.
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷.
امروز:
Dec 13 2018.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

دوشنبه, 22 آبان 1396 ساعت 23:05

گزارش کانون نویسندگان ایران در تبعید شب بزرگداشت زندهیاد علیاشرف درویشان

گزارش کانون نویسندگان ایران در تبعید شب بزرگداشت زندهیاد علیاشرف درویشان استکهلم- 10 نوامبر 2017

شب بزرگداشت علیاشرف درویشیان نویسنده محبوب کارگران، کودکان کار، محرومان و ستمدیدگان جامعه ایران، عصر جمعه دهم نوامبر 2017 در پایتخت سوئد - استکهلم، با حضور جمعی از ایرانیان مقیم این شهر برگزار شد. بهرام رحمانی مجری شب گرامیداشت، همراه متن خوانی و ضمن خوش آمد به حاضرین و اعلام تسلیت کانون نویسندگان ایران در تبعید به خانواده علی‌اشرف درویشیان برنامه را اعلام کرد: شاید معرفی علی اشرف درویشان، از یک نظر چندان سخت نباشد؛ چرا که همه کسانی که آثار او را خواندهاند و یا از نزدیک او را میشناسند به خوبی با افکار و آثار و زندگی ساده و صادقانه و جسورانه علیاشرف آشنا هستند. علی‌اشرف درویشیان، نویسنده جسور سوسیالیست و عضو قدیمی و فعال کانون نویسندگان ایران، روز پنجشنبه 4 آبان 1396 برابر با 26 اکتبر 2017، در سن ۷۶ سالگی بر اثر بیماری درگذشت. شهناز دارابیان، شریک زندگی و رفیق همیشه همراهش، علت درگذشت درویشیان را نارسایی ریوی اعلام کرد. یادش گرامی باد! برنامههای این مراسم در دو بخش عبارت بودند از بخش اول: *نمایش ویدیو کلیپ کوتاهی از تصاویر و کتابهای علی‌اشرف درویشیان. *سخنرانی رضا خندان از هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران از طریق اینترنت. *پخش فیلم سخنرانی علیاشرف درویشان در مراسم خاکسپاری زنده‌یاد محمدجعفر پوینده. *سخنرانی عباس سماکار از هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران در تبعید در باره فعالیت‌های درویشیان در زمان شاه.

*سخنرانی بهرام رحمانی در باره فعالیت‌های درویشیان در زمان جمهوری اسلامی.

بخش دوم: خوانش شعری از سیدعلی صالحی در بزرگ‌داشت علیاشرف درویشیان. *شعرخوانی ابراهیم حیدری از اعضای کانون نویسندگان ایران در تبعید.

* شعرخوانی عباس سماکار. ارائه گزارش کانون نویسندگان ایران از مراسم خاکسپاری پیکر علی‌اشرف درویشیان در ایران. * نمایش ویدیویی خاکسپاری علیاشرف و سرودخوانی حضار. بخش پایانی برنامه شب همبستگی با علیاشرف درویشیان بود. کانون نویسندگان ایران در تبعید، از تمامی دوستانی که در شب گرامی‌داشت علیاشرف درویشیان در کنار ما بودند صمیمانه تشکر می‌کند. یاد علیاشرف درویشیان و جانباختگان راه آزادی بیان و اندیشه و عدالت اجتماعی گرامی باد! گزارش کامل ویدئوئی این مراسم به زودی پخش خواهد شد.

کانون نویسندگان ایران در تبعید 10 نوامبر 2017 استکهلم

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت