.
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷.
امروز:
Jun 18 2018.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

شنبه, 25 دی 1395 ساعت 03:05

شورای دفاع کانتون جزیره: هلیکوپترهای مهاجم از اقلیم کُردستان آمده بودندNNSROJ: شورای دفاع کانتون جزیره امروز ۱۰ ژانویه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که هلیکوپترهای ناشناسی که به یکی از روستاهای این کانتون حمله کرده بوده اند از اقلیم کُردستان وارد آسمان روژاوا شده بودند.

بامداد روز ۳ ژانویه، چند هلیکوپتر جنگی با عبور از مرز میان عراق و سوریه در نزدیکی معبر مرزی ربیعه اطراف روستای "تل علو" را با موشک هدف قرار داده بودند.

به گفته مقام های کانتون جزیره این حملات هیچ تلفات جانی در بر نداشته و تنها به چندین ساختمان خساراتی وارد شده بود.

شورای دفاع در بیانیه خود تصریح کرده که هلیکوپترها پس از هدف قرار دادن اطراف این روستا از همان مسیر به آسمان اقلیم کُردستان بازگشته اند.

این بیانیه تاکید می کند که تا کنون هویت مهاجمان برای آنان مشخص نشده است و می افزاید "چنین حمله ای نقض قوانین بین المللی بوده و اقدامی علیه نیروهای آزاد و دموکرات است".

شورای دفاع افزوده که مهاجمان از منطقه تحت کنترل حزب دموکرات کُردستان وارد روژاوا شده و آنان را مسئول معرفی کرده اند. 

منطقه ای که هدف قرار گرفته است در نزدیکی شهر رمیلان و فرودگاه نظامی این شهر قرار گرفته است، فرودگاهی که پس از بازسازی آن در سال گذشته از سوی نیروهای ائتلاف جهانی علیه داعش به رهبری آمریکا برای ارسال کمک های نظامی و لوجستیکی برای نیروهای سوریه دموکراتیک مورد استفاده قرار می گیرد.

چند روز پس از وقوع این حمله برخی از منابع خبری گزارش کرده بودند که هلیکوپترهای مهاجم متعلق به ارتش ترکیه بوده و از پایگاه های این ارتش در استان دهوک به پرواز در آمده اند.

شورای دفاع کانتون جزیره در پایان بیانیه خود از قدرت های بین المللی خواسته اند تا با اقدامات اشغالگرانه دولت ترکیه مقابله کنند.

تا لحظه انتشار این خبر هیچ یک از مقام های اقلیم کُردستان و حزب دموکرات کُردستان به بیانیه شورای دفاع کانتون جزیره واکنشی نشان نداده اند.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت