.
يكشنبه ۲۹ دي ۱۳۹۸.
امروز:
Jan 19 2020.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

چهارشنبه, 14 بهمن 1394 ساعت 23:33

پنج هزار پناهجوی کودک در آلمان ناپدید شده‌اند

دویچه وله فارسی: اداره جنایی آلمان از ناپدید شدن هزاران پناهجوی کودک و نوجوان در این کشور خبر داد. اتحادیه حمایت از کودکان هشدار داد که کودکان پناهجو به دلیل شرایط خاص‌شان "طعمه‌های بسیار آسانی" برای باندهای تبهکار هستند. در ابتدای سال ۲۰۱۶ حدود ۴۸۰۰ کودکی که بدون همراهی خانواده به آلمان آمده بودند، هر چند به صورت کوتاه‌مدت، ناپدید شدند.
سخنگوی اداره جنایی آلمان اول ژانویه گفته بود، اثری از ۴۷۴۹ کودک و نوجوان که بدون سرپرست به این کشور مهاجرت کرده‌اند در دست نیست. ۴۳۱ نفر از آنها زیر ۱۳ سال‌اند و ۴۲۸۷ نفر نیز میان ۱۴ تا ۱۷ سال سن دارند. ۳۱ تن نیز بالای ۱۸ سال‌اند. در حالی که شش ماه پیش از آن، در ژوئیه ۲۰۱۵ این شمار بالغ بر ۱۶۳۷ نفر بوده است.
سخنگوی این اداره در عین حال روشن ساخته بود که این افراد پس از ثبت نام ناپدید شده و در اغلب موارد ممکن است تعدادی پس از طی زمانی کوتاه خود را دوباره معرفی کنند.این سخنگوی پلیس فدرال افزود گاهی هم پیش می‌آید که یک پناهجو در چند مرکز نام خود را به ثبت می‌رساند. او روشن ساخت که با این حال نمی‌توان ناممکن دانست که شماری از این کودکان به دست باندهای تبهکار افتاده باشند. اداره جنایی آلمان هنوز در این مورد اطلاعات دقیقی در دست ندارد.

هشدار یوروپل
پیش از آن یوروپل، پلیس اتحادیه اروپا، خبر داده بود که در ۲۴ ماه قبل دست‌کم ۱۰هزار پناهجوی کودک پس از رسیدن به اروپا ناپدید شده‌اند.سخنگوی اداره جنایی آلمان می‌گوید، خبر یادشده به این معنا نیست که برای همه این افراد اتفاقی رخ داده است. بعضی از این کودکان ممکن است نزد خویشاوندان خود باشند. با این حال این خبر به این معناست که خطر بالقوه‌ای، از جمله "سوء استفاده‌های جنسی" برای این کودکان وجود دارد.
یوروپل تعداد پناهجویان کودک مفقود شده در ایتالیا و سوئد را به ترتیب ۵ هزار و یک‌هزار نفر اعلام کرده است.هاینس هیلگرز، رئیس اتحادیه حمایت از کودکان سه‌شنبه (۲ فوریه) به روزنامه "فرانکفورتر روندشاو" گفت، این کودکان به واسطه شرایط خاص خود "طعمه‌های بسیار آسانی" برای تبهکاران‌اند و می‌توانند به راحتی مورد سوء‌استفاده قرار بگیرند.
آنها در اغلب موارد نام خود را ثبت نمی‌کنند و تا زمانی که بدون مراقبت در جایی به سر می‌برند از "حق و حفاظت" نیز برخوردار نیستند.یوروپل اطلاعاتی در دست دارد مبنی بر این که تبهکارانی که در قاچاق انسان و فرار پناهجویان دست دارند در عین حال تلاش می‌کنند که ‌آن‌ها را به بردگی گرفته یا مورد استثمار جنسی قرار دهند.
هیلگرز هشدار داد، مردم باید بدانند کودکان ناپدیدشده "در جنگل پنهان نشده‌اند" بلکه "در میان ما به سر می‌برند". این بدان معناست که مردم باید هشیار بوده و در صورت امکان کودکانی که مورد استثمار قرار می‌گیرند را تشخیص داده و بیابند.در پارلمان اروپا تعدادی از نمایندگان خواستار ارائه اطلاعات در مورد بیش از ۱۰ هزار پناهجوی کم‌سن و سال بدون همراهی خانواده شده‌اند.آنها در نامه‌ای به شورای اروپا اشاره کرده‌اند که احتمال دارد پناهجویان ناپدید‌شده زیر ۱۸ سال قربانیان باندهایی شده‌اند که از ‌آ‌نها یا در تجارت ارگان‌های داخلی بدن سوء‌استفاده می‌کنند یا آنها را به بردگی گرفته و مورد بهره‌کشی جنسی قرار می‌دهند.
نمایندگان پارلمان اروپا می‌خواهند بدانند چه تعداد از پناهجویان کم‌سن و سال بدون همراه در هر کدام از کشورهای اتحادیه اروپا ثبت نام کرده‌‌اند.برت کوندرز، وزیر خارجه هلند که کشورش ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را در دست دارد اطمینان داده است که اطلاعات موجود در یوروپول مورد بررسی قرار خواهد گرفت. به گفته او، اگر این اطلاعات درست باشد در آن صورت اروپا با "مسئله ناگواری" روبرو خواهد بود.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت