.
سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷.
امروز:
Jul 17 2018.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

پنج شنبه, 19 مرداد 1396 ساعت 02:57

حزب کمونیست کارگری حکمتیست (خط رسمی): "خطر کره اتمی"

بهانه ای برای خاورمیانیزه کردن خاور دور
با تصویب قطعنامه تشدید محاصره اقتصادی علیه کره شمالی در شورای امنیت و رای مثبت روسیه و چین به این قطعنامه، فضای جنگی میان امریکا و کره شمالی شدت پیدا کرده و هر دو طرف بر طبل جنگ میکوبند.
خطر "کره اتمی" مانند خطر "ایران هسته ای" و عراق "مسلح به سلاحهای کشتار جمعی"، بهانه و محملی برای حل معضلات بنیادی تر بورژوازی جهانی است. "خطر کره اتمی" اینبار محمل حل کشمکش و تقابل امریکا با چین و جنگ اقتصادی آنان از راه ایجاد شکاف اقتصادی و نظامی میان چین و کره شمالی است. کشف "خطر حمله کره شمالی به امریکا" و "ضرورت دفاع از خود امریکا"، و کشف "خطر کره اتمی" برای دنیا، آنهم از جانب دولت آمریکا که بزرگترین زرادخانه اتمی جهان را در اختیار دارد و بزرگترین تهدید برای بشریت است، بخشی از تبلیغات جنگی برای حل و فصل این کشمکش است. قرار است یکبار دیگر کشمکش میان قدرتهای امپریالیستی، از طریق تحریم اقتصادی کره شمالی و جنگ اقتصادی علیه مردم این کشور و در صورت لزوم جنگ در خاور دور و به بهای نابودی زندگی میلیونها انسان و خاورمیانیزه کردن منطقه، حل و فصل شود.
پس از به خون کشیدن خاورمیانه و تبدیل آن به میدان جنگ و کشتار و قتل عام مردم بیگناه با ادعای"گسترش دمکراسی"، "خلع سلاح اتمی دیکتاتورها"، پس از راه اندختن باندهای سیاه قومی و مذهبی و به تباهی کشاندن زندگی میلیونها انسان بیگناه، امروز نوبت خاوردور است.
نه جدال ترامپ با کره شمالی و نه قطعنامه شورای امنیت و نه تحریکات نظامی دو طرف ربطی به غیر اتمی کردن دنیا، ندارند. هیچ درجه ای از "دیوانگی" یا دیکتاتور بودن "کیم جونگ اون" مجوزی برای عرو تیزهای ترامپ، این لمپن "ردنکی"، تهدید به "آتش و خشمی که جهان تا به حال به خود ندیده است" و قلدری نظامی امریکا نیست.
بشریت متمدن بیش از بیست سال است شاهد جنگ، کشتار دستجمعی مردم، شاهد نابودی تمدن و تباهی زندگی میلونها انسان در عراق، افغانستان، سوریه، لیبی، سومالی و ...، شاهد عروج باندهای دست سازی چون القاعده، الشباب، داعش، النصر، حشدالشعبی و ..... و قتل عام مردم بیگناه به بهانه "گسترش دمکراسی"، "مبارزه با سلاح های کشتار دستجمعی"، "مقابله با دیکتاتورها"، "دخالت بشردوستانه" و .... است. بیست سال است  شاهد تبدیل خاورمیانه به میدان حل و فصل کشمکش قدرتهای جهانی بر سر تقسیم مجدد قدرت و شکل دادن به بلوکهای جدید است. کشمکشی که با جنگهای نیابتی و به قیمت به خون کشیدن خاورمیانه و قتل عام میلیونها انسان بیگناه تمام شده است. باید در مقابل این جنایات ایستاد!
نباید اجازه داد اینبار خاوردور و مردم بیگناه این منطقه قربانی قلدری آمریکا و کشمکش بورژوازی جهانی شوند. باید در مقابل خطر خاورمیانه ای کردن خاور دور و عراقیزه کردن کره شمالی به بهانه "خطر هسته ای" ایستاد. باید طبقه کارگر و بشریت متمدن در غرب را علیه تبلیغات جنگی، تحریکات و قلدری نظامی امریکا، بر متن سکوت و همکاری چین، روسیه و دول اروپایی بسیج کرد و به میدان آورد.
حزب کمونیست کارگری حکمتیست (خط رسمی)
۹ اوت ۲۰۱٧

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت