.
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷.
امروز:
Jun 18 2018.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

پنج شنبه, 09 شهریور 1396 ساعت 04:28

اخباروگزارشات کارگری8/7/6شهریور

اعتراض به طرح های کارورزی و مهارت آموزی وظیفه ای همگانی (کارگران،معلمان،پرستاران،کارمندان،دانشجویان،فارغ التحصیلان دانشگاه ها،دانش آموزان ،جوانان متقاضی کارو....) است
اعتراض به اجرای طرح های کارورزی و مهارت آموزی دفاع ازدستاوردهای کارگران، حقوق خود ونسل های آینده است
- جزئیات مرگ کارگر جوان در آتش سوزی عمدی بدست ماموران شهرداری سنندج
- سریال تجمعات اعتراضی کارگران کارخانه آذر آب اراک ادامه دارد
- کارگران کارخانه هپکو اراک در اعتراض به وارادات بی رویه وحفظ کارشان راهی مرکز شهر اراک شدند
- ادامه تجمعات اعتراضی جوانان متقاضی کار شهرستان مُهرنسبت به بیکاری
- تجمع اعتراضی معلمان حق التدریس کوهدشت نسبت به بیکارشدن مقابل آموزش و پرورش
- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:
وخامت حال رضا شهابی به دلیل ادامه اعتصاب غذا
- اتحاد و همبستگی دانشجویان و فعالین کارگری و معلمان در حمایت از خانواده کارگر زندانی رضا شهابی در بیست ویکمین روز اعتصاب غذایش
- اعتراض به حبس مجدد رضا شهابی از طرف یکی از تشکلات هماهنگ کننده سراسری در بخش حمل و نقل عمومی ایتالیا
- بیانیه شماره 4درباره محمد جراحی کارگر زحمتکش و عضو کمیته پیگیری ......
- کارفرمایان نمی‌توانند برای خود قانون وضع کنند/رواج قانون‌گریزی در محیط‌های کار
- افزایش 50 درصدی آمار مصدومین ناشی از حوادث کار دراستان گلستان
- وخامت حال1کودک کار و2کارگرزن براثرسوختگی شدید در حادثه انفجارکوره پزخانه وایقان
- جان باختن 2کارگر کارگاه بلوک زنی براثر برق گرفتگی
جزئیات مرگ کارگر جوان در آتش سوزی عمدی بدست ماموران شهرداری سنندج
بعد از ظهر روز دوم شهریورماه ماموران شهرداری سنندج در کوچه «لاله» میدان نبوت برای بازدید از ساخت و ساز غیرمجاز یک باب منزل مسکونی به این ناحیه اعزام و با اهالی این منزل درگیرشدند و صاحب این خانه را تهدید به تخریب ساختمان کردند. در همان شب،ماموران شهرداری سنندج به این مکان بازگشته و خانه را به آتش کشیدند.
 بر اثر این حادثه  مصلح حسینی یکی از 2 کارگرخوابیده دراین مکان دچار سوختگی70 درصد شد و کارگری دیگر نیز از ناحیه پا دچار سوختگی شدید شد.
روز 6 شهریور  مصلح حسینی که برای درمان به شهر تبریز منتقل شده بود پس از 4 روز تحمل درد و رنج  بر اثر شدت سوختگی جان خود را از دست داد.
براساس گزارشاتی که پس از رسانه ای شدن این خبر امروز منتشرشد،کاظمی‌سرپرست شهرداری سنندج  گفت: همان طور که به مردم قول داده بودیم پیگیر این حادثه  تلخ شدیم و مشخص شد که 6 نفر از عوامل اجرایی شهرداری برروی فیبرهای موجود در محل بنزین ریخته که منجر به آتش‌سوزی شده است.
وی افزود: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته این 6 نفر شناسایی و تحویل اداره  آگاهی داده شدند و معلوم شد که بحث خصومت شخصی در میان بوده است.
در واقع صاحبخانه با یکی از نیروهای اجرایی شهرداری در جایگاه سی ان جی همکار بوده اند و بحث رشوه خواری در میان بوده است.
کاظمی‌بیان کرد: روز پنجشنبه ما پیگیری‌های لازم را انجام دادیم و فیلم‌های دوربین مدار بسته موجود در آنجا را بازرسی و شناسایی کردیم و روز دوشنبه عوامل این حادثه را تحویل آگاهی دادیم .
وی در ادامه گفت: این عوامل از نیروهای شرکتی طرف قرار داد شهرداری بودند و شهرداری مسئولیت این حادثه را برعهده گرفته وهمچنان پیگیر این پرونده خواهیم بود.
درهمین رابطه:
مرگ جانگدازکارگرساختمانی  پس از 4روزسوزاندن عمدیش درسنندج
کارگرساختمانی که بدنبال آتش زدن عمدی یک ساختمان نیمه کاره دچار آتش سوزی70درصدی شده بود ،پس از 4روزدست وپنجه نرم کردن بامرگ در بیمارستان تبریز،جان باخت.
به گزارش منابع خبری محلی،بامدادروز پنج‌شنبه دوم شهریوماه، مأموران شهرداری سنندج یک منزل مسکونی درحال ساخت واقع  در میدان نبوت، خیابان لاله، کوچه بابایی سنندج را آتش زدند. مصلح حسینی، کارگر ساختمانی که دراین ساختمان درخواب بسرمیبرد آتش گرفت ودچارسوختگی70درصدی شد.
این کارگرسنندجی پس از 4روز دست وپنجه نرم کردن بامرگ دربیمارستان جانش را ازدست داد.
سریال تجمعات اعتراضی کارگران کارخانه آذر آب اراک ادامه دارد
امروزچهارشنبه 8شهریور،صدها کارگر کارخانه آذر آب اراک دراعتراض به توخالی در آمدن وعده های کارفرما ومسئولان طراز اول استان مرکزی وعدم پرداخت ماه ها حقوق، مقابل استانداری مرکزی تجمع کردند.
کارگران معترض که تعدادشان بیش از هزارنفر می شداز در ورودی وارد محوطه استانداری شدند، یگان حفاظت داخل استانداری به منظور جلوگیری از ورود کارگران به داخل ساختمان،محافظ در ورودی را کشیدند.

کارگران کارخانه آذرآب اراک طی ماه های خرداد،تیر،مرداد وشهریوردراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوقشان دست به اعتصاب،راهپیمایی وتجمعات اعتراضی در محل کارشان،میدان مرکزی شهر ،مقابل استانداری مرکزی ودادگستری زدند وهربار بدنبال وعده و وعید کارفرما ومسئولین طراز اول استان مرکزی بطور موقتی به اعتراضشان خاتمه دادند.
این کارگران پیش ازاین اول خردادماه سال جاری درهفتمین روزاعتصابشان دراعتراض به عدم پرداخت3ماه حقوق راهی مرکزشهر اراک شدند ودرمیدان صنعت تجمع کردندوبدنبال وعده پرداخت مطالباتشان طی دوهفته به اعتصابشان خاتمه دادند.
دوهفته بعد ازاین تاریخ،کارگران کارخانه آذرآب بتاریخ16خردادماه بدلیل خلف وعده کارفرما و4 ماهه شدن حقوق معوقه شان مقابل استانداری مرکزی تجمع کردند.
روز25تیرماه کارگران کارخانه آذراب اراک دراعتراض به خلف وعده مجدد کارفرما مبنی برپرداخت مطالباتشان دست به راهپیمایی زدند و دوباره راهی مرکزشهر اراک شدند تا اعتراضاتشان رادرسطح گسترده تری بنمایش بگذارند.ساعت‌ها حضور کارگران در میدان شهدای اراک،همچون گذشته و اعتراضات قبلی این کارگران هیچ مسئولی به خود زحمت حضور نداد، این بار هم هیچ مسئولی در این تجمع برای صحبت با کارگران حاضر نشد تا انکه در نهایت فرماندار اراک به میان این کارگران آمد و با سخنانی روتین و تکراری سعی به گفتاردرمانی کرد.
روز شنبه31تیرماه، کارگران کارخانه آذرآب اراک درادامه اعتراضاتشان نسبت به عدم پرداخت 5ماه حقوق،بازهم مقابل استانداری مرکزی تجمع کردند وبدنبال وعده و وعیدها مبنی بر پرداخت مطالباتشان بطورموقتی به اعتراضاتشان خاتمه دادند.
این کارگران روز15مرداد، دراعتراض به توخالی در آمدن وعده های کارفرما ومسئولین طراز اول استان مرکزی مبنی بر پرداخت مطالباتشان وتعلیقیکی ازهمکاران معترضشان از کار، دست به تجمع زدند.
روزچهارشنبه اول شهریور،کارگران کارخانه آذرآب اراک برای باری دیگر دراعتراض به خلف وعده کارفرماو مسئولان طراز اول استان مرکزی مبنی بر پرداخت مطالباتشان،مقابل دادگستری این استان تجمع کردند.
اینبارتجمع کارگران با قول مساعد صالحی معاون دادستان اراک مبنی برگفتگو با مدیرعامل این کارخانه و پرداخت مطالبات کارگران پایان یافت.
علیرغم تمامی این وعده و وعیدها حقوق کارگران پرداخت نشده است .امروز هشتم شهریور ماه برای بار دیگر کارگران این واحد تولیدی دست به تجمع مقابل استانداری مرکزی تجمع کردند.
به گزارش یک منبع خبری محلی،یکی از کارگران حاضر در تجمع امروز8شهریور گفت: کارگران شرکت از ابتدای امسال تا کنون حقوق خود را دریافت نکرده اند.
وی ادامه داد: به جای اینکه امروز در کارخانه مشغول به کار باشیم باید با راهپیمایی و تجمع آن هم در این هوای گرم در کف خیابان ها به دنبال دریافت حق و حقوق خود باشیم.
کارگران کارخانه هپکو اراک در اعتراض به وارادات بی رویه وحفظ کارشان راهی مرکز شهر اراک شدند
امروز چهارشنبه8شهریور، کارگران کارخانه هپکو اراک در اعتراض به وارادات بی رویه وحفظ کارشان راهی مرکز شهر اراک شدند و درمیدان شهدای این شهر تجمع کردند.
 
براساس گزارشات منتشره،کارگران گفتند : چرا باید شاهد آمار ویران کننده واردات ماشین آلات دست دوم باشیم در حالیکه شرکت هپکو توانایی ساخت اکثر ماشین آلاتی که در لیست واردات هستند را دارد.
همچنین کارگران به این موضوع که  شرکت‌هایی که اقدام به ثبت سفارش واردات بالای ۲۰ دستگاه می‌کنند  تولید داخل  ندارند معترض بودند.
اشاره کارگران به معظل جدیدی است که برخی از وارد کنندگان با ثبت شرکت‌های تولید داخلی تحت عنوان تولید داخل همان محصول را وارد می‌کنند.
کارخانه هپکو اراک بعد از مدت‌ها دست و پنجه نرم کردن با معظلات وچندین بار اعتراض و تجمع کارگران این شرکت سر انجام اول مرداد فعالیت مجدد را شروع کرد، اما اکنون که این کارخانه و کارگرانش قصد دارند به روال عادی بازگردند با واردات بی رویه محصولاتی که این کارخانه تولید می‌کند مواجه شده اند.
این کارخانه حدود ده سال پیش در سازمان خصوصی سازی کشور به بخش خصوصی واگذار شد، اما سهامدار اصلی آن نتوانست توقعات این واحد به خصوص کارگران را برآورده کند و حقوق کارگران این شرکت چندین ماه معوق شد و این امر اعتراضات چند باره کارگران را در پی داشت.
کارگران شرکت هپکوکه مدتهابود حقوق و دستمزد خود را دریافت نکرده بودند چندین بار برای دریافت مطالباتشان در میدان صنعت اراک و مقابل استانداری مرکزی تجمع کردند.
بعد از این مشکلات سازمان خصوصی سازی کشور در اوایل سال ۹۶ در آگهی مزایده، سهام اصلی شرکت هپکو را از سهامدار قبلی سلب وبه شرکت هیدرو اطلس زیر مجموعه یک شرکت آلمانی واگذار کرد.
کارگران ۲ هفته به مرخصی اجباری رفتند تاسهامدار جدید زمینه را برای فعالیت مجدد فراهم کند و بعد از این تعطیلات اول مرداد ماه ۹۶ با شروع بکار مجدد کارخانه به کاربازگشتند و اکنون با معظل واردات بی رویه مواجه شده اند.
ادامه تجمعات اعتراضی جوانان متقاضی کار شهرستان مُهرنسبت به بیکاری
امروزچهارشنبه8شهریور، جوانان متقاضی کار شهرستان مُهربرای باردیگراعتراضشان رانسبت به بیکاری  بنمایش گذاشتند ومقابل دفتر مجلس نشین این شهرستان تجمع کردند.
 
به گزارش یک منبع خبری محلی،این جوانان که کمیته ای بنام-کمیته اشتغال جوانان شهرستان مُهرایجادکرده اند خواهان اشتغال جوانا در صنایع منطقه هستند.
درهمین رابطه:
تجمع اعتراضی جوانان جویای کارشهر مُهربرای چندمین بار
روز گذشته(27مرداد)،جمعی از جوانان جویای کار شهر مُهر در اعتراض به وضعیت بیکاری برای چندمین بار دست به تجمع زدند.
این جوانان که کمیته ای بنام«کمیته اشتغال جوانان شهرستان مُهر»ایجاد کرده اند خواهان اشتغال جوانان بیکار هستند.
به گزارش یک منبع خبری محلی، جوانان جویای کار شهر مُهر روز جمعه ۲۷ مرداد با در دست داشتن بنرها و پلاکاردهاییدرمحل نماز جمعه حاضر واعتراضاتشان را نسبت به بیکاری بنمایش گذاشتند وخواهان اشتغال شدند.
سیدعلی‌اکبر علوی، رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مُهرمی‌گوید در حالی که این شهرستان از بیکاری «رنج می‌‌برد»، نیروهای غیربومی زیادی خارج از ضوابط در پالایشگاه پارسیان به کار گرفته شده‌اند.
او افزوده که بر اساس ماده ۴۷ برنامه ششم توسعه می‌توان با این پالایشگاه به دلیل عدم به‌کارگیری نیروهای بومی «برخورد قضایی» کرد.
ماده ۴۷برنامه ششم توسعه می‌گوید که شرکت‌ها و نهادها باید از پیمانکار و نیروی کار بومی استفاده کنند.
سیدمحمد موسوی فرماندار شهرستان مُهر نیز در خصوص بیکاری در این شهرستان هشدار داد: «وضعیت بیکاری جدی است و اگر برای این شرایط تمهیداتی اندیشیده نشود ممکن است ریشه پیدا کرده و خدایی ناکرده به مسائل امنیتی تبدیل شود.»
آمارهای رسمی نشان می‌دهد که حدود ۲۹ درصد جوانان یعنی بیش از ۷۰۰ هزار جوان در استان فارس بیکار هستند.
تجمع اعتراضی معلمان حق التدریس کوهدشت نسبت به بیکارشدن مقابل آموزش و پرورش
امروز8شهریور،معلمان حق التدریس کوهدشت دراعتراض به عدم بکارگیری وازدست دادن کارشان،مقابل ساختمان آموزش و پرورش این شهرستان تجمع کردند.
 به گزارش یک منبع خبری محلی،این معلمان یک سال به عنوان نیروی شرکتی و دوسال به عنوان حق التدریس مشغول به خدمت هستند ، اکنون درآستانه ی شروع سال تحصیلی،  از سوی اداره ی آموزش و پرورش کوهدشت با اعلام عدم نیاز مواجه شده اند.
گفتنی است نیروهای حق التدریس در سایر شهرستان های لرستان و دیگر نقاط کشور مشکل به کارگیری نداشته و این روند تنها گریبانگیر حق التدریس های کوهدشت است.
جمعی از این معلمان با تجمع در محوطه ی ساختمان اداره ی آموزش و پرورش کوهدشت، به کارگیری خود را همچون سال های گذشته خواستار شدند.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:
وخامت حال رضا شهابی به دلیل ادامه اعتصاب غذا
حال رضا شهابی به دلیل عوارض ناشی از اعتصاب غذا وخیم است. خانواده ایشان پس از ملاقات روز چهارشنبه هشتم شهریور اعلام کردند که رضا ضعف شدید دارد و در ملاقات حال صحبت کردن نداشته همچنین دست چپ ایشان سر شده و گزگز می کند. یادآور می شود امروز بیست و دومین روز اعتصاب غذا این کارگر زحمتکش می باشد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه عمیقا به دلیل وخامت حال کارگر زحمتکش رضا شهابی نگران است. و مسئولیت شرایط بوجود آمده برای ایشان را متوجه مسولان قضایی و امنیتی می داند و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط ایشان همچنین لغو احکام زندان علیه ابراهیم مددی و داود رضوی دیگر اعضای هیات مدیره سندیکا و فعالین کارگری و معلمان می باشد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
هشتم شهریور ۱۳۹۶
اتحاد و همبستگی دانشجویان و فعالین کارگری و معلمان در حمایت از خانواده کارگر زندانی رضا شهابی در بیست ویکمین روز اعتصاب غذایش
در بسیت ویکمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی کارگرزندانی درزندان رجایی شهر تعدادی از دانشجویان، فعالین کارگری ،و معلمان به دیدار خانواده شهابی آمدند و نگرانی خود را درمورد وضعیت این عضو سندیکا بیان کردند ،شهابی در اخرین ملاقاتی که هفته گذشته در زندان رجایی شهر داشته از شرایط جسمانی خوبی برخوردار نبوده واز کاهش وزن و افت فشار و بیماری قند رنج میبرد.
 
 
سندیکای کارگران شرکت واحد مسئولین قضایی و مسئولان زندان را، مسئول حفظ جان رضا شهابی می داند ومجدداتاکید دارد عواقب هرگونه سهل انگاری در موردحفظ سلامت جان این کارگرزندانی را به عهده زندانبان و مسئولان زندان میداندو ضمن دفاع از خواسته های شهابی خواستار آزادی بی قید وشرط این عضو سندیکا می باشد.
سندیکای کارگران شرکت واحد ۸شهریور۹۶
اعتراض به حبس مجدد رضا شهابی از طرف یکی از تشکلات هماهنگ کننده سراسری در بخش حمل و نقل عمومی ایتالیا
"ما همچنین مطلعیم که شرکت حمل و نقل ایتالیایی، "راه آهن دولتی ایتالیا"، در حال همکاری اقتصادی با شرکتهای حمل و نقل ایران، "شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران"  است؛ چنین چیزی در شرایطی که کارگران ایران در بخش حمل و نقل نیز سرکوب می شوند و حقوقشان نقض می گردد، قابل تحمل نیست."
" ضروری است تا رهایی رضا شهابی وهمه کارگرانی که ناعادلانه حبس شده اند، از همکاری با شرکت های ایرانی جلوگیری شود؛ در غیراینصورت ما آماده اعلام اعتصاب در تمام شرکتهای اتوبوسرانی "اف اس آی" در ایتالیا هستیم."
به:
رهبر جمهوری اسلامی ایران، آیت الله سید علی خامنه ای
رئیس جمهوری اسلامی ایران، حسن روحانی
شورای عالی حقوق بشر، قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل
دادستانی تهران،
 شرکت اتوبوسرانی تهران
مدیر اجرایی، شرکت حمل و نقل "اف اس آی" ایتالیا
دولت ایتالیا:
نخست وزیر ایتالیا
وزیر امور خارجه ایتالیا
وزیر حمل و نقل ایتالیا
پارلمان ایتالیا:
رئیس مجلس سنای ایتالیا
رئیس مجلس نمایندگان ایتالیا
 موضوع: رضا شهابی فوری آزاد باید گردد
"هماهنگ کننده ملی کارگران حمل و نقل عمومی ۲۷ مارس ۲۰۱۵" یک تشکل هماهنگ کننده سراسری در بخش حمل و نقل ایتالیا است که شامل بسیاری از اتحادیه های کارگری ایتالیا در بخش حمل و نقل می شود.
 با این نامه ما به تداوم اذیت و آزار رضا شهابی، عضو هیئت مدیره و خزانه دار سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، که از تاریخ ۹ اگوست ۲۰۱۷ دوباره زندانی شده است، اعتراض می کنیم. بنابه اظهارات دادستانی، که به همسر رضا شهابی گفته شده است، شهابی باید تا ۲۲ دسامبر ۲۰۱۸ در زندان محبوس بماند.
 رضا شهابی در ماه ژوئن ۲۰۱۰ در حین رانندگی سر کار و درحضور مسافران اتوبوس بطور خشونت آمیز مورد حمله قرار گرفت و در بند ۲۰۹زندان اوین محبوس شد. بعد از ۱۹ ماه حبس در سلول انفرادی، به ۶ سال زندان، ممنوعیت از فعالیت سندیکایی به مدت ۵ سال و پرداخت هفت و نیم میلیون تومان جریمه نقدی توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب محکوم شد. به دلیل فشار شدید جسمی و شکنجه در دوران بازجویی، آقای شهابی دچار آسیب دیدگی از ناحیه دیسک گردن و کمر شد و مجبور به دو عمل جراحی گردید. پس از چند سال تحمل حبس، او در مرخصی پزشکی به توصیه پزشک قانونی به سر می برد. لازم به ذکر است آقای شهابی در دوران حبس مجبور گردید که در چهار نوبت مجزا در اعتراض به عدم مراقبت های پزشکی لازم، نسبت به بدتر شدن سلامتی اش و بی حسی سمت چپ بدنش، دست به اعتصاب غذا بزند.  آخرین اعتصابش (در آندوره) در اعتراض به  به انتقالش به زندان رجایی شهر در کرج ۵۲ روز طول کشید.  آقای شهابی در ژانویه ۲۰۱۵ دوباره دادگاهی شد و با اتهام "تبلیغ علیه نظام" – که مربوط به یورش نیروهای انتظامی به بند ۳۵۰ زندان بدنام اوین در تاریخ ۱۷ آوریل ۲۰۱۴ بود – به یک سال دیگر حبس محکوم شد و این حکم در دادگاه تجدید نظر نیز مورد تایید قرار گرفت.
 ما تداوم هدف قرار دادن رضا شهابی و حبس مجدد و ناعادلانه رضا شهابی را شدیدا محکوم می کنیم.
ما همچنین استمرار اذیت و آزار و بازداشت فعالین کارگری در ایران را، که وضعیتی بسیار جدی و غیرقابل انکار است را محکوم می کنیم؛ همه بازداشت شدگان ضروری است فوری و بدون قید و شرط آزاد گردند.
 این غیر قابل قبول است که یک فرد به خاطر مبارزه برای حقوق خود، شرایط زندگی انسانی و شرایط کار بهتر برای همکاران خود در حبس باشد. این اقدام سرکوبگرانه نقض جدی حقوق انسانی و تهاجمی غیرقابل تحمل به مفاهیم پایه ای تمدن و عدالت است.
 ما همچنین مطلعیم که شرکت حمل و نقل ایتالیایی، "راه آهن دولتی ایتالیا"، در حال همکاری اقتصادی با شرکتهای حمل و نقل ایران، "شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران" است؛ چنین چیزی در شرایطی که کارگران ایران در بخش حمل و نقل نیز سرکوب می شوند و حقوقشان نقض می گردد، قابل تحمل نیست.
ضروری است تا رهایی رضا شهابی وهمه کارگرانی که ناعادلانه حبس شده اند، از همکاری با شرکت های ایرانی جلوگیری شود؛ در غیراینصورت ما آماده اعلام اعتصاب در تمام شرکتهای اتوبوسرانی "اف اس آی"* در ایتالیا هستیم.
 ما از تک تک اتحادیه های کارگری، سازمان های سیاسی و احزاب، و سازمان های اجتماعی در سراسر ایتالیا می خواهیم که از این درخواست و اقدام برای آزادی رضا شهابی و دیگر فعالان کارگری بازداشت شده در ایران حمایت کنند.
۲۶ اگوست ۲۰۱۷-ایتالیا
"هماهنگ کننده ملی کارگران حمل و نقل عمومی ۲۷ مارس ۲۰۱۵"
Coordinamento Nazionale Autoferrotranvieri 27 Marzo 2015
FS-Busitalia companies*
 ترجمه و تکثیر از اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران
جهت دسترسی به اصل نامه، لطفا به سایت انگلیسی اتحاد بین المللی مراجعه نمایید.
http://www.workers-iran.org
بیانیه شماره 4درباره محمد جراحی کارگر زحمتکش و عضو کمیته پیگیری ......
امروز  چهارشنبه مورخه 96/6/8  در پی آزمایشات و دیگر نتایج درمانش در بیمارستان تجریش ، به جراحی گفته شده است که برای شیمی درمانی به تبریز بازگردد.زیرا که ممکن است شیمی درمانی تا ماه ها ادامه داشته باشد .
ما بر این اعتقاد هستیم که محمد جراحی زندانی سیاسی سابق ، در زندان درمعرض انواع بیماریها قرار گرفته است . عدم رسیدگی لازم و کافی و بموقع مسئولان زندان به درمان ایشان سبب شده تا محمد جراحی همانند رفیق عزیزمان شاهرخ زمانی که هم پرونده نیز بودند . جان سالمی نداشته باشد . بی شک محمد جراحی کارگری زحمتکش است که سالها برای رفاه اجتماعی کارگران و تهیدستان از هر کوششی برای آرمان های انسانی کوتاهی ننموده است .
کوتاه کردن زندگی و تلاشش برای رهایی انسان ها  از آرزوهای کسانی است که اراده کرده اند، جراحی و کارگران و زحمتکشان به آن دست نیابند.
قوه قضاییه و دولت مسئول  جان او و دیگر زندانیانی هستند که برای احقاق حقوق از دست رفته شان در زندان ها گرفتار، بیماری های صعب العلاج می شوند.        
کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری ایران . 8 / 6 / 1396
کارفرمایان نمی‌توانند برای خود قانون وضع کنند/رواج قانون‌گریزی در محیط‌های کار
یک حقوقدان و وکیل دادگستری می‌گوید: عدم درک ماهیت قانون کار توسط کارفرمایان موجب رواج قانون‌گریزی در محیط‌های کار شده است.
«علیرضا مقدم» حقوقدان و وکیل دادگستری در گفتگو با ایلنا، اظهار داشت: عدم درک ماهیت قانون کار توسط کارفرمایان موجب رواج قانون گریزی در محیط‌های کار شده است به گونه‌ای که هر از چندگاهی از یک کارخانه یا واحد صنعتی خبر می‌رسد که کارگران در شرایط نامساعدی که به هیچ وجه اخلاقی به نظر نمی‌رسد کار می‌کنند.
مقدم با بیان اینکه فلسفه  قانون کار، تنظیم روابط کارگر و کارفرما به نفع کارگر است، تصریح کرد: با این وجود گاه و بیگاه می‌شنویم که کارفرمایی با کارگر خود برخلاف مفاد حمایتی قانون کار رفتار می‌کند. اینگونه رفتار‌ها برخلاف قاعده عدالت اجتماعی است که قانون منبعث از آن است و قطعا وقوع آن یک تخلف محرز است.
این وکیل دادگستری در ادامه تاکید کرد که حتی اگر کارفرمایی خواسته‌های غیرقانونی خود را در قالب قرارداد و آیین‌نامه انضباطی به کارگر تحمیل کند، ارزش قانونی نخواهد داشت.
مقدم افزود: حتی اگر کارگر به سبب سرپیچی از قوانین وضع شده توسط کارفرما اخراج شود، مراجع رسیدگی به شکایات در ادارت کار به نفع وی رای می‌دهند.
این حقوقدان در ادامه با بیان اینکه قانون پیش‌بینی کرده است، که آیین‌نامه انضباطی کارگاه چگونه نوشته شود، تصریح کرد: از این رو به هیچ وجه کارفرما نمی‌تواند کارگر را برخلاف قوانین بالادستی به کاری مجبور کند حتی اگر این کار مربوط به ادای فرایض دینی باشد.
وی افزود: این در حالی است که حتی فرایض دینی همچون نماز خواندن از لحاظ شرعی اجباری نیست و واجب است با این حال به نظر می‌رسد که برداشت‌های متناقض و منفعت‌جویانه از قانون موجب به توجهی به شرعیات شده است.
مقدم تصریح کرد: حتی اگر کارفرما از این بابت کارگر را جریمه نقدی کند، وجه حاصل از آن به صورت غیرقانونی بدست آمده است و از لحاظ قانونی قابل پیگیری است. البته کارگر نیز باید از حقوق خود آگاه باشد تا به موقع برخوردهای خارج از عرف و شرعیات کارفرما را گزارش کند.
این وکیل دادگستری با تاکید بر اینکه این قانون کار است که حمایت از کارگر را ضروری را یادآوری می‌کند، تصریح کرد: باید در نظر داشت که اگر لایحه معیوب اصلاح قانون کار به مرحله قانونی شدن و اجرا درمی‌آمد حال دیگر قادر نبودیم که در برابر برخوردهای سودجویانه این چنینی از کارگران دفاع کنیم.

مقدم با بیان اینکه این برخوردها در شرایطی با کارگر صورت می‌پذیرد که هنوز قانون کار وجود دارد، گفت: حتی تصور تغییر قانون کار که چندی پیش لایحه آن در مجلس در دست بررسی بود، در شرایط فعلی دردناک است چراکه نتیجه این می‌شد که کارفرما بین خود و کارگر یک رابطه موجر و مستاجری برقرار می‌نمود و حالا دست آنها برای توجیه هر اقدام ضدانسانی باز بود.
افزایش 50 درصدی آمار مصدومین ناشی از حوادث کار دراستان گلستان
طی سه ماهه اول سال 96 تعداد 117 نفر به دليل صدمات ناشي ازحوادث کار به مراكز پزشكي قانوني استان مراجعه كردند. اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل50 درصد افزایش داشته است.
به گزارش روابط عمومي اداره كل پزشكي قانوني استان گلستان، از كل مراجعين حوادث کار در سه ماهه سال 96 تعداد 116 مرد و 1 نفر زن بوده اند. اين در حالي است كه در مدت مشابه سال قبل تعداد 78نفر به دليل صدمات ناشي از حوادث در کار به مراكز پزشكي قانوني استان مراجعه كردند. که از این تعداد 68 نفر مرد و 10 نفر زن بوده اند که در حدود 50 درصدی افزایش داشته است.
وخامت حال1کودک کار و2کارگرزن براثرسوختگی شدید در حادثه انفجارکوره پزخانه وایقان
روز گذشته(7شهریور)، در وایقان شبستر، یک کودک کار ودوکارگر زن بر اثر انفجار در اتاقک کارگری دچار سوختگی شدید شدند. حال مصدومان وخیم گزارش شده است.
برپایه گزارش منتشره، روز گذشته، یک کودک ودوزن که به عنوان کارگر در یک کوره‌پزخانه واقع در شهر «وایقان» در منطقه شبستر استان آذربایجان شرقی مشغول کار بودند، بر اثر انفجار گاز پیک‌نیکی دچار سوختگی شدند.
«وحید شادی نیا» مسئول روابط عمومی مرکز اورژانس آذربایجان شرقی در این خصوص گفت: این انفجار در اتاقکی که محل اسکان کارگران بوده است، رخ داد و در نتیجه آن کارگران مصدوم ۳۰ تا ۵۰ درصد دچار سوختگی شدند.
به گفته مدیر روابط عمومی  مرکز اورژانس آذربایجان شرقی این کارگران مصدوم اعضای یک خانواده هستند که به ترتیب ۱۵، ۳۶ و ۵۰ سال سن دارند که پس از حادثه با آمبولانس به بیمارستان «شبستر» و پس از آن به بیمارستان سوختگی «سینا » در شهر تبریز منتقل شدند.
وی از وخامت حال این کارگران مصدوم به دلیل بالا بودن جراحت سوختگی خبر داد.
جان باختن 2کارگر کارگاه بلوک زنی براثر برق گرفتگی
دو کارگر ، که در یک کارگاه بلوک زنی در روستای تمگران مشغول بکار بودند براثر برق گرفتگی جان خود را از دست دادند.
سرهنگ پرنگ فرمانده انتظامی شهرستان قلعه گنج گفت: این دونفر دریک کارگاه بلوک زنی مشغول به کار بودند که براثر برق گرفتگی جان باختند.
هشتم شهریورماه1396
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارشات کارگری7شهریور1396
اعتراض به طرح های کارورزی و مهارت آموزی وظیفه ای همگانی (کارگران،معلمان،پرستاران،کارمندان،دانشجویان،فارغ التحصیلان دانشگاه ها،دانش آموزان ،جوانان متقاضی کارو....) است
اعتراض به اجرای طرح های کارورزی و مهارت آموزی دفاع ازدستاوردهای کارگران، حقوق خود ونسل های آینده است
- ارزان‌سازی نیروی کار نوبرانه‌ی جدید!
 مگر جان مردم آزمایشگاه کارورزی است؟
-500هزار سرباز وظیفه تحت پوشش مهارت آموزی قرار می‌گیرند
- فراخوان تجمع  بازنشستگان
- تجمع اعتراضی کارگزاران روستایی شرکت مخابرات همدان نسبت به عدم تبدیل وضعیت وپرداخت نشدن حقوق مقابل اداره کار
- تجمع اعتراضی کارگران کارخانه دستمال کاغذی نرمه نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی
- درخواست  دادگاه تجدید نظر برای  حکم شاپور احسانی راد
- حکم شلاق، اوج وقاحت سرمایه داری
- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:
اسامی ۲۰۰ نفر سوم ،چهارم وپنجم امضا کننده طومار برای آزادی فوری و بی قید و شرط کارگر زحمتکش زندانی رضا شهابی
- گزارشی درباره آخرین وضعیت کارگران کارخانه کنتورسازی بقلم یکی از کارگرانش
- کارگران کارخانه گندمان بروجن اخراج شدند
- اعتراض رسانه ای کارگران پیمانی اتوبوسرانی آبادان نسبت به عدم انعقاد قراردادمستقیم  وپرداخت نشدن ماه ها حقوق
- جان باختن121کارگربراثرحوادث کاری دراستان تهران در چهارماهه اول سال جاری
- مجروحیت شدید 2نفر از کارکنان اورژانس تهران براثر تصادف آمبولانس
- مرگ جانگدازکارگرساختمانی  پس از 4روزسوزاندن عمدیش درسنندج
ارزان‌سازی نیروی کار نوبرانه‌ی جدید!
 مگر جان مردم آزمایشگاه کارورزی است؟
یک حقوقدان و پژوهشگر حقوق کار در ارتباط با طرح وزارت بهداشت برای تربیت پرستاران بیمارستانی، عنوان کرد: مگر جان مردم آزمایشگاه کارورزی است؟!
تربیت کارشناس پرستاری باید از طریق دانشگاه باشد و این، مسلم‌تر از آن است که بخواهیم به وزیر بهداشت یادآوری کنیم و ارزان‌سازی نیروی کار به قیمت جان نوبرانه‌ی وزارت بهداشت است.
امروز7شهریورفرشاد اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگاری،تصریح کرد: این که در آیین‌نامه بیاوریم  مسوولیت حسن انجام اجرای این طرح هنوز بر عهده‌ی دانشکده‌های پرستار ی و مامایی است، پاک کردن صورت مساله و اغفال مردم است.
وی درباره‌ی پیشینه‌ی پرستاران بیمارستانی عنوان کرد: اواخر سال ۹۴، ابلاغیه‌ای از سوی وزارت بهداشت با عنوان « استفاده از ظرفیت‌های بیمارستانی در آموزش بالینی پرستاران» ابلاغ شد و  پیرو آن، آیین نامه‌ای نیز جهت استفاده از ظرفیت بیمارستان‌ها برای آموزش دانشجویان پرستاری تصویب کرد.
اسماعیلی افزود:  وقتی این آیین‌نامه با اعتراضات گسترده‌ای از سوی جامعه‌ی پرستاری روبه‌رو شد، جلسه‌ی مهمی در اصفهان با حضور روسای دانشکده‌ها برگزار شد و در آنجا، آیین‌نامه‌ی دیگری با عنوان توسعه‌ی همکاری بیمارستان‌ها و دانشکده‌ها را تصویب کردند.
مفاد آیین‌نامه اصفهان چه بود؟
وی درخصوص این آیین‌نامه عنوان کرد: در آیین‌نامه‌ی اصفهان، دانشکده‌ها برای تربیت پرستار دارای مجوز بودند نه بیمارستان‌ها. این بیمارستان‌ها بودند که باید با دانشکده‌ها تفاهم‌نامه می‌بستند و جذب پرستار نیز از طریق کنکور سراسری بود و بیمارستان‌ها باید  محیط بالینی را جهت  کارورزی پرستاران در اختیار دانشکده‌ها می‌گذاشتند، اما متاسفانه آیین‌نامه اصفهان را دور زدند و  آن را کنار زدند.
ابلاغیه‌ی وزارت بهداشت نقض آیین‌نامه قبلی
این پژوهشگر حقوق کار ادامه داد: بیست و سوم اردیبهشت‌ماه سال ۹۶، ابلاغیه‌ی وزیر بهداشت همه چیز را عوض کرد. در این ابلاغیه به جای دانشگاه‌ها دیگر بیمارستان‌ها هستند که متولی تربیت دانشجوی پرستاری یا همان پرستار کارورز شده‌اند؛ یعنی بیمارستان هم دانشگاه باشد هم بنگاه هم درمانگاه و به این ترتیب آموزش و سود و سلامت یکجا جمع شود.
وی با تأکید بر این که «بر اساس این ابلاغیه، پرستار بیگارورزی می‌کند، مردم هم قربانی آزمون خطای پرشکی می‌شوند و کارفرما هم سودش را می‌برد»، گفت: این آیین‌نامه اجازه می‌دهد بیمارستان‌های غیرآموزشی نسبت به پذیرش دانشجو برای گذراندن واحدهای کارورزی اقدام کنند و دانشجو به عنوان کارورزی بیاید و کار یک پرستار را انجام دهد و بیمارستان هم موظف به پرداخت دستمزد و استخدام نباشد و پولش را دربیاورد و سودش را ببرد و بعد هم بگوییم دیگر پرستار بیکار نداریم.
بیگاری پرستاران و افزایش سود بیمارستان‌ها
اسماعیلی با تأکید برعقبگرد همه جانبه‌ی وضعیت تربیت پرستاران با وجود این طرح، عنوان کرد: پرستارها حق دارند که بگویند به  ۸۰ سال قبل برگشته‌ایم. ۸۰ سال است که دانشگاه فقط پرستار تربیت می‌کند و حالا آقای وزیر آمده تربیت پرستار را داده به بیمارستان‌ها، برای چه؟! برای حفظ حق سلامت مردم و نه برای بیگاری از پرستار و افزایش سود بیمارستان از جان‌های بیمار!
نداشتن وحدت موضعی پرستاران، دانشجویان و کارگران
وی درباره‌ی همراهی نکردن کافی فعالان کارگری و دانشجویی با پرستاران در اعتراض به این طرح، افزود: متاسفانه بدلیل شقاق‌ها و شکاف‌هایی که بین نیروهای کار از یک سو و بین دانشجویان و کارگران از سوی دیگر طی این سالها شکل داده‌اند، وحدت موضعی بین فعالان پرستاری و فعالان دانشجویی و فعالان کارگری در این باره انفاق نیفتاده است و این درحالیست که اعتراض به این سیاست‌ها، دفاع و وحدت موضع هرسه طیف را می‌طلبد.
ارزان‌سازی نیروی کار، کالاسازی آموزش و تربیت نکردن پرستار آکادمیک
این حقوقدان همچنین گفت: آیین‌نامه‌ی استفاه از ظرفیت‌های بیمارستانی و یا کارورزی پرستاران ازنظر فعالان دانشجویی در راستای سیاست‌های کالایی سازی آموزش و از نظر فعالان کارگری عین  ارزان‌سازی نیروی کار است و از نظر فعالان پرستاری  نیز نابود کردن  تربیت پرستار آکادمیک است.
تشکل‌های پرستاری در سیاستگذاری سلامت مشارکت ندارند
اسماعیلی در اعتراض به استفاده نکردن از همفکری تشکل‌های پرستاری درتدوین این آیین‌نامه، افزود: این سیاست‌ها و این آیین‌نامه در فضایی تنظیم و ابلاغ شده است که  نظرات کارشناسی نهادهای علمی و حرفه‌ای مانند سازمان نظام پرستاری کشور، انجمن علمی پرستاری ایران، انجمن علمی پرستاران قلب ایران، انجمن صنفی پرستاری ایران و خانه پرستار  هیچ مشارکتی در تصویب آن نداشته‌اند و بیشتر از آنکه مشارکتی باشد، دستوری است.
وی گفت: اکنون پرسش این است مگر قانون به  این تشکل‌ها مجوز نداده؟!، مگر  این تشکل‌ها در سیاست‌های سلامت کشور سهیم نیستند؟ اگر قرار است حقی در سیاست‌های سلامت در کشور نداشته باشند، تشکل‌های پرستاری را جمع کنیم بهتر است.
اسماعیلی افزود: مطابق  بند ۱ و ۲ ماده ۳ قانون سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران، همکاری در تصمیم و تعیین استانداردهای آموزشی سطوح مختلف پرستاری و تعیین تعداد و نحوه پذیرش دانشجویان پرستاری در دانشگاه‌های کشور از وظایف سازمان  نظام پرستاری است و حداقل باید در این حوزه مشارکت داشته باشد.
آیین‌نامه‌ی اصفهان را دور زده‌اند
وی گفت: در حالی که آیین‌نامه اصفهان یعنی آیین‌نامه  «توسعه‌ی همکاری بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی با دانشکده‌های پرستاری و مامایی در آموزش دانشجویان پرستاری» حداقل با مشورت  و نظرات کارشناسی نهادهای مختلف حرفه‌ای بوده که در حال حاضر کنار گذاشته شده است و یکی از معترضان و منتقدان اصلی این طرح همین سازمان نظام پرستاری است و معلوم نیست این چه طرحی است  که رضایت صنف پرستاران را نتوانسته جلب کند و به یکی از منتقدان اصلی خود بدل کرده است؟
طرح پرستاران بیمارستانی حق مردم بر سلامتی را سلب می‎کند
این پژوهشگر حقوق کار، این طرح را خلاف قانون اساسی دانست و اظهار کرد: از نظر حقوقی «حق مردم بر سلامتی» یکی از حقوقیست که در قانون اساسی در سند چشم‌انداز بیست ساله، در قوانین عادی و در منشور حقوق بیمار و در دستورالعمل برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع و علاوه بر این در اسناد جهانی و منطقه‌ای مور تاکید واقع شده است.
وی افزود: در همه‌ی این اسناد، «حق بر سلامتی» از نظر حقوقی عناصری چهارگانه  دارد و یکی از مهمترین این عناصر «کیفیت» است. در کنار «قابل پذیرش بودن» و «قابل دسترس بودن» و «در اختیار بودن»، کیفیت یکی از مهمترین عناصر حق بر سلامتی است.
به گفته‌ی اسماعیلی، در همه جای دنیا تضمین عنصر کیفیت از حق بر سلامتی  مستلزم پرسنل کارآزموده و حرفه‌ای است. با سپردن تربیت پرستار به بیمارستان‌ها به جای دانشگاه، با بیگاری از پرستار و با شکاف دستمزدی بین پزشک و پرستار و با این طرح کارورزی بی‌تردید «حق بر سلامتی» مردم نقض می‌شود.
جان مردم مگر میدان کارورزی است؟!
این حقوقدان، عرصه‌ی سلامت مردم را محل آزمون و خطا ندانست و تصریح کرد:  جان مردم مگر میدان کارورزی است؟ آخر مگر می‌شود تربیت کارشناس پرستاری را به بیمارستان‌های خصوصی سپرد؟ یعنی اینقدر تحصیل آکادمیک پرستاری به درد نخور است؟ این بازی با جان و سلامت مردم نیست؟! مگر جان مردم آزمایشگاه کارورزی است؟!
ارزان‌سازی نیروی کار به قیمت جان مردم نوبر است!
وی با اشاره به یکی از مفاد این آیین‌نامه عنوان کرد: در متن ابلاغیه آمده است که در هر منطقه آمایشی حداقل سه بیمارستان آموزشی درمانی وابسته به دانشگاه‌های کلان منطقه که دارای شرایط مناسب برای تربیت دانشجویان پرستاری است، با توجه به مقتضیات دانشگاه و ظرفیت قابل افزایش به عنوان متولی اجرای این طرح انتخاب و با همکاری دانشکده پرستاری مامایی دانشگاه مربوطه و مطابق با ضوابط آیین‌نامه مرتبط ظرفیت تربیت پرستار در این بیمارستان‌ها تعیین شود.
اسماعیلی گفت: جالب است در متن ابلاغیه وزیر آمده است که «برای جبران کمبود ظرفیت پذیرش دانشجو رشته پرستاری از ظرفیت بیمارستان‌های تابعه خود استفاده کند». صرفنظر از مساله اصلی که همان بیگاروزی پرستاران و ارزان‌سازی نیروی کار است باید پرسید آیا وزیر بهداشت حاضر است قوم و خویش خود را به دست پرستار کارورزی بسپارد که یک واحد هم پرستاری در دانشگاه پاس نکرده؟!
وی تأکید کرد: ارزان‌سازی نیروی کار داشته‌ایم، اما به قیمت جان و سلامت مردم دیگر نوبر دستاوردهای وزارت بهداشت است.
500هزار سرباز وظیفه تحت پوشش مهارت آموزی قرار می‌گیرند
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : 500هزار سرباز وظیفه تحت پوشش مهارت‌آموزی قرار می‌گیرند.
محمدامین سازگارنژاد،ظهرامروز7شهریور در جمع خبرنگاران در استان اردبیل گفت: ۵۰۰ هزار سرباز وظیفه تحت پوشش مهارت آموزی قرار می‌گیرند.
فراخوان تجمع  بازنشستگان
زمان: روز سه شنبه ۱۴ شهریور ساعت ۱۰ صبح
مکان: تهران- مقابل سازمان برنامه و بودجه
دوستان و همراهان عزیز
حرکت حق طلبی ما وارد فاز جدیدی شده
بهترین راهکار تجمع پی در پی و گسترده است
باید مشکلات پیشکسوتان کشوری دغدغه هر روز مسئولین باشد
در  راستای ادامه حرکت اعتراضی و حق طلبانه ، روز ۱۴ شهریور را برای پیشکسوتان پیشرو و با اراده استان تهران،البرز ،قزوین،قم و شهرهای اقماری فراخوان اعلام کرده و همه با هم در مقابل سازمان برنامه و بودجه گرد آمده و ندای حق طلبی سر داده و اجرای صحیح و دقیق قانون مدیریت خدمات کشوری را از دولت و مجلس می خواهیم .
این فراخوان استانی بوده و دوستان پیشکسوت در استانها می توانند  به فراخور موقعیت خود در مقابل استانداریها و صندوق بازنشستگی تجمع نمایند و در صورت تمایل به تهران آمده دوستان تهرانی را همراهی نمایند
تجمع اعتراضی کارگزاران روستایی شرکت مخابرات همدان نسبت به عدم تبدیل وضعیت وپرداخت نشدن حقوق مقابل اداره کار
ظهرامروزسه شنبه7شهریور،کارگزاران روستایی شرکت مخابرات همدان دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت وپرداخت نشدن حقوقشان دست از کارکشیده ومقابل اداره کار تجمع کردند.
یکی از کارگزاران معترض به خبرنگاری گفت:اعتراض ما بدلیل پرداخت نشدن حقوق معوقه و عدم انعقاد قرارداد دائمی است.
وی با بیان اینکه باید طبق ماده 83  قانون کار  با ما رفتار شود،گفت: انعقاد قرارداد با ما از طریق اداره کار تصویب شده اما متاسفانه مخابرات زیر بار مسوولیت نمی‌رود.
این کارگر مخابرات با اشاره به حقوق معوقه ، افزود: حقوق ما مبلغی مربوط به مطالباتی است که در واقع جزء سنوات روزانه محسوب می‌شود؛ البته امسال نیز حقوق‌ها افزایش نداشته و طبق سال گذشته پرداخت می‌شود.
وی با بیان اینکه بین 250 تا 300 نفر با این مشکل مواجه هستند، افزود: ما جزو نیروهای کارگزاران روستایی یا I.C.T روستایی به شمار می آییم که با مشکلات بسیاری مواجه هستیم.
این کارگرمعترض با بیان اینکه تعدادی از نیروها در حال حاضر با مدیر مخابرات در حال مذاکره هستند، افزود: طبق صحبت‌های صورت گرفته، مسوولان اظهار دارند که مشکل عدم انعقاد قرارداد مربوط به مرکز است اما در مورد معوقات حقوق نیز از اردیبهشت ماه امسال در حال مکاتبه هستیم که نتیجه‌ای حاصل نشده است.
تجمع اعتراضی کارگران کارخانه دستمال کاغذی نرمه نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی
روزگذشته(6شهریور)، کارگران کارخانه دستمال کاغذی نرمه در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی از ساعت ۹ صبح تا حوالی ساعت ۱۸ در محوطه کارخانه تجمع کردند. این کارگران بدلیل اعتراض به اخراج کارگران قراردادی، تعطیلی کارخانه و پرداخت نشدن ماه ها حقوق وحق بیمه دست به تجمع زدند.
براساس گزارشی که امروز رسانه ای شد،جمعی از این کارگران گفتند که کارخانه نوظهور از ۱ مرداد توسط مدیریت کارخانه تعطیل اعلام شده است اما هنوز این موضوع مورد موافقت مقام‌های مسئول قرار نگرفته است.
از سویی در حدود ۱۵ نفر از کارگران قراردادی کارخانه نوظهور مرداد ماه امسال اخراج شدند. به صورت کلی کارگران اخراجی کارخانه نوظهور و کارگران باقی مانده در کارخانه که در حدود ۱۸ نفر هستند، ۸ ماه معوقات مزدی دارند که ۵  ماه از آن مربوط به سال ۹۵ (فرودین تا مرداد) است.
از طرفی حدود سه ماه از حق بیمه‌های کارگران کارخانه نوظهور به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز نشده است که این مسئله در تجمع روز گذشته مورد اعتراض کارگران قرار گرفت.
کارگران باقی مانده در کارخانه در حدود ۳ نفر قراردادی و الباقی رسمی هستند که در بخش‌های نگهبانی و انبار کارخانه کار می‌کنند.
کارگران باقی مانده کارخانه نوظهور بیشتر از بیست سال سابقه کار دارند و تعداد انگشت شماری از آنها باید با استفاده از قانون سختی زیان آور، زودتر از موعد بازنشست شوند اما با تعطیلی کارخانه هم اکنون اموال کارخانه نوظهور به منظور پرداخت طلب‌هایش توقیف شده است و دادسرای مطهری مسئول رسیدگی به شکایات طلبکاران این کارخانه است.
کارخانه نوظهوری در سال ۹۲ در حدود ۲۴۰ کارگر داشت که به تدریج تعداد کارگران آن کاهش یافت و حالا تنها ۱۸ کارگر در این کارخانه باقی مانده است.
سال گذشته یک جلسه با حضور مسئولان سازمان تامین اجتماعی و اداره کار در کارخانه نوظهور برگزار شد تا با در نظر گرفتن بخشودگی های بیمه‌ای و تخصیص وام کم بهره بخشی از مشکلات کارخانه برطرف شود اما با این وجود مشکلات کارخانه نوظهور به مرور تشدید شد و حالا کار به تعطیلی کارخانه رسیده است.
درخواست  دادگاه تجدید نظر برای  حکم شاپور احسانی راد
محمد علی جداری فروغی از درخواست  دادگاه تجدید نظر برای حکم شاپور احسانی راد خبر داد.
محمدعلی جداری فروغی (وکیل شاپور احسانی راد) به ایلنا گفت: روز ششم شهریور به اتفاق موکل به شعبه 101 دادگاه کیفری 2 شهرستان ساوه مراجعه کردم و در مورد حکم شاپور احسانی راد، اعتراض کرده و درخواست تجدیدنظر کردم.
وی با بیان این که موکل من به استناد ماده 618 قانون مجازات اسلامی، به اتهام اخلال در نظم عمومی به 90 میلیون ریال جزای نقدی بدل از 6 ماه حبس تعزیری و 30 ضربه شلاق محکوم شده بود؛ افزود: در جلسه رسیدگی دادگاه 101 کیفری 2 ساوه، دو شاهد از طرف شاکی (کارفرما) معرفی شده بودند که آن دو کارگر نیز تایید کردند هیچ گونه عمل خلافی از طرف موکل صورت نگرفته است و علاوه بر این، در پرونده نیز دلیلی بر ورود اتهام به موکل وجود ندارد.
این وکیل دادگستری ادامه داد: امیدوارم با رسیدگی در دادگاه تجدیدنظر، حکم تبرئه شاپور احسانی راد صادر شود.  
حکم شلاق، اوج وقاحت سرمایه داری
محمد حسن پوره /معلم مزد بگیر
بار دیگر صدور حکمی شنیع،غیر انسانی و قرون وسطایی بر پیکر نحیف کارگر با اتهام مطالبه نان .اگر درگذشته کارگران آق دره ،کارگران اعتصابی معدن بافق،چادرملو،خبازان صنفی سنندج  مورد عتاب نظام سرمایه برای مطالبه حق و نانشان قرار گرفتند ،امروز  نظام سلطه و سرمایه ،با صدور حکم شلاق علیه یک فعال دیگر به نام احسانی راد ،خشم و وحشت خود را از این حق طلبی کارگران نشان داد.
صدور حکم شلاق و تداوم تکرار آن در احکام قضایی چیزی جز ارسال پیام نظام سرمایه به کارگر مبنی بر دم فرو بستن در برابر چپاول نانش نیست .
اما نکته مهم و در خور توجه صدور احکام اینچنینی و استمرار آن برای کارگران اینجاست .
اگر قانون کار فعلی را علیرغم نقدهایی که به آن هست را بپذیریم،همین قانون در فصل ششم به مراجع حل اختلاف بین کارگر و کارفرما میپردازد.
ماده 157 از فصل ششم چنین می گوید:
«هرگونه اختلاف فردی بین کارفرما و کارگر یا کارآموز که ناشی از اجرای قانون کار و سایر مقررات کار،قردادکارآموزی،..........در مرحله اول از طریق سازش مستقیم بین کارفرما و کارگر یا کارآموزی نمایندگان آنها در شورای اسلامی کار و در صورتی که شورا در واحدی نباشد،از طریق انجمن صنفی کارگران ویا نمایندگان قانونی کارگران و کارفرما حل و فصل خواهد شد و در صورت عدم سازش از طریق هیات های تشخیص و حل اختلاف به ترتیب آتی رسیدگی و حل و فصل خواهد شد.»
چنانچه در این ماده قانون کار ملاحظه میشود ،قانونگزارمرجع حل اختلاف بین کارگر وکارفرماناشی از کار را به صراحت و در مراحل مختلف بیان نموده است.
و در ذیل وتبصره های همین قانون ،قانونگزار ترکیب هیات تشخیص و هیات حل اختلاف را مشخص نموده است .
سوال اینجاست ،با اینکه صراحتهای قانونی مراجع حل اختلاف و شکایت به وضوح وجود دارد .چرا کارفرما این مراجع را رها میکنند و به دستگاه قضا ،برای حل موضوعی که ماهیتا ناشی از کار و روابط کار است مراجعه می کنند؟؟
پاسخ این سوال واضح است .نظام سلطه و سرمایه برای ایجاد رعب و وحشت و خفه کردن هر صدایی که حق طلبانه و مطالبت محور این را در دستور کار خود قرار داده و چون در قانون کار جرائم از نوع شنیع بودن به احکامی چون احکام شلاق برخودار نیست کارفرما به تحریک دستگاه سرکوب و درجهت نیل به بی حقوق کردن کارگر برای اعمال خشونت و ارعاب و وحشت به دستگاه قضا گناه میبرد .
ماده ۱۶۶قانون کار بیان میکند،
«آرای قطعی صادره از طرف مراجع حل اختلاف کار لازم اجرا بوده و بوسیله اجرای احکام دادگستری به مورد اجرا گذاشته خواهد شد .»
در این ماده هم قانونگزار،به احکام صادره مراجع حل اختلاف ماهیت قضایی داده وتا آنجا پیش میرود که اجرای احکام این مراجع را در اختیار دستگاه قضا نهاده است .
ملاحظه میشود احکام صادره هیات های تشخیص و هیات های حل اختلاف استانی،هویت و ماهیت قضایی پیدا میکند .
دوباره همان سوال قبلی مطرح میشود .
با این ماهیت احکام مراجع حل اختلاف چرا کارفرمایان ،از دستگاه قضا برای حل اختلاف بین خود وکارگر استفاده میکنند ؟؟؟؟
وپاسخ همان پاسخ بالاست.
در فصل هفتم قانون کار نوع جرائم را چنین بیان میکند .
«متخلفان از تکالیف مقرر در قانون بر حسب مورد و مراتب جرم به مجازات حبس یا جریمه نقدی و یا هر دو محکوم خواهند شد .»
در این فصل قانون کار باز قانونگزار با صراحت نوع حکم را متناسب با نوع جرم چه از سوی کارگر ،کارفرما وکارآموز را بیان کرده  و حبس،جریمه یا ترکیبی از جریمه و حبس بیان نموده و صحبتی از شلاق نیست .
حال باید  پرسید اولا چرا کارفرما این مراجع حل اختلاف را رها میکند و به دستگاه قضا پناه میبرد و ثانیا دستگاه قضا با وجود صراحت قانونی و مرجعیت قانون کار برای شکایتهایی که ماهیت کار و کارفرمایی دارد به صدور جرایمی خارج از جریان مصرح در قانون کار میپردازد ؟؟؟؟؟؟؟؟
حال به به پاسخ هایی بالا مجموعا اینطور میشود پاسخ داد ،که نظام سرکوب و سیستم سرمایه داری ،برای جلوگیری از مطالبه نان و اعتراض علیه شرایط موجود و تداوم استثمار نیروی مزد بگیر ،از این اهرم های سرکوب استفاده میکند تا به ارسال این پیام به اقشار مزد بگیر ،ضمن ایجاد رعب و وحشت آنها را از پیگیری خواسته های تضیع شده نهی کند .
کارکنان معدن سنگ آهن بافق،در اعتراض به خصوصی سازی که به اعتقاد آنها سبب بیکاری آنها (چون داری قراداد موقت هستند)و کاهش دستمزدها خواهد شد .
شاکی فرماندار (دولت)است ،دولتی که باید حامی کارگر باشد،دستگاه وزارتش(وزارت کار)با قانونی که در ارتباط با روابط کارگر و کارفرما دارد (قانون کار)چرا به دستگاه قضا برای شکایت رجوع می کند ؟؟؟
دفاع عریان از نظام سرمایه داری پاسخ این سوال است ،چرا که جرائم موجود در قانون کار همانطور که در سطور بالا بیان شد ،تکلیف شکایت کارفرما از کارگر و کارآموز را به صراحت بیان  نموده است.
تنفر و انتقام سرمایه داری از مبارزه کارگری است که ماهیت مبارزه اش جز مطالبه نان و اعتراض به تضیع حقوق پایمال چیزی دیگر نیست و آخرین آن صدور حکم شلاق برای فعال کارگری شاپور احسانی راد بود که حکمی شنیع و مردود است و امید اینچنین حکم مورد بازنگری قرار گیرد و نسبت به لغو آن اقدام شود ،در غیر این صورت ادله دیگری است بر دفاع از نظام سرمایه داری و له کردن کارگر و خفه کردن صدای حق طلبانه او .
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:
اسامی ۲۰۰ نفر سوم ،چهارم وپنجم امضا کننده طومار برای آزادی فوری و بی قید و شرط کارگر زحمتکش زندانی رضا شهابی
۱-علی نجاتی۲- محمد رجبی۳- علیرضا بدر۴- رضا ستاری۵- سعید شهرکی محمدی۶- احمد زاهدی لنگرودی۷- مینا ابوترابی۸- مرتضی قربانی۹- میلاد دهقان۱۰- مهدی قویدل۱۱- ساناز داود زاده فر۱۲- مصطفی عزیزی۱۳- سونا مروت۱۴- مهرداد مروت۱۵- علی اکبر مکروت۱۶ سهیلا اسدی۱۷- الناز اسدی۱۸- اقبال محمدی۱۹- غلامرضا محمدی۲۰- سارا ساورسفلی۲۱- احمد صلحی۲۲- محمد عبدی فرد۲۳- حبیب صادقی۲۴- کیوان مهتدی۲۵- رسول بداغی۲۶- یزدانی۲۷- رضوان نوابی۲۸- الهام عبداله پور۲۹- سمانه گودرزی۳۰- زینب نورانی۳۱- اکرم نورانی۳۲- مریم خزایی۳۳- امیر حسین سعیدی۳۴- صدیقه پابرجانی۳۵- کبری رجایی۳۶- بتول غلامی۳۷- پریسا رضوانی۳۸- عزت الملوک عمویی۳۹- فاطمه مذهبی۴۰- کبری روشن۴۱- سمیه جباری۴۲- آزاده آشوریان۴۳- شورانگیز جهانی۴۴- دیبا نظری۴۵- مینا روشن۴۶- امیر حسین ادیب۴۷- آزاده ناصری۴۸- زهرا عیبک۴۹- بهاره عیبک۵۰- ابراهیم محمد زاده۵۱- مریم نعیمی۵۲- سهند ریاحی۵۳- سامان رحمانی۵۴- مریم اسدالهی۵۵- فواد زندی۵۶- سپیده رفیع پور۵۷- مازیار هنر خواه۵۸- امیر علی حسین زاده۵۹- علیرضا خوشرو۶۰- میلاد ذوالفقاری۶۱- پرستو قربانی۶۲- علی عسکری۶۳- سعید صادقیان۶۴- فرزانه عباسی۶۵- فرزانه بهجتی۶۶- محمد ایران نژاد۶۷- پرویز فاضل نژاد۶۸- باهره حافظی۶۹- ساجد رحمی زاد۷۰- پرشنگ خلیقی۷۱- خسرو غلامی۷۲- فرزاد عابدی شجاع۷۳- مینا محمودی۷۴- فرناز پور سپهری۷۵- کاوه قادریان۷۶- آرمن نظریان۷۷- ایمان میرزاوند۷۸- احسان میرزاوند۷۹- سیاوش قلاوند۸۰- یاسر قلاوند۸۱- سامان میرزاوند۸۲- عظیم تباه فر۸۳- محمد علی میرزاوند۸۴- نوروز میرزاوند۸۵- شاپور رشنو۸۶- حامد فلاحی۸۷- مهدی توپ چی۸۸- یاسر فریدیان۸۹- وحید حسینی ایرانی۹۰- حامد خدا دوست۹۱- شهین منصوری ارانی۹۲- عرفان زارعی۹۳- احمد رضا نظری۹۴- نرگس فریادرس۹۵- میر پویان دوست محمدی ۹۶- سحر آریا۹۷- ناهید محمودی۹۸- آلاله شیروی۹۹- عرفان رشیدی۱۰۰- کاوه صباغی۱۰۱- آذر اسلام پور۱۰۲- فاطمه احدی۱۰۳- ناهید عرجونی۱۰۴- محمد میزبان۱۰۵- مریم رحمانی۱۰۶- مریم ملکیان۱۰۷- محدثه سالاروند۱۰۸- الهه شعبانی۱۰۹- عمادالدین شوری جزه۱۱۰- حسین مصطفوی۱۱۱- اشکان جباری۱۱۲- آرش سیف۱۱۳- کریم سیف۱۱۴- شکراله شهابی۱۱۵- سعید علی بخشی۱۱۶- سروش حق خواه۱۱۷- بهنام تهرانی شریف۱۱۸- بابک ذاکری۱۱۹- احمد رضا عبدخانی۱۲۰- نیلوفر غلامی۱۲۱- میثم فرجمندی۱۲۲- سعید کلانکی۱۲۳- الهه عین بخش۱۲۴- محمد رضایی۱۲۵- هادی مسعودی۱۲۶- طوبی عازم۱۲۷- مرجان دهقانی پور۱۲۸- ناصر دهقانی پور۱۲۹- علیرضا فرید کیا۱۳۰- نرگس الیکایی۱۳۱- سینا حبیبی۱۳۲- سینا فاتحی۱۳۳- حسین رنگچی۱۳۴- رضا خسروانی۱۳۵- روژین محمدی۱۳۶- مهسا محمدی۱۳۷- امین خسروی۱۳۸- محمد نادر کردی۱۳۹- محمد رضا محمد زاده۱۴۰- مصطفی صفا۱۴۱- احسان حاصلی۱۴۲- مازیار گیلانی نژاد۱۴۳- محسن بانصیری۱۴۴- جعفر بانصیری۱۴۵- محمد بانصیری۱۴۶- کوروش بانصیری۱۴۷- مهران بانصیری۱۴۸- الهه بانصیری۱۴۹- شریفه بانصیری۱۵۰- نادیا بانصیری۱۵۱- فاطمه بانصیری۱۵۲- فرشته بانصیری۱۵۳- مدینه بانصیری۱۵۴- بهرام بانصیری۱۵۵- نادربانصیری۱۵۶- ساسان بانصیری۱۵۷- حسین بانصیری۱۵۸- داریوش بانصیری۱۵۹- مصطفی بانصیری۱۶۰- سعیده بانصیری۱۶۱- رضا حیدری نسب۱۶۲- محمد نادری۱۶۳- علی اسدالهی۱۶۴- روژان مظفری۱۶۵- انسیه یزدانیان۱۶۶- مرتضی تق پور۱۶۷- ایوب محمدی۱۶۸- محمد رضا شیخ حسنی۱۶۹- زهرا قنبری۱۷۰- نسا نائینی۱۷۱- اسداله صادقی۱۷۲- مندی شمس۱۷۳- شری ازادی۱۷۴- مهدی سرکانی۱۷۵- محمد نصیرایی۱۷۶- علی پور آذر۱۷۷- بنفشه جمالی۱۷۸- علیرضا اخوان۱۷۹- بیتا طاهباز۱۸۰- کارن جواهری۱۸۱- حمید امینی۱۸۲- علی یزدانی۱۸۳- سعید داوری۱۸۴- کاوه علی کرمی۱۸۵- مریم دژم خوی۱۸۶- ولی آزادی۱۸۷- شهناز رضا قلی۱۸۸- جلوه جواهری۱۸۹- افروز کاظم زاده۱۹۰- حسین نایب هاشم۱۹۱- سامان ویسانی۱۹۲- جواد قاسمی۱۹۳- جعفر حسین زاده- ۱۹۴دانیال حسینی۱۹۵- محمد حسن شهسواری- فرنگیس بیات- محمد هوسمی۱۹۶- بیتا طاهباز۱۹۷- مهدی جام گوهری۱۹۸- افشین پاشایی۱۹۹- احد اسماعیلی زاده۲۰۰- روزبه درنشان
۱-محمود رستمی ۲-اسکندر لطفی۳-علی سعیدی۴-آزیتا عاملی راد ۵-یحیی زارعی ۶-حديث حيدرى ۷-غزل معصوم شاهي ۸-علی قربانیان ۹-لقمان ویسی ۱۰-شعبان محمدی ۱۱-محمد ایران نژاد ۱۲-الیاس قنواتی ۱۳-وحید دهقانی ۱۴-معصومه حیدری ۱۵-مژگان باقری ۱۶-روژان مظفزی ۱۷-زهرا محبی ۱۸-محمد علی زحمتکش ۱۹-فاطمه پرمر ۲۰-لیلاملکی ۲۱-شهرام جمالی ۲۲-پویا بنی آدم ۲۳-دانیال ایمانی ۲۴-آسیه سپهری ۲۵-علیرضا عسکری ۲۶-علی عسکری ۲۷-محمد ایران نژاد ۲۸-ابراهیم زراعت پیشه ۲۹-حمید پرویز ۳۰-چیا ویسیانی ۳۱-علی فخفوری ۳۲-روژین پزشکیان ۳۳-جمیله محبعلی ۳۴-اسکندر قربانی ۳۵-نوید قویدل ۳۶-جمیله محبعلی ۳۷-عاطفه رنگریز ۳۸-رامیار امجدی ۳۹-ژیلا خیر۴۰-علی فروتن ۴۱-اولدوز هاشمی ۴۲-رحیم امیری ۴۳-مینو کیخسروی ۴۴-علی نجفی ۴۵-علی رسولی ۴۶-شهرزاد قدیری ۴۷-مهرنوش حیدرزاده ۴۸-آرمان اسماعیلی۴۹-سامان رحمانی ۵۰-پرنیان رحمان‌زاده ۵۱-سید محمد رسول حسینی ۵۲-الهام رسولی ۵۳-اشکان بیرانوند ۵۴-پروانه اسانلو  ۵۵-نسرین رحیمی۵۶-فاطمه گلگزی ۵۷-فرشته اسانلو ۵۸-عزیز ناصری ۵۹-الهام سعیدی ۶۰-حافظ کریمیان ۶۱-علی ایمانی ۶۲-شهاب ایزدی ۶۳-محمد کریمی ۶۴-حمزه دایی چی ۶۵-مهرنوش شاه علی ۶۶-امجد وستمی ۶۷-احسان عبادی ۶۸-اسماعيل رضايي ۶۹-پویا غفاری ۷۰-امین خسروی ۷۱-نرگس صيدي ۷۲-آدینه بیگی ۷۳-محمودبهشتی لنگرودی ۷۴-محمد محسنی ۷۵-رضا حسینی ۷۶-نعیمه حسینی ۷۷-مائده جناب ۷۸-نیلوفر غلامی ۷۹-عشرت بستجانی ۸۰-سارا دهقان ۸۱-بهرام گرگان ۸۲-افشين پاشايي ۸۳-وحید میرشکار ۸۴-مسعود شفیعی ۸۵-میکایئل صدیقی ۸۶-رحمان شهبازی ۸۷-دانیال مازینی ۸۸-جمال لیل نهاری ۸۹-سهند رياحى ۹۰-شیدا حقیقی ۹۱-فرزاد حسن زاده ۹۲-حافظ اصفهانی ۹۳-لطیف سیدمحمدی ۹۴-مظفر روخنده ۹۵-شعیب نادرپور ۹۶-امیررضا افشین نیا ۹۷-غلامرضا غلامحسینی ۹۸-امیررضا افشین نیا ۹۹-امیرحسین محمدی فرد ۱۰۰-ساناز اله یاری ۱۰۱-بهنام محمدی ۱۰۲-مرتضی حبیبی۱۰۳-بهروز خباز ۱۰۴-سهیلا سیاوشی ۱۰۵-ليلا حسيني ۱۰۶-محسن عمرانی ۱۰۷-بهشاد تجمّل ۱۰۸-فاطمه ملک زاده ۱۰۹-نسترن مرادی ۱۱۰-کاملیا توسلی ۱۱۱-آگرین نادری ۱۱۲-مطهره یوشی ۱۱۳-وحید صالحی ۱۱۴-سودابه یزدانی ۱۱۵-امین مرادی ۱۱۶-ظهیر رضوی ۱۱۷-سپیده رفیع پور ۱۱۸-سودابه یزدانی ۱۱۹-احمد نور ۱۲۰-مازیار هنرخواه ۱۲۱-سعيد بهرامى ۱۲۲-رضا خباز ۱۲۳-بهاره زندی ۱۲۴-گلشن رشدیه۱۲۵- داود حسینی ۱۲۶- سميرا پوراميري ۱۲۷- محسن صبورى ۱۲۸- مهدی جنگی ۱۲۹-سجاد نیک عاطفه ۱۳۰- محمدعلی سرشار ۱۳۱-گل آرا جهانیان ۱۳۲-احمدرضا افضلی ۱۳۳- امیر کریمیان ۱۳۴- سالار محمدي ۱۳۵- وحید احمدی ۱۳۶- بهمن نمتزی ۱۳۷- زهرا رفعیی ۱۳۸-رضا سرلک ۱۳۹- احمد ایران پناه ۱۴۰- سحر صاحبی ۱۴۱- قاسم فلاح ۱۴۲- سهند سعادتمندى ۱۴۳- محمدرضاکراری ۱۴۴- فاطمه سحابی ۱۴۵- افشين پاشايي ۱۴۶-مسعود نیکخواه ۱۴۷- تهماسب سهرابی ۱۴۸- امیر عباس نورانی ۱۴۹- رامین دریایی ۱۵۰- احمد فاطمی ۱۵۱- حسین شاه پری ۱۵۲-ابراهیم بهارنژاد ۱۵۳- شبنم نیکزادی ۱۵۴- محبوبه کرمی ۱۵۵-محمدابراهیم نوروزی گوهری ۱۵۶-علی حسن پور ۱۵۷- رضا عبداللهی ۱۵۸-سیده سارا حسینی ۱۵۹- کیوان غفاری ۱۶۰- آصفه كامراني ۱۶۱- شوگار فتحی ۱۶۲- مهشید مموئی ۱۶۳- فرزانه ژاله رفعتی ۱۶۴- ولی علی زاده ۱۶۵- احمد عالى نژاد ۱۶۶- سعید رضایی ۱۶۷-علیرضا زرین اقبال ۱۶۸- مجتبي يوسفي ۱۶۹- یداله زوله ۱۷۰- مریم اسماعیلی ۱۷۱- فرزانه شعبانى ۱۷۲-ارمغان چيذري فرد ۱۷۳- یدالله نعمتی ۱۷۴- صحرا اکرامی ۱۷۵-شریف ج ۱۷۶ -پیمان زینتی ۱۷۷-گل آسا حاجی میرزایی ۱۷۸- لاله محمدی ۱۷۹- پروین اسفندیاری ۱۸۰- زینب سپهری ۱۸۱- نگین فرهود ۱۸۲- پروین صالحی ۱۸۳-نزهت نیستانی ۱۸۴- رحیم امیری۱۸۵- سید روح الله انوری۱۸۶- مهناز حسيني ۱۸۷-نازنین حسینی ۱۸۸ -سعید باقری ۱۸۹- فرنگیس محمدی ۱۹۰- فهیمه طاهری ۱۹۱- نگار عباسی ۱۹۲- سید حمیدرضا حسینی ۱۹۳- امین جهاندیده ۱۹۴- مهدی فاضل ۱۹۵-مهری عاطفراد ۱۹۶- میلاد خرمی ۱۹۷- مهدی فاضل ۱۹۸- مریم خمس ۱۹۹- جمشید مولائی ۲۰۰- هاتف خالدی
۱- مهدیار جهانگیری۲- صادق فلاح پور۳- فائزه عبدی پور۴- مسعود چراغی۵- عماد برقعی۶- پیمان حسینی۷- محمد امین سامان۸- فرامرز خجسته۹- محمد دینی۱۰- علی بوتیمار۱۱- داریوش محمدی مجد۱۲- روزبه گرجی بیانی۱۳- آبدین غلام زاده۱۴- اسماعیل قنواتی۱۵- آرمان اسماعیلی۱۶- سولماز اسکندری۱۷- غزال خوش آبادی۱۸- اصغر پاشایی۱۹- علی سالم۲۰- رهام یگانه۲۱- حسین فعله گری۲۲- حسن رضیئی۲۳- محمد حیدری۲۴- علی شوقی۲۵- فاطمه رزمی۲۶- سعید شوقی۲۷- صغری صادقی۲۸- هانیه شوقی۲۹- مینا شوقی۳۰- مینا شوقی۳۱- فریبا شوقی۳۲- جواد چاره گویی۳۳- میر اسماعیل حسینی۳۴- حسین شوقی۳۵- وحید شوقی۳۶- حسن شوقی۳۷- اسماعیل شوقی۳۸- حاج بابا صادقی۳۹- عسگر صادقی۴۰- سعید صادقی۴۱- ناصر صادقی۴۲- مهدی راستین۴۳- محمد راستین۴۴- جلیل راستین۴۵- الناز ابراهیمی۴۶- احمد صادقی۴۷- جعفر صادقی۴۸- قربان صادقی۴۹- اسعد صادقی۵۰- حسن صادقی۵۱- محمد باقر صادقی۵۲- فاطمه صادقی۵۳- حسن نیکو خصال۵۴- محمد علی نیکو خصال۵۵- احمد رزمی۵۶- صدیقه
نیکوخصال۵۷- سمیه شوقی۵۸- علی اوسط طالبی۵۹- عطیه پیرعلی۶۰- وحید ملک۶۱- شیرین خسروی۶۲- حمید محمدی۶۳- حسین مهدوی۶۴- محمد رسولیان۶۵- صلاح زمانی۶۶- اقبال محمد رضای۶۷- امین زرین تراز۶۸- مهدی صابری۶۹- پریدا نوری زاده۷۰- بهرام کیوان۷۱- کمال گویلی۷۲- نگین فرهود۷۳- ماهرو محمدي ۷۴-فاطمه سلیمانیان ۷۵-محمود علیدوستی ۷۶-سعید میهن آرا ۷۷-آزاد رنجبر۷۸-زهرا فیاض ۷۹-اصغر مشهدی ۸۰- مهسا مکارم ۸۱-جواد کرمانی ۸۲-انوشیروان مکی ۸۳-امید کریمی ۸۴-وحید محمدزاده ۸۵-اسرین رادمنش ۸۶-میر اقا رضازاده ۸۷-پیمان بهاری ۸۸-  فاطمه چهرگان ۸۹-مهسا فراحی شاندیز۹۰- ابراهیم خدادادی ۹۱-ارین اسکندری ۹۲-حسین دنیاری ۹۳-حسین موسوی ۹۴- آرزوملکی ۹۵-  آرام قادری ۹۶- بهرام گرگان ۹۷- سمیره ویسی ۹۸- سیده سمانه هاشمی نژاد ۹۹- حمید آزادی ۱۰۰- رضا خواجه ده ۱۰۱- احسان رمضانی ۱۰۲- بهجت میری ۱۰۳-سحر صفری۱۰۴- سیما سلمانی ۱۰۵- محمد غزنویان ۱۰۶- مزگان مراد پور ۱۰۷- عطیه چیتی ۱۰۸- عظیم محمدی ۱۰۸- حسین حسن زاده۱۰۹- حجت علی نژاد۱۱۰- بهروز فیضی۱۱۱- رحمان حسن پور۱۱۲- رضا بهروزی۱۱۳- داود نوائیان۱۱۴- علی صمد۱۱۵- مرتضی صادقی۱۱۶- مریم ملک۱۱۷- حسن زهتاب۱۱۸- ساسان سلیمانی۱۱۹- داریوش پارسا۱۲۰- مهدی پرویز۱۲۱- ناهید پور عیسی۱۲۲- امین جهاندیده۱۲۳- سهیلا قاسم پور۱۲۴- ابراهیم گوهری ۱۲۵-منیژه آزادی ۱۲۶-الیاس میرزائیان ۱۲۷-عبدالباسط سلیمانی ۱۲۸-محسن قاسمی ۱۲۹-صادق عبدی ۱۳۰-آیدا عمیدی ۱۳۱-فریدون روحانی ۱۳۲-مهدیس محمدی۱۳۳- علی اوسط طالبی ۱۳۴-مهرداد کریمی ها ۱۳۵-احسان محمدی۱۳۶- رقیه محمد حسینی۱۳۷- طاها شاهمرادی۱۳۸- امید علیشناس۱۳۹- ايدا اقاخاني۱۴۰- هیمن پزشکیان۱۴۱- دارا مستوفی۱۴۲- ستاره ۱۴۳- رشید ایمانی۱۴۴- سمیرا رشیدپور۱۴۵- امید مرادپور۱۴۶- محسن رایی۱۴۷- فرید نازاری۱۴۸- دومان بکایی۱۴۹-آرمان براری۱۵۰- جواد لعل محمدی۱۵۱- طهورا چرخ انداز۱۵۲- گل آرا جهانیان۱۵۳- سهیل نوروزی۱۵۴- شروین طاهری۱۵۵- زهره وکیلی۱۵۶- بهزاد شقاقی۱۵۷-قربانیان۱۵۸- هژیر پلاسچی۱۵۹- اردشیر جم‌نشان۱۶۰- محمد زرینه۱۶۱- سمیه اسدی۱۶۲- سمیه اسدی۱۶۳- حسین مسرتی۱۶۴- ریبوار داودی۱۶۵- محمدرضا قاری۱۶۶- عباس احمدنیا۱۶۷- مسعود بازیار۱۶۸- اسماعیل قنواتی۱۶۹- رامش طاهری۱۷۰- منیره ازادی خواه۱۷۱- مهدی اصلاغی۱۷۲- گیتی اصلاغی۱۷۳- علیرضا تقوایی ۱۷۴- غلامرضاناصر۱۷۵- فرزانه حسن زاده۱۷۶- حمیدرضا فرزانه۱۷۷- روح الله سپندارند۱۷۸- پرنیان دیبایی۱۷۹- فاطمه نوچیان۱۸۰- عبداله معتمدی کوچکسرایی۱۸۱- آرزو نامدار زنگنه۱۸۲- مهرپویا علا۱۸۳- نارین نمازی۱۸۴- بهرنگ حشمتیان۱۸۵- کسرا صدیق۱۸۶- مهدی سروقدی۱۸۷- آراز عزيزپور۱۸۸- غالب حسيني۱۸۹- آرش۱۹۰-
شکوفه غفاری ۱۹۱-تهمينه حاجى ۱۹۲-پریسا قاسمی ۱۹۳- فاطمه مرادی ۱۹۴- موژان آرین شکوه ۱۹۵-علی محمدی ۱۹۶-سیده سمیرا نبوی ۱۹۷-غلامرضا پرتوی ۱۹۸-ناهید فتحعلیان۱۹۹- مرتضی شاه محمدی۲۰۰- عارف فاتحی
گزارشی درباره آخرین وضعیت کارگران کارخانه کنتورسازی بقلم یکی از کارگرانش
کارگر کارخانه کنتورسازی:
در سال 96 کماکان قسمتی از حقوق ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد و حقوق کامل ماه‌های تیر و مرداد پرداخت نشده است و به‌سبب عدم پرداخت حق بیمه دفترچۀ بیمه کارگران تمدیداعتبار نمی‌شود.
در چند سال گذشته مدیریت وقت شرکت سوءمدیریت خود را به گردن کارگران انداخته و با تهدید آن‌ها به اخراج و معرفی تعدادی از آنان به مقامات امنیتی و همچنین، با واردکردن اتهاماتی همچون تحریک کارگران به اعتراض برای معوقات خود، سعی در ساکت‌کردن کارگران نموده که با روشن‌شدن ماجرا برای مقامات امنیتی به مقصودش نرسید.
پس از خصوصی‌سازی بر اساس اصل 44 قانون اساسی در سال 1388، شرکت کنتورسازی به فردی واگذار شد. پس از گذشت چند سال و سوءمدیریت خود و فرزندش به عنوان مدیرعامل، شرکت دچار کمبود نقدینگی گردید و برای جبران این مشکل شروع به عملیات در بورس کرد (قيمت هر سهم در زمان واگذارى دولت ٢٠٦ تومان بود و بعد از افتتاح‌هاى نمايشى قيمت آن به ١٣٥٠تومان افزايش يافت كه با اطلاع مردم از غيرواقعى‌بودن آن قيمت به٨٠٠تومان كاهش يافت؛ ولى بعد از اقداماتی خاص قيمت هر سهم به يك‌باره به ٨٠٠٠ تومان رسيد). هیئت مدیره از این راه به سود هنگفتی رسید؛ تا اینکه در سال 94 به شکایت سازمان بورس مدیرعامل شرکت روانۀ زندان شد و با رسانه‌ای‌شدن این امر اعتراضات کارگری شدت بیشتری پیدا کرد. در سال 95 به دلیل معوقات فراوان حقوق، کارگران دست به تجمع در شهرستان البرز، استانداری، دفتر امام‌ جمعه و مجلس شورای اسلامی زدند و برای نشان‌دادن وضعیت اسف‌بار خود سفره‌های خالی پهن کردند. ولی در نهایت با همین سفره‌های خالی به استقبال سال نو رفتند. با این حال، در انتهای سال 95 فقط مبلغ چهارصد هزار تومان به حساب کارگران واریز شد.
خوب است بدانید، از سال 95 از حقوق ماه‌های خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر و آبان و حقوق کامل ماه‌های آذر، دی ، بهمن، اسفند و دو ماه عیدی کارگران کماکان پرداخت نشده است.
بعد از تعطیلات نوروز 96، شخصی به عنوان مشاور مالی و مدیر کارخانه معرفی شد و با حمایت کلیۀ ادارات استان و شهرستان البرز، قول مساعد داد، اگر تولید راه‌اندازی شود، هر ماه با پرداخت حقوق جاری، بخشی از معوقات سال 95، نیز، پرداخت می‌شود. در نهایت کارگران با وساطت شهردار وقت مشغول کار شدند؛ مدیر جدید پس از مدتی عنوان کرد مطالبات سال 95 به او مربوط نیست! در مقابل، کارگران از طریق مجاری قانونی و با پیشنهاد تمامی مسؤولان استان، اقدام به شکایت دسته‌جمعی برای معوقات سال 95 کردند و موفق به گرفتن رأی قطعی به نفع خود از ادارۀ کار و ارجاع آن به دادگستری و متعاقب آن توقیف اموال باقی‌ماندۀ شرکت برای کارگران شدند. متأسفانه، مدیریت شرکت به‌جای احقاق حقوق کارگران، رئیس شورای شرکت و دبیر شورا را تهدید به اخراج کرده و تمدید قرارداد کار را منوط به استعفا از شورا نمودند. پس از استعفای این دو از ورود آنان به شرکت جلوگیری شد و پس از گذشت یک ماه، هر دو را از کار اخراج کردند. آقای مدیر جدید پس از گذشت 5 ماه، با سه ماه حقوق معوقه کارگران، در سال 96 از ادامۀ همکاری انصراف داده و با برداشت حقوق خود شرکت را ترک کرده و علت کناره‌گیری خود را برداشت‌های عاملی از حساب جدید شرکت، بدون هماهنگی با وی، اعلام نمود.
در اواخر مردادماه، سومین مدیر به سمت مشاور مالی و مدیر کارخانه جایگزین شد. او وعده داد شرکت در حال واگذاری است و خریداران احتمالی از بنیاد مستضعفان و بانک پاسارگاد با همراهی مسؤولان استانداری و فرمانداری البرز به شرکت مراجعه کرده‌اند. با وساطت تعدادی از کارگران با سابقه، کارگران شروع به کار نمایشی کرده تا وضعیت کارخانه را همچنان فعال نشان دهند. در حال حاضر، در سال 96 کماکان قسمتی از حقوق ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد و حقوق کامل ماه‌های تیر و مرداد پرداخت نشده است و به‌سبب عدم پرداخت حق بیمه دفترچۀ بیمه کارگران تمدیداعتبار نمی‌شود.
همچنین، بدهی شرکت به دارایی، بانک‌ها، تأمین اجتماعی و پیمانکاری‌های بزرگ و کوچک بالغ بر چندصد ملیارد تومان است و تمامی دستگاه‌ها، امکانات، تجهیزات و خطوط تولید شرکت کنتورسازی و رسا نور(که زیر مجموعۀ شرکت کنتورسازی است)در توقیف طلبکاران فوق‌الذکر است.
در پایان، یادآور می‌شود، در چند سال گذشته مدیریت وقت شرکت سوءمدیریت خود را به گردن کارگران انداخته و با تهدید آن‌ها به اخراج و معرفی تعدادی از آنان به مقامات امنیتی و همچنین، با واردکردن اتهاماتی همچون تحریک کارگران به اعتراض برای معوقات خود، سعی در ساکت‌کردن کارگران نموده که با روشن‌شدن ماجرا برای مقامات امنیتی به مقصودش نرسید.
این وضعیت کارگران شرکت کنتورسازی است که در آتش بی‌کفایتی تمام مدیران و مسؤولان شرکت کنتورسازی می‌سوزند .
به دادِ ما کارگران کنتورسازی برسید!
کسی صدای ما را نمی‌شنود!
کارگران کارخانه گندمان بروجن اخراج شدند
مدیر عامل کارخانه گندمان ازاخراج27نفر از کارگران این واحد تولیدی غذایی واقع در بروجن ، بلوار بوعلی ، روبروی میدان میوه ،خبرداد.
براساس گزارشی که امروز رسانه ای شد،وی با اشاره به اینکه در حال حاضر با وضعیت بحرانی مواجه شده ایم، گفت: عدم نقدینگی و سرمایه در گردش با عث شده تا میزان تولید ما از 5 تن در روز به 200 کیلو برسد و به این خاطر مجبور شده‌ایم بسیاری از کارگران خود را تعدیل کنیم.
محمد رضا عابدی مدیر عامل کارخانه گندمان که در زمینه تولید رشته‌های آشی و پلویی فعالیت می‌کند با اشاره به اینکه این کارخانه در حال تعطیلی هست، اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت تولید کارخانه گندمان در شرایط بسیار بحرانی قرار گرفته و رفته رفته این کارخانه در حال تعطیلی است چرا که تعداد کارگران ما از 30 نفر در سال گذشته به 2 تا 3 نفر در حال حاضر رسیده است.
اعتراض رسانه ای کارگران پیمانی اتوبوسرانی آبادان نسبت به عدم انعقاد قراردادمستقیم  وپرداخت نشدن ماه ها حقوق
کارگران پیمانی اتوبوسرانی آبادان  اعتراضشان نسبت به عدم انعقاد قراردادمستقیم  وپرداخت نشدن ماه ها حقوق،را رسانه ای کردند.
براساس گزارشی که امروز رسانه ای شد،4ماه حقوق وعیدی سال جاری 108 کارگر پیمانی اتوبوسرانی شهر آبادان پرداخت نشده است.
کارگران پیمانکاری اتوبوسرانی آبادان خواهان آن هستند تا مانند همکاران رسمی خود به صورت قرارداد مستقیم رابطه همکاری خود را ادامه دهند و بتوانند از مزایا‌ی ویژه‌ای همانند پاداش، حق طرح طبقه‌بندی مشاغل و.... برخوردار شوند.
این کارگران که از طریق پیمانکار در شرکت اتوبوسرانی آبادان به حرفه‌هایی همچون رانندگی، تعمیرات موتوری و ستادی مشغول کارند، بابت مطالبات ماه‌های اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد سال جاری طلبکارند و هنوز عیدی سال ۹۵ خود را دریافت نکرده‌اند.
به گفته این کارگران، در شرکت‌ اتوبوسرانی شهر آبادان نزدیک به ۱۴۰  کارگر مشغول کارند که از این تعداد حدود ۱۰۸ نفر در استخدام پیمانکار و مابقی کارگران رسمی هستند.
کارگران مورد نظر که خواهان بهبود وضعیت شغلی خود هستند، می‌گویند: همه امکانات  از قبیل مالکیت خودروها، تامین هزینه‌های حمل ونقل شهری و حتی پرداخت مطالبات مزدی آنها به وسیله شرکت اتوبوسرانی آبادان صورت می‌گیرد و در این میان پیمانکار مربوطه تنها نقش واسط را برعهده دارد.
کارگران پیمانکاری اتوبوسرانی آبادان خواهان آن هستند تا مانند همکاران رسمی خود به صورت قرارداد مستقیم رابطه همکاری خود را ادامه دهند و بتوانند از مزایا‌ی ویژه‌ای همانند پاداش، حق طرح طبقه‌بندی مشاغل و.... برخوردار شوند.
از قرار معلوم بیشتر این کارگران بین ۶  تا ۲۰ سال سابقه کارند و از قرار معلوم بدحسابی در پرداخت حق بیمه‌های آنها باعث شده کارگران باسابقه برای بازنشستگی با مشکل روبرو شوند.
در همین رابطه «حمیدرضا سیادت» مدیر روابط عمومی سازمان اتوبوسرانی آبادان با تایید معوقات مزدی راننده‌های پیمانی سازمان گفت: حدود دو سال است که راننده‌های پیمانی سازمان اتوبوسرانی آبادن دستمزد و سایر مزایای مزدی خود را با تاخیر ۲ تا ۴ ماهه دریافت می‌کنند.
او با بیان اینکه آخرین دستمزدی که راننده‌های سازمان اتوبوسرانی آبادان دریافت کرده‌اند مربوط به دستمزد اسفند ماه سال ۹۵ است، افزود: قرار است طی امروز و فردا دستمزد فروردین ماه راننده‌ها با ۴ ماه تاخیر پرداخت شود.
به گفته وی، همچنین رانندگانی که به صورت مستقیم با سازمان اتوبوسرانی قرارداد دارند نیز دست‌کم چهار ماه است دستمردشان به صورت حداقلی (پایه حقوق) بدون پرداخت مزایا به حسابشان واریز می‌شود.
سیادت در ادامه با اشاره به اینکه مجموعه شهرداری و سازمان اتوبوسرانی آبادان دچار کمبود منابع مالی است، افزود: سازمان اتوبوسرانی یک واحد خدماتی و فاقد درآمد مستقیم است و منابع مالی آن از سوی شهرداری و وزرات کشور تامین می‌شود.
جان باختن121کارگربراثرحوادث کاری دراستان تهران در چهارماهه اول سال جاری
مديركل پزشكي قانوني استان تهران عنوان نمود:درچهارماه نخست سالجاري121مورد فوت ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ،4/34درصدافزايش یافته است.
به گزارش6شهریور روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران،دكتر قادي پاشا گفت:در چهارماه نخست امسال،يكصدوبيست ويك مورد فوت ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان ارجاع شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال 95 که تعداد فوت ناشی از حوادث کار 90نفر اعلام شده بود4/34درصد افزايش یافته است.
وي از کل فوت شدگان ناشی از حوادث کار در چهارماه را، 88نفرمردو2نفرزن بوده اند.
مجروحیت شدید 2نفر از کارکنان اورژانس تهران براثر تصادف آمبولانس
سخنگوی اورژانس تهران گفت: صبح امروز7شهریور، تصادف یک دستگاه خودرو سواری پژو با آمبولانس منجر به مصدوم شدن دو تکنسین اورژانس شد.
براساس گزارشات منتشره، حسن عباسی گفت: ساعت 10:17 صبح امروز سه شنبه یک دستگاه خودروی سواری پژو با آمبولانس اورژانس 115 تهران به شدت برخورد کرد.
وی افزود: در پی این حادثه 2 تکنسین اورژانس تهران که در حال انتقال یک مصدوم به مرکز درمانی بودند از ناحیه سر و صورت به شدت آسیب دیدند.
سخنگوی اورژانس تهران گفت: با دریافت خبر این حادثه بلافاصله 2 دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد و مصدومین حادثه را پس از اقدامات درمانی به بیمارستان امام حسین منتقل نمودند.
مرگ جانگدازکارگرساختمانی  پس از 4روزسوزاندن عمدیش درسنندج
کارگرساختمانی که بدنبال آتش زدن عمدی یک ساختمان نیمه کاره دچار آتش سوزی70درصدی شده بود ،پس از 4روزدست وپنجه نرم کردن بامرگ در بیمارستان تبریز،جان باخت.
به گزارش منابع خبری محلی،بامدادروز پنج‌شنبه دوم شهریوماه، مأموران شهرداری سنندج یک منزل مسکونی درحال ساخت واقع  در میدان نبوت، خیابان لاله، کوچه بابایی سنندج را آتش زدند. مصلح حسینی، کارگر ساختمانی که دراین ساختمان درخواب بسرمیبرد آتش گرفت ودچارسوختگی70درصدی شد.
این کارگرسنندجی پس از 4روز دست وپنجه نرم کردن بامرگ دربیمارستان جانش را ازدست داد.
هفتم شهریورماه1396
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارشات کارگری6شهریور1396
اعتراض به طرح های کارورزی و مهارت آموزی وظیفه ای همگانی (کارگران،معلمان،پرستاران،کارمندان،دانشجویان،فارغ التحصیلان دانشگاه ها،دانش آموزان ،جوانان متقاضی کارو....) است
اعتراض به اجرای طرح های کارورزی و مهارت آموزی دفاع ازدستاوردهای کارگران، حقوق خود ونسل های آینده است
- اعتراضات کارگران پروژه قطارشهری اهواز(شرکت کیسون) نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان پنجمین هفته را پشت سر گذاشت
- کارگران کشتی‌سازی بحر گسترش هرمزدرسومین روز اعتراضشان ورودی کارخانه رابستند
- اعتصاب کارگران کارخانه نساجی شماره یک قائمشهردراعتراض به عدم پرداخت3ماه حقوق
- تجمعات اعتراضی کارگران بازنشسته صنعت فولادسراسرکشوردرتهران برای دومین روزمتوالی
- تجمع اعتراضی بازنشستگان فرهنگی نسبت به عدم پرداخت6ماه حقوق مقابل مجلس
- محمودبهشتی لنگرودی:فشار و تهدید دادستانی برای بازگشتم به زندان !!!
- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:
اسامی ۲۰۰ نفر اول ودوم  امضا کننده طومار برای آزادی فوری و بی قید و شرط کارگر زحمتکش زندانی رضا شهابی
- پیام سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه به کنگره جهانی آی یو اف
- اعتراض رسانه ای کارگران پروژه انتقال آب دشت سیستان نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق وشرایط ایمنی کارشان
- اعتراضات کارکنان بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان نسبت به عدم پرداخت ماه ها مطالباتشان
- مرگ کشاورز کامیارانی حین حفرچاه بر اثر گازگرفتگی
اعتراضات کارگران پروژه قطارشهری اهواز(شرکت کیسون) نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان پنجمین هفته را پشت سر گذاشت
تجمعات اعتراضی کارگران پیمانکاری قطارشهری اهواز (شرکت کیسون) نسبت به عدم پرداخت بیش از یکسال حقوق که از سوم مردادماه سال جاری آغازشده است کماکان ادامه دارد.این کارگران از 24مردادماه همه روزه با تجمع مقابل شرکت کیسون در میدان فرودگاه،ورودی کارگاه را مسدود کرده اند.
درهمین رابطه امروز6شهریوریکی از کارگران متروی اهوازبه خبرنگاری گفت: پس از اعتراض کارگران، پیمانکار (شرکت کیسون) حقوق 2 ماه را پرداخت کرده، اما از پرداخت بقیه مطالبات سر باز می زند به همین دلیل است که تجمع کارگران تا تسویه مطالبات، ادامه دارد.
شهرام شاهین زاده مدیرعامل قطار شهری اهوازنیز گفت: 2 ماه حقوق از مطالبات کارگران شرکت کیسون پرداخت شده و هشت ماه دیگر از دستمزد این کارگران باقیمانده که پیمانکار طرح قطار شهری باید پرداخت کند.
وی با اشاره به همکاری هایی که برای تامین منابع مالی شرکت کیسون انجام شده، افزود: این شرکت باید مطالبات کارگران را حداقل تا پایان سال 95 تسویه کند.
شاهین زاده تاکید کرد: از طریق شورای کارگری خوزستان، شورای تامین و کارفرما تذکرات جدی به پیمانکار برای پرداخت مطالبات کارگران داده شده است.
وی همچنین درباره ادامه کار و یا خلع ید شرکت کیسون گفت: تعیین تکلیف و اجرای مترو حق مردم اهواز است و تمام تلاش ها برای ساماندهی این طرح در حال انجام است.
وی با بیان اینکه تمام سعی ما برطرف کردن اختلافات میان کارفرما و پیمانکار است افزود: عملکرد پیمانکار در حال بررسی است و سعی داریم اختلافات را از طریق مراجع رسمی همچون شورای عالی فنی طرح و حل و فصل کنیم.
شاهین زاده اضافه کرد: تصمیم گیری درباره خلع ید شرکت کیسون منوط به تصمیم شهردار جدید اهواز است و باید منتظر انتخاب وی در شورای شهر پنجم باشیم.
درهمین رابطه:
آغاز چهارمین هفته اعتراض کارگران پروژه قطارشهری اهواز(شرکت کیسون)باتجمع در کارگاه وبستن درهایش
امروزسه شنبه24مرداد، کارگران پروژه قطارشهری اهواز(شرکت کیسون)چهارمین هفته اعتراضشان را نسبت به عدم پرداخت بیش از یکسال حقوق، باتجمع در کارگاه وبستن درهایش آغاز کردند.
اعتراضات کارگران پروژه قطارشهری اهواز(شرکت کیسون) نسبت به عدم پرداخت بیش از یکسال حقوقشان از سوم مرداد ماه سال جاری آغازشد.این کارگران طی سه هفته گذشته بارها مقابل استانداری تجمع اعتراضی برپاداشتند وبابی تفاوتی مسئولان طراز اول استان روبروشدند.کارفرمای پروژه هم با بهره گیری از چنین فضایی کارگران معترض را بجای پرداخت مطالباتشان تهدید به اخراج از کارکرد.
بربستر چنین شرایطی این کارگران برای نشان دادن عزم راسخشان در راه دست یابی به مطالباتشان دست به تجمع در کارگاه  ومسدود کردن درهایش زدند.
یکی از کارگران پیمانکاری قطارشهری اهواز در این خصوص به خبرنگاری گفت: کارگران امروز تجمع خود را در کارگاه شرکت کیسون برگزار کرده و درهای کارگاه را مسدود کردند.
وی گفت: با وجود تجمع کارگران در مقابل استانداری در 2 هفته گذشته، مطالبات آن ها هنوز محقق نشده است.
درهمین رابطه لطف الله هاشمی، مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری خوزستان با اشاره به تجمع های اعتراضی کارگران متروی اهواز، گفت: 327 نفر در شرکت کیسون (پیمانکار قطارشهری اهواز) مشغول هستند که 11 ماه است حقوق خود را دریافت نکرده اند.
وی تصریح کرد: در یک سال گذشته حدود 20 میلیون ریال علی الحساب به این کارگران پرداخت شده است.
هاشمی با تاکید بر لزوم رسیدگی به مشکل کارگران متروی اهواز اذعان داشت: تا کنون 2 جلسه با رئیس سازمان قطارشهری برگزار و با نمایندگان کارگران گفت وگو شده و قرار کمیسیون کارگری استان تا پایان هفته جاری برای تعیین تکلیف این کارگران تشکیل جلسه بدهد.
مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری خوزستان اظهار کرد: هر گونه اقدام لازم برای احقاق حقوق کارگران متروی اهواز بر اساس قانون کار انجام می شود.
کارگران کشتی‌سازی بحر گسترش هرمزدرسومین روز اعتراضشان ورودی کارخانه رابستند
امروزدوشنبه ششم شهریور برای سومین روز متوالی، کارگران کشتی‌سازی بحر گسترش هرمز وابسته به مجموعه کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) دراعتراض به عدم پرداخت ماه هاحقوق وحق بیمه به اعتصابشان ادامه دادند وباتجمع مقابل کارخانه دربندرعباس و مسدود کردن ورودی از تردد هرگونه وسیله نقلیه و اشخاص پیاده به داخل مجتمع جلوگیری کردند.
نماینده کارگران معترض در این خصوص به خبرنگاران گفت: شرکت کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) با قدمتی برابر کشتی‌سازی هیوندای کره جنوبی مدتی است با بحران مدیریتی روبرو است که عمده مشکلات مدیریتی آن از آنجایی سرچشمه گرفت که مدیران عالیه سازمان گسترش و نوسازی ایران تمایلی به برقراری ارتباط مناسب با مدیران کشتی‌سازی را نداشته و به‌تبع این موضوع، در این حدود شش سال مدیریت کشتی‌سازی با بحران پرداخت به‌موقع حقوق و مطالبات پیمانکار روبرو بوده است و بیشترین مشکل در مجموعه ایزوایکو شرکت‌های بحر گسترش هرمز و ندیم گسترش هرمز دارا هستند.
وی افزود: شرکت بحر گسترش هرمز که زمانی سرآمد واحدهای زیرمجموعه ایزوایکو بود؛ از قدیم به‌عنوان معاونت ساخت شناخته می‌شد و پرورش‌دهنده نیروهای متخصصی بوده که در بهترین شرکت‌های دریایی خارج از کشور فعال هستند و هم‌اکنون هم دارای نیروهای زبده‌ای است.
نماینده کارگران معترض خاطرنشان کرد: پرسنل شرکت بحر گسترش هرمز مدت حدود چهار ماه است که هیچ‌گونه حقوقی دریافت نکرده‌اند و با روش‌های مسالمت‌آمیزی خواسته‌های خود را مطرح کرده‌اند ولی مدیریت مجموعه توان پرداخت حقوق حدود چهارصد تن از پرسنل که ماهیانه حدود یک میلیارد تومان دریافتی دارند را ندارد.
وی خاطرنشان کرد: پرسنلی که حدود یک هفته به مرخصی اجباری به نام تعطیلات تابستانی رفته‌اند؛ پس از اتمام تعطیلات خواهان دریافت حقوق معوق خود هستند که از روز شنبه پس از برگشت از مرخصی اجباری راه ورودی مجتمع را مسدود و اجازه تردد به هیچ شخص و خودروی نمی‌دهند.
نماینده کارگران معترض اضافه کرد: خواسته‌های پرسنل معترض که بیشتر از شرکت بحر گسترش هرمز هستند؛ صنفی بوده و خواهان پرداخت حقوق معوق خود هستند.
به گزارش عصرامروز6شهریورایسنا بنقل از اطلاعیه روابط عمومی فرمانداری بندرعباس ،بخشی از حقوق معوقه کارگران شرکت بحر گسترش هرمز در صنایع کشتی‌سازی ایزوایکو پرداخت شد و باقیمانده حقوق آنان در آینده نزدیک پرداخت خواهد شد در حال حاضر اکثریت کارگران متحصن به محل کار خود بازگشته اند.
درهمین رابطه:
اعتصاب وتجمع کارگران کشتی‌سازی بحر گستر هرمزدراعتراض به عدم پرداخت ماه حقوق وحق بیمه برای دومین روز متوالی
امروزیکشنبه5شهریورماه برای دومین روز متوالی،کارگران کشتی‌سازی بحر گستر هرمزدراعتراض به عدم پرداخت ماه حقوق وحق بیمه،دست از کار کشیده و مقابل هلدینگ کشتی سازی در بندرعباس تجمع کردند.
این کارگران که از زیر مجموعه‌های مجتمع کشتی‌ سازی خلیج فارس محسوب می‌شوند،به خبرنگاران گفتند: قریب به ۴۰۰ کارگر از طریق شرکت بحر گستر هرمز در پروژه‌های کشتی‌سازی در بندرعباس مشغول کارند که از فروردین ماه مطالبات مزدی خود را دریافت نکرده‌اند.
آنها افزودند: جدا از مطالبات حقوقی خود، حق بیمه کارگران چندین ماه به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.
این کارگران اظهار کردند: در آخرین پیگیری‌های که با کارفرما انجام دادیم هیچ پاسخ قانع کننده‌ای از هلدینگ دریافت نکردیم و مجبور شدیم برای احقاق حقوقمان تجمع کنیم .
قابل یادآوری است که،شرکت بحر گسترش هرمز وابسته به مجموعه کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) هر چند مجموعه ای دولتی است اما بودجه دولتی ندارد و مانند شرکت های خصوصی منابع مالی خود را تامین می کند.
اعتصاب کارگران کارخانه نساجی شماره یک قائمشهردراعتراض به عدم پرداخت3ماه حقوق
از شب گذشته(5شهریور)، کارگران نساجی شماره یک قائمشهردراعتراض به عدم پرداخت3ماه حقوق دست از کار کشیده و مقابل کارخانه تجمع کردند.
کارخانه نساجی شماره یک قائمشهرکه از سال 1309 فعالیت خود را آغاز کرده ازنه ماه پیش به مالکیت شهرداری قائمشهردرآمده است.
این کارخانه که در بخش‌های ریسندگی، مقدمات بافندگی و بافندگی فعال است، در گذشته ای نه چندان دور ۱۲۰۰ کارگر در آن مشغول به کاربودند.
این واحد تولیدی در حال حاضربا حدود ۲۰۰ کارگربه فعالیتش ادامه می دهد و 3ماه است که حقوق کارگرانش پرداخت نشده است.
قابل یادآوری است که كارخانجات نساجي قائم شهر در قالب سه کارخانه بزرگ شماره 1، 2 و 3، هر کدام به تنهایی از صفر تا صد تولید پارچه شامل ریسندگی (تولید نخ از پنبه)، بافندگی، رنگرزی و عرضه آن را به بازار انجام می داد و در سراسر کشور شعبه های فروش پارچه داشت.
کارخانه‌های نساجی شماره 2 و 3 قائمشهر که در گذشته بیش از 6000 کارگر داشتند یکی پس از دیگری به بهانه خصوصی‌سازی فروخته شدند و به مرز تعطیلی رسیدند.
تجمعات اعتراضی کارگران بازنشسته صنعت فولادسراسرکشوردرتهران برای دومین روزمتوالی
امروز6شهریور کارگران بازنشسته صنعت فولادسراسرکشوربرای دومین روزمتوالی اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت بموقع حقوق وهزینه های درمانی درتهران دست به تجمع مقابل مجلس وسازمان برنامه بودجه زدند.
برپایه گزارشات منتشره، امروزاین کارگران بازنشسته صنعت فولاد کشور، مقابل درب شماره یک مجلس تجمع کردند.
درهمین رابطه:
تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته صنعت فولاد کشورنسبت به عدم پرداخت بموقع حقوق وهزینه های درمانی مقابل نهاد ریاست جمهوری
صبح امروز5شهریور،جمعی از بازنشستگان صنعت فولاد کشوردراعتراض عدم پرداخت بموقع حقوق وهزینه های درمانی مقابل نهاد ریاست جمهوری تجمع کردند.
درتجمع اعتراضی امروز،کارگران بازنشسته ای از کرمان، اصفهان، مشهد، مبارکه، زیرآب، طبس، سمنان، شاهرود، سنگرود حضور داشتند.
براساس گزارش منتشره،آنها در توضیح مطالبات خود گفتند: در حال حاضر مستمری مرداد ماه ما به تاخیر افتاده و در عین حال از سال ۹۱ تاکنون بخشی از مطالبات مربوط به اجرای احکام معلق شده حق سرپرستی و حق سختی کارمان پرداخت نشده است.
همچنین بازنشستگان صنعت فولاد کشور  خواستار همسان‌سازی مستمری همصنفان پیشکسوت خود هستند که گویا از حدود پنج سال قبل تاکنون نسبت به آن ترتیب اثری داده نشده است.
آنها با یادآوری اینکه مسئولان مربوطه در مراجعات قبلی خواستار ارائه گزارشی مستند از آنها شده بودند، افزودند: تاکنون پاسخ درست و شفافی به ما داده نشده است و می‌خواهیم بگوییم با گزارش و نامه‌نگاری کار بازنشستگان حل نخواهد شد و در نتیجه این مراجعات ادامه خواهد یافت.
این بازنشستگان می‌گویند: با وجود ضعف جسمانی ناچاریم  هر چند ماه یکباربرای پیگیری مطالباتمان به تهران بیاییم چراکه در سالهای اخیر به دلیل مشکلات مالی صندوق فولاد، آسایش دوران بازنشستگی‌مان برهم خورده  و مرتبا مسئولان برای  پیگیری مشکلات بازنشستگان فولاد بار مالی آن را بهانه می‌کنند.
تجمع اعتراضی بازنشستگان فرهنگی نسبت به عدم پرداخت6ماه حقوق مقابل مجلس
صبح امروز6شهریور،جمعی از بازنشستگان فرهنگی در اعتراض به عدم پرداخت 6ماه حقوق ومطالباتشان،مقابل مجلس تجمع کردند.
براساس گزارشات منتشره،بازنشستگان فرهنگی تجمع‌کننده مقابل مجلس با اعتراض به عدم پرداخت6ماه حقوق ومطالباتشان، خواهان پرداخت مطالبات معوقه و تعیین تکلیف نحوه پرداخت حقوقشان شدند.
محمودبهشتی لنگرودی:فشار و تهدید دادستانی برای بازگشتم به زندان !!!
سال گذشته پس از سه بار اعتصاب غذا و متعاقب آن وخامت اوضاع جسمانی و نگرانی های پزشکی ، با موافقت دادستانی ، از بیمارستان مستقیما به منزل آمدم و بنا بود این روند تداوم داشته باشد.
پس از گذشت یک ماه ، اولین نامه ی ضبط وثیقه به دست وثیقه گذار رسید . به همراه وی به دادستانی رفتم و گفتم آماده ی بازداشت هستم . دستور دهید بازداشتم کنند.
جناب حاجیلو دادیار وقت ناظر بر زندان  و نماینده ی دادستان در امور زندانیان سیاسی ، مدعی شد که ما بازداشت نخواهیم کرد و رویه ی ما این گونه نیست و بهتر است که خودتان به زندان برگردید. به ایشان گفتم که من موظف بودم که خودم را به دادستانی معرفی کنم و چنین کردم ،حال خود دانید.
گفتند که فعلا به منزل برگردید تا خبرتان کنیم.
به همین ترتیب نامه های دوم ، تا پنجم ، هریک به فاصله ی یک ماه به دستمان رسید و با وجود عوض شدن نماینده ی دادستان و آمدن جناب حاجی مرادی به جای جناب حاجیلو ، همین روند تکرار می شد و من به وظیفه ی قانونی خود در ارتباط با معرفی خود به دادستانی عمل کردم و آن ها هم اصرار بر این داشتند که خودم ، بدون سروصدا به زندان بازگردم.
هر بار نیز به دادستانی اخطار دادم که در صورت بازگرداندنم به زندان و از اولین روز بازداشت دست به اعتصاب غذای خشک خواهم زد.
آخرین باری که به دادستانی رفتم بهمن ماه سال ۹۵ بود.
جناب حاجی مرادی به محض دیدنم گفت که جناب بهشتی ، وقتی ما با شما کاری نداریم چرا به این جا مراجعه می کنید؟
گفتم پس چرا نامه ی ضبط وثیقه می فرستید ؟ پاسخ داد که این نامه ها به صورت معمول و در سیکل اداری ارسال می شود . الان دستور می دهم که دیگر برایتان نامه هم نفرستند.
و از آن تاریخ به بعد ، نه نامه ای برایمان ارسال شد و نه تماس و تهدیدی.
بعد از اعتصاب غذای اخیر جناب عبدی ، به درخواست خود شان ( اسماعیل عبدی ) به همراه مادر و وکیل ایشان ( جناب تاج ) و دبیر کل کانون تهران به دادستانی رفتیم و پس از  گفت و گو ، جناب حاجی مرادی در حضور چهار نفر قول دادند که در صورتی که اسماعیل ، اعتصاب غذایش را بشکند ، پس از بازگشت به زندان ، ظرف حداکثر سه روز به وی ، مرخصی طولانی مدت ، مشابه آن چه که برای من جریان دارد داده خواهد شد.
در این جلسه هم هیچ اشاره ای مبنی بر بازگرداندن بنده به زندان نشد.
جناب عبدی با تصمیم شخصی و با اعتماد به وعده ی جناب حاجی مرادی اعتصابش را شکست و طی مدت مرخصی از هر گونه فعالیتی خودداری کرد تا بهانه ای به دست حضرات نیفتد اما وعده ها عملی نشد و ایشان را از درب منزل ربودند و به زندان اوین برگرداندند.
حدود یک ماه و اندی پیش ، جناب تاج ، وکیل مشترک بنده و آقای عبدی به بنده اعلام کرد که در دادستانی حکم جلبم را به ایشان نشان داده اند.
طی ده روز گذشته ، دو بار ، نفراتی از طرف دادستانی به منزلمان آمدند و از مدیر و سرایدار ساختمان ، در باره ام پرسش هایی را مطرح کرده اند و عجیب این که با وجود حضورم در منزل با خودم گفت و گویی نکردند.
امروز صبح ، مجددا از دادستانی تماس گرفتند و اعلام کردند که دستور ضبط وثیقه صادر شده است و در صورتی که زندانی ، ظرف ۱۰ روز پس از ابلاغ کتبی حکم ،  به دادستانی مراجعه نکند ، ضبط وثیقه عملیاتی خواهد شد.
تصمیم بنده همان است که قبلا اعلام کرده ام.
از آن جا که حتی به گفته ی خود حضرات ، این گونه پرونده سازی ها و احکام ، در شرایط خاص دوره ی احمدی نژاد صادر شده و هیچ گونه مبنای حقوقی و قانونی ندارد ، خودم را ملزم به تمکین این گونه احکام ناعادلانه نمی دانم.
من ، یک معلم هستم ، یک فعال صنفی و عضو هیات مدیره ی یک تشکل قانونی به نام کانون صنفی معلمان.
حقیقتا ، کدام کشور عقب افتاده ی جهان سومی را سراغ دارید که برای معلمانش ، احکامی چنین ظالمانه صادر کرده باشد.
۱۴ سال زندان ، برای فعالیت صنفی ، مدنی و قانونمند؟!!!
آن هم در جامعه ای که جنایتکاران و رانت خواران و مفسده جویان ، در آرامش کامل به اعمال خلاف مشغول هستند ؟!!!
با این وصف ،  در موعد مقرر به دادستانی خواهم رفت و قطعا با پای خود به زندان باز نخواهم گشت ،  چرا که نه حکم را قانونی می دانم و نه حکم دهندگان را دارای شایستگی مقام قضاوت و همان گونه که بارها گفته ام ، قطعا به احکام دادگاه های غیر قانونی و فرمایشی ای که به نام انقلاب ، نزدیک به چهل سال است به جای عدل ، ظلم می گسترانند تن نخواهم داد و با آرامش و اطمینان ، به راه و هدفی که انتخاب کرده ام ادامه خواهم داد و مسوولان سه قوه را مسوول هر حادثه ای می دانم که از این لحظه به بعد ممکن است برایم اتفاق بیفتد.
والسلام
محمود بهشتی لنگرودی
۹۶/۶/۶
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:
اسامی ۲۰۰ نفر اول ودوم امضا کننده طومار برای آزادی فوری و بی قید و شرط کارگر زحمتکش زندانی رضا شهابی
بیستمین روز اعتصاب غذا
رضا شهابی کارگر زحمتکش، فوری و بی قید و شرط آزاد باید گردد
۱- ابراهیم مددی۲- داود رضوی۳- ناصر محرم زاده۴- سید رسول طالب مقدم۵- محمد رمضانی۶- سید رضا نعمتی پور۷- جواد سید وند۸- علیرضا توسلی۹- علی اکبر پیر هادی۱۰- حسن سعیدی۱۱- فرحناز شیری۱۲- محمد اصلاقی۱۳- وحید فریدونی۱۴- بهروز عبرتی پیشکناری۱۵- مجید شکریان۱۶- امیر تاخیری۱۷- مرتضی کمساری۱۸- اکرم محمدی۱۹- محمد ارجمندیان۲۰- یوسف مرادی۲۱- ستار امینی۲۲- سعید جواهری۲۳- مجید کربلایی۲۴- محمد ابراهیم حیدری۲۵- زهرا آیت الهی۲۶- گیتی بهرامی۲۷- مجید صلاحی۲۸- میثم شریف۲۹- روزبه آقاجری۳۰- حدید تقی یار ۳۱- میترا یوسفی۳۲- ریحانه انصاری نژاد۳۳- فردین نگهدار۳۴- عرفان رشیدی۳۵- مهرگان کمالی۳۶- پریسا میر خرم آباد۳۷- مهشید بستانی۳۸- سعید تهموری۳۹- میلادصفائی۴۰- ناصر امامی۴۱- مجید دری۴۲- وحید صباغی۴۳- فریبرز رئیس دانا۴۴- محمد ثقفی۴۵- سمیرا مردانی۴۶- سید رضا علیزاده۴۷- دلیر سفیدی۴۸- محمد سردشتی۴۹- سعید آقام علی۵۰- مرجان دهقانی پور۵۱- امیر محمد یوسفی۵۲- یاشار توحیدی شیره جینی۵۳- حمید نوشاد۵۴- واله زمانی۵۵- علی صادقی۵۶- نرگس محمدیان۵۷- زهرا داسی سنگاچینی۵۸- محمد قراگوزلو۵۹- آرشین وانگهی۶۰- پیمان سالم۶۱- پروین محمدی۶۲- روح اله افشار۶۳- زانیار سهرابی۶۴- امیر چمنی۶۵- شهناز گلزاری۶۶- رضا اقدسی۶۷- فاطمه بهمنی۶۸- جعفر عظیم زاده۶۹- رضا اسکندری۷۰- علی سجادی۷۱- عطیه ملک زاهدی۷۲- امین مهدوی۷۳- علی غلامی۷۴- همایون حاجی خانی۷۵- شبگیر حسنی۷۶- ترانه راد۷۷- نسیم ریگی۷۸- مجید شریفی پور۷۹- رحمان شهبازی۸۰- محمد حسن پوره۸۱- تهمینه خسروی۸۲- نسرین بهمن پور۸۳- نسرین جوادی۸۴- شهین مقامی۸۵- خسرو زرگریان۸۶- مصطفی نمازیان۸۷- حسین اکبری۸۸- فرهاد حسینی سارانی۸۹- مهرداد ارجمندیان۹۰- مهدی ارجمند۹۱- فاطمه محمدی۹۲- فرامرز میار۹۳- هانیه میار۹۴- زینب غلامی۹۵- شهناز ایزد طلب۹۶- فاطمه ایزد طلب۹۷- هوشنگ زمانی۹۸- قدرت بختیاری۹۹- علی بختیاری۱۰۰- راحله اکبری۱۰۱- آزاده خسروی۱۰۲- محمود محمدی۱۰۳- رحیم غلامی۱۰۴- کریم غلامی۱۰۵- اکرم رمان۱۰۶- مریم نیکو منش۱۰۷- مرجان منتظر۱۰۸- نگار باوری۱۰۹- زهره فردین۱۱۰- احمد ایزدیان۱۱۱- محمد ولیدی۱۱۲- مهرداد کرمی۱۱۳- رها مسعود۱۱۴- فرزانه ولی پور۱۱۵- آناهیتا ناهید۱۱۶- مرتضی صیدی۱۱۷- رامین کرمی۱۱۸- سیاوش آقایی۱۱۹- محمد خیرالدین۱۲۰- هادی خردمن پور۱۲۱- عبداله وطن خواه۱۲۲- سید رضا علیزاده۱۲۳- میلاد جنت۱۲۴- علی مختاری۱۲۵- شکیبا استکی۱۲۶- امین اصانلو۱۲۷- نسیم بنی کمالی۱۲۸- روح اله مهدی پور۱۲۹- وحید کریمی۱۳۰- نوید قیداری۱۳۱- سجاد لطیفی۱۳۲- اسماعیل صادقی۱۳۳- مهدی رضائیان۱۳۴- مهدی خضری۱۳۵- پیمان حکمت پور۱۳۶- امیر حسین ودیعی۱۳۷- زهرا فیاض۱۳۸- محمد جودی۱۳۹- مرتضی قربانی۱۴۰- محمد عادلی۱۴۱- زهره علی اکبری جم۱۴۲- نیما شهرابی۱۴۳- مجتبی احمدیان۱۴۴- احمد منتظری۱۴۵- ندا سلامیان۱۴۶- میترا جوشنی۱۴۷- مژگان مرادپور۱۴۸- مصطفی نظریان۱۴۹- مریم رمضانی۱۵۰- میلاد پور عیسی۱۵۱- لیلا رزاقی۱۵۲- قاسم فلاح۱۵۳- فاطمه جعفری۱۵۴- فرنوش طاهری۱۵۵- مهر پویا علا۱۵۶- محسن کیوانفر۱۵۷- حمید سعید خان۱۵۸- آرشام استاد سرائی۱۵۹- مریم موسوی۱۶۰- ندا ناجی۱۶۱- رامین نعمتی۱۶۲- سعید شاهی وند۱۶۳- پویا جانی پور۱۶۴- پدرام پذیره۱۶۵- علی سالکی۱۶۶- بنفشه توانایی فرد۱۶۷- اردوان شعبانی۱۶۸- زهدا صیفی پور۱۶۹- وحید بهرانی۱۷۰- شیوا آزاده۱۷۱- سمانه اسدیان۱۷۲- سحر حیدری۱۷۳- سحر مقدم۱۷۴- رضا پاکنژاد۱۷۵- پیام ستار پور۱۷۶- ندا امینی۱۷۷- نازگل طهایی۱۷۸- مژگان فخرایی۱۷۹- مونا عالی فکر۱۸۰- مینا رستمی۱۸۱- مبینا حمیدی۱۸۲- مینا محمدی۱۸۳- سمیه محمدی۱۸۴- الناز یگانه۱۸۵- شادی فرجی۱۸۶- مهرنوش محمدی۱۸۷- مهرنوش لطفیان۱۸۸- مینا امروانی۱۸۹- جعفر امان اله نژاد۱۹۰- معصومه شکری۱۹۱- مسیح جباری۱۹۲- بهاره سلطانی۱۹۳- سحر فرهودی۱۹۴- حسن سوری۱۹۵- بیتا صفری۱۹۶- بهاره حسامی۱۹۷- فریبا باقری۱۹۸- ستاره الهی۱۹۹- بهاره علی مدد۲۰۰- الهه عباسی
اسامی ۲۰۰ نفر دوم امضا کننده طومار برای آزادی فوری و بی قید و شرط کارگر زحمتکش زندانی رضا شهابی

۱-کاظم فرج الهی۲- جعفر ابراهیمی۳- شیوا عاملی راد۴- سوسن رازانی۵- ربابه رضایی۶- محمد امین شهابی۷- شیرین شهابی۸- حمید رضایی۹- امیر رضایی۱۰- وحید رضایی۱۱- سوسن نژادی۱۲- علی شهابی۱۳- بهمن شهابی۱۴- حشمت اله رضایی۱۵- بهرام شهابی۱۶- فاطمه رضایی۱۷- شهرام شهابی۱۸- محمود شهابی۱۹- رسول صمدی۲۰- قوچ علی صمدی۲۱- محمد شهابی۲۲- سمیه شندی۲۳- سعید مقدم۲۴- میترا همایونی۲۵- ایناز جهنگیر۲۶- وحید جهانگیر۲۷- سعید جهانگیر۲۸- حمید جهانگیر۲۹- رضا جهانگیر۳۰- مجید جهانگیر۳۱- شراره جهانگیر۳۲- محمد جهانگیر۳۳- مریم جهانگیر۳۴- آسیه طاهری۳۵- فیروزه طاهری۳۶- شاپور بینالو خمسه۳۷- شاهین بینالو خمسه۳۸- فخری طاهری۳۹- امید رضایی۴۰- نیکان رضایی۴۱- ارسطو رضایی۴۲- شهرام کلانتری۴۳- رزیتا کلانتری۴۴- باران طاهری۴۵- آرتین علیخانی۴۶- فرانک طاهری۴۷- فرزاد طاهری۴۸- طاهره جهانگیر۴۹- هستی توکلی صدر۵۰- هدیه توکلی صدر۵۱- کثری فصیحی۵۲- امید توکلی صدر۵۳- علی دهقان۵۴- میلاد موسوی۵۵- فاطمه امان اله نژاد۵۶- مونا امان اله نژاد۵۷- مژده امان اله نژاد۵۸- سمانه تهرانی ها۵۹- سمیرا طهرانی ها۶۰- مریم احمدی۶۱- مهناز آگاه۶۲- محمد علی احمدی۶۳- سام احمدی۶۴- فرنوش طاهری۶۵- فریما طاهری۶۶- نازنین جمشیدی موسوی۶۷- سعید نورانی۶۸- سهیل مجد۶۹- راوی شجاعی۷۰- شبنم آشوری۷۱- احسان الیاسی۷۲- رومینا محسنی رجایی۷۳- آدینه بیگی۷۴- محمود بهشتی لنگرودی۷۵- پگاه تایکندی۷۶- حسین پور مقدری۷۷- فرزانه شیرعلی۷۸- پدرام بابازاده۷۹- عزیز قاسم زاده۸۰- سارا آذر گشب۸۱- زهرا آذر گشب۸۲- هنگامه درفشی۸۳- فرهاد شیخی۸۴- خسرو رحیمی۸۵- رضا خدارحمی۸۶- سمیرا الیاسی۸۷- فرید شیر محمد۸۸- شوان کریمی۸۹- مهسا شهشهانی۹۰- ابراهیم ایزدی۹۱- آفره دخت آنتیک۹۲- آرتا رمضان پور۹۳- امیر مصباحی۹۴- آرش گنجی۹۵- شیما شهرابی۹۶- مهپویا دماوند۹۷- علی اسماعیلی۹۸- علی ذوالقدر۹۹- سارا سیاهپور۱۰۰- فاطمه موسوی میرک۱۰۱- علی آذر نژاد۱۰۲- عابد توانچه۱۰۳- امید اقدمی۱۰۴- صادق پور هاشمی۱۰۵- احمد سعیدی۱۰۶- سیاوش باغبان آقایی۱۰۷- امیر مسعود حاتم۱۰۸- امین کریمی۱۰۹- حسنیه نجفی۱۱۰- سجاد طاهری۱۱۱- آیدین حلال زاده۱۱۲- علی ملکی لنبر۱۱۳- محمد علی مظفری۱۱۴- سمیرا سادات میرسلیمانی الحسینی۱۱۵- عاطفه رنگریز۱۱۶- علی رشیدی فقیه۱۱۷- مهتا مهدی زاده۱۱۸- فرزانه جلالی۱۱۹- داریوش عبادی۱۲۰- فوزیه کاشفی۱۲۱- بهزاد صفی زاده۱۲۲- مصطفی شوکت۱۲۳- سعید باقری۱۲۴- سیاوش فرازمند۱۲۵- سیده فاطمه معصومی۱۲۶- میدیا محمودی۱۲۷- فروغ مقری۱۲۸- علی سطوتی قلعه۱۲۹- آیاز بلقار۱۳۰- رسول خوشکلام۱۳۱- بهروز جوشنی املشی۱۳۲- سایرس رادمهر۱۳۳- محمد مهدی پور۱۳۴- سپیده جدیری۱۳۵- رضا اکوانیان۱۳۶- بیان مرادی۱۳۷- شاهین همتی۱۳۸- فرشید هکی۱۳۹- الهام سعیدی۱۴۰- سماء اوریاد۱۴۱- دیاکو حقگو۱۴۲- یاشار تاج محمدی۱۴۳- سیامک میر زاده۱۴۴- امیر حسین میر بهادری۱۴۵- افسانه عظیم زاده۱۴۶- حسین آذر گشب۱۴۷- جوانمیر مرادی۱۴۸- سارا آذر گشب۱۴۹- آرمین آگاهیان۱۵۰- الهام عباسی۱۵۱- محمد رضا میر مبینی۱۵۲- آرزو مهربانی۱۵۳- سهیلا علی پور۱۵۴- علی یزدی۱۵۵- حنانه دیبا جی۱۵۶- فرهاد دادگر۱۵۷- آزاده حسین زاده۱۵۸- کبری شیرازی۱۵۹- امید استیلاف۱۶۰- محسن توانا۱۶۱- فاطمه کلانتری۱۶۲- فرشته پاشایی۱۶۳- اعظم حریق۱۶۴- سوده پرورش۱۶۵- محمد رضا توکلی صدر۱۶۶- بدری خادم۱۶۷- نسرین خادم۱۶۸- نازنین سعیدایی۱۶۹- شیما رجب پور۱۷۰- نیما محمدی۱۷۱- نوید کریمی۱۷۲- معصومه کهن سال۱۷۳- مهدی حاتمی۱۷۴- مجتبی استیری۱۷۵- شیدا تصدیقی۱۷۶- شهرزاد شاملو۱۷۷- فرشته همت خوانی۱۷۸- مینا سرداری۱۷۹- مریم سرداری۱۸۰- محمد سرداری۱۸۱- مهین سرداری۱۸۲- مهناز سرداری۱۸۳- هیوا زارع۱۸۴- ارسلان زارع۱۸۵- مهدیه شجاع۱۸۶- مهیا شجاع۱۸۷- علی شجاع۱۸۸- محمد علی شجاع۱۸۹- ماهرخ جهانگیر۱۹۰- زکریا هاشمیان۱۹۱- ملک جهانگیر۱۹۲- نسرین هاشمیان۱۹۳- نیلوفر هاشمیان۱۹۴- ناهید هاشمیان۱۹۵- غزاله گله داری۱۹۶- گلاره گله داری۱۹۷- حسین رجبی۱۹۸- رضا رجبی۱۹۹- سهیلا رجبی۲۰۰- فریبا رجبی
پیام سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه به کنگره جهانی آی یو اف
(فدراسيون اتحاديه های کارگری بخشهای صنايع کشاورزی، مواد غذايی، هتلداری، رستوران، توزيع مواد غذايی وتنباکو )
از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه – ایران
۵ شهریور ۱۳۹۶، برابر با ۲۷ اگوست ۲۰۱۷
دوستان و همکاران عزیز،
درودهای گرم و پیام همبستگی ما به مناسبت ۲۷ مین کنگره جهانی آی یو اف، از تاریخ ۲۹ اگوست تا ۱ سپتامبر ۲۰۱۷ در شهر ژنو، را بپذیزید. کنگره بسیار موفقی را برای پیشبرد منفعت کارگران و تشکلات کارگری در سراسر جهان آرزومندیم. می دانیم که باید در کنار هم ایستاده تا حملات کارفرمایان، شرکت های سرمایه داری و دولتها به حقوق و دستاوردهای کارگران را به عقب برانیم.
متاسفانه ما به عنوان یک تشکل عضو آی یو اف نمی توانیم در این گردهم آیی مهم با شما باشیم. همانطور که بسیاری از شما ممکن است مطلع باشید، به دلیل محدودیتهای زیادی که به ما تحمیل شده است از جمله جو امنیتی بالا در کشور، ما نمی توانیم به عنوان نمایندگان سندیکا آزادانه فعالیت و یا سفر داشته باشیم. از زمان راه اندازی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، اعضای هیئت مدیره و فعالین سندیکا و بسیاری از کارگران هفت تپه هدف آزار و اذیت و پیگردهای قانونی قرار گرفته اند. در هفته های اخیر شاهد اقدامات سرکوبگرانه علیه ده ها تن از کارگران نیشکر هفت تپه و تشدید فشار بر سندیکا بوده ایم. از جمله بیش از ۶۰ نفر کارگر نیشکر هفت تپه در روزهای اخیر به دلیل شرکت در اعتصاب و همچنین به اتهام "تحریک کارگران" دادگاهی شده اند. همچنین، شعبه اجرای احکام دادگاه انقلاب اندیمشک، در تاریخ ۲۴ اگوست ۲۰۱۷ طی ابلاغیه ای به آقای علی نجاتی، عضو هیات مدیره سندیکا، از او خواسته است که در ظرف ۵ روز خود را برای اجرای حکم زندان معرفی کند در غیراینصورت بازداشت خواهد شد. علی نجاتی با اتهامات واهی به ۶ ماه حبس محکوم شده است ودر گذشته نیز بارها دستگیر و زندانی شده بود، و این حکم علی رغم بیماری قلبی ایشان و تجویز پزشکان مبنی بر عدم حضور در محیط های استرس زا صادر شده است.
طبق گزارش های رسیده، ده ها تن دیگر از کارگران نیشکر ممکن است به زودی به دلیل شرکت در اعتصابات اخیر دادگاهی شوند. همچنین اعضای دیگری از هیئت مدیره سندیکا به دادگاه احظار شده اند. این اعتصابات به دلیل پرداخت نشدن دستمزد و مزایای کارگران شاغل و بازنشستگان نیشکر هفت تپه و در اعتراض به روند خصوصی سازی شرکت به وقوع پیوستند. خصوصی سازی شرکت از جمله موجب شده است که کارگران امنیت شغلی خود را از دست بدهند، دستمزدهایشان با تاخیر پراخت شود و نیروهای انتظامی در محیط کار مستقر گردند. متاسفانه، در بخش های دیگر کارگری نیز شرایط مشابه ای حاکم است. سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه نیز بطور دائم مورد اذیت و آزار قرار می گیرد. همینک، آقای رضا شهابی، عضو هیئت مدیره این سندیکا، از تاریخ ۹ اگوست ۲۰۱۷، در زندان رجایی شهر در اعتصاب غذا به سر می برد.
ما از نمایندگان منتخب در ۲۷ مین کنگره جهانی آی یو اف درخواست می کنیم که نقض مستمر حقوق کارگران در ایران و بازداشت و اذیت و آزار کارگران نیشکر هفت تپه را محکوم کنند. اقدامات فوری شما از جمله تصویب یک قطعنامه اضطراری در این کنگره بسیار یاری دهنده خواهد بود.
از همه شما بسیار سپاسگزاریم و برایتان آرزوی موفقیت و پیروزی داریم.
در همبستگی
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
اعتراض رسانه ای کارگران پروژه انتقال آب دشت سیستان نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق وشرایط ایمنی کارشان
کارگران پروژه انتقال آب دشت سیستان اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق وشرایط ایمنی کارشان،را رسانه ای کردند.
درحالی طرح آب‌رسانی ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان وارد دومین سال خود می‌شود که نزدیک به ۲۰۰۰ کارگری که در این پروژه مشغول به کار هستند با مشکلاتی مانند عدم پرداخت دستمزد و اضافه کار و عدم ایمنی محل کار دست‌ و پنجه نرم می‌کنند.
نزدیک به یک سال و نیم از شروع از اجرای پروژه انتقال آب ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان می‌گذرد و حالا کارگرانی که در این پروژه مشغول کارند؛ می‌گویند از کارفرما بابت مزایای مزدی خود بین ۲ تا ۶ ماه طلبکارند.
در هفته‌های اخیر که اهالی سیستان هر روز زندگی در دمایی بالای ۴۰ درجه سانتی‌گراد را تجربه کرده‌اند، کارگران پروژه انتقال آب دشت سیستان می‌گویند دست‌کم روزانه دوازده ساعت کار کرده و عرق ریخته‌اند اما در پایان هر روز کاری با جیب‌ خالی به خانه‌هایشان بازگشته‌اند.
پروژه انتقال آب ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان و بلوچستان در  ۲۱ کارگاه در دست احداث است. مسئولیت هر کارگاه برعهده یک پیمانکار است و تعداد کارگران شاغل در هر کارگاه ممکن است تا نزدیک به ۱۰۰ نفر برسد که به صورت معمول از ۷ صبح تا ۶ بعدازظهر مشغول کارند.
گفته می‌شود، تا این لحظه ۳۰ درصد از این پروژه سه‌ساله با صرف اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان عملیاتی شده است.
طبق گفته کارشناسان در صورتی که این طرح به پایان برسد؛ می‌توان تا حد بسیار زیادی به وضعیت خشکسالی دو دهه اخیر استان سیستان و بلوچستان که باعث بیکاری و مشکلات زیست محیطی شده است، پایان داد.
بعد از ۱۱ ساعت کار با دست خالی به خانه می‌رویم
«یحیی» یکی از کارگرانی است که از طریق  شرکت پیمانکاری "پاینده آب کوشا" در پروژه آب‌رسانی دشت سیستان و بلوچستان مشغول کار است، محل کارگاهی که او در آن فعالیت دارد در اطراف زابل قرار دارد. او به ایلنامی‌گوید: من و همکارانم تقریبا از ابتدای سال تاکنون طلبکاریم.
او در تشریح این وضعیت می‌گوید: از ابتدای سال جاری هیچ پولی به حساب ما واریز نشده است و حتی حق مساعده ‌هم از سوی پیمانکار به ما نداده‌اند، به تازگی طلب‌ اسفندماه سال گذشته را دریافت کرده‌ایم. این موضوع موجب بحرانی شدن وضعیت نزدیک به ۱۰۰ کارگر این کارگاه شده است.
علاوه بر طلب مزدی، وضعیت ایمنی محل کار از نظر او و همکارانش چندان تعریفی ندارد، یحیی ادامه می‌دهد: من از ابتدای نوجوانی در کارگاه‌های مختلفی کار کرده‌ام، در تمام این سالها نبود امکانات ایمنی یکی از مشکلات همیشگی من و همکارانم بوده است. وضعیت ایمنی اینجا هم مانند کارگاه‌های دیگر در حد محدودی است. ما در یک فضای باز کارگاهی، زیر تابش مستقیم خورشید، گرمای خفه کننده تابستان و وزش مداوم باد با وجود گرد و غبار در هوا کار می‌کنیم.
یحیی اضافه می‌کند: حتی یک ماسک عادی هم در اختیار ما قرار نداده‌اند تا هنگام تنفس از آن استفاده کنیم، کفش و لباس کار در جای خود دارد... البته در زمانی که مسئولان  بازدید می‌آیند کفش و کلاه ایمنی به ما می‌دهند. شاید بسیاری از مردم ندانند که ما در چنین شرایطی برای بهبود وضعیت محیط زیست آنها کار می‌کنیم.
این کارگر با اشاره به ساعت کار و پرداخت اضافه حقوق‌ها می‌گوید: از ۷ صبح تا ۶ بعدازظهر مشغول به کار هستیم حتی روزهای جمعه هم باید سرکار باشیم و خبری از مرخصی هم نیست مگر در شرایط خیلی خیلی خاص آن هم  تنها یک روز به ما مرخصی می‌دهند. اضافه‌کار هم طبق قرارداد تنها بابت ۱۲۰ ساعت کار پرداخت می‌شود. باقی ساعاتی که برای اضافه کار ادامه می‌دهیم حتی برای ماه‌های آینده هم ذخیره نمی‌شود تا بتوانیم مبلغ آن را دریافت کنیم.
او ادامه می‌دهد: به دلیل اینکه شغل به این راحتی‌ها پیدا نمی‌شود مجبوریم همین شرایط را تحمل کنیم و تاکنون هم هیچ اعتراضی نکردیم.
«یحیی» در خصوص دیگر کارگرانی که در طرح ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان فعالیت می‌کنند، می‌گوید: چند دوست من در مناطق مختلف این پروژه مشغول به کارند، درآمد همه ما تقریبا در یک سطح است، مبلغی در حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزارتومان که ممکن است با یکی -دو ماه تاخیر پرداخت شود. اگر با آنها هم تماس بگیرید همین حرف‌های من را برایتان تکرار می‌کنند.
وضعیت نگران کننده کارگران پروژه انتقال آب دشت سیستان
«حسینعلی اکبری» دبیر شورای کار استان سیستان و بلوچستان هم وضعیت کارگران پروژه آب‌رسانی ۴۶ هزار هکتاری را نگران کننده خوانده و در تایید ضمنی صحبت‌های یحیی می‌گوید: طبق اطلاعات به دست آمده برخی از پیمانکاران هنوز  عیدی ۹۶ را نپرداخته‌اند و در حال حاضر هم کارگران چندین ماه حقوق عقب افتاده دارند.
او ادامه می‌دهد: فعالان کارگری در خصوص ایمنی محیط کار و عدم پرداخت دستمزد اضافه‌ کار نگرانی‌هایی دارند. لازم به ذکر است که این کارگران از لباس کار، کلاه ایمنی و کفش کار با توجه به باز بودن محیط کار بهرمند نیستند.
در این بین اما «امیرحسین شاه‌جوان» از مدیران شرکت "پاینده آب کوشا" که یکی از پیمانکاران پروژه آب رسانی به دشت ۴۶ هزار هکتاری سیستان را برعهده دارد، در مورد مطالبات کارگران شاغل در این پروژه می‌گوید: شرکت ما نزدیک به ۵۰ پروژه در دست دارد و در روال کار یکی دو ماه حقوق عقب افتاده داریم ولی به آنها مساعده پرداخت می‌کنیم تا موعد دستمزد آنها برسد.
او در مورد کارگران پروژه آب‌رسانی دشت سیستان ادامه می‌دهد: به دلیل اینکه از جهاد کشاورزی در مقام کارفرمای اصلی  مبلغی را طلبکاریم. به همین دلیل نزدیک به چهار ماه است که کارگران دشت سیستان دستمزدهای خود را دریافت نکرده‌اند و تلاش می‌کنیم به زودی این مشکلات را حل کنیم.
شاه‌جوان همچنین در مورد وضعیت ایمنی کارگرانی که به واسطه شرکت متبوع وی در این پروژه عمرانی شاغلند، اضافه می‌کند: ما هرقدر برای افزایش ایمنی‌ محیط کارگاهی هزینه کنیم باز هم کم است. ما برای سلامتی کارگران اقداماتی مانند چند وعده شیر در هفته را در نظر گرفته‌ایم.
اعتراضات کارکنان بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان نسبت به عدم پرداخت ماه ها مطالباتشان
کارانه‌های کارکنان بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از مردادماه سال گذشته واضافه‌کارها نیز از اردیبهشت‌ماه امسال پرداخت نشده و این موضوع باعث اعتراض  این کارکنان به‌خصوص پرستاران شده است.
متوسط مطالبات برای هر پرستار حدود ۱۰ میلیون تومان بوده که شامل کارانه‌ها، اضافه‌حقوق و دیگر مطالبات کارکنان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان می‌شود.
درهمین رابطه سوپروایزر بیمارستان کوثر سمنان به خبرنگاری گفت:نه‌تنها پرستاران بلکه پزشکان و دیگر کارکنان علوم پزشکی در این خصوص معترض هستند و این اعتراض به استاندار سمنان و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز اعلام شده است.
سوپروایزر بیمارستان کوثر سمنان تصریح کرد: کمبود نیرو در بخش درمان و به‌خصوص پرستاری و شیفت‌های طولانی و پشت سر هم پرستاران نیز از دیگر مشکلات این بخش است که باید به آن رسیدگی شود.
وی گفت: غالب کارکنان علوم پزشکی از اقشار متوسط جامعه هستند و این موضوع باعث شده تا مشکلات زیادی در زندگی روزمره آنان به وجود بیاید.
وی تصریح کرد: متوسط مطالبات برای هر پرستار حدود ۱۰ میلیون تومان بوده که شامل کارانه‌ها، اضافه‌حقوق و دیگر مزیت‌های کارکنان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان می‌شود.
مرگ کشاورز کامیارانی حین حفرچاه بر اثر گازگرفتگی
عصر روز گذشته(5شهریور)،یک کشاورز ۴۸ ساله کامیارانی که در روستای «لون کهن» از توابع بخش مرکزی این شهرستان مشغول حفر چاه در زمین کشاورزی بود، بر اثر گازگرفتگی فوت کرد. برادر وی نیز در این حادثه دچار گاز گرفتگی شده است.
براساس گزارشاتی که امروز رسانه ای شد،شب گذشته کیوان فرهمندی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کامیاران اعلام کرد که علت حادثه به استفاده نکردن از دستگاه هواساز و یا کپسول اکسیژن برمی گردد.
وی افزود:با اقدام و حضور به موقع مرکز فوریت‌های پزشکی فرد مصدوم در این حادثه پس از احیای قلبی تنفسی از مرگ نجات یافت است.
ششم شهریورماه 1396
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت