدرضا باطنی ، ایرج کابلی و مهابادی (رضا خندان)

کانون نویسندگان ایران

25 آبان 1396

شماره ای دیگر از سریال تجمعات اعتراضی کارگران بیکارشده کارخانه صابون سازی خرمشهر نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان

روزشنبه بیست وهفتم آبان ماه،جمعی از کارگران بیکارشده کارخانه صابون سازی خرمشهردراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان  مقابل دفتر نماینده مجلس تجمع کردند.

براساس گزارش منتشره، این کارگران گفتند : تاکنون پنج بار مزایده شرکت صابون سازی خرمشهر انجام شده ولی به رغم اینکه یکی از متقاضیان برنده این مناقصه شده و 10 میلیارد ریال نیز به حساب دستگاه های مسئول واریز کرده است ولی با این حال معوقه ها و حقوق کارگران همچنان پرداخت نشده است.

یکی دیگر از کارگران نیز در این خصوص گفت:در نشست های مختلف مسئولان قول حل مشکل را می دهند ولی تاکنون هیچ کس به قول خود عمل نکرده است.

قابل یادآوری است که کارخانه صابون سازی با برند یاس از تولیدکنندگان مرغوب ترین نوع مواد شوینده کشور بود که در دهه هفتاد توانست جایگاه صادرکننده نمونه به کشورهای منطقه را داشته باشد.

در سال 1390 در حالی که همچنان این شرکت بازار داخلی و کشور همسایه یعنی عراق را در اختیار داشت اعلام ورشکستگی کرده و تعطیل شد که نتیجه آن اخراج کارگران بومی با حقوق معوق بود که بیش از 100 نفر از کارگران این شرکت بیکار شدند.

تجمع  اعتراضی بازنشستگان ذوب آهن زرند دراعتراض به عدم پرداخت حقوق ومطالباتشان

روزشنبه27آبان،جمعی از کارگران بازنشسته شرکت ذغال سنگ کرمان در زرند دراعتراض به عدم پرداخت حقوق ومطالباتشان در میدان 22 بهمن این شهر تجمع کردند.

برپایه گزارشات منتشره،  فرماندار شهرستان زرند در جمع معترضین عملکرد صندوق بازنشستگی فولاد گفت:طبق قولی که صندوق بازنشستگان فولاد به ما داده‌اند تا پایان وقت اداری امروز حقوق مهرماه کارکنان بازنشسته ذوب آهن زرند پرداخت می‌شود.

فرماندار شهرستان زرند با بیان اینکه صندوق بازنشستگان دوماه حقوق مانده این کارکنان را وام گرفته است و قول داده پرداخت کند گفت: طبق قولی که داده‌اند حقوق آبان‌ماه نیز تا 5 آذر‌ماه امسال به حساب بازنشستگان واریز می‌شود.

وی خاطر‌نشان کرد: به دلیل اینکه این کارکنان حقوقشان پرداخت نشده نتوانسته‌اند به بیمه هم هزینه‌ای پرداخت کنند و از این بابت بیمه آنها هم قطع شده که در حال پیگیری برای رفع آن هستیم.

تجمع  اعتراضی صیادان هامون شهرنسبت به بیکاری

روزشنبه 27آبان،جمعی از صیادان هامون شهر در استان سیستان و بلوچستان دراعتراض به رهاسازی نشدن گسترده بچه ماهی در چاه نیمه چهارم و بیکاری صیادان دست به تجمع زدند.

 براساس گزارش منتشره،  یکی از صیادان گفت: مقرر شده بود تا مسئولان شیلات در چاه نیمه چهارم بچه ماهی رهاسازی کنند تا صیادان بتوانند از این طریق مشغول به کار شوند اما این کار به صورت بسیار محدود انجام شده است و پاسخگوی نیاز صیادان نیست.

وی افزود: تا پیش از خشکسالی ، صیادی یکی از مشاغل اصلی این منطقه بود  که با خشک شدن تالاب هامون زندگی صیادان مختل شده و شمار زیادی از آنها مجبور به مهاجرت شدند.

اعتراض اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا، با بیش از ۶۵۰ هزار عضو، به سرکوب و آزار فعالین کارگری در ایران

۱۵ نوامبر ۲۰۱۷

آیت الله سید علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران

به نمایندگی از اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا (کیوپی)، جهت اعلام نگرانی عمیق خود از تداوم سرکوب و اذیت و آزار فعالین کارگری با شما تماس می گیریم. ما مطلع هستیم که بسیاری از فعالین و مدافعان حقوق کارگری تحت پیگرد قانونی قرار داشته و یا در مناطق مختلف کشور در زندان می باشند؛ و ما از شما می خواهیم این زندانیان عقیدتی را فوری و بدون قید و شرط آزاد کنید. این  فعالان شامل افراد زیر می باشند:

محمود صالحی که در تاریخ ۲۸ اکتبر ۲۰۱۷ بار دیگر زندانی شد. در تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۱۷، صالحی دچار حمله قلبی شد و به بیمارستان منتقل گشت. جان محمود صالحی در زندان در معرض خطر جدی قرار دارد.

رضا شهابی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه (سندیکای واحد)، که از تاریخ ۹ اگوست ۲۰۱۷ دوباره حبس گردیده است. رضا شهابی مشکلات جدی سلامتی به دلیل سالها بدرفتاری و نیز شکنجه در دوران بازجویی دارد. او باید به بیمارستانی غیرنظامی با تجهیزات کامل برای معالجه تخصصی منتقل گردد، و بدون قید و شرط آزاد گردد.

اسماعیل عبدی، عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان ایران (تهران)، در حال گذران ۶ سال حبس خود می باشد. بازجویان او تهدید کرده بودند که احکام تعلیقی مربوط به سال ۲۰۱۰ را نیز به حکم او اضافه خواهند کرد.

محمود بهشتی لنگرودی، سخنگوی کانون صنفی معلمان ایران (تهران)، بار دیگر از تاریخ ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۷ بازداشت و به زندان اوین منتقل گشت. دادگاه تجدید نظر اخیرا حکم پنج سال زندان دیگر علیه او را تایید کرده است، که در این صورت کل دوران زندان ایشان به ۱۴ سال تبدیل می گردد.

ابراهیم مددی و داوود رضوی، اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، توسط ماموران امنیتی در تاریخ ۲۹ آوریل ۲۰۱۵ دستگیر و به زندان اوین منتقل گشتند. آنها پس از ۲۲ روز حبس درسلولهای انفرادی با قید وثیقه آزاد شدند. در فوریه ۲۰۱۶، آنها در مجموع به ۱۰ سال و سه ماه حبس تعزیری توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی محکوم شدند (۵ سال و ۳ ماه برای مددی و ۵ سال برای رضوی). آنها علیه این احکام ظالمانه تقاضای تجدید نظر کرده اند.

علاوه بر موارد فوق، بسیاری از فعالین کارگری در ایران به دلیل فعالیتهای کارگریشان یا به حبسهای تعلیقی محکوم شده اند، یا در انتظار دادگاه هستند و یا مورد تهدید قرر گرفته و از کار خود معلق و یا اخراج شده اند.  این از جمله شامل چندین تن از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و برخی از اعضای سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپه می باشد.

ما از دولت شما می خواهیم که به بازداشت و سرکوب فعالین کارگری در ایران خاتمه دهد. ما همچنین خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط کلیه فعالین کارگری و زندانیان سیاسی در ایران هستیم.

با احترام،

مارک هانکوک ،ریاست کشوری

چارلیز فلوری، دبیر و خزانه دار کشوری

رونوشت به :

شورای عالی حقوق بشر، قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل

اتحاد بین المللی

ترجمه و تکثیر از اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

جهت اطلاعات بیشتر و دسترسی به اصل نامه به سایت انگلیسی

http://www.workers-iran.org  

واگذاری کارخانه لاستیک پارس از واگذاری وآینده کارگرانش!

به دنبال انتشار آگهی رسمی مزایده فروش سهام کارخانه لاستیک پارس، جمعی از کارگران این واحد صنعتی نگرانی خود را نسبت به آینده شغلی خود اعلام کردند.

براساس گزارش منتشره بتاریخ26آبان،300کارگرباقیمانده این واحد صنعتی در خصوص تصمیمی که از جانب مدیران و مالکان لاستیک پارس برای فروش مزایده‌ای سهام این واحد صنعتی گرفته شده است،گفتند: نظر به تجارب مشابهی که آنها تاکنون به صورت دورا دور از سرنوشت واحدهای صنعتی واگذار یا خصوصی سازی شده  بدست آورده‌اند، شرایط کنونی برای آنها می‌تواند نگران‌کننده تلقی شود.

عدم پرداخت ماه ها مطالبات کارگران بیکارشده کارخانه تولید ظروف چینی سپیدار

40ماه حقوق  ومطالبات 60کارگربیکارشده کارخانه تولید ظروف چینی سپیدارپرداخت نشده است.

براساس گزارشی که27آبان رسانه ای شد،کارخانه اسپیدار یكی از واحدهای تولید كننده انواع ظروف چینی بهداشتی شهر صنعتی کاوه است که پس از بروز حادثه آتش سوزی در سال ۸۹ با بحران و مشکلات مالی مواجه شد.  اعتراضات کارگری در سال گذشته نیز چاره ساز نشد و کارخانه تعطیل شد.

۶۰ کارگر در سن بازنشستگی این کارخانه موفق به دریافت حقوق و مطالبات بازنشستگی نشده اند.

یکی از این کارگران گفت: شرکت اسپیدار اسفندماه سال گذشته تعطیل شد و آقای جمالیان مدیرعامل این واحد هر روز وعده های واهی می داد که پیگیر دریافت تسهیلات برای رونق این واحد و پرداخت مطالبات شما هستم و بعد از مدتی گفت:«بیکار نیستم که وام بگیرم وبخواهم بهره ای پرداخت کنم» و امروز ۴۰ماه است که ما حقوقی دریافت نکردیم و برخی از دوستان با کار روزمزدی در مراکز دیگر ، هزینه های زندگی خود را تامین می کنند کدام قانون وشرع این موضوع را می پذیرد.

خانم کارگری که جوانی خود را در این شرکت سپری کرده است نیز گفت: من ۱۸سال دراین شرکت مشغول به کاربوده ام و با توجه به اینکه دراین شرکت به دلیل سختی کار با ۲۰سال کار بازنشسته می شویم در این شرکت ماندگار شدم ولی الان ۴۰ماه است حقوق نگرفته ام و حدود ۵۴میلیون تومان از این واحد طلب دارم و بیمه ام دچار مشکل شده و نمی توانم بازنشسته شوم.

خانم دیگری با تایید سخنان همکارانش بیان کرد: ازبچگی پدر ومادرم را از دست دادم و مستاجر هستم، در این سالها سختی کار را تحمل کردم که بعد از۲۰سال بازنشسته شوم ولی تمام روحیه های ما خانم های کارگر خراب شد و معادلات بهم خورد و می گویند هزینه سختی کار را باید خودتان پرداخت کنید، یک قطعه زمین از پدرم به ارث برده بودم که آن را با نصف قیمت بخاطرتهیه پول سختی کار فروختم وهمه کارهای مورد نیاز را از استان برای بازنشستگی پیگیری کردم و اراک تایید کرد ولی وقتی به اداره تامین اجتماعی ساوه مراجعه می کنیم می گوید باید حکم تسویه از مدیر عامل شرکت و اداره کار داشته باشید، بخاطرعدم اخراج نه می توانیم بیمه بیکاری بگیریم و نه بازنشسته شویم.

آغاز اعتصاب سراسری دانشجویان دانشگاه صنعت نفت

روزشنبه27آبان،دانشجویان دانشگاه صنعت نفت بدنبال تجمعات اعتراضی روزهای گذشته، در اعتراض به لغو استخدامی‌های وزارت نفت دانشجویان وفارغ‌التحصیلان، اعتصاب کرده و سر کلاس نرفتند.

براساس گزارشات منتشره،اولین روز از اعتصاب سراسری در دانشگاه صنعت نفت با عث شد تا هیچ کلاسی تشکیل نشود.

دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در اعتراض به عملکرد نامناسب مسئولان این دانشگاه در دانشکده‌های نفت اهواز و آبادان تجمع کردند.

تجمع اعتراضی تشکل‌های زیست محیطی شرق مازندران نسبت به قطع شمشادهای مهربان رود

روزشنبه27آبان،تشکل های زیست محیطی شرق مازندران به قطع شمشادهای پارک جنگلی مهربان رود توسط شهرداری رستمکلا شهرستان بهشهر اعتراض کردند.

براساس گزارش منتشره،یکی از فعالان زیست محیطی شرق مازندران اظهار کرد: طبق گزارش های رسیده 8 آبان ماه جاری حدود 200 اصله درخت شمشاد که تعداد زیادی از آن ها بیش از 100 سال قدمت داشتند توسط  شهرداری رستمکلا شهرستان بهشهر در پارک جنگلی مهربان رود قطع شد.

وی افزود: حدود 200 اصله شمشاد در عرصه ای حدود 1500 متر مربع به عرض 6 متر به بهانه جاده سازی در حاشیه مهربان رود قطع شد در حالی که یک جاده در مجاورت عرصه مورد بحث در جنگل کهن مهربان رود رستمکلا وجود دارد و در نتیجه عرصه مذکور اکنون به طور کلی فاقد هرگونه درخت شده است.

این فعال زیست محیطی خاطرنشان کرد: شمشاد از درختان کمیاب و گونه نادر حمایت شده است. قطع گونه‌های رو به انقراض، احساسات تشکل های زیست محیطی بهشهر، نکا و رستمکلا را جریحه دار کرد که موجب شد روز گذشته جمعه 26 آبان ماه جاری اقدام به تجمع در محل قطع درختان حاشیه مهربان رود جنگل رستمکلا کنند و اعتراض خود را نسبت به قطع این درختان به مسئولان نشان دهند.

وی گفت: شمشاد از گونه های در معرض خطر انقراض و از گیاهان آندمیک ایران در جنگل های هیرکانی بوده و به عنوان یک ذخیره با ارزش ژننتیکی جهانی مورد حمایت است که با توجه به اهمیت این گونه؛ قطع گسترده آن در جنگل های بهشهر با سهل انگاری و تخلف برخی مسئولان صورت گرفته است.

مرگ دلخراش کارگر کارخانه قند فریمان بدنبال سقوط به داخل دستگاه چغندر خرد کن

کارگر کارخانه قند فریمان بدنبال سقوط در کانال میراب دستگاه چغندر خردکن قطعه قطعه شد.

رییس پلیس شهرستان فریمان با اعلام این خبر گفت: در پی گزارش سقوط مرگبار کارگر کارخانه قند در داخل کانال میراب دستگاه چغندر خردکن کارخانه قند این شهرستان پلیس و نیروهای امدادی در محل حاضر شدند.

سرهنگ علی اکبر قربانی ،افزود: امدادگران جسد قطعه قطعه شده کارگر کارخانه را از دستگاه خارج کردند. بررسی های اولیه حاکی از آن بود که این کارگر در زمان وقوع هولناک به تنهایی در محل کانال میراب دستگاه چغندر خردکن مشغول کار بوده است.

کشته وزخمی شدن4کارگر براثرسقوط تابلو تبلیغات در تبریز

روزشنبه27آبان،براثرسقوط تابلو تبلیغاتی در تبریز یک کارگر کشته و سه کارگردیگرمصدوم شدند.

وحید شادی نیا مسئول روابط عمومی اورژانس استان آذربایجان شرقی گفت: دقایقی قبل براثر سقوط تابلو در فلکه بازار ولیعصر تبریز یکی از کارگران جان باخت و سه نفر نیز مصدوم شدند که با سه دستگاه آمبولانس اورژانس به بیمارستان امام رضا انتقال یافت.

مسئول روابط عمومی اورژانس استان آذربایجان شرقی افزود:کارگران مشغول تغییر روکش بنر این تابلو بودند که ناگهان سقوط کرده است.

گفتنی است که،تابلوی تبلیغاتی سه وجهی موجود در فلکه بازار تبریز متعلق به یکی از شرکت های تبلیغاتی بخش خصوصی بود.

بیست وهفتم آبان ماه1396

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارشات کارگری25آبان1396

- همبستگی وهمدردی با قربانیان زلزله:

*دروغ می گویند! خیلی ها در مسکن مهر مرده اند

*ما که در مسکن مهر بودیم داغونیم!

*تسلیت به مردم ایران به ویژه هموطنان کرد..

- شکایت رضا شهابی در مورد رفتار زشت پاسیار زندان در بیمارستان همچنین کیفیت بد غذا

- سریال تجمعات اعتراضی بازنشستگان فولاد اصفهان ادامه دارد

- تجمع اعتراضی دوباره اهالی روستاهای غرب رامسرنسبت به  احداث تصفیه‌خانه فاضلاب مقابل فرمانداری

- تجمع دانشجویان خوارزمی دراعتراض به عدم پرداخت حق الزحمه

- مصدومیت 6کارگرجوان براثرانفجار اطاق نگهبانی یک کارگاه شهرک ویره صباشهر،شهریار

- اعتراضات سراسری فرانسه نسبت به سیاست های لیبرالی دولت ماکرون

جلب حمایت بین المللی برای کارگران وفعالین اجتماعی زندانی درایران

همبستگی وهمدردی با قربانیان زلزله:

*دروغ می گویند! خیلی ها در مسکن مهر مرده اند

مردم سرپل ذهاب اظهارات مسئولان و فرماندار این شهرستان را رد کردند و افزودند خیلی بیشتر از این آماری که دادند در مسکن مهر فوت کرده اند.

زلزله در کرمانشاه فاجعه ای بزرگ بود، اما فاجعه بزرگ تر از آن، عدم مدیرت مسئولان است. با گذشت چهار روز از فاجعه کرمانشاه، هنوز افراد زیادی نیازمند کمک هستند.

تعدادی از این افراد جلوی دوربین رکنا گفتند: اینکه می گویند 2 نفر و چنین آمارهایی زیر آوار ساختمان های مسکن مهر جان باخته اند، دروغ محض است. روز گذشته فقط نزدیک به 10 نفر را از زیر آوار خارج کردند و هنوز تلاش امدادگران برای خارج کردن بقیه اجساد ادامه دارد.

مردم رنج دیده زلزله در ادامه گفتند: خیلی از اخباری که منتشر می شود صحت ندارد و خواهش ما از رسانه ها این است که حرف ما را به مسئولان و مردم ایران برسانند. آقای رحمانی فضلی وزیر کشور در مصاحبه اخیر خود گفت که تمام امکانات در اینجا محیا است، اما شما در چادرها را ببینید، هیچ اثری از لوازم گرمایشی نیست.

بنابهمین گزارش،حضور خودروهای شخصی از شهرهای مختلف برای کمک رسانی موجب ایجاد ترافیک سنگین در محورهای شهرپل ذهاب شده است.

بنابراین خواهش می شود مردم از حضور در مناطق زلزله زده پرهیز کنند و کمک های خود را با هماهنگی نیروهای مربوطه به مناطق زلزله زده بفرستند.

لینک فیلم:

https://static0.rokna.net/servev2/teDGjcxC7fgO/Db2f077dXpA,/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4+%D8%B1%DA%A9%D9%86%D8%A7+%D8%A7%D8%B2+%D8%B2%D9%84%D8%B2%D9%84%D9%87+-+2.mp4

*ما که در مسکن مهر بودیم داغونیم!

یک شهروند زلزله زده مهم ترن کالای مورد نیاز زلزله زده گان را چادر و پتو عنوان کرد.

یکی از زلزله زده گان که در حال جمع کردن بقیه لوازم خانه اش است به خبرنگار رکنا، گفت: من و همسرم در مسکن مهر زندگی می کردیم و بعد از زلزله بیشتر وسایل مان را از دست دادیم. متاسفانه مسکن های مهر خسارت بیشتری به بار آورده است و فکر کنم نزدیک به صد نفر زیر آوار مانده اند.

این شهروند مهم ترین کالا برای زلزله زدگان را نبود چادر عنوان کرد.

وی گفت: از مردم ایران ممنونیم، خدا را شکر مواد غذایی به ما رسیده است.

لینک فیلم:

https://static0.rokna.net/servev2/YemGiAfL0Fhf/Db2f077dXpA,/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4+%D8%B1%DA%A9%D9%86%D8%A7+%D8%A7%D8%B2+%D8%B2%D9%84%D8%B2%D9%84%D9%87+-+4.mp4

*تسلیت به مردم ایران به ویژه هموطنان کرد..

همراه شو عزیز تنها نمان به درد

کاین درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود

کارگران ، هم سرنوشتان ستم دیده ؛

بعد از شنیدن خبر وحشتناک زلزله درغرب ایران از جمله مناطق اطراف کرمانشاه و شهرها و روستا های مرزی ایران و عراق و کشته شدن صدها انسان بی گناه وزخمی شدن هزاران انسان وتخریب هزاران محل سکونت، که به گفته خبر گزاری ها مرگبارترین زلزله سال جاری جهان نام برده اند، غم ، ماتم و نگرانی بزرگی بر همه ما سایه انداخت ویک بار دیگردر کنار این حادثه بسیار تلخ و ناگوار، تعدادی  از آن زلزله ها که برسر ما فرود آمده است را برشمردیم . به گلوله بستن کولبران ، اخراج و قرارداد های سفید امضاه وموقت، بیکاری گسترده، احکام زندان و شلاق کارگران، بازداشت نمایندگان کارگری وبه غل و زنجیر بستن آنها بر روی تخت بیمارستان، حمله به صف کارگران گرسنه،  به گلوله بستن کارگران خاتون آباد، دستمزد های چهار برابر زیر خط فقر، سفره خالی مردم زحمتکش،نبود تحصیل رایگان وفضای آموزشی مناسب، وجود کودکان کاروخیابان، کودک آزاری وتجاوز ، اعتیاد وفساد، وجود " ژن " های برتر،نابرابری هاوتبعیض های جنسی و ملی، نبود آزادی بیان، اندیشه، تشکل ،تجمع و اعتصاب ، نبود امکانات پزشکی، بهداشتی و درمان مناسب و رایگان، نبود خدمات اجتماعی رایگان برای تمامی احاد جامعه ، وجود فساد و رشوه خواری، ضرب و شتم و کشتن دستفروشان، وجود ریز گردها ، وجود استثمارافسارگسیخته و...بله این زلزله ها و پس لرزه ها قابل شمارش نیستند ...!

 بعدا فکر کردیم که عامل تمامی این بدبختی ها، نظام سرمایه داری است. باز هم فکر کردیم آیا نمیشود در چنین شرایطی کارگران و توده های فرودست جامعه از حداقل امکانات زندگی بهره مند شوند؟ آیا نمی شود کسانی که خود را دولت می نامند  تنها فقط مقدارناچیزی ازدرآمد هایی که حاصل رنج کارما کارگران است را صرف رفاه و امنیت وآسایش افراد این جامعه کنند؟ شاید سرمایه داران و " ژن " های برتر، واعظان و حافظان این مناسبات، تصور می کنند که ما کارگران و توده های فرودست جامعه در قرن بیست ویک ، باید به مانند مردم قرون وسط اندیشه کنیم ودرمقابل این حوادث طبیعی، خود رامقصربدانیم! و تاوان مکافات و جنایات ناکرده را پس دهیم !!.

حاکمان گفتند برایتان خانه ساخته ایم !!؟ ( مسکن مهر ) تازه مشخص شد که آنچه ساخته اند مسکن نبود، بلکه قتلگاهی بود برای کودکان ودیگرعزیزانمان !

ما می دانیم که زلزله ، سیل و هر حادثه طبیعی دیگر میتواند خارج از اراده بشر رخ دهد، اما ما کارگران خواندیم وشنیدیم ودیدیم که با توجه به وجود دانش، تکنولوژی و فن آوری های جدید بشری، می شود با خشم طبیعت به مبارزه برخواست وهزینه های تخریب آن را به حداقل  ممکن رساند. ما کارگران بازهم اندیشیدیم و دیدیم و شنیدیم که آنچه حامی ماست، خود توده های رنج وکارهستند و چه پرشور ما شاهد کمک های مردمی بوده وهستیم که دردل نا امیدی مردم زلزله دیده، به کمک آنها شتافتند.درود بر اراده شما ، درود بر همبستگی شما.

سندیکای کارگری نیشکر هفت تپه همراه با کارگران این شرکت از صمیم قلب به بازماندگان این حادثه دلخراش و بسیار ناگوار تسلیت گفته و خود را در این غم بزرگ شریک می دانیم.

یاد عزیزانی که قربانی زمین لرزه شدند گرامی باد!

سندیکا کارگری نیشکر هفت تپه

تاریخ ..........24/8/1396..خورشیدی

شکایت رضا شهابی در مورد رفتار زشت پاسیار زندان در بیمارستان همچنین کیفیت بد غذا

پاسیار زندان و سربازانی که رضا شهابی را هجدهم آبان به بیمارستان آورده بودند با این کارگر زندانی و چند تن از همکاران و همسرش که برای دیدار با شهابی به بیمارستان رفته بودند رفتار توهین آمیزی داشتند همچنین پی در پی تهدید کردند که بدون انجام MRI شهابی را به زندان باز می گردانند. و یکبار او را قبل از MRI به سمت ماشین بردند و حتی به همسرش اجازه ندادند که نزدیکش باشد.

غذای زندان نیز در شرایط غیر بهداشتی و بی کیفیت تهیه می گردد و از غذا ته سیگار، چسب و سنگ پیدا شده است. به همین دلیل شهابی دو شکایت جداگانه به رئیس زندان و رئیس سازمان زندان ها نوشته و خواهان رسیدگی به برخورد توهین آمیز پاسیار زندان در بیمارستان شده و همچنین با توجه باینکه غذای زندان غیر بهداشتی است و خودشان مجبورغذا تهیه کنند خواهان دریافت جیره غذایی خشک شده است.

راننده زحمتکش شرکت واحد رضا شهابی تبهکار نیست و ناعادلانه زندانی شده است. سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه دادستانی تهران و مسئولین زندان را مسئول کنترل و مراقبت رفتار پاسیار و نگهبانان می داند. و می بایست شرایط انسانی برای زندانیان فراهم گردد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

سریال تجمعات اعتراضی بازنشستگان فولاد اصفهان ادامه دارد

صبح روزپنج شنبه بیست وپنجم آبان ماه، بازنشستگان فولاد اصفهان در ادامه اعترضات سریالیشان*،مقابل ساختمان دفتر امام جمعه اصفهان تجمع کردند.

براساس گزارش منتشره، صبح امروز پنجشنبه (۲۵ آبان ماه) شماری از بازنشستگان فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان مقابل ساختمان دفتر امام جمعه اصفهان تجمع کردند.

 این بازنشسته‌ها که خواستار وصول مطالبات محقق نشده و پرداخت به موقع مستمری بازنشستگی خود هستند.

آنان می‌گویند: با گذشت ۲۵ روز از آغاز ماه آبان هنوز مستمری مهر ماه بازنشستگی خود را دریافت نکرده و مشکلاتی در زمینه درمان مستقیم و تکمیلی خود دارند.

همچنین بازنشسته‌های صنعت فولاد خواستار اختصاص بودجه‌ای دولتی  برای تامین  منابع مالی پرداخت مستمری بازنشستگی خود هستند.

* شماره ای دیگر از سریال تجمعات اعتراضی بازنشستگان ذوب آهن مقابل استانداری اصفهان

روزچهارشنبه بیست وچهارم آبان ماه،جمعی از بازنشتسگان ذوب آهن اصفهان در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق مهر مقابل استانداری تجمع کردند.

براساس گزارش منتشره،در این اجتماع بزرگ 300 نفر از بازنشستگان صنعت فولاد خواستار رسیدگی به مشکلات درمانی و حقوقی خود شدند.

به گفته یکی از بازنشستگان معترض،  پرداخت حقوق بازنشستگان ذوب آهن 10 آبان اعلام شده بود درحالیکه با گذشته دوهفته از موعد مقرر هنوز پرداخت نشده است.

تجمع اعتراضی دوباره اهالی روستاهای غرب رامسرنسبت به  احداث تصفیه‌خانه فاضلاب مقابل فرمانداری

روزپنج شنبه25آبان،جمعی ا اهالی روستاهای غرب رامسرنسبت با تجمع مقابل فرمانداری این شهرستان، خواستار جلوگیری از احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شدند.

برپایه گزارش منتشره،مراحل تحقیق و مطالعات پروژه احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهری در این شهرستان از سال 90  آغاز شد.

چندین بار اهالی روستا و شورای اسلامی روستاهای مورد نظر اعتراضات خود را مبنی بر عدم رضایت احداث این پروژه به مسؤولان بیان کردند و جلسات فراوانی نیز در محل فرمانداری و مساجد روستاها برگزار شد؛ همچنین نامه‌هایی نیز برای مسؤولان استانی ارسال شد اما هیچ‌کدام مؤثر واقع نشد.

مردم طبیعت‌دوست رامسر برای چندمین بار به اعتراض احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهری در مقابل فرمانداری رامسر تجمع کردند.

معترضان این طرح نسبت به محل احداث آن در زمین‌های زراعی و کشاورزی حاصل‌خیز است و به ضرر محیط زیست، محصولات کشاورزی و معیشت مردم بوده، گلایه دارند.

با توجه به تأکید مسؤولان نسبت به ارگانیک بودن محصولات کشاورزی و برنج اما این طرح به ضرر این محصولات بوده و همچنین طرح تصفیه‌خانه که سرریز آن به رودخانه و دریا منتهی خواهد شد، ماهیان و آبزیان را نیز از بین می‌برد.

تجمع دانشجویان خوارزمی دراعتراض به عدم پرداخت حق الزحمه

روزپنج شنبه25آبان،جمعی از دانشجویان دانشگاه خوارزمی که در کنکور سراسری کارشناسی ۹۶ ، وظیفه مراقبت داشتند و هنوز حق الزحمه خود را دریافت نکرده اند، نسبت به این موضوع اعتراض کردند.

برپایه گزارش منتشره،جمعی از دانشجویان به دلیل عدم پرداخت حق الزحمه آنها در تیر ماه سال ۱۳۹۶ که وظیفه مراقبت در کنکور سراسری کارشناسی را داشته اند، اعتراض کردند.

شنیده ها حاکی از آن است حق الزحمه این دانشجویان به دانشگاه پرداخت شده است، اما هنوز خبری از چند و چون زمان پرداخت این مبالغ به دانشجویان در دست نیست.

مصدومیت 6کارگرجوان براثرانفجار اطاق نگهبانی یک کارگاه شهرک ویره صباشهر،شهریار

شب گذشته(24آبان)، انفجار اطاق نگهبانی یک کارگاه شهرک ویره صباشهر،شهریارموجب مصدومیت6کارگرجوان شد.

براساس گزارشاتی که 25آبان رسانه ای شد، جانشین مسول آتش نشانی شهرداری صباشهر با بیان اینکه این حادثه تنها در یک اطاقک نگهبانی روی داد و خسارت مالی چندانی در پی نداشت گفت : در این حادثه که نیمه شب گذشته اتفاق افتاد ، نشت گاز و سهل انگاری در استفاده از وسایل گرما زا  و بخاری برقی دست ساز ، سبب این انفجار شده است.

علی تفرشی افزود : با حضور به موقع ، از گشترش حریق جلوگیری و6 کارگرجوان تبعه افغانستان که در درون اطاقک گرفتار شده بودند به وسیله اورژانس به بیمارستان اعزام شدند .

وی گفت :  مصدومان حادثه از ناحیه دست و پا و صورت  ، دچار سوختگی سطحی  شدند .

اعتراضات سراسری فرانسه نسبت به سیاست های لیبرالی دولت ماکرون

جلب حمایت بین المللی برای کارگران وفعالین اجتماعی زندانی درایران

روزپنج شنبه شانزدهم نوامبر بدنبال فراخوان 6سندیکا حقوق بگیران،دانشجویان ودانش آموزان دبیرستانی فرانسه(CGT – FO – Solidaires – UNEF – UNL – FIDL)وپشتیبانی سندیکایFSU،بیش از 160تظاهرات وتجمعات اعتراضی درسراسر فرانسه نسبت به سیاست های لیبرالی دولت ماکرون مبنی برافزایش نابرابری در راستای منافع اقلیت،ازجمله درشهرهای بزرگی همچون پاریس، مارسی، لیون ،بوردو و.....برگزارشد.

کارگران،جوانان وبازنشستگان با شرکت دراین اقدامات،سردادن شعارها وحمل پلاکاردها اعتراضاتشان را نسبت به سیاست های لیبرال دولت ماکرون بقرارزیر بنمایش گذاشتند:

-اصلاحات غیرقابل قبول در قانون کار جهت محدودتر کردن حقوق کارگران

-درخطرقرارگرفتن حقوق کارگران ومتقاضیان کار در ارتباط با بیمه بیکاری وآموزش حرفه ای

-موقتی تر کردن قراردادهای کارشاغلین وجوانانی که وارد بازار کارمی شوند

-زیرسئوال رفتن آینده جوانان در رابطه با آموزش عالی

-کاهش دستمزد وافزایش شارژ سوسیال حقوق بگیران

-محدودتر کردن خدمات عمومی وحمایت های سوسیال

فعالین اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران درایران با شرکت درراهپیمایی شهرپاریس،پخش صدها اعلامیه درباره آخرین وضعیت محمود صالحی ورضاشهابی و... ونیزنصب تصاویرکارگران وفعالین اجتماعی وپلاکاردها،در میدان ناسیون(مقصد نهایی راهپیمایی)ضمن اعلام همبستگی با کارگران فرانسه نظراتشان را نسبت به کارگران وفعالین اجتماعی زندانی جلب کردند.

بیست وپنجم آبان ماه1396

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت