.
يكشنبه ۲۹ دي ۱۳۹۸.
امروز:
Jan 19 2020.
برابر با

 ارسال مطلب به ایران تریبون

matlab@iran-tribune.com

منتخب ایران تریبون

نشریات

دوشنبه, 12 بهمن 1394 ساعت 00:13

ناپدید شدن هزاران پناهجوی کودک پس از ورود به کشورهای اروپایی

دویچه وله فارسی
یوروپل، پلیس اتحادیه اروپا، اعلام کرده است که هزاران پناهجوی کودک و نوجوان پس از ورود به کشورهای اروپایی ناپدید شده‌اند. نگرانی‌ها در مورد این‌که این کودکان هدف باندهای تبهکار قرار گرفته باشند، رو به افزایش است.
یوروپل، پلیس اتحادیه اروپا، نگران ناپدید شدن هزاران پناهجوی کودک و نوجوانی است که در کشورهای اتحادیه اروپا ناپدید شده‌اند. کشورهایی که این کودکان پناهجو در آنجا ثبت‌نام شده‌اند، از سرنوشت آنها اظهار بی‌اطلاعی کرده‌اند.
برایان دونالد، نماینده پلیس اتحادیه اروپا در مصاحبه‌ای با خبرنگار روزنامه بریتانیایی "آبزرور" حتی شمار تقریبی این کودکان ناپدید شده را نیز اعلام کرد. پلیس اتحادیه اروپا نگران آن است که این افراد در دست باندهای تبهکار افتاده باشند.
برایان دونالد در این باره گفت: «به نظر می‌رسد که تعداد ۱۰ هزار نفر در باره این ناپدیدشدگان، رقمی واقعی باشد. طبیعی است که همه این افراد را خطر تهدید نمی‌کند، زیرا بسیاری از این افراد پیش خویشاوندان خود زندگی می‌کنند. اما ما اطلاعی نداریم که آنها کجایند، چه می‌کنند و نزد چه کسانی زندگی می‌کنند.»
نماینده پلیس اتحادیه اروپا به این موضوع اشاره کرد که در حال حاضر باندهای خلاف‌کار بسیاری در کشورهای اتحادیه اروپا فعال‌اند و در نظر دارند با سوءاستفاده از کودکان و جوانان به پولی هنگفت دست یابند.
برایان دونالد توضیح داد که فقط در ایتالیا حدود پنج هزار پناهجو که سن‌شان زیر ۱۸ سال است، ثبت نام شده‌اند، اما هیچ نهادی در این کشور نمی‌داند که آنها کجا هستند و چه می‌کنند. این رقم در کشور سوئد حدود یک هزار نفر است.
روزنامه بریتانیایی "آبزرور" در ادامه نوشته است که در بریتانیا هم تعداد کودکان پناهجویی که بلافاصله پس از ورود به این کشور ناپدید شده‌اند، طی یک سال گذشته دوبرابر شده است. نگرانی‌ها در مورد این‌که این کودکان نیز هدف باندهای تبهکار قرار گرفته باشند، رو به افزایش است.
نام آلمان در فهرست پلیس اتحادیه اروپا از کشورهایی که در آنها کودکان و نوجوانان ناپدید شده‌اند نیامده، اما در این کشور نیز ده‌ها هزار پناهجو که سن‌شان زیر ۱۸ سال است بدون همراهی والدین‌شان زندگی می‌کنند. در گزارش ایالت‌های آلمان در این باره، شمار این افراد حدود ۵۸ هزار نفر اعلام شده است.
برطبق قوانین آلمان کودکان پناهجو نیز مانند بزرگ‌سالان در ایالت‌های مختلف این کشور تقسیم می‌شوند. این کودکان در آلمان از قوانین حمایتی بسیاری برخوردارند. اداره جوانان هر شهر آلمان موظف است سرپرستی پناهجویان زیر سن قانونی را که همراهی ندارند، به عهده گیرد. آنها یا در گروه‌هایی با هم زندگی می‌کنند و یا به خانواده‌هایی سپرده می‌شوند.
سازمان امنیت و همکاری اروپا نیز نسبت به خطر ناپدید شدن هزاران پناهجوی کودک پس از ورود به کشورهای اروپایی، هشدار داده است. ماریانا برکت، نماینده این سازمان در باره کودکان و نوجوانانی که به تنهایی و بدون همراه به اروپا می‌آیند، گفت: «آنها بیش از همه گروه‌های دیگر پناهجو در معرض خطرند».

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت