.
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷.
امروز:
Dec 13 2018.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

جمعه, 05 آبان 1396 ساعت 03:08

اخباروگزارشات کارگری4/3/2آبان

- تجمع اعتراضی  کارگران شهرداری منطقه3 قم نسبت به عدم پرداخت4ماه حقوق
- برکارگران پتروشیمی بوشهرچه می گذرد؟
- اقدام به خودکشی یکی از کارگران هفت تپه بهمراه فرزاندانش
- جان باختن کارگرکارگاه بلوک‌زنی کوچصفهان براثر برق گرفتگی درحین کار
تجمع اعتراضی  کارگران شهرداری منطقه3 قم نسبت به عدم پرداخت4ماه حقوق
امروزپنج شنبه چهارم آبان ماه1396، کارگران شهرداری منطقه3 قم دراعتراض به عدم پرداخت4ماه حقوق مقابل ساختمان این شهرداری تجمع کردند.
براساس گزارش منتشره،جمعی از کارگران فضای سبز شهرداری منطقه سه قم، امروز در برابر ساختمان این شهرداری تجمع کرده و نسبت به عدم پرداخت حقوق اعتراض کردند.
این کارگران می گویند که 4 ماه است حقوق نگرفتیم و به همین دلیل اینجا تجمع کرده ایم.
تاکنون هیچ مسئولی از شهرداری پاسخی به این کارگران نداده است.
برکارگران پتروشیمی بوشهرچه می گذرد؟
شرکت پتروشیمی بوشهر در عسلویه واقع شده است. واحدهای این پتروشیمی شامل 8 واحد فرآیندی  و واحدهای سرویس جانبی است. واحدهای مجموعه در سه فاز تعریف شده است.شیرین سازی گاز، استحصال اتان و تولید متانول واحدهای این پتروشیمی هستند. البته این مجتمع واحد یوتیلیتی و سرویس های جانبی نیز دارد.
پتروشیمی  بوشهر متعلق به دو سهام‌دار بزرگ سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) و پتروشیمی مارون است. ساتا ۶۰ درصد سهام پتروشیمی بوشهر و از سوی دیگر ۱۵ درصد سهام پتروشیمی مارون را نیز در اختیار دارد.
گزارش خبرنگار پیام سندیکا از پتروشیمی بوشهر
سیاست تعدیل نیرو در پروژه های صنعتی ایران بزرگترین زیان را به زحمتکشان و خانواده های آنان وارد می آورد و زحمات نیروی کار و تحمل سخت ترین فشار و گرما و شرجی و بی انصافی های حقوقی سنگین ترین ضربات را بر  معیشت خانواده های کارگران وارد می آورد. ….شرکت ساختمان و نصب پتروشیمی بوشهر که عنوان پیمانکار اجرایی را داشت هم اکنون از جانب کارفرما قراردادش تمام شده است و بایستی تسویه حساب بکند و باقیمانده کار را به شرکتهای دیگر واگذار نماید… شوربختانه در طول این مدت شاهد بی انصافیهای بسیاری از جانب این شرکت پیمانکاری و کارفرمای پتروشیمی بوشهر نسبت به کارگران بوده ایم و نمونه زنده آن اعتصابات گسترده اسفند سال ١٣٩٥ بود که تعداد ٥٠٠ نفر از کارگران و سرپرستان گروه پایپینگ را تسویه و بلک لیست نمودند و در سال جدید هم وضعیت نابسامان دیر پرداخت دستمزدها را ادامه دادند و پرچم چهار ماه دیرپرداخت دستمزدها را باز هم به اهتزاز درآورده اند و نگران کننده تر از همه اینکه این شرکت پیمانکاری نیز با وجود اینکه پول بیمه را از کارگران را کم میکند ولی نسبت به پرداخت بیمه کارگران از خرداد تا پایان مرداد ماه پشت گوش اندازی نموده است و بعد از چند بار اعتصاب کارگران به آنان وعده داده بود که بیمه ها را میزیزد و بایستی به سر کار بروند..
کارگران هم بخاطر ترس از تسویه و بلک لیست شدن به سر کارهایشان رفتند؛ اما این شرکت بدون ریختن بیمه سه برج خرداد، تیر و مرداد بیمه شهریور را پرداخت کرده است. کارگران مجبور شدند فیش حقوقی خرداد ماه که از بیمه آنان کسر شده بود را به کارفرما نشان بدهند تا رسیدگی بنماید… در حال حاضر تمام کارگران شرکت به دنبال کارهای تسویه حساب خود هستند تا طبق گفته کارفرمای پتروشیمی بوشهر دستمزدها، حقوق و مزایای آنان در روز شنبه ریخته شوند. کارگران در خوابگاههای خود خواهند ماند تا به حقوق و مزایای آنان و وضعیت بیمه  رسیدگی شود.کاملن پیداست که پس از این تسویه حساب شدن بایستی کیف کارگری خود را بردارند و باز هم بدنبال کار بگردند تا ببینند پس از گذراندن شرجی های تابستان در این اوضاع نابسامانی چگونه بایستی کار درست و مطلوب پیدا بنمایند؟!  
وارتان خرمدین، عضو سندیکای کارگران فلزکار مکانیک ایران.٣/٨/١٣٩٦
اقدام به خودکشی یکی از کارگران هفت تپه بهمراه فرزاندانش
اتحادیه آزاد کارگران ایران : یکی از کارگران شرکت کشت وصنعت نیشکر هفت تپه بنام بهروز نیکوفرد پس از اخراج توسط مدیریت شرکت آقای افشار و اصفی ،بعد از اعتصاب و اعتراض و بستن جاده توسط کارگران ، امروز 4/8/96 ساعت 8:30 صبح دو فررند پسر و دختر 10 تا 12 ساله خود را به شرکت آورده همراه با چاقو وبنزین، تهدید به کشتن خود و فرزندانش نمود.
بهروز نیکوفر بهمراه فرزندانش بیرون از محوطه شرکت با ریختن بنزین به بدن خود قصد آتش زدن خودش داشت و وقتی وارد شرکت شد چاقورا به گلوی پسرش گذاشته بود و میگفت هرکی جلو بیاد پسرمو میکشم.
اما کارگران وهمکارانش جلوی وی را گرفتند و مانع از اینکار شدند و با اومدن رئیس حراست آقای خنیفر وتماس با آقای افشار او را به همراه بچه هاش وارد اتاق مدیریت  کردند.
وی که از سال 72 در این شرکت به صورت قراردادی کار میکرد بعد از اعتصاب و اعتراض کارگران بعلت ماهها نپرداختن دستمزد بوسیله مدیریت از کار خود اخراج شد.
تا زمان انتشار این خبر بهروز نیکوفرد و فرزندانش و دو نفر از نمایندگان کارگران در دفتر مدیریت میباشند.
اتحادیه آزاد کارگران ایران
4 آبان 96
جان باختن کارگرکارگاه بلوک‌زنی کوچصفهان براثر برق گرفتگی درحین کار
امروز4آبان،فرمانده انتظامي رشت از جان باختن کارگرکارگاه بلوک‌زنی کوچصفهان براثر برق گرفتگی درحین کار،خبرداد.
سرهنگ رحیم شعبانی پیش از ظهر امروز4آبان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مأموران انتظامی بخش کوچصفهان در پی دریافت خبری مبنی بر مرگ مشکوک در یک کارگاه بلوک‌زنی، جهت بررسی موضوع در محل حاضر شدند.
وی افزود: مأموران انتظامی پس از حضور در محل مشاهده کردند که کارگر 43 ساله کارگاه بلوک‌زنی در حین کار دچار برق‌گرفتگی شده و فوت کرده است.
چهارم آبان ماه1396
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارشات کارگر3آبان1396
- اعتصاب دارنده گان ماشین های استیجاری مجتمع نیشکر هفت تپه
- حقوق کارگران روز مزد و پیمانکاری نیشکر هفت تپه پرداخت نشد
- تجمع اعتراضی کارگران کارخانه کیش چوب نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل دفتر اشتغال منطقه آزاد کیش
- اعتصاب وتجمعات اعتراضی کارگران فاز 13 عسلویه نسبت به عدم پرداخت ماه ها مطالباتشان برای دومین روز متوالی
- اعتصاب وتجمع اعتراضی کارگران پروژه مقاوم‌سازی‌ پل‌های راه‌آهن محور میانه – مراغه نسبت به عدم پرداخت5ماه حقوق
- اعتصاب وتجمع کارگران هتل هرمز بندرعباس در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان
- تجمع اعتراضی کارگران راه آهن اردکان نسبت به عدم پرداخت چند ماه حقوق مقابل فرمانداری اردکان
- ادامه بازداشت فواد زندی را محکوم می کنیم!
- پایان اعتصاب کارگران پیمانکاری شرکت شاخص در پتروشیمی فرآورش بندرامام
- عدم پرداخت چندماه حقوق ونیزمطالبات دیگر کارگران شهرداری امیدیه وبی تفاوتی مسئولان
اعتصاب دارنده گان ماشین های استیجاری مجتمع نیشکر هفت تپه
کارگرنیشکرهفت تپه :ازهفت تپه چه خبر؟
اعتصاب دارنده گان ماشین های استیجاری درنیشکرهفت تپه
ماشین های استیجاری شرکت نیشکرهفت تپه،شامل اتوبوس، مینی بوس و وانت که جهت ایاب وذهاب پرسنل مورداستفاده قرار می گرفتند دست به اعتصاب زده اند.
دارنده گان بیش از یکصد وسیله نقلیه دراعتراض به پرداخت نشدن حقوق های خود دست به اعتصاب زده اند. اکثرماشین های مورد استفاده که وانت استیجاری می باشند ازبهمن ماه۹۵حقوق خود دریافت نکردند. دارندگان ماشین ها، بدلیل مشکلات مالی، حتی ازتامین سوخت وسائل نقلیه خود ناتوان هستند اما تاکنون به خواست آنها رسیدگی نشده است.
همزمان کارگران، پیمانکاران ومالکین ماشین های استیجاری سبک وسنگین ، بازنشسته ها جهت دریافت سنوات و کارگران درشرف بازنشستگی برای پرداخت۴ درصد سهم کارفرما، دست به اعتراض زده اما هرباربا جواب واهی و سرخرمن مسئولین شرکت روبرو بوده ایم.
اخیرایکی ازاعضای هیئت مدیره شرکت نیشکر، درجواب کارگران گفته بود " مگرما سرگنج نشسته ایم  که شما حقوق می خواهید " !!.
کارفرما به جای جواب گویی وپرداخت مطالبات، برای ما کارگران پرونده سازی ( امنیتی و قضایی ) می کند و حتی  مسئولین محلی واستانی هم، درمقابل کارفرما سکوت کرده وقادر به دفاع ازحقوق ما کارگران نیستد.
کمترین خواست ما کارگران درشرایط کنونی ازدولت این است که بدلیل ناتوانی بخش خصوصی ازارائه مطالبات ما کارگران در نیشکر هفت تپه ، این شرکت از بخش خصوصی باز پس گرفته و تحت نظر دولت قرار گیرد.لازم به توضیح است که مدیران بخش خصوصی  و مالکین فعلی شرکت نیشکرهفت تپه خود اذعان می کنند که ما خود بخشی ازقدرت ودولت هستیم .
ما خواست ها و مطالبات عاجل خود ( در شرایط کنونی ) را بارها یاد آورشده ایم و دراینجا برای چندمین بار، آن را دوباره تکرارمی کنیم :
خواست دریافت، ۴ ماه حقوق معوقه و پاداش سال۹۴و۹۵- حقوق بهمن واسفند ماه ۹۴ ، روزمزدها -  پرداخت مطالبات تعاونی مصرف حدود۴۰۰ میلیون تومان ( که باعث انحلال تعاونی شدند)- پرداخت حق عضویت بیمه تکمیلی کسرشده ازحقوق پرسنل به صندوق تکمیلی پرسنل حدودا یکسال-  پرداخت ۳ماه حق بیمه ماهیانه کارفرما به تامین اجتماعی-  توزیع لوازم التحریرمدارس- جیره ماه رمضان- پرداخت ۱۰میلیارد سهم ۴ درصد حدود۲۰۰ نفراز، نی بران فصلی، جهت بازنشستگی که مصوبه مجلس است - انتظاربیش از۳۰۰ کارگر دائم جهت پرداخت ۴درصدسهم کارفرما به بیمه، جهت بازنشستگی وهزاران فلاکت و بدبختی دیگر، که دولت باسیاست های مخرب خود، شرکت وکارگران وخانواده های آنان رابه سیه روزی کشانده است .
 سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، خواهان پرداخت فوری  تمامی مطالبات پرسنل می باشد.
حقوق کارگران روز مزد و پیمانکاری نیشکر هفت تپه پرداخت نشد
اتحادیه آزاد کارگران ایران: امروز بعد از ظهر بعد از کلی وعده و عید، کارفرما ی نیشکر هفت تپه حقوق کارگران روزمزد و پیمانکاری را پرداخت نکرد.
بنا به گزارش‌ های رسیده به اتحادیه ازاد کارگران ایران، قائم مقام شرکت در اقدامی نفرت آور و تفرقه برانگیز از واریز حقوق کارگران روزمزد و پیمانی خودداری کرد.
کارگران رسمی و قراردادی و روزمزد مجتمع نیشکر هفت تپه  چهار تا شش ماه حقوق معوقه از کارفرما طلبکار می باشند، یک هزار و دویست نفر از کارگران رسمی و بیش از هزار نفر از آنان روزمزد هستند، طلب کارگران رسمی مربوط به ماه های تیر، مرداد، شهریور و مهرماه میبا شد، کارگران روزمزد نیز به غیر از این چهار ماه، بابت ماه های بهمن و اسفند 94 نیز طلبکار هستند
عدم پرداخت حقوق کارگران به چنان حدی رسید که مغازه داران شهر شوش را نیز تحت تاتیر خود قرار داد  چنانکه پس از بستن مغازه تعدادی کثیری از کسبه مردم شوش در اعتراض به عدم واریز حقوق های معوقه کارگران طرح نیشکر هفت تپه در روز دوشنبه همین هفته و زمزمه اعتصاب بین کارگران هفت تپه در روز سه شنبه ، کارفرمای شرکت در صبح امروزچهارشنبه 3 آبان  در کانال تلگرامی هفت تپه جهت جلوگیری ازشروع  اعتصاب متحدانه پرسنل رسمی، روزمزد و پیمانکاری اعلام کرد که امروز حقوق های معوقه کلیه پرسنل به طور کامل پرداخت خواهد شد .
اما در ساعتی بعد در اقدامی تبعیض آمیز و تفرقه برانگیز پس از پرداخت حقوق پرسنل رسمی از واریز حقوق بیش از 1000 کارگر روزمزد و پیمانکاری خودداری کرد.
اتحادیه آزاد کارگران ایران
3 آبان 96
تجمع اعتراضی کارگران کارخانه کیش چوب نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل دفتر اشتغال منطقه آزاد کیش
صبح امروزسوم آبان ماه،جمعی از کارگران کارخانه کیش چوب نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل دفتر اشتغال منطقه آزاد کیش،تجمع کردند.
براساس گزارش منتشره،در حال حاضر فعالیت این واحد تولیدی به سبب رکود  بازار کار موقتا متوقف شده وکارگران کاری برای انجام دادن ندارند.
کارگران معترض می‌گویند: افزایش مشکلات کیش چوب باعث شده‌است تا کارفرما از یک ماه قبل درب‌های کارخانه را  به روی کارگران بسته است.
این کارگران همچنین افزودند،جدا از بلاتکلیفی در وضعیت شغلیشان ،در حال حاضر هر یک از کارگران بابت ۸ تا ۱۲ ماه مطالبات مزدی از کارفرما  طلبکارند.
به نقل از کارگران کارخانه کیش چوب گفته می شود،آخرین حقوقی که دریافت کرده‌اند مربوط به دستمزد شهریور ماه سال ۹۵ است که در خرداد ماه سال جاری توسط کارفرما به حساب بانکی آنها واریز شده است، همچنین کارفرما به دلیل کمبود نقدینگی عیدی سال ۹۵ آنان را پرداخت نکرده است.
آن‌ها می‌گویند: در آخرین پیگیری‌هایی که با کارفرما انجام دادیم هیچ پاسخ قاطعی از سوی کارفرما برای دریافت مطالباتمان نشنیدیم و به همین دلیل ناچار شدیم برای احقاق حقوق از دست رفته‌مان تجمع کنیم.
کارگران معترض درباره روند پیگیری حقوقی دریافت مطالبات خود می‌گویند، بعد از بدقولی کارفرما‌  امروز چهارشنبه همه کارگران به صورت مجزا به اداره اشتغال منطقه آزادکیش شکایت کردند.
درهمین رابطه:
*مرخصی اجباری کارگران کارخانه کیش چوب دنباله‌دار شد
کارگران کارخانه کیش چوب می‌گویند که با گذشت بیش از ۱۲ روز هنوز تعطیلات موقت کارخانه تمام نشده است و براساس تصمیم مدیریت این واحد صنعتی دست کم این وضعیت تا پایان هفته جاری ادامه خواهد یافت.
برپایه گزارشی که امروز23مهر رسانه ای شد،کارگران کارخانه کیش چوب واقع در منطقه آزاد کیش گفتند: با گذشت دو روز از مهلتی که از سوی کارفرمای این واحد صنعتی توقف فعالیت این واحد صنعتی تعیین شده بود، هنوز درب‌های کارخانه کیش چوب به روی کارگران بسته است.
در این باره یکی از کارگران کارخانه کیش چوب  گفت: مرخصی ده‌ روزه‌‌ای که پیش از این از جانب کارفرما تعیین شده بود خاتمه یافته است اما هنوز وضعیت هیچکدام از ما مشخص نیست.
وی در ادامه با بیان اینکه کارگران شاغل در این واحد تولید از ۸ تا ۱۲ ماه مطالبات مزدی عقب افتاده دارند  تصریح کرد: صبح امروز از جانب کارفرما به کارگران پیامکی مبنی بر پرداخت یک ماه از معوقات مزدیشان تا پایان ماه جاری ارسال شداما هنوز به زمان بازگشت بکار هیچ اشاره نشده و تنها عنوان شده که تا پایان هفته خبردار می‌شویم.
*عدم پرداخت ماه ها حقوق 200کارگر کارخانه کیش چوب
اعزام کارگران این کارخانه به مرخصی اجباری از دهم مهرماه
اخراج تعدادی از کارگران معترض طی یکسال گذشته
8تا12ماه حقوق وعیدی امسال 200کارگر کارخانه کیش چوب پرداخت نشده است.کارگران این کارخانه از دهم ماه جاری به مرخصی اجباری اعزام شده اند.طی یکسال گذشته تعدادی از کارگران این واحد تولیدی واقع در منطقه آزاد کیش بدلیل اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان از کار اخراج شده اند.
براساس گزارشی که امروز18مهر رسانه ای شد،جمعی از کارگران کارخانه کیش چوب واقع در منطقه آزاد کیش با اشاره به معوقات مزدی خود گفتند: نزدیک به ۲۰۰ کارگر هستیم که در بخش‌های تولید و اداری کارخانه کیش چوب کار می‌کنیم اما در حال حاضر بابت ۸ تا ۱۲ ماه مطالبات مزدی طلبکاریم.
به گفته یکی از کارگران، دلیل پرداخت نشدن معوقات مزدی او و سایر همکارانش کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی به دلیل کاهش حداقلی فعالیت تولیدی کارخانه است.
او گفت: کارگران کیش چوب، آخرین حقوقی که دریافت کرده‌اند مربوط به دستمزد شهریور ماه سال ۹۵ است که در خرداد ماه سال جاری توسط کارفرما به حساب بانکی آنها واریز شده است، همچنین کارفرما به دلیل کمبود نقدینگی عیدی سال ۹۵ آنان را پرداخت نکرده است.
وی بابیان اینکه حدود نیمی از همکاران شاغل در کارخانه کیش چوب را کارگران هندی و بنگلادشی تشکیل می‌دهند،  در خصوص تعطیلی موقت کارخانه اظهار داشت: اخیرا کارفرما (از دهم مهر ماه) به دلایل نامعلومی کارخانه را به صورت موقت تعطیل اعلام کرده و از کارگران خواسته است به مدت  ۱۰ روز در کارخانه حاضر نشوند.
این کارگر همچنین گفت: نگرانی ما کارگران این است در نتیجه استمرار این مشکلات، مرخص‌های آن‌ها در  هفته‌ها و ماه‌های آتی نیز ادامه پیدا کند.
به گفته این کارگر؛ مجموعه اتفاقاتی که در مدت یک سال گذشته در این واحد تولیدکننده محصولات چوبی افتاده، موجب شده تعدادی از کارگران که مشکلات خود را به دفتر اشتغال منطقه آزاد کیش انتقال دادند،از کار اخراج شوند.
به گفته این کارگر در شرایط کنونی آنچه برای او و همکارانش حائز اهمیت است؛ دریافت مطالبات و حفظ امنیت شغلی است چراکه در منطقه محل کارشان فرصت شغلی دیگری وجود ندارد اما آنها باید پاسخگوی نیازهای خانواده‌هایشان باشند.
وی با بیان اینکه هم اکنون کارگران این کارخانه از وضعیت موجود رضایت ندارند، درباره علت معوق ماندن مطالبات مزدی خود گفتند: کارفرما می‌گوید رکود بازار ساخت و ساز به فعالیت کارخانه کیش چوب لطمه وارد کرده است.
این کارگران که احتمال می‌دهند در نتیجه وضعیت پیش آمده ممکن است امنیت شغلی خود را از دست بدهند؛ در خاتمه افزودند: از مسئولان درخواست داریم پیگیر مشکلات کارخانه کیش چوب و معوقات مزدی و بیمه‌ای آنها باشند.
 اعتصاب وتجمعات اعتراضی کارگران فاز 13 عسلویه نسبت به عدم پرداخت ماه ها مطالباتشان برای دومین روز متوالی
امروزسوم آبان ماه برای دومین روز متوالی ،جمعی از کارگران پیمانکاری شاغل در پروژه‌های فاز 13 عسلویه دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها مطالباتشان،دست از کار کشیدند و اجتماع کردند.
برپایه گزارشات منتشره،این کارگران در چند شرکت پیمانکاری مشغول کارند و از نیمه اسفندماه سال گذشته تاکنون برای دریافت معوقات مزدی خود با مشکل مواجهند.
اعتصاب وتجمع اعتراضی کارگران پروژه مقاوم‌سازی‌ پل‌های راه‌آهن محور میانه – مراغه نسبت به عدم پرداخت5ماه حقوق
کارگران پروژه مقاوم‌سازی‌ پل‌های راه‌آهن محور میانه – مراغه دراعتراض به عدم پرداخت5ماه حقوقشان،دست ازکارکشیدند وتجمع کردند.
براساس گزارشی که سوم آبان رسانه ای شد،کارگران شرکت نسران که در پروژه تقویت‌ و ترمیم پل‌های راه‌آهن محور میانه-مراغه مشغول به‌کار هستند به دلیل عدم پرداخت حقوق 5 ماه خود از سوی این شرکت، اعتصاب کرده و نسبت به دیرکرد حقوق‌خویش دست به تجمع زدند.
پروژه مقاوم‌سازی‌ و ترمیم پل‌های راه‌آهن میانه-مراغه از سال 93 به کارفرمایی شرکت راه‌آهن جمهوری‌اسلامی‌ایران و پیمانکاری شرکت نسران آغاز شده که هدف از اجرای این پروژه مقاوم‌سازی‌و‌بهسازی لرزه‌ای پل‌های قوسی‌سنگی‌و‌فلزی راه‌آهن محور میانه–مراغه است لذا هم اکنون به دلیل عدم پرداخت مطالبات‌ و‌ حقوق کارگران متوقف شده و کارگران دست به تجمع زده‌اند.
اعتصاب وتجمع کارگران هتل هرمز بندرعباس در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان
کارگران هتل هرمز بندرعباس از صبح امروز سوم آبان ماه در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان اعتصاب ودر محوطه هتل تجمع کردند.
برپایه گزارش منتشره،یکی از کارگران معترض هتل هرمز بندرعباس گفت: کارگران هتل هرمز در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات خود و احقاق حقوق خود از صبح امروز به تعصب پرداخته‌اند و خواستار پرداخت مطالبات خود هستند.
وی ادامه داد: ماه قبل مطالبات اردیبهشت‌ماه کارکنان را قسمت به قسمت پرداخت کردند و بیشتر خرج‌ها برای خود هتل می‌شود و به کارکنان رسیدگی نمی‌شود.
این کارگر معترض هتل هرمز تصریح کرد: مالک هتل مدت‌ها است به هتل نیامده است و مدیریت انتخابی وی نیز از زمانی که پرداخت حقوق با مشکل مواجه شده در هتل حاضر نشده است.
وی افزود: قراردادهای کارگران هتل حتی برای افرادی که سال‌ها در این هتل مشغول به کارند یک‌ماهه و دوماهه بسته می‌شود و وضعیت مناسبی نداریم.
این کارگر معترض هتل هرمز خاطرنشان کرد: ما نیز قسط و بدهی داریم و بایدهزینه‌های خانواده خود را تأمین کنیم که با این منوال از زندگی کردن بازمانده‌ایم.
وی اضافه کرد: 2 سال است که مدیریت هتل عوض‌شده است و وضعیت کرگران نسبت به دوران مدیریت گذشته بسیار ضعیف‌تر شده است.
این کارگر معترض هتل هرمز گفت: از اواخر سال گذشته این مشکلات بروز کرد و زمانی که درخواست احقاق حقوق خود را داشتیم به ما وعده مساعده مالی دادند که تعریفشان نیز مساعده صحیح نبوده و مقداری از حقوق خودمان را پرداخت می‌کردند.
هتل بین المللی هرمز یک هتل پنج ستاره بین المللی در مساحتی بالغ بر 50000 مترمربع، در مالکیت شرکت سرمایه گذاری گروه فیلی (سهامی خاص) است.
تجمع اعتراضی کارگران راه آهن اردکان نسبت به عدم پرداخت چند ماه حقوق مقابل فرمانداری اردکان
300کارگرراه آهن اردکان دراعتراض به عدم پرداخت چند ماه حقوقشان مقابل فرمانداری اردکان تجمع کردند.
براساس گزارشی که 3آبان منتشرشد،سید مصطفی داودی روز چهارشنبه در پاسخ به گلایه کارگران برخی شرکت های پیمانکاری گفت:شرکت پیمانکار، حقوق تا پایان تیرماه را پرداخت کرده و با توجه به اینکه همه شرکت ها یک ماه حقوق را به جهت تضامین بین خودشان نگه داشته و در پایان قرارداد تسویه می کنند به همین دلیل حقوق مردادماه به این دلیل پرداخت نشده است.
مدیرکل راه آهن استان یزد اضافه کرد: شرکت هنوز حقوق شهریور را پرداخت نکرده و مهرماه هم معمولا تا دهم ماه پرداخت می شود که هنوز به دهم نرسیده ایم، بنابر این فقط یک ماه حقوق، عقب افتاده است.
داودی تصریح کرد: با این حال به شرکت تذکر کتبی داده شده و شرکت نیز قول پرداخت حقوق یک ماه را ظرف یک هفته آتی داده است.
وی خاطرنشان کرد: نیرو هایی که حقوق آنها عقب افتاده متعلق به شرکت پیمانکار طرف قرارداد راه آهن هستند و قانوناً اداره کل راه آهن فقط باید بر انجام صحیح کار واگذار شده نظارت کند.
این مسئول افزود در کنار راه آهن ، ادارات کار استانها نیز ناظر بر روابط کارگر و پیمانکار هستند.
ادامه بازداشت فواد زندی را محکوم می کنیم!
حدود یک ماه از دستگیری فواد زندی از فعالین کارگری می گذرد. او که در بازداشت اداره اطلاعات شهر سنندج است، همچنان در بلاتکلیفی بسر می برد. فواد زندی هیچ جرمی مرتکب نشده و تنها از حقوق کارگران دفاع کرده است. نیروهای امنیتی هر از چند گاهی افرادی را با اتهام واهی بازداشت کرده و مدتی طولانی در سلول های اداره اطلاعات زیر فشار شدید قرار می دهند.
ما ادامه بازداشت فواد زندی را محکوم می کنیم و خواهان آزادی بدون قید و شرط او و تمامی فعالین کارگری دربند می باشیم.
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری - سوم آبان 1396
پایان اعتصاب کارگران پیمانکاری شرکت شاخص در پتروشیمی فرآورش بندرامام
اتحادیه آزاد کارگران ایران: دیروز سه شنبه 2 آبان کارگران شرکت شاخص پیمانکار تعمیر و نگهداری پتروشیمی فرآورش بندرامام به اعتصاب خود پایان دادند.
به دنبال سه روز اعتصاب کارگران شرکت شاخص پیمانکار تعمیر و نگهداری پتروشیمی فرآورش بندرامام ، بعد از ظهر دیروز سه شنبه دوم آبان ماه، طی جلسه ای که از طرف مدیر عامل پتروشیمی فرآورش، دستگاه نظارت تعمیرات،رئیس حراست وافراد مرتبط، با نمایندگان کارگران اعتصابی برگزارگردید ، پس از مذاکره و بحث بسیار درمورد مطالبه کارگران، توافق شد تا پیگیری حقوقی و روشن شدن وضعیت بودجه برای این مطالبات و حل فصل آن که حق بدی آب و هوا و حق سختی کار بود، مقرر گردید که معادل ریالی 40 ساعت کار به دستمزد ماهیانه کارگران پرداخت شود.  
کارگران با توجه به محفوظ بودن حق ادامه طرح مطالبات فوق در روزهای آینده ، با این پیشنهاد موافقت کرده و خواهان تهیه صورتجلسه و امضاء آن شدند.
در نتیجه موارد توافق شده بصورت صورتجلسه تدوین و توسط مسئولین حاضر و نمایندگان کارگران امضاء و بعنوان سند مهر گردید.
کارگران با بدست آوردن این توافق به اعتصاب خود پایان دادند.
اتحادیه آزاد کارگران ایران
3 آبان 96
عدم پرداخت چندماه حقوق ونیزمطالبات دیگر کارگران شهرداری امیدیه وبی تفاوتی مسئولان
3ماه حقوق کارگران شهرداری امیدیه که در سازمان‌هایی همانند آتش نشانی، فضای سبز و خدماتی  شهرداری امیدیه کار می‌کنند،پرداخت نشده است.
براساس گزارشی که سوم آبان رسانه ای شد،این کارگران که  بصورت رسمی و پیمانکاری در شهرداری امیدیه مشغول به کارند، از بی نتیجه ماندن پیگیری‌ها و ادامه بلاتکلیفی خود خبر دادند.
کارگران می‌گویند: وقتی به شهرداری وشورای شهر مراجعه می‌کنیم، با بی‌توجه ای مسئولان شهرداری وشورای شهر روبرو می‌شویم .با این حال مشکلاتی که در زمینه پرداخت دستمزد بوجود آمده زندگی  کارگران را بسیار سخت کرده‌است بطوریکه که می‌توان گفت برخی از همکارانمان  حتی توان مالی خرید یک قرص نان را هم ندارند.
کارگران در ادامه تصریح کردند؛ جدا از موضوع به تاخیر افتادن مطالبات مزدی، پیمانکار سابق بخش خدماتی و فضای سبز شهرداری امیدیه بابت حق سنوات سال ۹۲، حق مرخصی و یک ماه حقوق فروردین ماه سال ۹۳ تعداد ۶۴ کارگر بدهکار است و کارگران در این زمینه به مراجع قضایی شکایت کرده‌اند.
در این باره کارگران شهرداری امیدیه می‌گویند: با وجود آنکه مراجع تشخیص و حل اختلاف اداره‌کار خوزستان حکم به پرداخت مطالبات کارگران از سوی کارفرمای شرکت پیمانکاری داده است اما پیمانکار سابق توجهی به این موضوع نداشته است.
سوم آبان ماه1396
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارشات کارگری2آبان1396
- اعتصاب کارگران کارخانه لاستیک پارس وارد دومین هفته شد
- تجمع کارگران اخراجی شرکت پویش معادن ذوب آهن اصفهان در منطقه پروده طبس مقابل فرمانداری
- تجمع اعتراضی کارکنان تعاونی های سهام عدالت سراسرکشورنسبت به نداشتن امنیت شغلی و عدم پرداخت31ماه حقوق مقابل مجلس
- تجمع ناظرین جهاد کشاورزی با سابقه بعد از سال 1390 در اعتراض به بلاتکلیفی استخدامی
- ادامه اعتصاب وتجمع اعتراضی کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس نسبت به خصوصی سازی،کاهش حقوق وعدم پرداخت بموقعش،برای دومین روز متوالی
- تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کرمانشاه نسبت به عدم پرداخت3ماه حقوق مقابل استانداری
- تجمع اعتراضی جمعی از کارگران ستاره خلیج فارس نسبت به بلاتکلیفی شغلی مقابل ساختمان این پالایشگاه در تهران
- تجمع اعتراضی آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به بلاتکلیفی استخدامی مقابل استانداری
- تجمع اعتراضی پرستاران بیمارستان خمینی در اعتراض به فشار کاری،سطح حقوق وعدم پرداخت بموقعش
وضعیت پرستاران در 4 سال گذشته بدتر شده است
- تعیین زمان رسیدگی وارجاع پرونده شاپور احسانی راد به دادگاه تجدیدنظر
- کارخانه پوشاک قهرودکاشان بازگشایی وکارگران برسرکارشان بازگشتند
- شرکت پیمانکاری هنر آوران آبان مطالبات 80کارگر بخش حمل ونقل پالایشگاه آبادان را پرداخت نمی کند
- بازهم واژگونی وانت حامل کارگران کشاورزی و ومصدومیت کارگران
- جان باختن  4 نفراز کارکنان اداره بهداشت و درمان شهرستان اسدیه براثر تصادف
اعتصاب کارگران کارخانه لاستیک پارس وارد دومین هفته شد
اعتصاب کارگران کارخانه لاستیک پارس واقع در شهرک صنعتی کاوه ساوه دراعتراض به اخراج گسترده وحقوق های نجومی مدیران شرکت وارد دومین هفته شد.
دوتن از کارگران کارخانه لاستیک پارس پس از چند روز اخراج از کارسکته وجانشان را از دست دادند.
براساس گزارشی که روزسه شنبه دوم آبان ماه رسانه ای شد،اعتصاب کارگران کارخانه لاستیک پارس تولیدکننده انواع تایرهای کامیونی، اتوبوسی، وانتی و سواری با نام تجاری «پیروزی»دراعتراض به اخراج گسترده وحقوق های نجومی مدیران شرکت وارد دومین هفته شد.
شرکت لاستیک پارس (سهامی عام) از آغاز سال ۱۳۵۴ فعالیت‌های خود را برای تولید و عرضه ۴۰هزار تن انواع تایر، تیوپ، بلادر و نوار در دو فاز ۲۰هزار تنی شروع کرد و در اردیبهشت سال ۱۳۵۵ با مشارکت بانک صنعت و معدن، «گروه پیرلی ایتالیا»، بیمه مرکزی و تعدادی دیگر از سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی با سرمایه اولیه ۹۰۰میلیون ریال تاسیس و در اداره ثبت شرکت‌ها تحت شماره ۲۴۷۹۱ به ثبت رسید.
در اواخر سال 1360 با توجه به حساس بودن طرح از نظر اقتصادی و سیاسی، اداره شرکت به مدیران منتخب دولت واگذار شد و راه‌اندازی طرح به بانک صنعت و معدن ارجاع شد. با انتخاب مدیریت جدید، افزایش سرمایه و در نهایت تخصیص کمک‌های مالی، کارهای اجرایی طرح مجددا آغاز و ماشین‌آلات و تجهیزات و تاسیسات کارخانه تا اواخر سال 1362 به‌تدریج نصب و راه‌اندازی شد و بهره‌برداری تجاری از فاز اول طرح از سال 1363 شروع شد.
شرکت لاستیک پارس در سال 1381 به بخش خصوصی واگذارشدو در سال 1383 پس از برگزاری مجمع عمومی شرکت، مجددا شرکت لاستیک پارس تحت مالکیت شرکت آتیه دماوند که66درصدسهامش متعلق به بانک صنعت ومعدن می باشد،قرارگرفت.
تجمع کارگران اخراجی شرکت پویش معادن ذوب آهن اصفهان در منطقه پروده طبس مقابل فرمانداری
امروز2آبان، کارگران اخراجی شرکت پویش معادن ذوب آهن اصفهان در منطقه پروده طبس، همزمان بانشست بررسی منطقه ویژه معدنکاری طبس دست به تجمع مقابل فرمانداری ویژه این شهرستان زدند.
براساس گزارش منتشره،یکی از کارگران گفت: در گذشته حدود 500 نفر در معدن پویش معادن کار می کردند که از ابتدای سال نصف کار تعطیل شد و نیروها به 250 نفر کاهش پیدا کرد و گفتند می خواهند به زغال سنگ واگذار کنند و اکنون همین کارگران نیز از کار بیکار شدند.
وی افزود: مسئولان معدن موضوع واگذاری را مطرح کردند ولی پولی برای معدن خرج نکردند و حقوق های کارگران عقب ماند.
وی گفت: اول قول دادند که بعد چند ماه راه اندازی می شود اما وضعیت بدتر شد و خرداد ماه گفتند می خواهیم تحویل زغال سنگ طبس دهیم.
وی بیان کرد: اکنون چهار ماه گذشته و از نیمه مهرماه تقریبا تعطیل شده است و حدود 20 نفر که قرارداد داشتند ماندند و از روز گذشته اعلام کردند معدن تعطیل است تا تکلیف معلوم شود.
این کارگر معدن با بیان این که با 20 سال سابقه کار می گویند بیمه بیکاری بگیرید افزود: به اداره کار مراجعه می کنیم که حرف از بیمه بیکاری می‌زنند اما بیمه بیکاری چاره حل مشکلات ما نیست.
تجمع اعتراضی کارکنان تعاونی های سهام عدالت سراسرکشورنسبت به نداشتن امنیت شغلی و عدم پرداخت31ماه حقوق مقابل مجلس
امروزسه شنبه2آبان ماه،حدود150نفراز کارکنان تعاونی های سهام عدالت سراسرکشوربنمایندگی از طرف 2000نفرازهمکارانشان در اعتراض به نداشتن امنیت شغلی و عدم پرداخت31ماه حقوق مقابل مجلس تجمع کردند.
 برپایه گزارش منتشره،352تعاونی سهام عدالت در شهرستانهای مختلف کشور با حدود ۲ نیرو وجود دارد که گفته می شود عمده این افراد از فرزندان تحصیل کرده اقشار آسیب پذیر(تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی یا بهزیستی)، معلولان و زنان سرپرست خانوار هستند.
یکی از تجمع کنندگان گفت: متاسفانه ۳۱ماه است که حقوق ما را پرداخت نکرده اند و الان بعد از ۱۱ سال کار، امنیت شغلی ما هم در معرض خطر قرار گرفته است.
وی ادامه داد: بعد از مجلس، در مقابل سازمان خصوصی سازی تجمع خواهیم کرد تا تکلیف حقوق مان مشخص شود.
تجمع ناظرین جهاد کشاورزی با سابقه بعد از سال 1390 در اعتراض به بلاتکلیفی استخدامی
امروز2آبان،جمعی از ناظرین جهاد کشاورزی با سابقه بعد از سال 1390 دراعتراض به بلاتکلیفی استخدامی وبی تفاوتی دولت و مجلس برای استخدامشان و تعیین تکلیف وضعیت خود مقابل مجلس تجمع کرده اند.
برپایه گزارش منتشره،تجمع کنندگان گفتند: همه استخدامی ها ظرف 10 سال گذشته برای ناظرین قبل از سال نود بوده و ناظرین با سابقه بعد از سال نود هنوز وضعیت شان تعیین تکلیف نشده است .
ادامه اعتصاب وتجمع اعتراضی کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس نسبت به خصوصی سازی،کاهش حقوق وعدم پرداخت بموقعش،برای دومین روز متوالی
امروز2آبان برای دومین روز متوالی، اعتصاب کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس دراعتراض به خصوصی سازی،کاهش حقوق وعدم پرداخت بموقعش باتجمع مقابل فرمانداری اسلامشهر،ادامه پیداکرد.
برپایه گزارش منتشره،تعداد تجع‌کنندگان که از نیروهای شاغل در دفتر مرکزی شرکت حمل و نقل خلیج فارس در منطقه اسلامشهر هستند تا ۳۰۰ کارگر برآورد می‌شود.
این کارگران روز گذشته مقابل وزارات کار تجمع کرده بودند:
اعتصاب وتجمع اعتراضی کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس نسبت به خصوصی سازی،کاهش حقوق وعدم پرداخت بموقعش مقابل وزارت کار
امروز دوشنبه اول آبان ماه، جمعی از کارگران شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس برای چندمین بار* پس از خصوصی سازی دست از کارکشیده و از اسلامشهرراهی تهران شدند تا اعتراضشان را نسبت به خصوصی سازی،کاهش حقوق وعدم پرداخت بموقعش مقابل وزارت کاربنمایش بگذارند.
برپایه گزارش منتشره،این کارگران که صبح امروز از محل کار خود در منطقه اسلامشهر راهی تهران شده‌اند، گفتند: از اردیبهشت سال ۹۵ که مدیریت شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس به بخش خصوصی واگذار شد، پرداخت مطالبات مزدی  وبیمه ای آنها برهم خورده است به عنوان مثال در همین مدت پرداخت مزایایی همچون حق اضافه کاری، کارانه، بهره‌وری و بیمه تکمیلی  حدود ۱۲۰۰ کارگر شاغل در این شرکت با تاخیرهایی همراه بوده است.
این کارگران با یادآوری اینکه پیش از ورود بخش خصوصی، شرکت حمل و نقل خیلج فارس تحت مدیریت مجموعه‌های وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار داشت، افزودند: زمانی که وزارت بازرگانی سابق سهام خود را به بخش خصوصی واگذار کرده است، مدیریت جدید با افول ثبت سفارش مواجه شد و در نتیجه مشکل  کارکنان شروع شد.
به گفته آنها شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس ۱۲۸۶ نفر نیروی کار دارد که در ۴۳ شعبه ونمایندگی سراسر کشور مشغول به کار هستند.از این تعداد حدود ۴۰۰ نفر در دفتر مرکزی در منطقه اسلامشهر تهران  فعال هستند که مطالبات معوقه آنها ازیک ماه گذشته در عین حال همکاران شهرستانی آنها تا ۴ماه طلبکارند.
همچنین از سوی کارگران گفته می‌شود که در پرداخت حق بیمه آنها نیز مشکلاتی به وجود آمده است به طوری که حجم مطالبات بیمه‌ای باعث شده‌است تا سازمان تامین اجتماعی از  تمدید اعتبار دفترچه ای درمانی کارگران خوداری کند.
برپایه این اطلاعات ظاهرا کارگران این شرکت حمل ونقل دلیل به تعویق افتادن مطالبات مزدی خود را تامین نشدن منابع مالی کارخانه از سوی کارفرما بخش خصوصی عنوان می‌کنند.
آنها در ادامه می‌گویند:  همه ما  به عنوان شاغلین بزرگترین شرکت حمل و نقل کشور  در مرحله نخست خواستار بازگشتن شرایط کار سابقمان هستیم ودر مرحهل دوم می‌خواهیم در روند پرداخت مطالبات مزدی خللی ایجاد نشود.
تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کرمانشاه نسبت به عدم پرداخت3ماه حقوق مقابل استانداری
پیش از ظهر امروز2آبان،کارگران شرکتی و قراردادی شهرداری کرمانشاه دراعتراض به عدم پرداخت 3ماه حقوق مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند.
براساس گزارش منتشره،یکی از کارگران شهرداری کرمانشاه،گفت: نزدیک به سه ماه است که حقوق کارگران روزمزد و شرکتی شهرداری کرمانشاه پرداخت نشده است، آیا پیمانکاران فکر می‌کنند زندگی ما خرج و هزینه‌ای ندارد.
وی گفت: پیمانکاران خود را به جای ما بگذارند چگونه با دست خالی خرج مدرسه فرزندمان را تامین کنیم، صاحب‌خانه عدم پرداخت حقوق را درک می‌کند.
تجمع اعتراضی جمعی از کارگران ستاره خلیج فارس نسبت به بلاتکلیفی شغلی مقابل ساختمان این پالایشگاه در تهران
صبح امروز2آبان،جمعی از کارکنان ستادی پالایشگاه ستاره خلیج فارس که در دفتر تهران این پالایشگاه مشغول به کار هستند، مقابل دفتر این پالایشگاه در تهران تجمع کردند.
برپایه گزارش منتشره، شفاف نبودن وضعیت استخدامی کارکنان پالایشگاه ستاره خیلج فارس بازهم خبرسازشد، صبح امروز جمعی از کارمندان پالایشگاه ستاره خلیج فارس به دلیل نگرانی از روشن نبود امنیت شغلی خود مقابل دفتر مرکزی این واحد پالایشگاهی در تهران تجمع کردند.
معترضان ۴۷ نفر از کارمندان شاغل در پالایشگاه ستاره خلیج فارس هستند که در دوره چندماهه مدیرعامل قبلی این واحد پالایشگاهی استخدام شده بودند اما با تغییر دوباره مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس نگران وضعیت خود شده‌اند چراکه قراردادهای آنها تنها تا پایان سال جاری اعتبار دارد.
این وضعیت درحالی است که تا همین یک ماه پیش که هنوز مدیرعامل پالایشگاه ستاره خیلج فارس تغییر نکرده بود، تجمعات اعتراضی مشابهی از جانب گروهی از کارگران قراردادی این واحد پالایشگاهی در شهربندرعباس برگزار شده‌بود، این معترضان که شمار آنها در حدود ۱۰۰ نفر بود از طریق آزمون استخدامی جذب پالایشگاه شده بودند اما به اصرار مدیریت قرار بود از ابتدای پاییز امسال زیر نظر یک شرکت پیمانکار مشغول کارشوند.
اگرچه با جابجایی مدیریت پالایشگاه ستاره خلیج فارس تمامی یکصد کارگر تبدیل معترض بدون واسطه پیمانکار به کار سابق خود بازگشته‌اند اما در حال حاضر  ۴۷ کارمند تازه‌ استخدام شده این واحد پالایشگاهی از بابت تمدید نشدن قراردادهای شغلی خود نگران‌هستند.
به گفته یکی از این کارمندان روز شنبه (بیست‌و نهم مهرماه) آنها از ابتدای هفته جاری موفق به حضور در محل کار خود نشده‌اند.
این کارمندان معترض ادامه می‌دهند: روز شنبه هنگامی که ما قصد ورود به ساختمان را داشتیم به ما اطلاع دادند که ساختمان به فروش خواهد رسید اما پس از ساعتی متوجه شدیم که عده‌ای از همکارانمان در داخل ساختمان حضور دارند.
آنها معتقدند که چون به عنوان نیروهای مرتبط با تیم مدیرعامل قبلی تلقی شده‌اند از حضور در محل کار منع شده و اکنون با خطر بیکار شدن مواجهند.
یکی از این تجمع کنندگان می‌گوید:  چهار روز است که ما پشت درب مانده‌ایم حتی اجازه نمی‌دهند که ما وسایل‌های شخصی خودمان را از داخل ساختمان برداریم. با توجه به اینکه ما سال‌هاست در این حوزه فعالیت می‌کنیم و از کارنامه حرفه‌ای قابل قبولی هم برخورداریم اما متاسفانه به صورت حرفه‌ای برخورد نمی‌کنند تمام حرف ما این است که یک نفر از مسئولین پالایشگاه بیاید و تکلیف ما را مشخص کند.
همچنین یکی دیگر از تجمع کنندگان  گفت: هنگامی که از ما خواستند برای حضور در ستاره خلیج با این کارفرما قرارداد امضا کنیم همه ما در شرکت‌های پیمانکاری دیگری مشغول به کار بودیم ولی حالا نه در شرکت‌های پیمانکاری جایی برای ما است و نه اینکه در جایی که با آن قرارداد داریم راه می‌دهند.
تجمع اعتراضی آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به بلاتکلیفی استخدامی مقابل استانداری
جمعی از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی استان کهگیلویه و بویراحمد دراعتراض به بلاتکلیفی استخدامی مقابل استانداری،تجمع کردند.
براساس گزارشی که 2آبان رسانه ای شد،جمعی از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی کهگیلویه و بویراحمد با تجمع در جلوی استانداری خواستار تایید طرح پلکانی تمام آموزش دهندگان تا سال 95 شدند.
یکی از این آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی گفت: آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی همچون چوپانان خبری از بیمه ندارند و در سال تنها با 500 هزار تومان امرار معاش می‌کنند.
وی با ابراز گلایه از برخی شرایط پیش بینی شده برای اجرای طرح پلکانی با 5 سوادآموز، افزود: در یک منطقه عشایری که در دامنه کوه‌ها واقع شده وقتی 5 سواد آموز نباشد باید چکار کنیم تا طرح پلکانی شامل حال ما هم باشد.
یکی دیگر از تجمع کنندگان آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در سال 500 هزار تومان حق الزحمه به آموزش دهندگان پرداخت می‌شود که آن هم به صورت دستی پرداخت می‌شود یعنی باید برای گرفتن این مبلغ حداقل 100 هزار تومان هزینه کنیم تا بتوانیم از مناطق روستایی و عشایری برای دریافت مزایای خود به یاسوج سفر کنیم.
وی خواستار بیمه کردن آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی شد و افزود: انتظار می‌رود مسئولان و متولیان امر از جمله مجلس شورای اسلامی در زمینه تصویب قوانین تمام موانع و مشکلات را در نظر بگیرند و تنها افراد شهری در نظر گرفته نشود.
تجمع اعتراضی پرستاران بیمارستان خمینی در اعتراض به فشار کاری،سطح حقوق وعدم پرداخت بموقعش
وضعیت پرستاران در 4 سال گذشته بدتر شده است
امروز سه شنبه دوم آبان ماه،جمعی از پرستاران بیمارستان خمینی در اعتراض به فشار کاری،سطح حقوق وعدم پرداخت بموقعش در این بیمارستان تجمع کردند.

بنابه گزارشی که عصر امروزدوم آبان رسانه ای شد،مشابه این تجمع در سایر بیمارستان های دانشگاه تهران هم برگزار شده است.
وضعیت پرستاران در 4 سال گذشته بدتر شده است
وضعیت پرستاران در 4 سال گذشته نه تنها بهتر نشده که بدتر هم شده است. متاسفانه معوقه چند ماهه در پرداخت کارانه پرستاران وجود دارد. برخی از مراکز مشکل پرداخت کارانه پرستاران تا 11ماه را دارند و می‌توان گفت در دوران آقای روحانی رضایت پرستاران جلب نشده و مخصوصا وضعیت در یک‌سال گذشته باتوجه به مشکلات مالی دولت بدتر بوده و کارانه‌ها عقب افتاده و می‌توان گفت جامعه پرستاری در آستانه انفجار است.
محمد شریفی‌مقدم با اشاره به اینکه سالانه حدود 500 پرستار مهاجرت می‌کنند، گفت: تعداد افرادی که در یک سال گذشته برای مهاجرت به سازمان نظام پرستاری مراجعه کردند؛ 200 نفر است. وضعیت پرستاران در دوران دکتر روحانی بدتر شده است.
وی درباره آمار مهاجرت پرستاران ایرانی گفت: مهاجرت کاری پرستاران کانال‌های مختلفی دارد، آماری که نظام پرستاری در اختیار دارد حداقل تعدادی است که به واسطه شغل‌شان مهاجرت کردند. زیرا افراد بیشتر به صورت مستقل برای مهاجرت اقدام می‌کنند و آماری که نظام پرستاری در اختیار دارد بخشی از تعداد افرادی است که به کشورهای مختلف مهاجرت کردند.
او ادامه داد: در یک سال گذشته حدود 200نفر از پرستاران ایرانی فقط از کانال سازمان نظام پرستاری مهاجرت کردند، اما فکر می‌کنم سالانه حدود 500پرستار از راه‌های مختلف مهاجرت می‌کنند. متاسفانه آمار مهاجرت پرستاران خیلی بیشتر از این‌هاست اما آنچه که به صورت دقیق در اختیار سازمان نظام پرستاری باشد؛ وجود ندارد زیرا راه‌‌های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد. برخی از کشورها از مهاجران تاییدیه سازمان نظام پرستاری می‌خواهند و آماری که این سازمان در اختیار دارد مربوط به افرادی است که برای کشورهای مختلف تاییدیه گرفتند.
وی با اشاره به اینکه کانادا و استرالیا بیشترین مهاجر پرستار را دارد، افزود: پرستاران به همه کشورها مهاجرت می‌کنند اما کشورهایی مانند کانادا و استرالیا متقاضی بیشتری دارد البته این آمار مختص به سازمان نظام پرستاری است یعنی افرادی که از این سازمان گواهی تایید می‌گیرند بیشتر قصد مهاجرت به کانادا و استرالیا را دارند.
او تاکید کرد: تعداد زیادی از پرستاران ایرانی که به کشورهای حوزه خلیج فارس مهاجرت می‌کنند از سازمان نظام پرستاری گواهی نمی‌گیرند بنابراین آمار دقیقی از آنها وجود دارند؛ در صورتی که بسیاری از پرستاران ما در حال مهاجرت به دبی و ترکیه هستند.
شریفی‌مقدم با اشاره به دلایل مهاجرت پرستاران گفت: متاسفانه کشورهای خارجی برای شغل پرستاری جذابیت ایجاد کرده‌اند و همین مسئله باعث می‌شود پرستاران با وجود مشکلاتی که زندگی در غربت دارد به این کشورها مهاجرت کنند.
او با اشاره به اینکه در دولت یازدهم شرایط مناسبی برای پرستاران وجود نداشت، گفت: متاسفانه با توجه به شرایط و کار سختی که پرستاران دارند و مداوم در معرض بیماری‌های پرخطر هستند اما شرایط برای این قشر از جامعه در دولت اول دکتر روحانی مناسب نبود.
شریفی‌مقدم درباره حقوق و تعرفه‌گذاری شغل پرستاری افزود: از سال 86 تاکنون قانون حقوق و تعرفه برای پرستاران اجرا نشده است در صورتی که در جاهای دیگر دیده می‌شود همه قوانین یک شبه می تواند اجرا شود اما باتوجه به پیگیری‌هایی که انجام شده این قانون همچنان به عرصه عمل نرسیده است. همین امروز نیز این مسئله قرار است در شورای عالی بیمه مطرح شود و امیدواریم شورا این قانون را تصویب کند.
وی تاکید کرد: وضعیت پرستاران در 4 سال گذشته نه تنها بهتر نشده که بدتر هم شده است. متاسفانه معوقه چند ماهه در پرداخت کارانه پرستاران وجود دارد. برخی از مراکز مشکل پرداخت کارانه پرستاران تا 11ماه را دارند و می‌توان گفت در دوران آقای روحانی رضایت پرستاران جلب نشده و مخصوصا وضعیت در یک‌سال گذشته باتوجه به مشکلات مالی دولت بدتر بوده و کارانه‌ها عقب افتاده و می‌توان گفت جامعه پرستاری در آستانه انفجار است.
او با اشاره به وضعیت پرستاران بیمارستان خمینی، گفت: حقوق پرستاران خمینی پراخت شده اما 9ماه است که کارانه‌ای به آنها نپرداختند این مشکل درمراکز دیگر مانند گیلان نیز وجود دارد. متاسفانه مراکزی داریم که کارانه پرستاران از 9 ماه تا یک سال معوقه است.
شریفی مقدم با تاکید بر اینکه کمبود پرستار در همه کشورهای دنیا وجود دارد، گفت: باتوجه به اینکه نقش پرستاران در نظام سلامت برجسته شده کمبود نیروی پرستار در همه جا وجود دارد اما کشورهای خارجی تبعیضی در پرداخت حقوق پرستاران قائل نمی‌شوند اما در ایران بین حقوق پرستاران و پزشکان تفاوت بسیار زیادی وجود دارد. هم‌چنین میزان کار و فشار کاری که بر پرستار است در کشورهای خارجی بسیار کمتر است.  
او افزود: متاسفانه سیستم سلامت ما نظام‌مند نیست اما در کشورهای خارجی مانند کشورهای اروپایی، کانادا یا استرالیا سیستم نظام‌بند است و پرستاران با توجه به عملکرد‌شان حقوق و مزایا دریافت می‌کنند و ضمن اینکه حقوق‌شان بالاست، پرستار از احترام زیادی هم برخوردار است. کشورهای خارجی برای کار پرستاران انگیزه ایجاد می‌کنند و همین باعث می‌شود کمبود نیروی انسانی‌شان نیز حل شود و همین موضوع دلیل اصلی مهاجرت پرستاران ما به خارج از کشور است.
وی در پایان گفت: علاوه بر اینکه کشور کمبود پرستار دارد با پدیده مهاجرت پرستاران نیز مواجهیم. بسیاری از پرستاران به حوزه خلیج فارس مهاجرت می‌کنند که آمار دقیقی از مهاجرت آنها در دست نیست.
تعیین زمان رسیدگی وارجاع پرونده شاپور احسانی راد به دادگاه تجدیدنظر
جداری فروغی گفت: وقت رسیدگی جهت تجدیدنظرخواهیِ پرونده شاپور احسانی راد مشخص شد.
براساس گزارشی که 2آبان رسانه ای شد،محمدعلی جداری فروغی (وکیل شاپور احسانی راد) گفت: امروز  وقت رسیدگی جهت تجدیدنظر خواهی موکل در شعبه 8 دادگاه تجدیدنظر استان مرکزی ابلاغ شد.
وی افزود: وقت رسیدگی ساعت 9 صبح روز 11 آذر ماه است و امیدوارم در تجدیدنظر، موکلم از اتهام اخلال در نظم و آسایش عمومی که به موجب آن در شعبه 101 دادگاه کیفری 2 ساوه به نود میلیون ریال جزای نقدی جایگزین 6 ماه حبس تعزیری و نیز تحمل 30 ضربه شلاق محکوم شده بود، تبرئه شود.
کارخانه پوشاک قهرودکاشان بازگشایی وکارگران برسرکارشان بازگشتند
اختلاف بین کارفرمای کارخانه پوشاک قهرود واداره تامین اجتماعی کاشان که منجر به تعطیلی کارخانه در روز اول آبان وتجمعات اعتراضی کارگران مقابل مقابل اداره کاروفرمانداری کاشان برطرف،کارخانه بازگشایی وکارگران برسرکارشان بازگشتند.
براساس گزارش منتشره،با تصمیمی که دیشب در نشست هیات مدیره کارخانه گرفته شد، صبح امروز درهای کارخانه به روی کارگران گشوده شد.
دیروز، رییس این واحد صنعتی با چهل سال سابقه، درهای کارخانه اش را به روی 100کارگر این کارخانه بست، تا از پرداخت بدهی اش به سازمان تامین اجتماعی سرباز زند.
این بدهی مربوط به سال های گذشته بوده که با استفاده از قانون بخشودگی جرائم ، مبلغ بدهی به 140 میلیون ریال رسیده بود.
مسوول این واحد صنعتی با استفاده ابزاری از کارگران و تعطیلی کارخانه سعی داشت ملکی را که وثقیه سازمان تامین اجتماعی برای پرداخت بدهی معوقه حق بیمه این واحد بود، پیش از پرداخت حق بیمه آزاد کند.
طبق ماده 37 قانون تامین اجتماعی ، درصورت بدهی کارفرما به سازمان تامین اجتماعی ، ملک آن بابت وثیقه در اختیار تامین اجتماعی گذاشته می شود.
درهمین رابطه:
تجمعات کارگران کارخانه پوشاک قهرود دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی وشگردکارفرما مقابل اداره کاروفرمانداری کاشان
امروز اول آبان ماه، کارگران کارخانه پوشاک قهرود کاشان دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی وشگردکارفرما مقابل اداره کاروفرمانداری کاشان تجمع کردند.
برپایه گزارش منتشره،امروز کارگران کارخانه پوشاک قهرود کاشان وقتی به محل کار خود رفتند، با در‌های بسته مواجه شدند.
رئیس این واحد صنعتی 40ساله امروز صبح درهای کارخانه اش را بر روی 100کارگر این کارخانه می بندد، تا از پرداخت بدهی اش به سازمان تامین اجتماعی سرباز زند.
کارگران این کارخانه پس از تجمع در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشان، دست به تجمع مقابل فرمانداری زدند.
یک منبع آگاه در اداره تامین اجتماعی گفت: این بدهی مربوط به سال های گذشته بوده که با استفاده از قانون بخشودگی جرائم، مبلغ بدهی به مبلغ 14میلیون تومان رسیده است.
وی افزود: پس از درخواست رئیس کارخانه مبنی بر پرداخت اقساطی این مبلغ، وثیقه ای از سوی کارخانه در اختیار تامین اجتماعی گذاشته شد.
وی افزود: رئیس این کارخانه قبل از پرداخت اقساط، قصد گرفتن این وثیقه و دریافت مفاصا حساب را دارد که طبق قانون خلاف است و تنها در صورت ارائه ضمانت نامه بانکی، این وثیقه آزاد خواهد شد.
شرکت پیمانکاری هنر آوران آبان مطالبات 80کارگر بخش حمل ونقل پالایشگاه آبادان را پرداخت نمی کند
 شرکت پیمانکاری هنر آوران آبان مطالبات 80کارگر بخش حمل ونقل پالایشگاه آبادان را بنا برانفعال مراجع تشخیص و حل اختلاف اداره کار آبادان وبرخورد غیرمسئولانه مدیران پالایشگاه آبادان در مقام کارفرمای اصلی، پرداخت نمی کند.
براساس گزارشی که 2آبان رسانه ای شد،این کارگران درخلال سال ۹۵ تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری «هنر آوران آبان» فعالیت می‌کردند و در حال حاضر زیر نظر پیمانکار جدید به همان حرفه سابق اشتغال دارند اما با گذشت هفت ماه از تغییر پیمانکار هنوز موفق به انجام تسویه حساب با پیمانکار سابق نشده‌اند.
برپایه این اظهارات مطالبات مزدی این کارگران از پیمانکار سابق شامل دستمزد اسفندماه، حق سنوات، حق مرخصی، اضافه کاری وعیدی و پاداش سال ۹۵ است.
آنها می‌گویند در همین رابطه شکایتی را در مراجع تشخیص و حل اختلاف اداره کار آبادان مطرح کرده‌اند اما به دلایل نامعلوم در هفت ماه گذشته خبری از صدور رای اداره نبوده است و در عین حال مدیران پالایشگاه آبادان نیز در مقام کارفرمای اصلی مسئولیت بدحسابی پیمانکار قبلی را برعهده نمی‌گیرند.
برپایه این اطلاعات کارگران یاد شده از فروردین ماه سال جاری (۹۶ ) همکاران آنهابصورت مجزابرای وصول مطالبات خود به  اداره کار منطقه آزاد اروند شکایت کرده اند اما در هفت ماه گذشته  (بر خلاف مقررات مناطق ویژه اقتصادی )به پرونده شکایت آنها رسیدگی نشده است.
بازهم واژگونی وانت حامل کارگران کشاورزی و ومصدومیت کارگران
امروز دوم آبان ماه،واژگونی خودروی حامل کارگران زعفران در تربت حیدریه 3 مصدوم برجای گذاشت که این مصدومان توسط نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شدند.
رئیس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه سه شنبه گفت : صبح امروز مقارن ساعت 5:30 در کیلومتر 45 محور تربت حیدریه به باخرز 'روستای پطرو' یک دستگاه خودروی وانت واژگون شد که 3 تن از کارگران عقب خودرو مصدوم و توسط عوامل کمکی اورژانس به بیمارستان نهم دی تربت حیدریه منتقل شدند.
مومن زاده افزود: بلافاصله پس از اطلاع سانحه، امدادگران پایگاه امداد و نجات جاده ای بهروز زاوه به محل حادثه اعزام و پس از انجام امداد رسانی اولیه ، مصدومان حادثه که از ناحیه ستون فقرات و گردن آسیب دیده بودند به مرکز درمانی منتقل شدند.
وی با اشاره به آغاز فصل برداشت زعفران به کشاورزان کرد: نکات ایمنی در طول رفت و برگشت به مزارع را رعایت کنند.
جان باختن  4 نفراز کارکنان اداره بهداشت و درمان شهرستان اسدیه براثر تصادف
امروز 2آبان،براثربرخورد خودرو پژو پارس و سمند 5 نفر در خراسان جنوبی ازجمله 4 نفراز کارکنان اداره بهداشت و درمان شهرستان اسدیه،جان خود را از دست دادند.
سرهنگ نیک مرد جانشین پلیس راه استان خراسان جنوبی گفت: دقایقی قبل در کیلومتر 34 محور بیرجند به اسدیه دو دستگاه خودرو سمند و پژو پارس با یکدیگر به پلیس اعلام شد. با حضور ماموران در محل حادثه مشخص شد بر اثر این حادثه پنج نفر از سرنشینان دو خودرو جان خود را از دست داده اند.
وی ادامه داد: چهار نفر از کشته های خودرو سمند کارکنان اداره بهداشت و درمان شهرستان اسدیه بودند.
دوم آبان ماه1396
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت