.
يكشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷.
امروز:
May 20 2018.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

شنبه, 21 اسفند 1395 ساعت 23:29

اعتراض گواتمالایی‌ها به مرگ ۳۹ دختر نوجوان در آتش‌سوزی

مردم گواتمالا سیتی، پایتخت گواتمالا در اعتراض به مرگ ۳۹ دختر خردسال در یک آتش‌سوزی مرکز نگهداری از کودکان به خیابان‌ها ریختند.

مردم معترض در خیابان‌های گواتمالاسیتی – عکس: AFP

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، مردم معترض گواتمالا سیتی شنبه ۱۱ مارس علیه دولت خود شعار دادند و خواهان رسیدگی به آتش‌سوزی یک مرکز دولتی نگهداری از کودکان در پایتخت شدند. تعداد کشتگان شنبه به ۳۹ تن رسید.

چهارشنبه هشتم مارس، همزمان با روز جهانی زن، یک مرکز دولتی نگهداری از کودکان قربانی تعرض و خشونت، بزهکاران نوجوان و کودکان دارای ناتوانی‌های جسمی و ذهنی آتش گرفت.

به دلیل وخامت حال بسیاری از مصدومان این حادثه، تعداد کشتگان این آتش‌سوزی روز‌به‌روز افزایش می‌یافت و شنبه با مرگ دو دختر در بیمارستان روزولت در گواتمالاسیتی به ۳۹ تن رسید.

همه قربانیان این حادثه را دختران خردسال و نوجوان تشکیل می‌دهند. هنوز نیز تعداد دیگری از مجروحان آتش‌سوزی در شرایط بحرانی در بیمارستان بستری هستند و امکان افزایش آمار تلفات این فاجعه وجود دارد.

آتش‌سوزی در مرکز نگهداری کودکان گواتمالا به یک رسوایی ملی بدل شده‌است. پس از آتش‌سوزی معلوم شد که دختران قربانی در یک کلاس درس پشت درهای قفل‌شده گیر افتاده بودند.

مردم معترض در گواتمالاسیتی حین راهپیمایی نام و سن هر یک از این دختران قربانی را می‌خواندند.

https://www.radiozamaneh.com/329504

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت